Forum » Społeczeństwo

Szczęśliwego Nowego Roku

  • 24 sty 2023
    Vivaldi napisał/a:

    ten
    Chłopie przychodzę do Twojego domu, gwałcę żonę, burzę dom, podpalam auto a Twoim dzieciom pozwalam u mnie pracować wyzywając ich od nieudaczników i wołów roboczych. Oczywiście będąc elitą Ty sam dostajesz kopa albo kulkę w łeb i ..... rozmawiamy o równym starcie i mocnej pozycji? O czym Ty bredzisz. Jak Ty chcesz mieć mocną pozycję jedząc z ręki która w pysk Ci daje co rusz.

    Co to? Alkohol przed południem...??? Ja na trzeźwo tego nie ogarniam...
    Kto Ci tak zrobił?

    Wy tu się spieracie kto kupił czołgi... przypominam, że po tym co zrobił Minister Wojny Macierewicz i jego... Misiu w armii mamy... samych młodzieniaszków na wyższych stanowiskach.
    Zatem... szczerzę życzę Nam wszystkim, aby ta wojna nie wylała się poza Ukrainę... bo sprzęt może nam nie pomóc...

    6 Cytuj
  • 24 sty 2023
    Vivaldi napisał/a:

    ten punkt mnie bardzo zaciekawił, rozwiń proszę. Jaki Twój plan w tym punkcie tylko weź nie zaczynaj od waluty EURo. Rozumiem, że silną pozycję zaczniesz budować od uległości, niskich płac mimo wyższej jakości, wpuścić i wyprzedać i .....umacniać tą pozycję? A może różnice w socjalu zwiększyć będzie mocno i konkurencyjnie przy szparagach. A może głośno pokrzyczeć o podwójnych standardach od produktów po politykę? Aaaaa nooo nie zapomniałem, że mocna pozycja nie polega na mocnej pozycji.

    Wsłuchując się w ciebie-silną pozycję zaczniesz od spekulowania złotówką. Nadrukujesz jej tak, że bezrobocia nie będzie i gospodarka ruszy z kopyta.
    I rzeczywiście jej wartość będzie taka, że będziesz myślał o powrocie na szparagi.

    Ależ ty jesteś komuch w ekonomii.

    Niemcy , gdyby ich DM (eutsche mark), miała wartości złotego, drachmy ,pesety czy lira to byś po nią na szparagi do Niemiec nie jeździł.
    A w latach siedemdziesiątych po DM przed Polakami jeździli Włosi, Grecy , Hiszpanie....
    By po przyjęciu euro już ten temat pozostawić Polakom.....

    2 2 Cytuj
  • Janek Sal 24 sty 2023

    ten od 4 pór roku pierniczy jakby sie fasolki nieświeżej najadł

    Zakup obejmuje 14 maszyn Leopard 2A4 – takich, jakimi teraz dysponuje nasza armia, i 105 czołgów w nowszej wersji 2A5. Pojazdy będą pochodzić, tak jak poprzednia partia, z rezerw Bundeswehry. – Czołgi te powstały, aby w czasie zimnej wojny walczyć przeciwko żołnierzom Układu Warszawskiego, teraz służą naszej współpracy w NATO – zaznaczył w czasie uroczystości w poznańskim Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych niemiecki minister Thomas de Maizière.

    Maszyny dołączą do 128 Leopardów, które już mają nasze wojska pancerne. Wszystkie służą w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. – Leopardy mają duże możliwości bojowe, nowoczesny pancerz i system kierowania ogniem, mocny silnik, są ergonomiczne, funkcjonalne i niezawodne – chwalił pojazdy płk Dariusz Nawrocki, zastępca dowódcy brygady.
    to co my teraz chcemy dac Ukrainie to te do zrywki drzewa??? przecież te same
    to 2A5 .
    a to juz po 2015 nasz Maciuch w akcji

    Od miesięcy kilkadziesiąt rozłożonych na części Leopardów czeka na modernizację. Do końca 2020 r. prawie 150 maszyn miało być już po remoncie. Ten plan jest już niewykonalny.
    Warta 2,4 mld zł umowa na modernizację czołgów została podpisana w ostatnich dniach 2015 r. Był to jeden z pierwszych dużych kontraktów zbrojeniowych zawartych w czasie, gdy ministrem obrony był Antoni Macierewicz, a jego prawą ręką odpowiedzialną za zakupy Bartosz Kownacki. Chodziło o 128 czołgów. Za realizację umowy odpowiadają Bumar Łabędy i Polska Grupa Zbrojeniowa.

    ujawnienie setek naszych tajnych służb przez tego szkodnika powinno byc kiedys rozliczone . teraz Maciarewicz jest oficjalnym kłamcą bo wyrok sie uprawomocnił - jest tam ktory co prawde powie

    4 Cytuj
  • Janek Sal 24 sty 2023
    Adamos napisał/a:

    Ty za to jesteś takim patriotą że nawet w nicku sugerujesz że jesteś z Krakowa.

    za to ty z samego raju = podatkowego, ale ewe ześ zonacył za jabłko -

    ale czyżby Kraków był w Niemczech?

