Forum » Społeczeństwo

Tylko nie mów nikomu

  • 17 sie 2019
    Vivaldi napisał/a:

    ale za krótko w mojej ocenie patrzysz, żyjesz dniem dzisiejszym.....cóż to nie jest zabronione, kwestia wyboru. W dłuższej perspektywie i przy obecnym zachowaniu LGBT niestety/stety sytuacja się odwróci. LGBT stracą, zwłaszcza Ci nie radykalni, będą łacha z nich rwali, na każdym rogu będą ich gasić jak pety (co już się dokonuje). KK już zyskuje, umacnia się a jeśli pozwoli się oczyścić to stanie się tak wartościowy jak za czasów ucisku. Pokolenie JPII ma dzisiaj dzieci i je wychowują. Z JPII znaleźli nową wartościową drogę w wierze a nie koniecznie w KK. Teraz oczyścić środowisko KK a dopełni się druga faza pokolenia JPII.

    CBOS twierdzi inaczej.

    http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,25073908,rodzice-i-dziadkowie-nie-odwrocili-sie-od-kosciola-po.html

    https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_2j0bnhncCr2w5DNZrmKn8Y8H9CsiMNhE,w400.jpg

    Pokolenie JP2 to taki sam eufemizm jak zgoda pomiędzy kibicami Wisły i Cracovii - jeszcze pamiętam jak papież umarł, wielką zgodę. Potem przyszło zabójstwo "Człowieka", klikanaście ustawek, pocięć maczetami w Małopolsce, Krakowie i na Śląsku.

    Natomiast jeśli, KK chce uczyć dzieci i młodzież, wedle ostrzejszego, bardziej zamordystycznego programu - et volie - kolejna cegiełka to laicyzacji społeczeństwa.

    https://oko.press/katecheza-o-seksie-uczen-uzasadnia-zlo-antykoncepcji-i-in-vitro/

    Uprzedzam, nie wnikam i nie oceniam religii i wiary per se, oceniam to co napisałeś "Pokolenie JPII ma dzisiaj dzieci i je wychowują. Z JPII znaleźli nową wartościową drogę w wierze a nie koniecznie w KK."

    CBOS jest o ile wiem, rządowy, trudno mu zarzucać więc antykościelną retorykę. Z resztą wystarczy się przejść do Kościołów w dużych miastach, prześledzić losy też młodzieży na wsi, jak chodzi po otrzymaniu bierzmowania. Raczej słabo. W moim odczuciu, Kościół raczej będzie przeżywać odwrót. Już przeżywa.

    1 1 Cytuj
  • 17 sie 2019
    Malatesta13 napisał/a:

    Na razie to raczej z KK się ludzie śmieją i ich oburza w sumie słusznie od ohydne wypowiedzi na temat krycia pedofilów (...)

    cóż Ci powiedzieć? To są "Twoi" ludzie. Ci "moi" się nie śmieją a raczej mająnad czym zapłakać z powagi sytuacji. Ci "Twoi" to Twój krąg ludzi. Jeśli dobrze się w nim czujesz, zostań wśród nich i śmiej się z nimi. Ja zostanę w swoim otoczeniu, wspólnie pójdę w niedzielę i do kościoła i na mszę. Doskonale czuję się rozmawiając z ludźmi pokolenia JPII. Lubię swoje otoczenie. Jest swobodne i spokojne, szczere i pomocne. Jesli takie "zaszufladkowanie" Ci nie pasuje a imponują Ci ci któzy się śmieją śmiej się i Ty z nimi, żyj, czerp .....tylko w jakim celu szukasz tutaj potwierdzenia podejrzenia?
    Ale rozróżnij KK od wiary. Podobnie ksiądz to nie KK a człowiek w kościele wcale nie oznacza chrześcijanina. Jest to tak indywidualne jak Twoje pytania. Jednak one powstały. Ciekawe dlaczego? Na pewno dobrze się czujesz we własnym otoczeniu? To Ty je budujesz. Jeśli Ci pasuje to OK.

