Forum » Społeczeństwo

KOMENTARZ

  • 24 sty 2020

    Ale namieszali w kraju. Teraz nie wiadomo kto będzie dawał wyroki Rząd, Ziobro czy Sądy.
    Sądy oczywiście dawały w du.ę i przy braku ławników, sędzia mógł swoim wyrokiem z czarnego koloru zrobić kolor brązowy. Nie odpowiadał przed nikim, tylko przed swoimi kolegami po fachu, czyli jak uczy życie przed nikim. Więc prawnicy kisili się we własnym sosie i ręka rękę myła. Do tego stopnia, że znajomy jadąc drogą rowerową w którą nagle wjechała (jak się później okazało, prawniczka), uderzył w bok samochodu, który wyrósł na wprost niego. Kobieta wyszła ze samochodu i stwierdziła: jestem prawnikiem, proszę podpisać że to pana wina, bo inaczej skończymy w sądzie. Nie podpisał i są w sądzie. Pewnie ugra tyle co właściciel ciągnika, który mu zabrał Komornik, bo się pomylił, czy właściciel mieszkania, które stracił, bo notariusz popełnił błąd.
    Niemniej przejęcie centralnych stanowisk sądowych przez rządzących, to powrót do czasów PZPR z komitetami partyjnymi i sekretarzami partii. Czyli wicie rozumicie to nasz człowiek sądźcie go oględnie.
    Gdy rządowy samochód uderzy w cinquecento, to jego kierowca musi wziąć winę na siebie. Podobnie w wyborem swoich w Państwowej Komisji Wyborczej, wicie nie rozliczyliście właściwie kampanii (to do opozycji) i nie macie finansowania partii.
    Czy komisja śledcza; damy swoich, a odwołania do Sądu Najwyższego będą odwołaniami do nas, i my wydamy wyrok ustami prezesa sądu.
    Należy znaleźć złoty środek. Sędziowie w wyroku są niezależni, ale w wyroku gdzie wyrok z koloru czarnego zrobi brązowy, muszą opuścić zawód i ponieść karę zadośćuczynienia dla poszkodowanego.
    Czyli powołujemy sąd dyscyplinarny, którego sędziowie są wskazywani przez Wydziały Prawa, uczelni i z nich obywatele w głosowaniu wybierają skład sędziowski.
    Taki sąd weryfikuje sędziów biorących pod stolikiem, odbiera im papiery i kieruje sprawę do ponownego rozpatrzenia do właściwego sądu.
    Jeżeli jedna opcja dzisiaj ugra na podporządkowaniu sobie wszystkich instytucji -Parlament, Prezydent, Sądy, to następna po nich wykorzysta to przeciwko nim i tak będą się w koło punktować a my obywatele będziemy bulić na kolejne komisje, procesy i propagandę.

    16 6 Cytuj
  • 24 sty 2020

    mało juz politycznych tematów tutaj na forum? kolejny trzeba? :)

    8 2 Cytuj
  • 24 sty 2020

    bono daj sobie na luz. znów zaczynasz zasypywać gównotematami? Ciągnij te pierdoły na innych tematach które pozakładałeś w histerii.

    5 15 Cytuj
  • 13 lut 2020

    Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
    Tamta opcja budowała, chłopaki mieli głowę do liberalizmu a ten pcha gospodarkę.
    To byli ludzie ufni, nie mieli głowy do patrzenia na ręce.
    Obecna opcja, nie ma głowy do budowy, ale ma wspaniałe programy, którymi rzuca na prawo i lewo a których sama nigdy nie zrealizuje, bo są tylko pomysłami,
    Mają głowy bardzo nieufne i podejrzliwe i tylko węszą. Wszędzie widzą złodziei i spisek przeciwko Rzeczpospolitej.
    To węszenie i wrodzone zdolności, patrzenia innym na ręce, dały efekt w postaci wpływów z Vat. Ale tylko doraźnie. Czyli mieli pomysł na dużą część, i zgaśli.
    Od dwóch lat Vatu nie przybywa, a więc pomysły się wyczerpały. A luka vat jest wciąż 10%.
    Co do 500+ i 13 emerytury........, przez chwilę dobrze dla wybrańców, ale efekt uboczny to
    straszliwy wzrost cen (żywność 60-100%), usługi 100%, gastronomia 50-80%.
    Tak że jednym pomogli ale większość czyszczą z oszczędności.

    Zaś Sądy......
    Można to było zrobić dla społeczeństwa, obywateli i Państwa.
    A zrobiono dla PiS, czyli podporządkowali sobie sądy jak za PZPR, dali swoich towarzyszy i mówią im jak mają sądzić.
    A można było powołać komisję dyscyplinarną demokratycznie i skutecznie.
    Wydziały prawa wszystkich uczelni typują swoje najznamienitsze autorytety do takiej funkcji a następnie obywatele wybierają z pośród tych kandydatów izbę dyscyplinarną.
    Izba ma wszelakie uprawnienia aby karać sędziów i poddawać błędny wyrok do ponownego rozpatrzenia we wskazanym sądzie.
    Kadencja takiej izby to 4 lata i ponowny wybór.

