Forum » Społeczeństwo

PiS nie podwyższa podatków, tylko opłaty. Poza tym to dla naszego dobra!

  • Anty 14 lut 2020

    Wczorajsze z Sejmu poseł Dziambor obnaża pisowskie wygibasy językowe, gdzie podatki zostały zastąpione słowem opłaty.

    https://www.youtube.com/watch?v=3BC_m5HWu2A&feature=emb_logo

    16 5 Cytuj
  • Anty 14 lut 2020

    Ile Polacy płacą za "dobrą zmianę"? 14 mld zł rocznie w nowych podatkach i opłatach

    https://next.gazeta.pl/next/7,151003,25695377,ile-polacy-placa-za-dobra-zmiane-14-mld-zl-w-nowych-podatkach.html#s=BoxOpImg9

    9 2 Cytuj
  • 14 lut 2020

    i kolejna gównozalewajka jako nowy temat :-)
    nie odczułem, do mnie wraca co miesiąc :-) , weź zachowaj się jak prawdziwy facet : zbuduj dom, zrób syna i posadź drzewo a wtedy wróci i do ciebie podatek w przeciwnym wypadku .......... a z resztą szkoda głową o mur tłuc
    https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Ffinanse.wp.pl%2Fmajetny-jak-polak-bogacimy-sie-najszybciej-na-swiecie-6188135771428993a&src01=f1e45

    2 24 Cytuj
  • 15 lut 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Ile Polacy płacą za "dobrą zmianę"? 14 mld zł rocznie w nowych podatkach i opłatach

    z tego miejsca chciałem ci serdecznie podziękować za twoje podatki, mam nadzieję, że również ty podziękujesz za moje bez dociekania który z nas zapłacił więcej. Przypuszczam, że byś się zdziwił deko tylko dlaczego ty lamentujesz za mnie???
    https://biznes.interia.pl/podatki/news-fiskus-podziekuje-polakom-za-ich-pieniadze-kupi-specjalne-pi,nId,4324522

    Ale weź mi wytłumacz dlaczego już żałuję, że nie byłeś tutaj wtedy kiedy się działo
    http://www.grzechy-platformy.org/finanse/fiskus/

    A możesz mi powiedzieć dlaczego za POprzedników ludzi którzy napędzali ten kraj czyli sektor MŚP fiskus np.karał mandatami za 2 minuty różnicy czasu na kasie fiskalnej? A dlaczego na rynku istniały towary po karuzelach VATowskich z którymi nie sposób było konkurować? A dlaczego nieświadomy tankowałem na stacjach odbarwiony olej opałowy (sprowadzony wręcz za zgodą POprzedników) aby po chwili regenerować wtryski w moim aucie?
    Takich przykładów jest setki było i tutaj o tym ale tobie ciężko nawet te tematy odnaleźć choć dobrze wiesz, że coś/większość wtedy nie funkcjonowało.
    Obecnie ja już nie muszę konkurować z towarami po karuzelach, za niską wartość wykroczenia (bardziej niedopatrzenia) skarbowego fiskus nie wydurnia się mandatami w setkach złotych. Wyrównano szanse konkurencyjności więc mam wrażenie, że najgłośniej drą się tutaj Ci którym ukrócono najwięcej. Mam pytanie do której grupy należysz i co ci zabrano jesli widzisz w tym wszystkim destrukcję? Ja widzę w obecnych działaniach wyrównanie szans, bo wiem jak było.

    2 27 Cytuj
  • 17 lut 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Wczorajsze z Sejmu poseł Dziambor obnaża pisowskie wygibasy językowe, gdzie podatki zostały zastąpione słowem opłaty.

    Ty a ty nie z tych optymalizatorów skoro tak krzyczysz?
    https://biznes.interia.pl/podatki/news-witold-modzelewski-transakcje-optymalizacyjne-na-celowniku-f,nId,4324620

    bo ja na rynku myślenickim dotknąłem się z problemem konkurowania z towarami po karuzeli a widzę, że ty ani tego nie widziałeś ani nie słyszałeś. A może jak ty jesteś jedną z trzech małpek?
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Trzy_m%C4%85dre_ma%C5%82py

    12 Cytuj
  • 17 lut 2020
    Vivaldi napisał/a:

    i kolejna gównozalewajka jako nowy temat :-)
    nie odczułem, do mnie wraca co miesiąc :-) , weź zachowaj się jak prawdziwy facet : zbuduj dom, zrób syna i posadź drzewo a wtedy wróci i do ciebie podatek w przeciwnym wypadku .......... a z resztą szkoda głową o mur tłuc
    https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Ffinanse.wp.pl%2Fmajetny-jak-polak-bogacimy-sie-najszybciej-na-swiecie-6188135771428993a&src01=f1e45

