Forum » Społeczeństwo

plakaty wyborcze w gablotach kościelnych

  • 9 lut 2020

    Cześć.

    Co myślicie na temat wieszania przez księży w parafiach, w gablotach przed kościołami plakatów wyborczych? Mi się to dla przykładu nie podoba, bez znaczenia z jakiej partii politycznej jest kandydat. Inna sprawa, że wszystkie plakaty wyborcze, które w gablotach kościelnych widziałam to były plakaty przedstawicieli PiSu. U nas we wsi przed eurowyborami wisiał plakat Szydło, a przed wyborami parlamentarnymi wisiał plakat Kurowskiego. teraz idą prezydenckie będzie pewnie wisiał plakat Dudy. No nie podoba się mi to. Jakby wisiały plakaty partii opozycyjnych też by mi się to nie podobało.

    Co na ten temat myślicie?

    21 2 Cytuj
  • 9 lut 2020
    kasiaiwona napisał/a:

    Cześć.

    Co myślicie na temat wieszania przez księży w parafiach, w gablotach przed kościołami plakatów wyborczych? Mi się to dla przykładu nie podoba, bez znaczenia z jakiej partii politycznej jest kandydat. Inna sprawa, że wszystkie plakaty wyborcze, które w gablotach kościelnych widziałam to były plakaty przedstawicieli PiSu. U nas we wsi przed eurowyborami wisiał plakat Szydło, a przed wyborami parlamentarnymi wisiał plakat Kurowskiego. teraz idą prezydenckie będzie pewnie wisiał plakat Dudy. No nie podoba się mi to. Jakby wisiały plakaty partii opozycyjnych też by mi się to nie podobało.

    Co na ten temat myślicie?

    Zapytaj proboszcza dlaczego nie wywiesił plakatu Szlachetki jak były wybory burmistrza

    5 10 Cytuj
  • 9 lut 2020

    Dla mnie nie ma takiego dylematu. Nie chadzam do kościoła.

    10 5 Cytuj
  • 9 lut 2020

    Tak być nie powinno, jeśli tak jest w którejś parafii to współczucie, choć za chwilę wskoczy tu taki @Vivaldi i nalisze że to prawe i sprawiedliwe

    https://m.youtube.com/watch?v=IMBOiOkUeMw

    14 1 Cytuj
  • 9 lut 2020
    maktor napisał/a:

    choć za chwilę wskoczy tu taki @Vivaldi i nalisze że .....

    no i ciesze się, ze respekt czujesz :-))) mogę cię punktować, mnie to bawi a ty za każdym kliknięciem masz wiedzieć, że mogę wpaść i odpisać.

    kolejny założony temat, kolejna fabryka trollingu. Ostatnio mam w spamie sporo ruskich meili. Oj zaczął się okres i nagonka przedwyborcza. Zawsze ilość spamu od ruskich lawinowo się zwiększa czym bliżej jakichkolwiek wyborów u nas. Rosną gównotematy na forach. Trole sa wypasane na smyczach. Było o tym już wielokrotnie. Zdajecie sobie sprawę, że zdajemy sobie z tego sprawę??? Do jakiej grupy chcecie z tymi fakenewsami dotrzeć?
    Zaraz będzie kolejny temat zapewne : polexit i zbliżone.

    maktor napisał/a:

    Tak być nie powinno, jeśli tak jest w którejś parafii to współczucie

    a boli cie bardziej problem parafii czy problem plakatu?
    kasę, możliwości, kontakty, zaplecze, wsparcie itd ma tylko kościół do walki z trolami więc ja jestem "za" bez względu jaki plakat jest za gablotą :-))) nawet pomogę choćby mi się to nie podobało to wesprę. Walczyć z pajacami na smyczy mogę ścierać się w każdej formie.