    Oddelegowali w nagrodę do Parlamentu najbardziej rozrabiające " france", to rodzaj pracownika, który rozrabia w każdym zespole ludzkim, czy pracowniczym, jak masz taką teściową to masz przeje.bane.
    Te baby nie są akceptowane w tamtym towarzystwie, a one drą ryje coraz bardziej, bo myślą że mają zięciów przed sobą.
    A ten parlament patrzy na nie z politowaniem, i każdy omija je dalekim łukiem.

    Wspomnieć należy też o systemie ogłupiania ludzi, albo inaczej o durniach robiących programy informacyjne w TVP, myślących swoimi kategoriami, że ludzie to masa durniów i trzeba im tylko sprzedać nasz towar.

    I tu widać,
    Wybory za 4 lata weźmie opozycja, jaka? nie wiem, ale tych obecnych już będziemy mieć tak dość, że każdy inny wygra z nimi.

    A mogło by być normalnie, gdyby obecna ekipa obsadziła stanowiska bardziej inteligentnymi ludźmi, a ci bardziej inteligentnie wdrażali by skądinąd niezły program.
    Jego realizacja przed ten kolejny piąty rok, to porażka.

    6 4 Cytuj
  • 13 lut 2020
    bono napisał/a:

    Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
    Tamta opcja budowała, chłopaki mieli głowę do liberalizmu a ten pcha gospodarkę.
    To byli ludzie ufni, nie mieli głowy do patrzenia na ręce.

    doczytałem dotąd i generalnie tu cię przeniosę bo mi się nie chce od nowa to samo pisać
    zapraszam do lektury
    https://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/5398,dobra-zmiana-pis.html

    co do VATu jakbyś deko mądrzej napisał niż ten gniot co wcisnąłeś
    "wyższa kwota zwrotu jest rzeczą naturalną, gdy firmy inwestują. A zgodnie z danymi GUS wartość inwestycji w gospodarce przekraczała ubiegłoroczną o 12,6 proc." czyli budują czy nie budują?
    tu masz źródło
    https://www.money.pl/podatki/wplywy-z-vat-wynik-z-poprzednich-lat-nie-do-powtorzenia-6390694144521857a.html

    a tak przy okazji

    bono napisał/a:

    chłopaki mieli głowę do liberalizmu a ten pcha gospodarkę.
    To byli ludzie ufni, nie mieli głowy do patrzenia na ręce.

    https://demagog.org.pl/wypowiedzi/jak-wygladaly-wplywy-z-podatku-vat-w-ostatnich-latach/
    no to gratuluje samopoczucia jeśli ufni chłopaki puszczali twoje i moje 60mld na lewo. W sumie faktycznie trzeba mieć łeb na karku żeby ci wmówić, że tak się pcha gospodarkę, dymając podatnika właśnie.

    "straszliwy wzrost cen żywności 60-100%" cóż, wpadnij do mnie dam na bułkę z dżemem choć zapewniam cię moje usługi nie wzrosły o 100% ale mam jeszcze kawałek tego "drogiego" masła więc ci bułkę będę miał czym posmarować, od razu przepraszam, że nie będzie to masło eko a o ile pamiętam tylko takie tolerujesz. Wnioskuję zatem, że do bidy cie nie doprowadzili skoro masło eko, szampanskoje i kawior. Gdzie ta bida i uciśnienie, nie widzę naokoło.

    bono napisał/a:

    Wybory za 4 lata weźmie opozycja, jaka? nie wiem, ale tych obecnych już będziemy mieć tak dość, że każdy inny wygra z nimi.

    nie wydaje mi się, ponieważ zastanawiam się dlaczego użyłeś liczby mnogiej "będziemy mieć dość". Przecież od zawsze macie dość tyle, że w demokratycznych wyborach czyli wyborze większości .....przypomnij mi iloma procentami przegrałeś?
    Kto to jest zatem ci co "będziemy"?
    Właśnie po to wysypała się tutaj cała lawina z byłego KODu. Co wybory jest to samo. Co wybory się uruchamiacie : nowe tematy, wyzwiska, wyrzuty ynteligencji, mowa nienawiści (ostatnio w Pucku) choć mówią o tolerancji o budowaniu?
    Bono jakiś nowy przelewik dostałeś, bo Twoja aktywność po ostatnich wyborach spadła, a przed obecnymi prezydenckimi znów się uruchomiłeś ze swoimi bzdurami.
    Wpadnij do mnie, zjemy po bułce z masłem i pogadamy, przy okazji przekonasz się, że usługi nie podrożały.

    3 8 Cytuj
  • 13 lut 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Wpadnij do mnie, zjemy po bułce z masłem i pogadamy, przy okazji przekonasz się, że usługi nie podrożały.

    Gościu ale cię nie znam, podaj adres gdzie mielibyśmy się spotkać.
    Nie mówię nie.

