Forum » Społeczeństwo

Szczęśliwego Nowego Roku

  • 31 gru 2022

    Kuźwa żre ta inflacja wszelkie oszczędności, więc chciałem uratować jakiś procent i 10 tyś dałem na lokatę miesięczną do Santandera na 8%
    Wczoraj zapadła lokata i wskoczyłem na konto aby się cieszyć, że uratowałem z 20% inflacji 8%.
    No i wpłynęło mi na konto ROR 10 066,66 zł, ale te 66,66 rząd opodatkował 19% i dostałem jedynie 54 zł. Czyli 6,4 %

    Kuźwa myślę, że jak nas skubią na 20% rocznie na inflacji i zabierają mi kolejne 1,6% z tych 8%, oskubanych oszczędności, toż to lichwa.

    Prze s..r..ysyny.

    SZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!

    18 6 Cytuj
  • Janek Sal 31 gru 2022

    Pomyslnosci w 2023 roku- a z tym skubaniem to delikatnie zapodałes - to są arcy....syny skoro bankster przy sterze

    10 6 Cytuj
  • 31 gru 2022

    Ja napiszę tylko Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim.
    Chciałbym napisać gorzej być nie może...ale może... oni potrafią...

    10 4 Cytuj
  • 31 gru 2022

    Szczęścia? Szczęśliwego? Ja mam butelki po piwie i oranżadzie, zapas rozpuszczalników, benzyny ekstraktowej i denaturatu a także mnóstwo szmat. Jestem gotowy na działanie a nie na czekanie na szczęście.

    3 6 Cytuj
  • 1 sty 2023

    Brawo Chorwaci. Witajcie w strefie euro i Schengen .
    Najmądrzejsza z decyzji, pozbycie się waluty o nazwie kuna.
    Byłem w jesieni w HR i lałem do baku w Polsce a dalej zawsze tankowałem albo w Austrii poza autostradą, albo na Słowenii.
    Tym razem sprawdziłem ceny przed wejście HR do euro, i się wstrzymałem z tankowaniem.
    Najtaniej było właściwe w HR , taniej niż w Polsce. A zawsze HR miała najdroższe paliwa.
    Tak że, pierdoły o drożyźnie po wejściu do euro to propaganda tych rządowych ekonomistów z bożej łaski.
    Nawet już Niemcy nie robią u nas zakupów.
    A tak swoją drogą:
    Już produkty w sklepach np z Niemiec są tańsze niż nasze. Za chwilę będą filozofy ekonomiczne z rządu mówić, że UE robi interesy na nas i wpycha nam swoje towary.
    Chwała Bogu, bo gdyby nie UE, ceny byłyby z kosmosu, a tak to pokazują nam jak się tańczy na (nie pisowskim, ) wolnym rynku.
    Niech jeszcze upaństwowią Żabkę i Obajtek zagarnie dla Orlen kolejne zakłady spożywcze i będzie jak w Korei, ale tej od zbrojeń. Będziemy najlepiej uzbrojeni a Kaczyński będzie robił za Kim Dzong Una.

    11 11 Cytuj
  • 1 sty 2023

    Miejmy nadzieję że kolejne święta i sylwester już bez PiS u......

    11 8 Cytuj
  • 1 sty 2023
    t-34 napisał/a:

    Miejmy nadzieję że kolejne święta i sylwester już bez PiS u......

    Jeśli Tusk będzie kandydatem na premiera, to masz pewne że PiS wygra. Wspólne listy + Tusk = PiS wygrywa wybory. Politycy innych parti opozycyjnych boją się Tuska, że ich wydyma po wygranej, i że ma skłonności do bycia dyktatorem, tak słyszałem w Tok FM 🙃 Wyobrażasz sobie trafić pod żelaznego buta Donalda ? 😅

    8 4 Cytuj
  • 1 sty 2023

    Będzie gorszy od PiSu i kaczora ????? wątpię.....

    9 6 Cytuj
  • 1 sty 2023
    t-34 napisał/a:

    Będzie gorszy od PiSu i kaczora ????? wątpię.....

    Nie to miałem na myśli, tylko to, że jak tak dalej będzie wyglądać plan opozycji na wygranie z pisem, to kaczor wygra kolejne wybory. Plan to za dużo powiedziane.. 🤦‍♂️

    7 Cytuj
  • 2 sty 2023

    Niestety...opozycja planu brak...jakby im było wygodnie tkwić w tym...bagnie. Tusk i Schetyna...do szafy razem z Kaczorem:-) Ale jest świetna i zarazem zła wiadomość w Nowym Roku... ceny paliw nie wzrosły...po mimo powrotu VATu...%%€@€%@!@. Jak to ładnie ktoś dzisiaj skomentował w TV...złodziej zabrał Ci 500zl, a potem oddaje 100zl...