    4 20 Cytuj
  • Anty 9 lut 2020
    Vivaldi napisał/a:

    no i ciesze się, ze respekt czujesz :-))) mogę cię punktować, mnie to bawi a ty za każdym kliknięciem masz wiedzieć, że mogę wpaść i odpisać.

    kolejny założony temat, kolejna fabryka trollingu. Ostatnio mam w spamie sporo ruskich meili. Oj zaczął się okres i nagonka przedwyborcza. Zawsze ilość spamu od ruskich lawinowo się zwiększa czym bliżej jakichkolwiek wyborów u nas. Rosną gównotematy na forach. Trole sa wypasane na smyczach. Było o tym już wielokrotnie. Zdajecie sobie sprawę, że zdajemy sobie z tego sprawę??? Do jakiej grupy chcecie z tymi fakenewsami dotrzeć?
    Zaraz będzie kolejny temat zapewne : polexit i zbliżone.

    a boli cie bardziej problem parafii czy problem plakatu?
    kasę, możliwości, kontakty, zaplecze, wsparcie itd ma tylko kościół do walki z trolami więc ja jestem "za" bez względu jaki plakat jest za gablotą :-))) nawet pomogę choćby mi się to nie podobało to wesprę. Walczyć z pajacami na smyczy mogę ścierać się w każdej formie.

    Gdzie byłeś kiedy Bolek, Tomel i kilkanaście innych profili beształo i jeździło po ludziach - mieszkańcach krzyszkowic którzy protestowali. Gdzie byłeś jak ci użytkownicy hurtowo minusowali ludzi. Gdzie byłeś jak osobom niepublicznym wyciągali sprawy z życia prywatnego na tym forum pod artykułami tutaj? Ano w dupie byłeś i wtedy nie szczekałes. Wespół z tym Seanem Conerym spod Lipki byliście w D.

    Nie mów wiec ludziom co mogą pisać a czego nie mogą. To nie jest twój biznes komercyjny. Zajmij się sowim biznesem. Tam jesteś Cesarzem. Tu co najwyżej Papkinem.

    19 2 Cytuj
  • 9 lut 2020

    brawo w końcu ktoś Ci wygarną ( Vivaldi ) we wszystkim jesteś najmądrzejszy i na wszystkim się znasz BRAWO

    18 1 Cytuj
  • Andrzej 9 lut 2020
    kasiaiwona napisał/a:

    Cześć.

    Co na ten temat myślicie?

    Ja zmieniłbym kościół/parafię.

    9 1 Cytuj
  • 9 lut 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Gdzie byłeś kiedy Bolek, Tomel i kilkanaście innych profili beształo i jeździło po ludziach - mieszkańcach krzyszkowic którzy protestowali. Gdzie byłeś jak ci użytkownicy hurtowo minusowali ludzi. Gdzie byłeś jak osobom niepublicznym wyciągali sprawy z życia prywatnego na tym forum pod artykułami tutaj? Ano w dupie byłeś i wtedy nie szczekałes. Wespół z tym Seanem Conerym spod Lipki byliście w D.

    Nie mów wiec ludziom co mogą pisać a czego nie mogą. To nie jest twój biznes komercyjny. Zajmij się sowim biznesem. Tam jesteś Cesarzem. Tu co najwyżej Papkinem.

    yyyyy.....nie za mocno przypaliłeś? trudno to do kupy złożyć o co ci chodzi. Po raz kolejny o Krzyszkowice. Co ty z nimi masz? Ładujesz się na temat gablot z Krzyszkowicami, potem znów jakieś "minuski i pluski" których ja nie używam, no i nie znam Seana spod lipki (lipka raczej z małej litery). Co cie tak podkręciło? Źle działają na ciebie minuski bo trolownia ma straty na zasięgu posta czy jak?
    Miało być o gablocie na plebanii.....a nie po raz kolejny o Krzyszkowicach. Nerwowo reagujesz. Wszystko ok? Pomocy nie potrzeba? Ale oddychaj.

    2 20 Cytuj
  • Anty 9 lut 2020
    Vivaldi napisał/a:

    yyyyy.....nie za mocno przypaliłeś? trudno to do kupy złożyć o co ci chodzi. Po raz kolejny o Krzyszkowice. Co ty z nimi masz? Ładujesz się na temat gablot z Krzyszkowicami, potem znów jakieś "minuski i pluski" których ja nie używam, no i nie znam Seana spod lipki (lipka raczej z małej litery). Co cie tak podkręciło? Źle działają na ciebie minuski bo trolownia ma straty na zasięgu posta czy jak?
    Miało być o gablocie na plebanii.....a nie po raz kolejny o Krzyszkowicach. Nerwowo reagujesz. Wszystko ok? Pomocy nie potrzeba? Ale oddychaj.

    Spyra, czytaj, przetwazaj. Potem miel ozorem.

    W tamtym temacie trole się zachowywały jak szalone tylko ze broniły „twojej” racji i „twojej” parti, wiec byłeś cicho. Tu jak sytuacja odwrotna to kwik, jak w stodole.

