Forum » Społeczeństwo

Narodowy Spis Powszechny

  • 30 mar 2021

    Od 1 kwietnia, mamy spis.
    Rozmawiam ze znajomymi, wierzącymi. Wszyscy oni deklarują,
    że w miejscu wyznanie nie przyznają się do kościoła katolickiego.
    Ja zresztą tez.
    Czemu to służy?
    Ano temu, że kościół wykorzystuje , do swojej propagandy ilość
    wierzących, którymi zawiaduje - właśnie takim, określeniem się.
    Jednocześnie, ci wierzący nie identyfikują się z takim kościołem,
    jak Głódz, Janiak, Rydzyk i tymi .......... "To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył, no a kto nie ma pokus”
    Aby więc pseudoautorytety kościelne, a często i przestępcy,
    nie zasłaniali się moim poparciem, w rubryce wiara, nie określę się jako katolik.

    18 11 Cytuj
  • 30 mar 2021

    Mnie martwią zupełnie inne rzeczy. Obawiam się, że Spis Powszechny ma służyć pomocą w zinwentaryzowaniu naszych majątków, by łatwiej było naliczyć tak wyczekiwany przez władzę podatek katastralny.

    18 2 Cytuj
  • Janek Sal 31 mar 2021

    z tym podatkiem to może być prawda już caryca napomknęła o tym w jakims wywiadzie i nikt tego nie sprostował ....Coś jest na rzeczy

    8 1 Cytuj
  • 1 kwi 2021
    Luna napisał/a:

    Mnie martwią zupełnie inne rzeczy. Obawiam się, że Spis Powszechny ma służyć pomocą w zinwentaryzowaniu naszych majątków, by łatwiej było naliczyć tak wyczekiwany przez władzę podatek katastralny.

    tak Luno, ale na początku tych, którzy mają więcej niż 1 mieszkanie.

    7 Cytuj
  • 8 kwi 2021

    Ja już po spisie.
    W rubryce wyznanie, zakreśliłeś rubrykę „odmawiam odpowiedzi na to pytanie”.

    3 2 Cytuj
  • 8 kwi 2021
    bono napisał/a:

    Ja już po spisie.
    W rubryce wyznanie, zakreśliłeś rubrykę „odmawiam odpowiedzi na to pytanie”.

    A w tekście "Damian Jankowski w ZaBurtąPytań: „Kościół przestał być dla młodych wyrocznią i wykładnią moralności”"
    piszesz tak:

    bono napisał/a:

    Wiele w tym racji.
    Ja pisząc to co piszę, jestem katolikiem praktykującym, ale szanującym też obce religie.
    Dla mnie Bogiem jest szef wszystkich religii, ja szanuje swoją bo w niej jest zbudowana moja cywilizacja, kultura i wartości. Szanuję inne cywilizcje, bo to nie był mój wybór, że się urodziłem w kulturze i wierze katolickiej.
    Jednocześnie, nie cierpię tych katolików politycznych typu Rydzyk.
    Widzę też drogę do awansu naszego episkopatu i tam należy szukać szatana.
    Wierni są lepsi od swoich nauczycieli, ryba gnije od głowy.

    to któremu wpisowi mam wierzyć?

    4 3 Cytuj
  • 8 kwi 2021
    taki_gość napisał/a:

    A w tekście "Damian Jankowski w ZaBurtąPytań: „Kościół przestał być dla młodych wyrocznią i wykładnią moralności”"
    piszesz tak:

    to któremu wpisowi mam wierzyć?

    Temu, że -odmówiłem odpowiedzi na to pytanie!!!
    Prościej wytłumaczyć już naprawdę nie umiem.

    4 3 Cytuj
  • 8 kwi 2021
    bono napisał/a:

    Temu, że -odmówiłem odpowiedzi na to pytanie!!!
    Prościej wytłumaczyć już naprawdę nie umiem.