    2 3 Cytuj
  • 13oddział 18 sie 2019
    Vivaldi napisał/a:

    cóż Ci powiedzieć? To są "Twoi" ludzie. Ci "moi" się nie śmieją a raczej mająnad czym zapłakać z powagi sytuacji. Ci "Twoi" to Twój krąg ludzi. Jeśli dobrze się w nim czujesz, zostań wśród nich i śmiej się z nimi. Ja zostanę w swoim otoczeniu, wspólnie pójdę w niedzielę i do kościoła i na mszę. Doskonale czuję się rozmawiając z ludźmi pokolenia JPII. Lubię swoje otoczenie. Jest swobodne i spokojne, szczere i pomocne. Jesli takie "zaszufladkowanie" Ci nie pasuje a imponują Ci ci któzy się śmieją śmiej się i Ty z nimi, żyj, czerp .....tylko w jakim celu szukasz tutaj potwierdzenia podejrzenia?
    Ale rozróżnij KK od wiary. Podobnie ksiądz to nie KK a człowiek w kościele wcale nie oznacza chrześcijanina. Jest to tak indywidualne jak Twoje pytania. Jednak one powstały. Ciekawe dlaczego? Na pewno dobrze się czujesz we własnym otoczeniu? To Ty je budujesz. Jeśli Ci pasuje to OK.

    Jeżeli Twoje otoczenie nie oburza krycie pedofilów na dość znaczną skalę....... To jednak wolę swoje otoczenie (a są i tacy którzy sa w nim katolikami). Nie wiem za bardzo co to to pokolenie JPII (20, 30, 23 latków ? ) moim zdaniem kolejny dziwny termin. Idz sobie nawet na pielgrzymkę do Częstochowy, odwiedź Licheń, idź na dróżki do Kalwarii, leć do Watykanu (albo nawet idź jak masz ochotę) - szczęśliwej drogi i bezpiecznego powrotu, Rozróżniam KK od wiary dlatego nie śmieję się z wierzących chrześcijan w tym kraju (a szczerze mi jest ich żal) tylko z idiotycznych wypowiedzi hierarchów KK. Wiara innych mnie nie interesuje- to jest każdego intymna sprawa a w takie nie wnikam.

    3 1 Cytuj
  • 23 sie 2019

    Kreujesz rzeczywistość wg tego co sam widzisz. Nikt nie napisał, że nie oburza ale Ty napisałeś że się wyśmiewasz. Ale ja byłem w Częstochowie, Licheniu, Kalwarii właśnie na dróżkach, fakt Watykanu jeszcze nie widziałem, ale wolę takie miejsca jak Medjugorie gdzie da się wyczuć "okno do nieba".
    Podrzucę Ci żołędzi do śmiania, bo dla mnie jest raczej nad czym zapłakać, ale masz i żryj przy flaszce będzie z czego łacha drzeć, będzie wesoło :
    https://kobieta.interia.pl/zycie-i-styl/news-nie-ma-bata-na-pralata-tajemnice-ksiedza-jankowskiego,nId,3157016

    5 Cytuj
  • Andrzej 23 sie 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Kreujesz rzeczywistość wg tego co sam widzisz.

    No przecież nie będzie tego robił na podstawie tego, co inni mu powiedzieli albo nakazali. A, że wielu tak czyni, cóż...

    1 Cytuj
  • 13oddział 24 sie 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Kreujesz rzeczywistość wg tego co sam widzisz. Nikt nie napisał, że nie oburza ale Ty napisałeś że się wyśmiewasz. Ale ja byłem w Częstochowie, Licheniu, Kalwarii właśnie na dróżkach, fakt Watykanu jeszcze nie widziałem, ale wolę takie miejsca jak Medjugorie gdzie da się wyczuć "okno do nieba".
    Podrzucę Ci żołędzi do śmiania, bo dla mnie jest raczej nad czym zapłakać, ale masz i żryj przy flaszce będzie z czego łacha drzeć, będzie wesoło :
    https://kobieta.interia.pl/zycie-i-styl/news-nie-ma-bata-na-pralata-tajemnice-ksiedza-jankowskiego,nId,3157016

    Ja tak napisałem , co więcej ty mnie zacytowałeś ( Na razie to raczej z KK się ludzie śmieją i ICH OBURZA w sumie słusznie od ohydne wypowiedzi na temat krycia pedofilów (...) ) . Nie musisz podrzucać, mam aż nadto - nie komentuje bo nawet nie otworzyłem linku (za niedługo kabarety w tym kraju padną bo nie nadążą za rzeczywistością). A ostatnio sie uśmiałem jak myśleniccy radni uchwałę sobie przegłosowali, świetnie to pokazuje teoretyczny rozdział kościoła od państwa oraz dupowlazstwo polityków .
    Poza tym zgodzę się z wypowiedzią powyżej- Sam sobie kreuje rzeczywistość bo tylko fanatycy, psychopaci i narkomani twego nie robią.
    Ogólnie to jakieś zioła czy meliski sobie zaparz a nie flaszkę mi proponuj boś strasznie nerwowy (może przez ten brak argumentów ?)