    Jeśli nie zrozumiałeś aluzji, nic nie szkodzi. Osoba do której aluzja się odnosiła na pewno jest bardziej biegła w kinematografii.

    16 2 Cytuj
  • 9 lut 2020

    Dla mnie możesz być samym Dudą, Jakim, Terleckim, Szlachetką, czy kimkolwiek z tej smoleńskiej sekty, nie robi to żadnego wrażenia. No tak, te ruskie trolle chyba przeniknęły do gabinetów PiS, nadają po polsku, czasem chyba też po rusku, fajnie że sobie o tym przypominasz i że taki z Cb miłujący Polskę i Unię Europejską obywatel
    https://www.wykop.pl/wpis/15760171/wstap-do-pisu-dostaniesz-klawiature-z-cyrylica-neu/

    11 Cytuj
  • 10 lut 2020
    Vivaldi napisał/a:

    no

    Ostatnio mam w spamie sporo ruskich meili. Oj zaczął się okres i nagonka przedwyborcza. Zawsze ilość spamu od ruskich lawinowo się zwiększa czym bliżej jakichkolwiek wyborów u nas.

    Ja takich nie mam, znajomych i sąsiadów pytałem i też nie mają.
    Ciekawe skąd Ruscy mają twój adres i skąd cię znają?
    I dlaczego akurat Ty?

    15 1 Cytuj
  • Janek Sal 24 lut 2020

    Jakby na te posty nie patrzeć - w obrębie koscioła i w nim polityki być nie powinno . a tak nie jest wystarczy otworzyć kanał TRWAM tam sama polityka i zamach smoleński .

    5 1 Cytuj
  • 24 lut 2020

    W piątek mają zanosić modły za ofiary księży pedofilów. Gabloty o tym milczą. Mentalność naszego duchowieństwa w większości zbliżona do PiSu. Pasterze dolepiają się do owiec czy prowadzą owce? Oto jest pytanie. U nas księża czują się jak ryba w wodzie, gorzej w dużych miastach i Polsce zachodniej i północnej. Agitowanie na wsi małopolskiej poprzez ambony i gabloty to głupota. Po co?

    7 1 Cytuj
  • 24 lut 2020

    Dlatego, to ze weszliśmy do UE, zawdzięczamy naszemu papieżowi bo kler był przeciw. Dopiero wyraźna opinia papieża o wejściu do UE , uratowała nas od nieprzegłosowywania wejścia do UE.
    I jeszcze cały świat kultury i wszystkie autorytety były w to zaangażowane bo niechęć kleru do UE była wielka.
    Zaraz po tym nastąpił odpływ elektoratu z kościoła o kościół czekał na PiS, aby rozpocząć walkę o pozyskanie elektoratu którym może sterować na swoje potrzeby.

    Ps. Zastanawiam się kiedy kościół rozpocznie modły od nagłej i niespodziewanej śmierci ( korona wirusa)
    I czy te modły tą zarazę zwalczą.

    4 2 Cytuj
  • 24 lut 2020

    Korona wirus jest blisko a może nawet jest już u nas.
    Kościoły powinny już dzisiaj być opróżnione ze święconej wody w misach przy wejściach.
    Co do podawania komunii, należało by tez przedsięwziąć kroki sanitarne, bądź wstrzymać podawania komunii a zastąpić
    podawanie komunii innym sakramentem.

    Należało by wstrzymać podawanie dłoni na znak pokoju.

    4 1 Cytuj
  • 24 lut 2020
    bono napisał/a:

    Korona wirus jest blisko a może nawet jest już u nas.
    Kościoły powinny już dzisiaj być opróżnione ze święconej wody w misach przy wejściach.
    Co do podawania komunii, należało by tez przedsięwziąć kroki sanitarne, bądź wstrzymać podawania komunii a zastąpić
    podawanie komunii innym sakramentem.

    Należało by wstrzymać podawanie dłoni na znak pokoju.

    dodatkowo mydle, ze powinno sie wstrzymać kursowanie komunikacji miejskiej w Myślenicach...

    zreszta wydaje mi sie ze busy do Krakowa również powinny zawiesić kursy.. ścisk, tłok, to tylko proszenie nie o rozpętanie epidemii

    3 1 Cytuj
  • 24 lut 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    Jakby na te posty nie patrzeć - w obrębie koscioła i w nim polityki być nie powinno . a tak nie jest wystarczy otworzyć kanał TRWAM tam sama polityka i zamach smoleński .

