Forum » Społeczeństwo

Bądźcie bardziej kolorowi

 • 8 lis

  Mamy jesień, zbliża się zima, coraz wcześniej się ściemnia, pogoda również nie ułatwia, do tego ta moda na ubieranie się na czarno.
  Piesi, zainwestujcie w swoje życie, ubierzcie się bardziej kolorowo, załóżcie odblaski, to wcale nie wstyd. Pasek odblaskowy kosztuje grosze, kamizelka kilka złotych, a może ocalić życie. Kupić je można wszędzie, na stacjach benzynowych, w marketach, w kioskach, w sklepach z częściami samochodowymi, w mrówce.
  Zapamiętajcie, to, że Wy widzicie samochód, nie znaczy, że kierowca widzi Was!

  Zauważyłem, że dzieci częściej noszą odblaski, to bardzo cieszy, ale ostatnio miałem sytuację, że to właśnie rodzice zmniejszyli bezpieczeństwo swoich dzieci. Dwójka dzieci w kamizelkach odblaskowych, a za nimi dwóch dorosłych ubranych na czarno. Ja jechałem za nimi i zauważyłem rodzinę chwilkę przed tym jak ich mijałem. Nic się wtedy nie stało, oni szli poprawnie, ja jechałem pomału, tylko po prostu dorośli zasłonili dzieci, dlatego od tyłu, te kamizelki nic nie dawały. Weźcie więc przykład z dzieci i załóżcie coś odblaskowego. I niech się w końcu skończy ta moda na żałobne ubrania.

  14 Cytuj
 • 9 lis

  Nie tylko czarne kolory, granat, brąz, ciemnoszary, w nocy to i biały może być niewidoczny, nie każdy kierowca ma sokoli wzrok (w nocy raczej sowi), tylko rozwaga (obustronna) i odblaski

  6 Cytuj

Odpowiedz