Forum » Społeczeństwo

Kwarantanna a poród

  • 24 mar 2021

    Jak wygląda sprawa porodu w myślenickim szpitalu jeśli jest się na kwarantannie (współlokator był zarażony i pozostali domownicy muszą odbyć kwarantanne)? Czy robią test przed przyjęciem na oddział? Co jeśli wyjdzie pozytywny?

    2 Cytuj
  • 24 mar 2021
    aska napisał/a:

    Jak wygląda sprawa porodu w myślenickim szpitalu jeśli jest się na kwarantannie (współlokator był zarażony i pozostali domownicy muszą odbyć kwarantanne)? Czy robią test przed przyjęciem na oddział? Co jeśli wyjdzie pozytywny?

    Nie wiem dokładnie jak wygląda procedura kiedy jest się na kwarantannie ale na 100% będą robić testy. Jak wyjdzie ujemny to cudownie, Natomiast jak będzie dodatni to jesteś w czarnej d....
    Nie wiem jaki poród naturalny czy cesarka. To juz pewnie rozstrzygnie się w szpitalu.
    Natomiast test dodatni będzie oznaczał, że prawdopodobnie zostaniesz na oddziale ginekologiczno-położniczym a dziecko na noworodkach. Jak juz poczujesz się lepiej po porodzie to albo Cię wypiszą do domu albo zostaniesz tam ( lub na innym oddziale) całą kwarantannę, która zacznie się liczyć w momencie otrzymania wyniku pozytywnego.
    Niestety dziecka nie będziesz mogła zobaczyć ani odebrać do czasu zakończenia kwarantanny Twojej i członków Twojej rodziny....
    U mnie test nie wyszedł pozytywny ale miałam zapalenie płuc "pocovidowe" ( tak mi powiedziano ) i wyglądało to tak, że dziecko widziałam tylko 3 sekundy w trakcie cesarki a potem dopiero po 9 dniach zabrałam do domu bo potrzebowało hospitalizacji ze względu na podawany antybiotyk.

    Warto rozważyć zrobienie testu. Jeżeli wyjdzie pozytywny to wcześniej zaczną Ci liczyć kwarantannę bo wydaje mi się, że od zrobienia testu i wyniku pozytywnego będzie się liczyć od nowa.

    Bardzo współczuję tej całej sytuacji :/ Jakby mało było stresu teraz przed porodem.

    3 Cytuj

Odpowiedz