Forum » Społeczeństwo

Rozdzial Kosciola od Panstwa

  • 16 paź 2022

    Wiele osób jest przeciwnych ,zeby oddzielic kościół od Państwa,ale zastanówmy się-nie chcemy oddzielić się i wyrzucić z życia Boga
    tylko instytucje kościoła.
    Nie jest dobrze,zeby kler wtrącał się w sprawy Państwa.
    Niech rządzą na swoim podwórku-wystarczający bałagan mają na swoim podwórku.
    Ich zadaniem jest przybliŻANIE NAS DO BOGA,zgłębianiem wiary.
    A nie wtracanie się do polityki a zwłaszcza narzucanie bądż sugstia
    na jaką opcje mamy głosować.
    I tak na marginesie =WIEMY,ze BÓG kocha wszystkich ludzi
    i my też jako chrześcijanie mamy najważniejsze przykazanie
    PRZYKAZANIE MIŁOŚCI
    Dlaczego więc słyszymy w kościele niejednokrotnie negowanie
    ludzi z innych opcji politycznych i osóvb LGBT .
    Przecież to ponoć mądrzy wykształceni ludzie ,więc powinni wiedzieć,że to nie ideologia tylko Ci ludzie- tak są skonstruowani ,taka ich natura,TEGO SIĘ NIE LECZY.
    Ale byłczas,że nawet zaćmienie słońca tłumaczyli KARĄ BOSKĄ
    Zapamietajmy więc-nie wyrzekamy się BOGA
    tylko nie chcemy dwuwładzy.

    17 4 Cytuj
  • 17 paź 2022

    Każ Jedraszewskiemu, zajmować się tylko bogiem,
    jak gość kocha mieć władzę.

    10 2 Cytuj
  • 17 paź 2022

    Rozdział kościoła od państwa należy zacząć od zlikwidowania konkordatu i funduszu kościelnego, a także opodatkowania tej instytucji na normalnych zasadach. Skoro świadczy usługi, osiąga dochody, posiada majątek i nim obraca, niech jest traktowana jak każdy inny podmiot, który to samo robi. I koniec z finansowaniem z publicznych pieniędzy - to nie jest społeczeństwu potrzebne do funkcjonowania, jak szkoły czy szpitale, więc niech utrzymuje się z pieniędzy tych grup ludzi, którym jest to potrzebne. Swoją drogą szybko by się zweryfikowało komu faktycznie zależy.

    16 2 Cytuj
  • 17 paź 2022

    Pobożne życzenia. To jest tak umocowane jak Cosa Nostra:)

    8 2 Cytuj
  • 18 paź 2022
    Obywatel C napisał/a:

    Pobożne życzenia. To jest tak umocowane jak Cosa Nostra:)

    Niekoniecznie.
    Politycy wciągają kościół do współrządzenia w zamian za propagandę ich rządów z ambon.
    A że nie ma nic za darmo, musza się odwdzięczyć.
    Robią to, kalkulując korzyści do kosztów.
    A że wydatki nie płacą politycy związani
    z kościołem, tylko my, obie strony są zadowolone.

    Wydaje się, że gdyby partie polityczne nie szukały korzyści na współpracy z kościołem, tematu by nie było.
    W państwach które odstąpiły od angażowania kościoła do walki politycznej, powrót do takich praktyk, działa na niekorzyść, stad powrotu kościoła do władzy, w tamtych społeczeństwach, nawet gdyby ten chciał, nie ma.

    6 3 Cytuj
  • 18 paź 2022

    Przecież zygi drąży ten temat co jakiś czas. Teraz znowu?
    KK i (zwłąszcza) ich pieniądze nie są w zasięgu UE i mam wrażenie, że brak kontroli nad tym chyba gryzie ich najbardziej. Okrutnie wszystkim ten KK przeszkadza. Ciekawe z jakiego powodu? Jak historia uczy przyjaciół to my w sąsiedztwie nie mamy. Czy zatem nie warto przynajmniej tą wewnętrzną "armię" zostawić w spokoju a nawet wspierać skoro wygląda na to, że jest dość mocna i stabilna? Polityka UE leży i kwiczy, malwersacje, pseudoekolodzy, miłości w tej UE dużo aż do bólu tyle że LGBT a ja nie mam życzenia oglądać tego co się działo an ulicach, sprzedani ruskim za rurę z gazem - no nie wyszło dobrze to pasmo "sukcesów" wmawiane nam (Wam) jako coś czego musimy chcieć i dążyć. Czy zatem pytanie o rozdział jest na miejscu? Po co i kogo uwiera przynajmniej jedność w tej sferze? KK należy oczyścić ale czy oddzielać? Niekoniecznie.
    https://www.teologia.pl/Biblia_k/lk_16.htm

