Forum » Społeczeństwo

teorie/hipotezy o obecnym stanie świata/koronawirus itp

  • 31 mar 2020

    chciałabym abyśmy opisywali tutaj odczucia , teorie , hipotezy , spotrzeżenia własne itp odnośnie tego co sądzimy o sytuacji gospodarczej świata w tym momencie , czy uważacie ,że wirus to tylko i włacznie wirus ? śmiało piszcie -moga byc i właśne hipotezy jak i zasłyszane teorie spiskowe

    1 3 Cytuj
  • 31 mar 2020

    Ja słyszałem ze to producenci papieru toaletowego wymyślili żeby sprzedaż wzrosła bo w ostatnich latach za dużo bidetow się montuje i papier idzie w zapomnienie.Wydaje mi się to być plotka ale może coś w tym z prawdy jest.

    11 3 Cytuj
  • 31 mar 2020
    Dzik napisał/a:

    Ja słyszałem ze to producenci papieru toaletowego wymyślili żeby sprzedaż wzrosła bo w ostatnich latach za dużo bidetow się montuje i papier idzie w zapomnienie.Wydaje mi się to być plotka ale może coś w tym z prawdy jest.

    jest to dobra hipoteza :-P

    2 3 Cytuj
  • 1 kwi 2020

    Nie wiem jak wrócę do pracy. Zaczynam rozumieć uchodźców.
    Rozumiem tez tych co po bezrobociu zaczynają nie tęsknić za pracą.
    Zagospodarowałem sobie tak czas, ze wypadałoby aby to nie chodzenie do pracy trwało jeszcze całe wakacje.

    Ale chyba jestem odosobniony!

    4 3 Cytuj
  • Janek Sal 2 kwi 2020

    Można jakąs teze postawić odnosnie tego w koronie wirusa-
    wirus znany od kilkudziesięciu lat . Szczep koronowirusa B814 juz w 62 r XX w został wyodrębniony .
    Miliarder Bill ten o microsoftu zainwestował mase pieniędzy kilka lat temu w laboratoria angielskie i australijskie i prace nad szczepionkami .
    można różnie snuć teorie spiskowe ale......to tak jak z tym 11 wrześniem .
    najważniejsi wówczas nie przyszli do pracy .....
    Zdrowia - mamy czasu wolnego sporo to i tematów mozna tworzyc i spekulować .

    4 Cytuj
  • 2 kwi 2020

    A kto z Was pamięta co działo się w Chinach zaraz przed "wypuszczeniem" wirusa?

    8 1 Cytuj
  • Janek Sal 2 kwi 2020
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    A kto z Was pamięta co działo się w Chinach zaraz przed "wypuszczeniem" wirusa?

    Może rozwiń co miałeś na mysli?
    - ststystyki podają że w Chinach zniknęło ponad 20 milionów uzytkowników telefonów , więc coś jest na rzeczy i to od listopada do marca tego roku

    7 Cytuj
  • 3 kwi 2020
    bono napisał/a:

    Nie wiem jak wrócę do pracy. Zaczynam rozumieć uchodźców.
    Rozumiem tez tych co po bezrobociu zaczynają nie tęsknić za pracą.
    Zagospodarowałem sobie tak czas, ze wypadałoby aby to nie chodzenie do pracy trwało jeszcze całe wakacje.

    Ale chyba jestem odosobniony!

    Chyba tak. Czekasz na wypłatę czy musisz ją wypracować? Jak czekasz to obyś się nie zdziwił wypowiedzeniem a jak musisz wypracować to trzymam kciuki do po wakacji :-)
    Obstawiam to pierwsze - korpo i nic nie muszę :-) dość złudne

    1 7 Cytuj
  • 3 kwi 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    Może rozwiń co miałeś na mysli?

    tu nie ma co rozwijać. Od zawsze powtarzam, że każda zapaść czyści rynek i środowisko: do Wenecji wróciły ławice ryb, smog gdzieniegdzie ustąpił, ptaki jakby głośniej ćwierkają, okazuje się że da się żyć bez konsumpcjonizmu :-) ....co nas nie zabije to nas wzmocni