    2 Cytuj
  • 24 sie 2019

    Sam sobie kreowałem........
    https://miasto-info.pl/myslenice/25353,na-zywo-glowne-obchody-zlotego-jubileuszu-trwa-czuwanie-na-rynku-zbieraja-sie-wierni.html
    ......sporo tych fanatyków się myli, pewno reszta trzymała się za brzuch ....... ze śmiechu, a Ty wśród nich bo to co się wokół dzieje to opium dla prostego ludu tak? Spokojnie, otocz się śmieszkami, ja się też pośmieję tylko.....później.

    1 4 Cytuj
  • 13oddział 24 sie 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Sam sobie kreowałem........
    https://miasto-info.pl/myslenice/25353,na-zywo-glowne-obchody-zlotego-jubileuszu-trwa-czuwanie-na-rynku-zbieraja-sie-wierni.html
    ......sporo tych fanatyków się myli, pewno reszta trzymała się za brzuch ....... ze śmiechu, a Ty wśród nich bo to co się wokół dzieje to opium dla prostego ludu tak? Spokojnie, otocz się śmieszkami, ja się też pośmieję tylko.....później.

    Czytanie ze zrozumieniem musi cię naprawdę bardzo boleć. Tutaj mógłbym zacytować samego siebie ale to niestosowne trochę. Napiszę więc poraz wtóry tym razem łopatologicznie : Wierz sobie w co chcesz- W Matkę Boską , w Jezusa , Allacha, Marsjan Odyna lub Harrego Pottera. Wierz w co ci się żywnie podoba- mnie nic do tego. Jeżeli ktoś wypowiada się publicznie to mam prawo go krytykować, śmiać się z niego czy popierać. Nawet jeżeli jest to papież, rabin, premier, dyrektor, rolnik, mechanik czy łysy mężczyzna z wąsami. Jeżeli chcesz uczestniczyć we mszy na rynku to oczywiście że możesz . Właściwie to zaczynam się martwić o twoje zdrowie psychiczne bo mi jakieś linki zupełnie nie związane z tematem i naszą dyskusją ale zaryzykuje (no chyba że jesteś autorem owego artykułu i sie po prostu chcesz pochwalić, nie bardzo jest czym ale jeśli ci sprawi to przyjemnośc - Gratulacje.)

    1 Cytuj
  • 25 sie 2019

    Przychodzi Ziobro do doktora i mówi:
    — Panie doktorze, ja mam problem. Ja myślę, że nie mogę mieć dzieci.
    — Czemu pan tak myśli?
    — Dlatego że mój ojciec także nie miał dzieci, i mój dziadek też nie miał
    — Pana ojciec i dziadek też nie mieli dzieci?Przepraszam, ale skąd pan się wziął?
    — Ja? Z Krynicy.!

    1 15 Cytuj
  • 11 paź 2019

    https://www.youtube.com/watch?v=Yfc7m287Byo

    cel LGBT można swobodnie odczytać. Ja już dawno odczytałem jako zagrożenie dla dzieci nie mniejsze niż bywało w KK tyle, że na większą skalę i najlepiej doprowadzić do prawnego zezwolenia do adopcji itp. Francja w tym tygodniu już poległa.
    Europa się podzieli i to szybciej niż nam się wydaje. Ciekawe, czy Ci z marszów spakują się i pojadą do np Francji a my doczekamy się imigrantów francuskich szukających spokoju, moralności i zasad wiary. Czy dalej będą nam wciskać bzdury o tolerancji. No ja tego co widzę nie mogę tolerować i akceptować.
    .... pomijam elementy manipulacji rzekomego ruchu oddolnego.