    6 Cytuj
  • 2 sty 2023
    marko napisał/a:

    Niestety...opozycja planu brak...jakby im było wygodnie tkwić w tym...bagnie. Tusk i Schetyna...do szafy razem z Kaczorem:-) Ale jest świetna i zarazem zła wiadomość w Nowym Roku... ceny paliw nie wzrosły...po mimo powrotu VATu...%%€@€%@!@. Jak to ładnie ktoś dzisiaj skomentował w TV...złodziej zabrał Ci 500zl, a potem oddaje 100zl...

    Cena ropy na giełdzie dzisiaj, jest niższa niż przed wojną w Ukrainie.
    Więc dobrodziej Kaczyński rżnie nas na każdym litrze o dodatkowe złote.
    Robiąc z nas durniów, że coś potanił .

    Cena paliw w pandemii była 4,80
    Cena hurtowa paliwa to 2.80 zł marża rafinerii to 0.20 zł zł. Reszta to podatki dla rządu.

    6 1 Cytuj
  • 2 sty 2023

    Co ciekawe, w TVP na żywo ekspert ocenił by kupować wczasy letnie teraz, bo złotówka się zdewaluuje i wczasy bliżej wakacji podrożeją.
    Ciekawe w 2002 roku za rządów AWS większość społeczeństwa była za przyjęciem euro.
    Teraz 60 % nienawidzi euro .
    Czy ja wiem, czy ta złotówka ma taką moc?
    Nie wiem czy banki też mają taką wiarę w pln.

    5 2 Cytuj
  • 2 sty 2023

    Tak sobie przeczytałem wszystkie posty i tylko jedna myśl mnie naszła...KOMBINAT GŁUPTOKÓW

    5 4 Cytuj
  • 2 sty 2023
    Figaro1 napisał/a:

    Tak sobie przeczytałem wszystkie posty i tylko jedna myśl mnie naszła...KOMBINAT GŁUPTOKÓW

    Witaj w klubie. Dobrze, że czytasz!
    Może jakiś komentarz w sprawie tego hojnego oprocentowania 8% z podatkiem 19%-
    lubisz to?
    I co myślisz o PLN, będzie ponownie straci wartość do euro, czy TVP zaprosiło niewłaściwego eksperta?
    Z tym kombinatem sterującym nami się z tobą bardzo zgadzam. tylko mam na nich mocniejsze słowa.

    5 2 Cytuj
  • Janek Sal 2 sty 2023

    z dzisiejszego dnia - dostałem sms od jednego z banków ze moge natychmiast bez problemu dostać - dosłownie dostać 55000 pln na zero kosztów bankowych ale RRSO 23,5 % to te koszty zeczywiscie są zero - czy oni mają ludzi za durniów ?

    3 Cytuj
  • Janek Sal 2 sty 2023
    niewierzacy napisał/a:

    Szczęścia? Szczęśliwego? Ja mam butelki po piwie i oranżadzie, zapas rozpuszczalników, benzyny ekstraktowej i denaturatu a także mnóstwo szmat. Jestem gotowy na działanie a nie na czekanie na szczęście.

    a nie masz suchego chleba ????
    dla konia potrzebuje

    1 1 Cytuj
  • 4 sty 2023

    Żal mi Naszych skoczków, na Turnieju Czterech Skoczni. Mimo że biją rekordy, w rządowej TVP, nie istnieją.
    Są tylko w obrzydliwej i wrogiej amerykańskiej stacji TVN..
    Czy to skoczkowie sprzedawali prawa do transmisji?
    Pewnie nie. Ale w logice PiS, da współwinni.

    6 2 Cytuj
  • 4 sty 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Żal mi Naszych skoczków, na Turnieju Czterech Skoczni. Mimo że biją rekordy, w rządowej TVP, nie istnieją.
    Są tylko w obrzydliwej i wrogiej amerykańskiej stacji TVN..
    Czy to skoczkowie sprzedawali prawa do transmisji?
    Pewnie nie. Ale w logice PiS, da współwinni.

    Są jeszcze w Eurosporcie, to twój żal chyba trochę mniejszy?