    6 4 Cytuj
  • 13 lut 2020

    I stało się https://fakty.interia.pl/polska/news-sejm-uchwalil-ustawe-o-przeniesieniu-srodkow-z-ofe-do-ike,nId,4324694
    Zainteresowanie przelewaniem naszych emerytalnych oszczędności z miejsca na miejsce rośnie. Z każdym takim przeniesieniem pieniędzy coś jakby mniej. Kolej na PiS. Wybór: stary ZUS lub IKE z pożarciem 15% przez państwo. Bardzo to prospołeczne, prawe i sprawiedliwe.

    zdjecie

    5 1 Cytuj
  • 13 lut 2020
    bono napisał/a:

    Gościu ale cię nie znam, podaj adres gdzie mielibyśmy się spotkać.
    Nie mówię nie.

    cudujesz teraz ...... jak zwykle :-)))

    4 4 Cytuj
  • 13 lut 2020
    maktor napisał/a:

    I stało się https://fakty.interia.pl/polska/news-sejm-uchwalil-ustawe-o-przeniesieniu-srodkow-z-ofe-do-ike,nId,4324694
    Zainteresowanie przelewaniem naszych emerytalnych oszczędności z miejsca na miejsce rośnie. Z każdym takim przeniesieniem pieniędzy coś jakby mniej. Kolej na PiS. Wybór: stary ZUS lub IKE z pożarciem 15% przez państwo. Bardzo to prospołeczne, prawe i sprawiedliwe.

    Tu masz, poducz się czyj to był pomysł
    https://wgospodarce.pl/opinie/3433-poczatki-ofe-kto-byl-za-a-kto-przeciw

    a tu jak się nim do końca bawili
    http://www.grzechy-platformy.org/finanse/emerytury/

    w końcu ktoś się znalazł kto zrobił z tym porządek i też ci źle?
    to kiedy tobie jest dobrze? Ja już nie ogarniam. Zawsze zamiast ZA głosujesz byleby PRZECIW?

    5 4 Cytuj
  • 14 lut 2020
    Vivaldi napisał/a:

    cudujesz teraz ...... jak zwykle :-)))

    Gwiazdorzysz, podaj swoje personalia, albo coś co pozwoli cię zidentyfikować.
    Piszą o Tobie Spyra, ale mnie to nic nie mówi, może nazwę firmy (bo się taką chwalisz ) albo stanowisko partyjne, czy kościelne, cokolwiek.

    6 2 Cytuj
  • baron nk klasa 14 lut 2020

    wydaje mi się że Vivaldi pracuje w firmie pneucar mobilny serwis opon całodobowy

    3 3 Cytuj
  • 14 lut 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Tu masz, poducz się czyj to był pomysł
    https://wgospodarce.pl/opinie/3433-poczatki-ofe-kto-byl-za-a-kto-przeciw

    a tu jak się nim do końca bawili
    http://www.grzechy-platformy.org/finanse/emerytury/

    w końcu ktoś się znalazł kto zrobił z tym porządek i też ci źle?
    to kiedy tobie jest dobrze? Ja już nie ogarniam. Zawsze zamiast ZA głosujesz byleby PRZECIW?

    Ale możesz wyjaśnić co chciałeś udowodnić/wyjaśnić przez te linki? Co rozumiesz przez słowo "ktoś" i "porządek"???

    2 2 Cytuj
  • Anty 14 lut 2020
    maktor napisał/a:

    Ale możesz wyjaśnić co chciałeś udowodnić/wyjaśnić przez te linki? Co rozumiesz przez słowo "ktoś" i "porządek"???

    Pewnie „palec Lichockiej”

    4 4 Cytuj
  • 14 lut 2020
    kierowca napisał/a:

    wydaje mi się że Vivaldi pracuje w firmie pneucar mobilny serwis opon całodobowy

    nie musiałeś mu tego mówić, bono jest bardziej inteligentny niż pozoruje tym razem nieudacznika :-)
    wbrew pozorom z całego grona lewaków tutaj z nim mi się najprzyjemniej sprzecza :-)

    3 4 Cytuj
  • Janek Sal 24 lut 2020

    no to gratuluje samopoczucia jeśli ufni chłopaki puszczali twoje i moje 60mld na lewo. W sumie faktycznie trzeba mieć łeb na karku żeby ci wmówić, że tak się pcha gospodarkę, dymając podatnika właśnie.- CYTAT Z POWYZEJ.

    teraz dopiero puszczają, opinie - rzeczoznawcy piszą pod zamówienie GUS tez zaczyna sciemniać , inflacja poszła w góre . koszty utrzymania wzrosły no ale przecież płace tez wzrosły - CYTAT dudy prąd miał nie wzrosnać - ten minister z wielkim podgarlem wzrosnie - podobno wyrównają ..... jak Pan Bóg wielbłąda ... Burmistrz o smieciach wspomniał ze nie bedą drozsze- sa wiec co sie spełniło z załozeń - frankowicze wydudkani reszta klaszcze . dosiego roku zdrowia

    5 Cytuj

Odpowiedz