    ''zrobienie syna uwazasz za wyznacznik mezkosc''?
    wszystko co PIS robi to cudownwe ''odrodzenie;''?
    owszem PO mialo wiele za skora,ale byli mniej bezczelni jak obecni.
    Co do podatkow -popatrz wokol siebie i zaabacz ile osob robi na czarno.
    Zobacz jak 90%spoleczenstwa pracujacego ma na liscie najnizsza krajowa a ile zarabiaja.
    Zobacz ile rowniez jest AFER pominietych milczeniem.
    Nie popadaj euforie
    Zobacz na rozdawnictwo-nagrod i kasy na rowno-500plus
    Czy jestesmy az tak bogaci,zeby bez limitu dawac wszystkim rowno.
    A rozdawnictwo na te wszystkkie kampanie,bilbordy i inne fanaberie a na chore dzieci zbiera cale spoleczenstwo.
    Zamiast tych bilbro na temt sadownictwa sfinansowali by operacje kilku dzieci.
    ech.................
    przyganiala mtyka gracy...................

    7 1 Cytuj
  • Anty 17 lut 2020

    Właśnie rozliczyłem PIT, 1443 zł dopłaty podatku. Posłusznie zapłaciłem. Czy czuje, że otrzymuje odpowiednie usługi publiczne za takie podatki? Nie.

    9 1 Cytuj
  • Janek Sal 24 lut 2020

    za PO było złodziejsko ale teraz nie mniej złodziei grasuje, w polityce najwięcej.
    Za PO nie było mne wstyd gdy jechałem za granice dzis pytają sie co tys zrobił że takie opinie sa o Polsce. nic nie głosowałem na pis ale łata do mnie sie przylepiła . nie ma władzy co daje ludziom pieniądze bo władza ich nie ma - musi ukraść podatnikom w ten czy inny sposób. 500 plus ok należy sie i powinno byc ale np emerytura nie powinna byc obłozona podatkiem . Dają 13 emeryture podobno 1200 pln - chwila jakie 1200 ? to brutto . ale gdy ktos ma emerytury 3000 pln a mało takich jest to w roku zapłacił przynajmniej 5700 podatku . iiiiiii

    5 Cytuj
  • Janek Sal 24 lut 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    za PO było złodziejsko ale teraz nie mniej złodziei grasuje, w polityce najwięcej.
    Za PO nie było mne wstyd gdy jechałem za granice dzis pytają sie co tys zrobił że takie opinie sa o Polsce. nic nie głosowałem na pis ale łata do mnie sie przylepiła . nie ma władzy co daje ludziom pieniądze bo władza ich nie ma - musi ukraść podatnikom w ten czy inny sposób. 500 plus ok należy sie i powinno byc ale np emerytura nie powinna byc obłozona podatkiem . Dają 13 emeryture podobno 1200 pln - chwila jakie 1200 ? to brutto . ale gdy ktos ma emerytury 3000 pln a mało takich jest to w roku zapłacił przynajmniej 5700 podatku . iiiiiii

    i jeszcze jedno czy poseł ma inny zołądek? czemu jego kwota wolna od podatku jest 10 razy wieksza niż normalnego kowalskiego?

    5 Cytuj
  • 24 lut 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    za PO było złodziejsko ale teraz nie mniej złodziei grasuje, w polityce najwięcej.
    Za PO nie było mne wstyd gdy jechałem za granice dzis pytają sie co tys zrobił że takie opinie sa o Polsce. nic nie głosowałem na pis ale łata do mnie sie przylepiła . nie ma władzy co daje ludziom pieniądze bo władza ich nie ma - musi ukraść podatnikom w ten czy inny sposób. 500 plus ok należy sie i powinno byc ale np emerytura nie powinna byc obłozona podatkiem . Dają 13 emeryture podobno 1200 pln - chwila jakie 1200 ? to brutto . ale gdy ktos ma emerytury 3000 pln a mało takich jest to w roku zapłacił przynajmniej 5700 podatku . iiiiiii

    Rządy PO wstydu Polsce nie przynosiły, odwrotnie Polskę się szanowało i za przykład transformacji podawano. Korupcja kwitła i kwitnie na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Bułgarii. Rządy PiSu zniszczyły naszą reputację i korupcja bezczelna, nepotyzm, kumoterstwo szerzą się coraz bardziej. Afera goni aferę. Trzynasta emerytura dla emerytów pomyślana jako kupowanie głosów tuż przed wyborami nie jest w stanie wyrównać strat spowodowanych inflacją. Stracą najubożsi i chorzy. Ja mam w doopie ich trzynastkę. Oprócz podatku co roku jako dorabiającego emerytowi ściągają mi około 8 tysięcy na ubezpieczenie rentowe. Mimo emerytury.

    8 1 Cytuj
  • 24 lut 2020
    Seneka napisał/a:

    Rządy PO wstydu Polsce nie przynosiły, odwrotnie Polskę się szanowało......