    1 7 Cytuj
  • 13 paź 2019

    https://kulturaliberalna.pl/2019/05/07/hubert-czyzewski-recenzja-sodoma-frederic-martel/

    „Im zapalczywiej jakiś duchowny występuje przeciw gejom, im silniejsza jest jego homofobiczna obsesja, tym większe prawdopodobieństwo, że jest nieszczery i że za jego zapałem coś się kryje.” Frederic Martel Sodoma

    To nie moje, to cytat. Tak tylko zostawiam jako zapis mojej podróży po sieci.

    3 Cytuj
  • 13 paź 2019

    twoje czy nie twoje ale jest blisko prawdy, podobnie jak mówią o tym co Św.Mateusz 19,24 ....."złote a skromne" :-)

    1 5 Cytuj
  • 26 lis 2019

    Bono dlaczego ty nic nie działasz chociaż deklarowałeś :
    https://mamdziecko.interia.pl/kultura/news-grzechy-smiertelne,nId,3348978

    3 Cytuj
  • 21 maj 2020

    Dziwna cisza zapadła, nie "zawrzało w internecie" - a opinia publiczna jakaśniechętna do wytykania palcami naszych wspaniałych "celebrytów" po emisji dokumentu Sylwestra Latkowskiego "Nic sięnie stało". Może to ze względu na to że wyborcy PO nie oglądają TVP a może nie? Pożyjemy, zobaczymy czy "posadzą" za pedofilie Szyca albo tego Króla TVN'u.

    2 5 Cytuj
  • 21 maj 2020

    Latkowski jest tak niewiarygodny jak jego dokument , nie dorasta do pięt Sekielskiemu . Brak w tych jego wypocinach jakiegokolwiek dowodu na stawiane zarzuty . A poza tym przeczytajcie jego życiorys - to wszystko wyjaśnia . Cyt z wikipedii ;'' Był poszukiwany w związku ze sprawą podwójnego zabójstwa w Szczecinie. Przez wiele lat nie miał nic wspólnego ze środowiskiem filmowym – imał się różnych zajęć i zawodów, prowadził własne przedsiębiorstwa[2].

    W latach 1993–1998 ukrywał się w Federacji Rosyjskiej.'' - to wiele wyjaśnia kim jest ten ..............

    2 1 Cytuj
  • Anty 21 maj 2020
    piękny maryjan napisał/a:

    Latkowski jest tak niewiarygodny jak jego dokument , nie dorasta do pięt Sekielskiemu . Brak w tych jego wypocinach jakiegokolwiek dowodu na stawiane zarzuty . A poza tym przeczytajcie jego życiorys - to wszystko wyjaśnia . Cyt z wikipedii ;'' Był poszukiwany w związku ze sprawą podwójnego zabójstwa w Szczecinie. Przez wiele lat nie miał nic wspólnego ze środowiskiem filmowym – imał się różnych zajęć i zawodów, prowadził własne przedsiębiorstwa[2].

    W latach 1993–1998 ukrywał się w Federacji Rosyjskiej.'' - to wiele wyjaśnia kim jest ten ..............

    Ale jak w 2010 roku zrobił dokument o Blidzie to środowisku GW i podobnym nie przeszkadzał.
    On po prostu lubi przeciętne kino dokumentalne. TO on zrobił film "gwiazdor" o michale wiśniewskim

    11 Cytuj
  • 21 maj 2020

    Już rozpoczęła się medialna nagonka. Ciekawe jak wysoko sięga ta afera? Okaże sie pewnie że to POlski Pizza-gate"".

    Cytuj
  • 21 maj 2020
    piękny maryjan napisał/a:

    Latkowski jest tak niewiarygodny jak jego dokument , nie dorasta do pięt Sekielskiemu .

    ale chcesz zrobić konfrontacje i licytacje dokumentów czy ocenić ich twórców czy może ocenić fakty przedstawione w dokumentach?

    1 3 Cytuj
  • 21 maj 2020
    Vivaldi napisał/a:

    ale chcesz zrobić konfrontacje i licytacje dokumentów czy ocenić ich twórców czy może ocenić fakty przedstawione w dokumentach?

    O faktach przedstawionych w dokumentach trudno dyskutować bo w filmie Latkowskiego ich brak . Twórców oceniam na podstawie tworzywa i ich dotychczasowych osiągnięć .Oceniam też ich wiarygodność biorąc pod uwagę ich życiorysy . Dla mnie gość ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości i posiadający tyle "za uszami " co Latkowski jest nikim . ... i to wszystko .

    3 1 Cytuj

Odpowiedz