    3 10 Cytuj
  • 18 paź 2022

    Vivaldi a moze posłuchaj o pedofili i homosexualnosci wsrod ksiezy

    6 3 Cytuj
  • 19 paź 2022

    Wszystkie dyktatury miały poparcie swojego kleru
    i może dlatego po rządach kleru, królów carów
    i dyktatorów, nastąpiła demokracja?

    Można sarkastycznie powiedzieć, że największą rolę pełni kościół w USA, a zwłaszcza za konserwatysty Donalda Trampa.
    Ten zasięgał opinii duchownych i jeździł do amerykańskiego Torunia na spotkania dziękczynne
    z amerykańskim Rydzykiem.
    Głosił też wiarę w Boga i oddawał się jego opiece.

    4 2 Cytuj
  • 19 paź 2022

    Vivaldi to się nazywa syndrom sztokholmski

    5 1 Cytuj
  • 19 paź 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Wszystkie dyktatury miały poparcie swojego kleru
    i może dlatego po rządach kleru, królów carów
    i dyktatorów, nastąpiła demokracja?

    Można sarkastycznie powiedzieć, że największą rolę pełni kościół w USA, a zwłaszcza za konserwatysty Donalda Trampa.
    Ten zasięgał opinii duchownych i jeździł do amerykańskiego Torunia na spotkania dziękczynne
    z amerykańskim Rydzykiem.
    Głosił też wiarę w Boga i oddawał się jego opiece.

    Nabijasz się z Trampa, a przecież w 2005 roku kandydat na prezydenta przed wyborami po 27 latach od cywilnego wziął ślub kościelny. Sam abp Gocłowski mu go udzielał.
    Wszyscy oni po jednych papierach.

    4 Cytuj
  • 19 paź 2022
    taki_gość napisał/a:

    Nabijasz się z Trampa, a przecież w 2005 roku kandydat na prezydenta przed wyborami po 27 latach od cywilnego wziął ślub kościelny. Sam abp Gocłowski mu go udzielał.
    Wszyscy oni po jednych papierach.

    Nabijam się nie z Trampa, tylko z wartości PiS.
    Bo ci pobożni pisowcy, za wzór mają Trampa, który z bogiem ma niewiele wspólnego,
    a przeszkadzał im Biden, który jest gorliwym katolikiem.

    To taka udawana religijność, wspieranie koalicjanta w utrzymywaniu władzy.

    6 2 Cytuj
  • 19 paź 2022

    O czym teraz klikacie? O wartościach? Ale jakich i gdzie ich szukać? Tyle samo ich w KK jak i polityce :-))) może czas zacząć od .....siebie? Jesli mówicie o wartościach pedofilskich to takie znajdziecie (wszędzie) jeśli chcecie szukać prawidłowych wartości też je znajdziecie (wszędzie) kwestia czego szukacie to i znajdziecie i w KK i w USA i w polityce a nawet w rodzinie czy za rogiem ;-) .....pogadać o wartościach zawsze można zazwyczaj się na gadaniu i pokazywaniu palcem kończy (także w KK) i co dalej?

    3 4 Cytuj
  • 19 paź 2022

    I to samo można napisać o ruskich, hitlerowcach i przejść nad tym do porządku dziennego.
    A pokazywanie palcem i wywlekanie jakichś reparacji… w rodzinie tez są źli ludzie.

    Od dzisiaj wybaczam wszystkim ruskim , hitlerowcom i klerowi.