    „A jakaś służąca, zobaczywszy go siedzącego przy ogniu, przyjrzała mu się uważnie i rzekła: I ten był razem z Nim. Lecz on zaprzeczył temu, mówiąc: Nie znam Go, kobieto. Po chwili zobaczył go ktoś inny i rzekł: I ty jesteś jednym z nich. Piotr odrzekł: Człowieku, nie jestem” (Łk 22, 56-58).

    Wstydziłeś się?

    3 3 Cytuj
  • 8 kwi 2021
    taki_gość napisał/a:

    „A jakaś służąca, zobaczywszy go siedzącego przy ogniu, przyjrzała mu się uważnie i rzekła: I ten był razem z Nim. Lecz on zaprzeczył temu, mówiąc: Nie znam Go, kobieto. Po chwili zobaczył go ktoś inny i rzekł: I ty jesteś jednym z nich. Piotr odrzekł: Człowieku, nie jestem” (Łk 22, 56-58).

    Wstydziłeś się?

    A czy manipulacja, rola wierzącego czy szatana?
    Oglądaj się za siebie, bo za tobą chodzi.

    „—Jeśli rzeczywiście jesteś Synem Bożym, skocz w dół—kusił. —Przecież Pismo mówi:

    „Bóg rozkaże swoim aniołom,
    aby chroniły Cię.
    I będą Cię nosić na rękach,
    abyś nie skaleczył nogi o kamień”.

    3 1 Cytuj
  • Janek Sal 9 kwi 2021

    widzę ze do spisu tylko z biblią - samych kaznodzieji mamy .

    a spisac sie po ludzku i po sprawie, --- Com napisał napisałem .-

    2 2 Cytuj
  • 9 kwi 2021

    Bono bardziej już bredzić jak ty to robisz to się nie da. Normalnie żenada. Wpadasz tu i afiszujesz się tym coś tam w spisie nabazgrał i co mamy cie pogłaskać po główce czy w kopnąć w dupę bo nie wiem o co ci z tymi deklaracjami chodzi? Ja rozumiem, że walczysz z klerem na każdym etapie i każda możliwością ale chłopie wygląda to tak żenująco tutaj.

    jaskokrakow napisał/a:

    widzę ze do spisu tylko z biblią - samych kaznodzieji mamy .
    a spisac sie po ludzku i po sprawie, --- Com napisał napisałem .-

    Jasko oczywiście. Też myślałem, że spisać się i po kłopocie. Ale przyszedł osioł i się zaczęło : "ja znam drogę, ja , mnie weź, odmówiłem odpowiedzi, ja wiem, ja" potem ktoś mu zacytował że jest praktykującym a ten dalej tym maslane oczy kota na zasadzie "że ja samą prawdę mówie, nie skłamałem i o co ogólnie chodzi"

    jak bono zna drogę :-)))
    https://www.youtube.com/watch?v=gwBXc3uW07s

    2 5 Cytuj
  • 9 kwi 2021
    Vivaldi napisał/a:

    Bono bardziej już bredzić jak ty to robisz to się nie da. Normalnie żenada. Wpadasz tu i afiszujesz się tym coś tam w spisie nabazgrał i co mamy cie pogłaskać po główce czy w kopnąć w dupę bo nie wiem o co ci z tymi deklaracjami chodzi? Ja rozumiem, że walczysz z klerem na każdym etapie i każda możliwością ale chłopie wygląda to tak żenująco tutaj.

    Jasko oczywiście. Też myślałem, że spisać się i po kłopocie. Ale przyszedł osioł i się zaczęło : "ja znam drogę, ja , mnie weź, odmówiłem odpowiedzi, ja wiem, ja" potem ktoś mu zacytował że jest praktykującym a ten dalej tym maslane oczy kota na zasadzie "że ja samą prawdę mówie, nie skłamałem i o co ogólnie chodzi"

    jak bono zna drogę :-)))
    https://www.youtube.com/watch?v=gwBXc3uW07s

    Nie nadajesz się do Orlen. Obajtek inteligencją cię gasi.
    Pompuj koła, to proste zajęcie, nie wymaga wysiłku intelektualnego.

    4 1 Cytuj

Odpowiedz