Forum » Społeczeństwo

wolne media

  • 19 gru 2021

    wg mnie są szybkie media i może są i wolne.
    z założenia media są subiektywne
    jestem za wolnością do wypowiedzi
    ale i odpowiedzialnością za wypowiadane treści
    ***** wszystkie media !

    5 1 Cytuj
  • 19 gru 2021

    A jaka jest definicja wolnych mediów?
    Przecież w rządowych mediach są obecni przedstawiciele obozu władzy i mogą mówić co chcą, a przedstawiciele opozycji też są zapraszani.

    4 6 Cytuj
  • 19 gru 2021

    No w sumie u Stalina też tak było....
    Każdy mógł powiedzieć co chce......
    Problemy zaczynały się później...

    10 2 Cytuj
  • 19 gru 2021
    t-34 napisał/a:

    No w sumie u Stalina też tak było....
    Każdy mógł powiedzieć co chce......
    Problemy zaczynały się później...

    wg nieświętego mnie istnieje część społeczeństwa, która aby istnieje potrzebuje stalina, hitlera, polpota, czegewary czy innego watykańskiego przy wódce y bo sami się gubią.

    2 6 Cytuj
  • 19 gru 2021

    Ja jako prawicowiec oglądam w większości publicystykę w TVN, bo dla mnie autorytety naukowe z KUL i pozostałych prowincjonalnych uczelni w kraju, którymi wysługuje się TVP, jest jak słuchanie discopolo.
    Z dziennikarze TVP , zbyt przypominają mi paskudne minione lata z przed 1989 r..
    Jak PiS chce mieć swoją tv to niech sprowadzi do Polski przeciwnika TVN i niech tam cały dzień goszczą konserwatyści.
    Głosowałem na prawicę, ale robienie z TVP partyjnej stacji jak za PZPR mi się nie podoba.

    11 5 Cytuj
  • 20 gru 2021

    Ja pamiętam dzień w którym sie obudziłem i już w telewizji nie było teleranka

    3 2 Cytuj
  • 22 gru 2021

    W temacie wolne media, wrzucam temat dziwnie pojmowanego naszego patriotyzmu.
    Czyli na przykładzie Napoleona, protektora Europy, nasze inaczej pojmowane bohaterstwo i patriotyzm, pomagania dyktatorowi w zniewalaniu kolejnych krajów, jako nasz narodowy interes.

    Spontaniczny wybuch powstania w całej Hiszpanii, zmuszając Józefa Bonaparte do ucieczki z Madrytu. W zaistniałej sytuacji Napoleon w listopadzie 1808 roku osobiście poprowadził kampanię wojskową mającą odzyskać francuską kontrolę nad Hiszpanią,
    Podczas kampanii hiszpańskiej Napoleon zamierzał zdobyć Madryt, który pozostawał w tym czasie w rękach powstańców.

    Bitwa pod Somosierrą zakończyła się zdobyciem wąwozu przez polskich szwoleżerów i sukcesem armii napoleońskiej. Bitwa ta otworzyła Napoleonowi drogę na Madryt i pozwoliła kontynuować kampanię hiszpańską.

    Podczas bitwy zginęli polscy oficerowie, podporucznicy , podoficerowie. Łącznie straty w zabitych i rannych wyniosły 57 ludzi . Szarża trwała 8 min.

    Henryk Dąbrowski wydał rozkaz utworzenia Armii Księstwa Warszawskiego. Pod broń wezwał byłych żołnierzy I Rzeczypospolitej. Wojsko powołane z polecenia Napoleona Bonaparte pozostało mu wierne aż do końca. Polskie oddziały walczyły u boku cesarza m.in. pod Moskwą, Lipskiem i Waterloo.

    Bohaterstwo, czy ........

    2 Cytuj
  • Janek Sal 22 gru 2021

    Powstanie warszawskie- bohaterstwo- czy .......głupota dowództwa

    A najwiecej biją króle a najliczniej giną chłopy ktos napisał

    1 1 Cytuj
  • 22 gru 2021

    Nie zestawiał bym Powstania Warszawskiego, gdzie walczyliśmy z naszym wrogiem i okupantem, z walką u boku dyktatora, którego marzeniem było podbicie Europy.
    Hiszpanie walczyli o wolność , a my u boku Napoleona ta wolność im odbieraliśmy.

    Niektórzy z Napoleona robią twórcę zjednoczonej Europy, niemniej robił to siłą a my go w tym wspieraliśmy.
    Równie dobrze Ukraińcy mogą się tłumaczyć, że wspierali Hitlera, aby uzyskać państwowość.

    W USA Polacy pracowali przy azbeście - heroizm czy……..

    1 Cytuj
  • 22 gru 2021

    Prawicowiec. Czy czasem wówczas nie byliśmy rozebrani? Być może ### rozbiorami było tak wielkie, że frustrację można było wyładować pod rozkazami żabojadów.