    2 4 Cytuj
  • 4 sty 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Żal mi Naszych skoczków, na Turnieju Czterech Skoczni. Mimo że biją rekordy, w rządowej TVP, nie istnieją.
    Są tylko w obrzydliwej i wrogiej amerykańskiej stacji TVN..
    Czy to skoczkowie sprzedawali prawa do transmisji?
    Pewnie nie. Ale w logice PiS, da współwinni.

    Musisz zrozumieć... mają zbyt kolorowe stroje... trochę tęczowe :-D

    4 3 Cytuj
  • 5 sty 2023
    taki_gość napisał/a:

    Są jeszcze w Eurosporcie, to twój żal chyba trochę mniejszy?

    Mimo wszystko, w TVP info, wiadomościach, panoramie czy teleekspressie, na temat sukcesu skoczków kompletna cisza.
    Jakby to były skoki polityczne i skakali nie dla PiS.

    Kuźwa, taki skoczek też musi być żołnierzem wyklętym.

    5 2 Cytuj
  • 5 sty 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Kuźwa, taki skoczek też musi być żołnierzem wyklętym.

    No właśnie nie... o żołnierzach wyklętych w TVP się chętnie mówi ;-)

    To taka trochę... "anty-telewizja" się zrobiła ... w żaden sposób nie łączyć z zaje...ym antyradiem... DWA ŚWIATy.

    2 1 Cytuj
  • 5 sty 2023
    Figaro1 napisał/a:

    Tak sobie przeczytałem wszystkie posty i tylko jedna myśl mnie naszła...KOMBINAT GŁUPTOKÓW

    a żebyś wiedział. Jak mam taki sobie humor to wchodze i czytam. Bez znaczenia z którego roku otworzysz, tutaj w kółko to samo, 4 komentuje każde info w mediach i co rusz otwierają sobie żyły jeden przez drugiego ..... i tak w koło Macieju, cyrk tu niezły. Zamykam wątek z dużo lepszym humorem. Jeden notoryczny płacz, że nie ma ojro i musi ratować pieniądz przed inflacją .....na obligacjach - nooo bez jaj XD, drugiemu źle bo paliwo miało być po 10zł a nie jest, trzeci wtóruje od lat że mu ogólnie źle i Tusku musi go uratować. Kabaret.

    3 6 Cytuj
  • 5 sty 2023

    Bo wiesz vivaldi,
    dla połowy ludzi, ten rząd jest -że do rany przyłóż,
    a na drugą połowę działa jak piosenki Świerzyńskiego
    i jego opowieści o podbiciu Chin .

    A ogólnie jest bardzo dobrze. Inflacja minimalnie spada a wiec ceny też……….
    Największe fortuny, robione były na wielkiej inflacji.
    Wiec Vivaldi korzystajmy mamy swoje 10 min.

    3 2 Cytuj
  • 5 sty 2023

    ale, że tu "przez 8 ostatnich lat..." XD jakaś komplimacja zdruzgotanych psychicznie?

    4 Cytuj
  • 5 sty 2023
    Vivaldi napisał/a:

    a żebyś wiedział. Jak mam taki sobie humor to wchodze i czytam. Bez znaczenia z którego roku otworzysz, tutaj w kółko to samo, 4 komentuje każde info w mediach i co rusz otwierają sobie żyły jeden przez drugiego ..... i tak w koło Macieju, cyrk tu niezły. Zamykam wątek z dużo lepszym humorem. Jeden notoryczny płacz, że nie ma ojro i musi ratować pieniądz przed inflacją .....na obligacjach - nooo bez jaj XD, drugiemu źle bo paliwo miało być po 10zł a nie jest, trzeci wtóruje od lat że mu ogólnie źle i Tusku musi go uratować. Kabaret.

    Ty musisz chyba żyć z pińćet plus, zasiłka na wungiel, podaktów klasy średniej i mandatów tych co mają lepsze fury...
    Nie wiem jak można twierdzić, że to co dzieje się wokół ma sens i jest super... przy zdrowym myśleniu.

    I nawet wymieniać mi się przykładów nie chce... po post byłby tak długi jak te Twoje.

    Najgorsze jest to... że obecnie przekręty, łamanie prawa, zasad jest tak wiele... że zaczynam odczuwać znieczulicę i mnie to już ... tak nie oburza... sam siebie przerażam... ale to poprostu ludzka smutna natura.

    7 Cytuj

Odpowiedz