    5 8 Cytuj
  • Janek Sal 3 kwi 2020
    Vivaldi napisał/a:

    tu nie ma co rozwijać. Od zawsze powtarzam, że każda zapaść czyści rynek i środowisko: do Wenecji wróciły ławice ryb, smog gdzieniegdzie ustąpił, ptaki jakby głośniej ćwierkają, okazuje się że da się żyć bez konsumpcjonizmu :-) ....co nas nie zabije to nas wzmocni

    ALE CO TO MA WSPÓLNEGO DO PYTANIA CO DZIAŁO SIĘ W CHINACH PRZED WYPUSZCZENIEM WIRUSA?????

    4 Cytuj
  • 3 kwi 2020

    Każdy niech sobie wyciąga własne wnioski...

    Chinczycy i wirusy przed 2030 - Max Kolonko MaxTV
    https://www.youtube.com/watch?v=ksuFZ28bnG4

    Koronawirus Wyprodukowany w USA i Chinach zaprojektowana broń biologiczna
    https://www.youtube.com/watch?v=wr8nJ-fzBhI

    AMERYKAŃSKO – CHIŃSKA GRA SZPIEGOWSKA WOKÓŁ WUHAN
    https://osluzbach.pl/2020/02/12/amerykansko-chinska-gra-szpiegowska-wokol-wuhan/

    Chiny dzięki koronawirusowi znów zostaną centrum świata
    https://www.newsweek.pl/swiat/koronawirus-i-chiny-czy-dzieki-koronawirusowi-znow-zostana-centrum-swiata/rphc17f

    Komentarz Tygodnia: Kto to zrobił?
    https://www.youtube.com/watch?v=b5xlL-C53f8

    2 4 Cytuj
  • Inżynier Monk 3 kwi 2020

    Epidemie i pandemie były, są i będą. Dżuma, "hiszpanka", cholera, tyfus itp...
    Jeszcze 100 lat temu to było naturalne, ale dziś już nie, bo dziś to już musi być spisek.
    Heh, spoko :)

    6 Cytuj
  • Janek Sal 4 kwi 2020
    Sfor napisał/a:

    Epidemie i pandemie były, są i będą. Dżuma, "hiszpanka", cholera, tyfus itp...
    Jeszcze 100 lat temu to było naturalne, ale dziś już nie, bo dziś to już musi być spisek.
    Heh, spoko :)

    100 lat temu z lekkim hakiem zaczęły sie dłubania przy broni chemicznej ,póżniej bakteriologicznej i może stąd te porównania i sugestie....

    4 Cytuj
  • 10 kwi 2020

    Takie cyfry :
    W 2019 zginęło na drogach bez mała 3000 osób. Daje to 250 os/m-c.
    Wirus na dzisiaj to 180os. w Polsce od początku czyli 1,5 m-ca.
    Jeżlie wziąć pod uwagę, że analogicznie do roku 2019 w marcu zginęło na drogach 40os mnie ponieważ przemieszczanie się jest ograniczone to czy możemy zastosować 180 minus 40?
    To co ma większą śmiertelność?

    1 3 Cytuj
  • Janek Sal 10 kwi 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Takie cyfry :
    W 2019 zginęło na drogach bez mała 3000 osób. Daje to 250 os/m-c.
    Wirus na dzisiaj to 180os. w Polsce od początku czyli 1,5 m-ca.
    Jeżlie wziąć pod uwagę, że analogicznie do roku 2019 w marcu zginęło na drogach 40os mnie ponieważ przemieszczanie się jest ograniczone to czy możemy zastosować 180 minus 40?
    To co ma większą śmiertelność?

    w takim raziie trzeba cały rok zastosować sankcje bo to teżepidemia

    2 1 Cytuj
  • 10 kwi 2020

    Prawda o "włochach"
    https://youtu.be/B6Bq7Yh0PEc

    3 Cytuj
  • 11 kwi 2020

    Tak sobie myśle, czytając te wrzutki powyżej, ze właściwie to problem jest wyssany z palca. Po prostu jak nie grypa wirus to korona wirus.
    Wyglada na to ze panikują rządy niepotrzebnie i powinny oddać pole wirusowi aby ten zrobił swoje szybko i sprawnie, a nie męczył populacje przez cały rok. Zrobi swoje i odejdzie. Czym szybciej tym lepiej.