    4 2 Cytuj
  • 20 paź 2022

    Rozumujesz ale nie rozumiesz. Zwróć uwagę kto najbardziej boi się KK i krzyczy, komu najbardziej on przeszkadza? Kto nie ma na niego wpływu? Odejście wiernych to pokłosie zgnilizny wew. Myślisz, że nie zdają sobie sprawy z lat zaniedbań i ściemy? Ale to nie pyszczą wyznawcy. Najbardziej krzyczą Ci co boją się braku kontroli nad KK wiedząc, że siła Polski zawsze była w wierze a wiarą jest Polska silna. Drą ryja zwolennicy latarników, pseudowolności. Jeszcze raz zatem : demokracja to nie anarchia ! Zasady i reguły muszą być wyznaczone i pilnowane a to, że ryba psuje się od głowy nie oznacza, że łba odciąć nie można. Reszta jest zjadliwa.....po usmażeniu nad ogniem ;-)

    2 4 Cytuj
  • 20 paź 2022
    Vivaldi napisał/a:

    Rozumujesz ale nie rozumiesz. Zwróć uwagę kto najbardziej boi się KK i krzyczy, komu najbardziej on przeszkadza? Kto nie ma na niego wpływu? Odejście wiernych to pokłosie zgnilizny wew. Myślisz, że nie zdają sobie sprawy z lat zaniedbań i ściemy? Ale to nie pyszczą wyznawcy. Najbardziej krzyczą Ci co boją się braku kontroli nad KK wiedząc, że siła Polski zawsze była w wierze a wiarą jest Polska silna. Drą ryja zwolennicy latarników, pseudowolności. Jeszcze raz zatem : demokracja to nie anarchia ! Zasady i reguły muszą być wyznaczone i pilnowane a to, że ryba psuje się od głowy nie oznacza, że łba odciąć nie można. Reszta jest zjadliwa.....po usmażeniu nad ogniem ;-)

    Skopiowałeś ten tekst z generała Franco.

    1 2 Cytuj
  • 20 paź 2022

    Co do mocy w wierze, byli mocniejsi i bardziej świadomi, dużo przed nami.
    My jesteśmy, albo byliśmy nowobogackimi w wierze.
    I tak jak w życiu, dochodzimy do tego samego tylko z dużym poślizgiem.
    Jeżeli wróci trend na wiarę, dominować będą ci którzy teraz są liderami. My przejdziemy ich skrócony okres laicyzacji, by znów za nimi podążyć.

    Jeżeli nie, żadne zaklinanie rzeczywistości nie pomoże. Nikt nie będzie się Vivaldiego pytać jak ma żyć.

    Zaś co do anarchii, to w UE, Polska PiS. odbierana jest jako pieniacz robiąca anarchię , i ta ocena jest robiona przez pozostałe narody Unii Europejskiej,
    to jest 450 mln ludzi minus 40 mln Polaków, więc mamy przeciw sobie 400 mln obywateli UE.

    2 2 Cytuj
  • 9 lis 2022

    Prześledziłem dzietność narodów i ich religijność i dawanie w szyję.
    Wyszło mi że katolickie kobiety dają w szyję i nie rodzą (za Kaczyńskim)

    Natomiast życie dają ateiści - Francuski i Czeszki rodzą na potegę,
    pierwsze i drugie miejsce w Europie.

    Można by zaryzykować tezę o przereklamowanych wartościach kościoła we wpływie na prokreację.

    A nawet o lokowaniu produktu.

    8 2 Cytuj
  • Janek Sal 9 lis 2022

    Za PRL lata 50- bum urodzeń- dawali w szyję jak mało kiedy , dzis to pikuś .
    Klas było od A do F ja miałem 28 nr w dzienniku a byłem dopiero na S .w klasie C

    6 2 Cytuj
  • 10 lis 2022
    jaskokrakow napisał/a:

    Za PRL lata 50- bum urodzeń- dawali w szyję jak mało kiedy , dzis to pikuś .
    Klas było od A do F ja miałem 28 nr w dzienniku a byłem dopiero na S .w klasie C

    A były skrobanki u Kubicy, a i Wyszyński był więziony w pałacu w Komańczy.

    Czyli powrót kościoła do polityki, nie zaowocował dzietnością, a wysyp kościołów
    nie przełożyła się na ilość rodzin.

    5 1 Cytuj
  • Janek Sal 10 lis 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    A były skrobanki u Kubicy, a i Wyszyński był więziony w pałacu w Komańczy.

    Czyli powrót kościoła do polityki, nie zaowocował dzietnością, a wysyp kościołów
    nie przełożyła się na ilość rodzin.