    .....chyba ciebie, kiedy rodzic ukorzony stał przed pokojem nauczycielskim w Pcimiu to i może czułeś się uszanowany, brakowało żeby w rekę całowali. Cała reszta harowała za 5zł na umowach śmieciowych, musiała dorabiać na 2-3 etatach, żeby na bułkę z dżemem starczyło, a do tego jeszcze usłyszeli jak przyszli w sobotędorobić, że jak nie pasuje to won jest 100 na twoje miejsce bo bezrobocie dotykało 20%.
    Chyba mamy rózne wartości szacunku. Tzn jak siedziałeś przy zielonym stoliku to czułeś się uasznowany, a jak Obajt (w sumie wyborcy w Pcimiu) kopnął w dupę to od wtedy zacząłeś wrzeszczeć o braku szacunku? Tobie się ustroje nie mylą?

    zygi napisał/a:

    ''zrobienie syna uwazasz za wyznacznik mezkosc''?

    noooo w sumie tak, bo coś w tym jest, że jak zasadzisz drzewo, zrobisz syna i wybudujesz dom to jednak do czegoś się nadajesz..... przynajmniej tak mówi staropolskie powiedzenie.
    Ale wiesz każdy mierzy własną miarą. Np Senece się system wartości rozjechał ale chłop przynajmniej w wojsku i to nie byle jakim był a to też jakiś tam jednak wyznacznik.
    Nie gniewaj się i nie odbieraj do siebie ale z ciepłych kluch to możesz mamałygę co najwyżej zrobić :-)
    Nie mówię tu o sortach, warstwach czy nienawiści, nic z tych rzeczy ale ......skąd się wzięły stare polskie przysłowia i dlaczego są stare a wciąż aktualne?
    tu masz w formie żartu, coś w tym jest a na pewno przy drzewie, domu i dziecku narobić się trzeba......może warto docenić i ocenić, że jednak trzeba do tego wszystkiego mieć jaja a nie kinderniespodzianki
    https://www.edziecko.pl/rodzice/1,79354,17259801,drzewo-dom-syn.html

    8 Cytuj
  • 24 lut 2020

    Gówno każde śmierdzi, ale to śmierdzi strasznie.
    Omijaj seneka to gówno szerokim łukiem
    I staraj się w nie nie wdepnąć.
    Ja tez to już robię.

    6 1 Cytuj
  • Janek Sal 24 lut 2020

    a takie piękne utwory napisał vivaldi . wiosna jest prześliczna zima również ma w sobie dużo poezji - a tu taki pasztet

    5 Cytuj
  • 24 lut 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    a takie piękne utwory napisał vivaldi . wiosna jest prześliczna zima również ma w sobie dużo poezji - a tu taki pasztet

    hmmm widzisz jak to jest, gdyby kompozytor dzisiaj komponował na podstawie obserwacji wiosny to nie mam pewności czy ten piękny utwór tak pięknie by mu wyszedł. Wstrzymałby się i liczyłby na kolejną wiosnę tym razem faktycznie piękną, naturalną i normalną :-) taką jak w jego czasach.

    8 Cytuj
  • Janek Sal 25 lut 2020
    Vivaldi napisał/a:

    hmmm widzisz jak to jest, gdyby kompozytor dzisiaj komponował na podstawie obserwacji wiosny to nie mam pewności czy ten piękny utwór tak pięknie by mu wyszedł. Wstrzymałby się i liczyłby na kolejną wiosnę tym razem faktycznie piękną, naturalną i normalną :-) taką jak w jego czasach.

    tam gdzie zył ten mnich zawsze wiosna jest piękna -choć nie wiem czy taka piękna była tam w XVII w dla plebsu . ale nie mieli wirusa w koronie wówczas

    1 Cytuj
  • 29 lut 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Właśnie rozliczyłem PIT, 1443 zł dopłaty podatku. Posłusznie zapłaciłem. Czy czuje, że otrzymuje odpowiednie usługi publiczne za takie podatki? Nie.

    Ja 1272 dopłacone, plus kilka tys skradzione przez próg podatkowy. Kompletnie nie sądze ze powinienem sponsorować jakąś całą rodzinę 500+
    Oby sie to rozdawnictwo skończyło

    8 Cytuj
  • 29 lut 2020
    jeto napisał/a:

    Kompletnie nie sądze ze powinienem sponsorować jakąś całą rodzinę 500+
    Oby sie to rozdawnictwo skończyło

    Rozumiem, że jak się skończy rozdawnictwo to nie przekroczysz progu podatkowego?
    yyyy..........ups? Mniej Ci widze przeszkadzało jak próg przekroczyłeś ale "piniendzy ni ma i nie będzie" i nie było? Nie rozumiem, ale to nie Twoja wina że nie rozumiem :-)

    2 Cytuj

Odpowiedz