    Czy to chcą udowodnić ci, którzy zestawiają go z grypą i innymi przypadkami śmierci?

    2 2 Cytuj
  • 11 kwi 2020

    „Polscy lekarze walczyli we Włoszech z koronawirusem. "To niewidzialny, bardzo niebezpieczny wróg"
    Polscy medycy byli w epicentrum pandemii koronawirusa. Walczyli, jak sami mówią, z niewidzialnym i niebezpiecznym wrogiem. - Jest w mieście parking. Stoją na nim samochody ludzi, którzy pojechali do szpitala i zmarli. Robiło to duże wrażenie - opowiada doktor Paweł Szczuciński. Po dziecięciu dniach wrócili bogatsi o bezcenne doświadczenie.”

    3 1 Cytuj
  • 11 kwi 2020

    Przeciętny Polak w wieku do 40lat ma większą szansę że zginie jadąc do pracy niż zachoruje i umrze na wirusa.. mało tego, społeczeństwo akceptuje kulturę jazdy Polaków.
    Koronopsychoza będzie jeszcze długo trwać

    1 1 Cytuj
  • 12 kwi 2020
    dirty_affair napisał/a:

    Przeciętny Polak w wieku do 40lat ma większą szansę że zginie jadąc do pracy niż zachoruje i umrze na wirusa.. mało tego, społeczeństwo akceptuje kulturę jazdy Polaków.
    Koronopsychoza będzie jeszcze długo trwać

    Sprawdź się, jedz do domu opieki, który opuścił personel i tam masz szanse zakażenia się.
    Zawsze możesz sprawdzić , czy ciebie ten wirus tez dotyczy czy jesteś bezpieczny,
    Psychoza cię ominie, odwrotnie niż personel tego domu.

    2 Cytuj
  • 12 kwi 2020

    Nikt nie podważa obecności ale skalę.

    2 Cytuj
  • 12 kwi 2020
    bono napisał/a:

    Sprawdź się, jedz do domu opieki, który opuścił personel i tam masz szanse zakażenia się.
    Zawsze możesz sprawdzić , czy ciebie ten wirus tez dotyczy czy jesteś bezpieczny,
    Psychoza cię ominie, odwrotnie niż personel tego domu.

    Nie muszę niczego sprawdzać. Pracuje, funkcjonuje normalnie. Przestrzegam zasad "higieny" od zawsze. Jedyne czego nie robię to nie chodzę do restauracji i na basen. Jeżdżę na rowerze i chodzę z kijami często jak nigdy wcześniej.

    2 3 Cytuj
  • 13 kwi 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Nikt nie podważa obecności ale skalę.

    Wydaje się , że myślisz o kościołach, ze to przesada z niegromadzeniem się w nich ludzi. A przynajmniej jeszcze niedawno tak uważałeś i namawiałeś ludzi do gromadzenia się w kościołach..

    Czy coś się zmieniło w twojej retoryce dzisiaj ?

    Oczywiście dzisiaj gdy każdy będzie nosił maskę, powoli bym otwierał te obiekty, ale w tedy to byłoby takie zakażenie jak w Hiszpanii cz we Włoszech.

    Będziemy musieli z tym ryzykiem nauczyć się żyć. Nie może gospodarka stać przez rok. Ale dzisiaj nasza świadomość jest już inna a i maskę zdobył kazdy.

    1 Cytuj

Odpowiedz