    Czy były nie wiem pewnie tak - Kubica kojarzy mi sie tylko z rajdami i formułą 1
    oj wysyp kosciołów zaowocował odejsciem sporej czesci katolików własnie z koscioła - ilosc przełozyła sie na jakość prezbiterów i mamy to co mamy .
    Ja miałem parafie 2 km od miejsca zamieszkania - Cystersi w Mogile , szlismy niezależnie od pogody na religie a trwała ze 3 moze 4 godziny . i nie w salkach ale na boisku z kapłanem -podwijał kiece i gnał za piłką którą on miał a my za nim - przed był pacierz i po równiez - dzis namnozyło sie tych katechetów pożal sie booże i ciepełko mają i posadka pachnie i w szkole i ubywa młodzieży -
    Bo religia i modły to w kosciele a nie w sejmie w szkole pod schodkami w Wawie .- Bogu co boskie a cesarzowi.........

    3 Cytuj
  • 10 lis 2022
    jaskokrakow napisał/a:

    dzis namnozyło sie tych katechetów pożal sie booże i ciepełko mają i posadka pachnie i w szkole i ubywa młodzieży -
    Bo religia i modły to w kosciele a nie w sejmie w szkole pod schodkami w Wawie .- Bogu co boskie a cesarzowi.........

    Katechetą był wojewoda małopolski
    a jest, nasz przewodniczący rady miasta.

    Coś w nich jest, Świętość?

    4 2 Cytuj
  • 13 lis 2022

    Szerzycie na forach nienawiść do kościoła i popatrzcie jaki jest efekt, Myślenice wsławiły się atakiem nożownika na kierowcę Biskupa, czy o takie coś walczycie? Tak wam kościół przeszkadza? Jeżeli nie chcecie chodzić do kościoła to nie chodźcie ale nie musicie o tym pisać i szerzyć nienawiści.

    8 15 Cytuj
  • 13 lis 2022
    Adamos napisał/a:

    Szerzycie na forach nienawiść do kościoła i popatrzcie jaki jest efekt, Myślenice wsławiły się atakiem nożownika na kierowcę Biskupa, czy o takie coś walczycie? Tak wam kościół przeszkadza? Jeżeli nie chcecie chodzić do kościoła to nie chodźcie ale nie musicie o tym pisać i szerzyć nienawiści.

    Atak na kościół, Boga, Maryję, Józefa, Tadka, Jędrka, prezesa, zero, Reksia, Godzillę i kogo tam sobie jeszcze wpiszecie,
    Was już całkiem pogieło, a może to był zawiedziony kochanek, diler co nie dostał zapłaty, może ofiarą szukajåca zemsty? No ale niejaki Michalczewski już wie, że to na pewno atak na kościół, a ty za nim te brednie wypisujesz,
    No i czy to Myślenice zaatakowały? Podobno z nowosądeckiego był napastnik a tam 100% to pisiewicze, może nasłał go prezes, wasz ukochany wuc? Historia znała już takie prowokacje

    9 2 Cytuj
  • 14 lis 2022
    oportunista napisał/a:

    Atak na kościół, Boga, Maryję, Józefa, Tadka, Jędrka, prezesa, zero, Reksia, Godzillę i kogo tam sobie jeszcze wpiszecie,
    Was już całkiem pogieło, a może to był zawiedziony kochanek, diler co nie dostał zapłaty, może ofiarą szukajåca zemsty? No ale niejaki Michalczewski już wie, że to na pewno atak na kościół, a ty za nim te brednie wypisujesz,
    No i czy to Myślenice zaatakowały? Podobno z nowosądeckiego był napastnik a tam 100% to pisiewicze, może nasłał go prezes, wasz ukochany wuc? Historia znała już takie prowokacje

    Nie czytałem żadnego Michalczewskiego ale czytam te brednie które piszecie na forum już od jakiegoś czasu i widzę że podszyte są szerzeniem nienawiści do kościoła, księży PISu, Kaczyńskiego, Obajtka i wielu innych. Popatrzcie do czego to prowadzi, jak w tym momencie postrzegane są Myślenice, w eter poszło że to w Myslenicach taka ekspansja nienawiści powstała i tak będą myśleć o Myślenicach.

    3 2 Cytuj
  • Janek Sal 14 lis 2022

    wszędzie jest patologia- jeszcze Obajtka nie było i Kaczynskiego jak był napad na kantor , strzelanina? -Napad.
    Gonitwy po osiedlu z maczetami tez były . - co ? nic
    Atak na chłopaka koło zakopianki ?- a moze i wiecej tego typu spraw - wiec nie wybielajmy tych Myślenic zawsze było niebezpiecznie .

    5 1 Cytuj

Odpowiedz