    Cytuj
  • 22 gru 2021
    niewierzacy napisał/a:

    Prawicowiec. Czy czasem wówczas nie byliśmy rozebrani? Być może ### rozbiorami było tak wielkie, że frustrację można było wyładować pod rozkazami żabojadów.

    Czy byliśmy rozebrani?
    Byliśmy, ale czy to usprawiedliwia nasz udział w rozbieranie Hiszpanii ?

    A jeżeli tak, to chwalenie się jacy to byliśmy dzielni i jak nas doceniali jest.........
    Doceniali też tych co szli do azbestu, innych nie było...

    Ps. Szwedzi nie chwalą się potopem, w szkole nie uczą tego i Szwed nic o potopie nie wie,
    to tak na marginesie, jaka są różnica kultury społeczeństw.

    Cytuj
  • Janek Sal 23 gru 2021

    [cytat=Prawicowiec

    W USA Polacy pracowali przy azbeście - heroizm czy……..[/cytat]

    dalej pracują przy azbescie i ołowiu - zapytaj ich - czy heroizm czy kalkulacja -

    znałem takiego on pracuje tylko 3 godziny na dniówke z maską i zewnętrznym powietrzem do maski to unijna praca dobrze płatna nawet bardzo dobrze

    Cytuj
  • Janek Sal 23 gru 2021

    [cytat=Prawicowiec..

    Ps. Szwedzi nie chwalą się potopem, w szkole nie uczą tego i Szwed nic o potopie nie wie,
    to tak na marginesie, jaka są różnica kultury społeczeństw.[/cytat]

    z tym sie zgadzam różnica bardzo wielka i moze z tego sie ten heroizm wywodzi

    Cytuj
  • 23 gru 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    [cytat=Prawicowiec

    dalej pracują przy azbescie i ołowiu - zapytaj ich - czy heroizm czy kalkulacja -

    znałem takiego on pracuje tylko 3 godziny na dniówke z maską i zewnętrznym powietrzem do maski to unijna praca dobrze płatna nawet bardzo dobrze

    Obaj wiemy jak jest, ale były czasy, gdzie za dobre pieniądze szli na żywioł.
    Przeważnie już nie żyją
    Pozdrawiam.

    Cytuj
  • 23 gru 2021

    opinię mamy taką, że dać nam ognistej wody i szabelki i wówczas naprawiamy świat. najlepsze pomysły rodzą się przy szóstej czy ósmej flaszce między 2.00 a 3.00 w nocy. jesteśmy też niezniszczalni i wyjątkowi. dać nam powód do młócki że pis jest zły, peło kradło, kodziarze coś tam i jest hajda. iskra zapalna i będzie Jugosławia. a #### i #### kościuł zaciera rence. bendzie hajs.

    4 2 Cytuj
  • 27 gru 2021

    A jednak prezydent, pozwala stacji amerykańskiej TVN, nadawać.

    I teraz czas na roszczenia powojenne wobec Niemiec,
    i Niemcy przyjmą te roszczenia i zgodzą się na ich wypłatę, ale
    zaproponują przywrócenie granicy zachodniej, przedwojennej........

    3 Cytuj
  • 27 gru 2021

    Pozwala czy zakazuje zakazać?

    1 Cytuj
  • 27 gru 2021

    Gdyby Polska (teoria) zgodziła się na reparacje w zamian za oddanie ziem zachodnich wraz z mieszkańcami, gdzie byłyby więcej przesiedleń na tamte tereny, czy w drugą stronę?

    1 1 Cytuj
  • 13oddział 27 gru 2021

    Te "reparacje za Warszawę" to zabawa na która nabierają się chyba nieliczni. Co do "wolnych mediów"- naprawdę ktoś wierzył że Duda to podpisze ? Zabawa w dobrego i złego glinę stara jak świat. Będąc sługa USA nie da rady pana ugryźć bo pan się odwinie. Logiczne. Teraz : wyborcą coś trza dać- no mysmy chcieli ale nie przecholowac - ale 'niezależny" prezydent nam nie pozwolił. Przeciwnicy TVN jak "wszelakiego zła" - zadowoleni : Partia chciała dobrze, Duda zły. Przeciwnicy TVP - zadowoleni : Partia chciała żle, Duda dobry. Partia zadowolona, Opozycja - zadowolona. Kabareciarze zadowoleni. Unia - zadowolona.USA zadowolone. Prezes zadowolony. Inflacja zadowolona- rośnie sobie po cichutku.

    3 1 Cytuj
  • 28 gru 2021

    W eterze szumi od domysłów, że Morawiecki wyzbywa się majątków - latyfundiów ( i nie są to ośmiorniczki czy praca w Amber Gold), bo powoli zwija żagle w Polsce, zakładając przegrane wybory i szuka cieplej przystani, podobnie jak Souza w Brazylii.

    4 1 Cytuj

Odpowiedz