    No i popatrz kto otwiera TV TRWAM? Ja nie pamiętam czy go mam "w pilocie" :-))) ......a chodzę na msze a nie tylko do kościoła, więc co Ci TRWAM przeszkadza? Ja co prawda oglądam TVN ale Turbo reszta z ich palety mnie ani grzeje ani ziębi więc nie oglądam :-)

    bono napisał/a:

    Korona wirus jest blisko a może nawet jest już u nas.
    Kościoły powinny już dzisiaj być opróżnione ze święconej wody w misach przy wejściach.
    Co do podawania komunii, należało by tez przedsięwziąć kroki sanitarne, bądź wstrzymać podawania komunii a zastąpić
    podawanie komunii innym sakramentem.
    Należało by wstrzymać podawanie dłoni na znak pokoju.

    CO ty bono masz z tymi twoimi zaleceniami. Ostatnio chciałeś dzielić inaczej m.in. mój podatek wg tego jak tam sobie wykminiłeś mimo, że cie do tego nie upoważniłem ani ciebie nie wybrałem. Teraz wiele razy lałeś na wigilię, msze św i całe te (wg ciebie) ceregiele a teraz martwisz się o przyjęcie komunii św? To ty komunię przyjmujesz? Baaaa mówiłeś że pozorujesz pobyt w kościele bo musisz jakoś przed znajomymi wyglądać a teraz martwisz się wodą święconą? Ta miska to tak przy okazji się aspersorium nazywa, miskę to masz ty za stodołą gdzie się podmywasz.
    Bardzo się boisz wirusa? Popatrz ile by się problemów na forum rozwiązało gdybyśmy zachorowali. PiS i PO już nie byłoby ważne :-))) nie bój się, spokojnie

    A skoro w przypadku wirusa chcesz robić porzadek w kościele to przeczytaj to dwa razy :
    Mt 3
    "Już siekiera do korzenia drzew jest przyłożona. Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. Ja was chrzczę wodą dla nawrócenia; lecz Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest ode mnie; ja nie jestem godzien nosić Mu sandałów. On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. Ma On wiejadło w ręku i oczyści swój omłot: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym"

    3 Cytuj
  • 25 lut 2020
    Vivaldi napisał/a:

    CO ty bono masz z tymi twoimi zaleceniami. Ostatnio chciałeś dzielić inaczej m.in. mój podatek wg tego jak tam sobie wykminiłeś mimo, że cie do tego nie upoważniłem ani ciebie nie wybrałem. Teraz wiele razy lałeś na wigilię, msze św i całe te (wg ciebie) ceregiele a teraz martwisz się o przyjęcie komunii św? To ty komunię przyjmujesz? Baaaa mówiłeś że pozorujesz pobyt w kościele bo musisz jakoś przed znajomymi wyglądać a teraz martwisz się wodą święconą? Ta miska to tak przy okazji się aspersorium nazywa, miskę to masz ty za stodołą gdzie się podmywasz.
    Bardzo się boisz wirusa? Popatrz ile by się problemów na forum rozwiązało gdybyśmy zachorowali. PiS i PO już nie byłoby ważne :-))) nie bój się, spokojnie

    A skoro w przypadku wirusa chcesz robić porzadek w kościele to przeczytaj to dwa razy :
    Mt 3
    "Już siekiera do korzenia drzew jest przyłożona. Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. Ja was chrzczę wodą dla nawrócenia; lecz Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest ode mnie; ja nie jestem godzien nosić Mu sandałów. On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. Ma On wiejadło w ręku i oczyści swój omłot: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym"

    ?

    4 Cytuj
  • Janek Sal 25 lut 2020

    o i popatrz kto otwiera TV TRWAM? Ja nie pamiętam czy go mam "w pilocie" :-))) ......a chodzę na msze a nie tylko do kościoła, więc co Ci TRWAM przeszkadza? Ja co prawda oglądam TVN ale Turbo reszta z ich palety mnie ani grzeje ani ziębi więc nie oglądam :-)
    CYTAT Z POWYZEJ MISZCZA DIALOGU
    TAK JAK NALEŻY UCZYĆ SIE JEZYKA WROGA TAK NALEŻY OGLĄDAĆ SZCZUJNIĘ TVP ORAZ TRWAM .
    MISZCZA to celowy błąd

    2 Cytuj

Odpowiedz