    5 Cytuj
  • Janek Sal 24 sty 2023
    jaskokrakow napisał/a:

    za to ty z samego raju = podatkowego, ale ewe ześ zonacył za jabłko -

    ale czyżby Kraków był w Niemczech?

    juz kiedys sie tłumaczyłem ze ten nick jest od zawsze ze mną - pochodze rodzinnie z pod Krakowa z Bieńczyc dokładnie i ale związałem sie z Myslenicami i tu zyje ,tu płace podatki, tu mam dom , i tu chce złożyc truchło jak nadejdzie czas . a nick zostanie krakoski -
    Krakoski to po krakowsku

    podobnie jak idze ,idze bucu , ustąp mijsca kobicie

    6 Cytuj
  • 25 sty 2023

    Jest taki program w Tyle Wizji, znakomici prowadzący.
    Trafnie atakuje Janecki, ale jak ma włosy w kolorze ciemny blond.
    Bo jak się zrobi na bruneta ( a codziennie ma inną farbę na łbie), to jego wiarygodność, jak tej farby .
    Prawdę mówiąc to dwóch "dziadów" dali do tego programu jeden Janecki drugi Wolski.
    Panowie pieprzą takie farmazony, że tylko jeszcze starsi od nich, zasypiają przy tym ględzeniu.
    I to jest ich misja - usypiania widzów, i jeszcze ten z kokiem z tyłu z worami od oczami ,
    próbujący się w nich wpasować.

    Ogólnie to wartościowy przed bezsenną nocą program, o właściwej porze.

    4 2 Cytuj
  • 25 sty 2023
    jaskokrakow napisał/a:

    ujawnienie setek naszych tajnych służb przez tego szkodnika powinno byc kiedys rozliczone . teraz Maciarewicz jest oficjalnym kłamcą bo wyrok sie uprawomocnił - jest tam ktory co prawde powie

    Proszę cię... Tych szkodników jest tylu... że trzeba założyć komitet kolejkowy dla komisji śledzych....
    Przypominam, że Pan Macierewicz po katastrofie Smoleńskiem w try migi wrócił do kraju... wszedł do IPNu... podobno dla zabezpieczenia krytycznych dla Państwa danych... a co wyniósł nikt nie wie. Ale wygląda, że kwity musi mieć GRUBE.

    6 1 Cytuj
  • 26 sty 2023

    Czytam, że mur na wschodzie nic nie dał.
    W tekście jest że przechodzą góra , podkopami i przejściami dla zwierząt.
    TVP milczy na ten temat, rząd też..
    Z tekstu autora, wynika że wydanie miliardów na budowę tego muru, niewiele dało.

    3 1 Cytuj
  • 26 sty 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Czytam, że mur na wschodzie nic nie dał.
    W tekście jest że przechodzą góra , podkopami i przejściami dla zwierząt.
    TVP milczy na ten temat, rząd też..
    Z tekstu autora, wynika że wydanie miliardów na budowę tego muru, niewiele dało.

    Proszę Cię... chcesz wracać do tego niehumanitarnego cyrku...
    Lepiej, że skupili się na czymś innym...

    3 1 Cytuj
  • 26 sty 2023

    "Mamy dobry rząd, wybitnych fachowców, a ludziom się żyje coraz lepiej"

    3 1 Cytuj
  • 26 sty 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    "Mamy dobry rząd, wybitnych fachowców, a ludziom się żyje coraz lepiej"

    Już to gdzieś słyszałem.... ;-))))))
    https://www.youtube.com/watch?v=kfH1hxvAN30

    "Popatrz na wspaniałe autostrady
    Na drogi na których nie znajdziesz wybojów
    Rosną nowe bloki i nie ma wypadków
    W czystych szpitalach ludzie umierają rzadko
    Mamy extra rząd i super prezydenta
    Ci wszyscy ludzie to wspaniali fachowcy
    Ufam im i wiem że wybrałem swoją przyszłość
    Za rękę poprowadzą mnie do Europy

    Jest super
    Jest super
    Więc o co Ci chodzi

    Mamy tolerancję wobec innych upodobań
    Kościół zaciekle broni najbiedniejszych
    Bogaci są fajni i w miarę uczciwi
    Policja surowo karze złych przestępców

    Jest super
    Jest super
    Więc o co Ci chodzi"

    5 1 Cytuj
  • 28 sty 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Rozumiem że masz traumę, po swojej emigracji do Niemiec, bo byłeś tam traktowany jak śmieć i robiłeś za śmiecia.
    (...)
    Są ludzie szczęśliwi poza krajem. To kwestia po co się tam jedzie.

    brednia 1 (chciałbyś pracować na tym stanowisku) i brednia 2 (za dużo to nie widziałeś w życiu tyle co w TV o 22.00 XD ).

    3 2 Cytuj
  • 28 sty 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Vivaldi jest mentalnie za cienki, żeby mi przyłożyć.

    poczekam, aż zmienisz nicka......znowu, za tamtym się wióry posypały XD ....prawdziwy twardziel

    2 3 Cytuj
  • 28 sty 2023

    Nie możesz pojąć, że nawet marna demokracja ma przewagę nad autokracją.

    Mnie to nie odpowiada, ty widzisz w tym cel.
    Większość Rosjan ma taki sam stosunek do rządzenia.
    Stad moje głowa skierowana jest w stronę zachodu, ty tkwisz na wschodzie.

    2 2 Cytuj
  • 2 lut 2023

    Hallo Hallo Panie Adamos!

    Czy znajdziesz coś takiego...za Giertycha?
    https://next.gazeta.pl/next/7,151003,29422804,willa-plus-czyli-prywatny-fundusz-czarnka-publiczne-pieniadze.html

    Faktycznie łebski tan Twój Czarnuś :-)

    Wrzucam Ci, bo na TVP napewno tego nie podadzą...

    Gazeta.pl pierwsza z brzegu, bo internet aż huczy!

    4 Cytuj
  • Janek Sal 2 lut 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    "Mamy dobry rząd, wybitnych fachowców, a ludziom się żyje coraz lepiej"

    to też cytat - z naszego szczęśliwego premiera oszusta Morawieckiego - tylko powiedział że nie ludziom tylko NAM zyje sie coraz lepiej - a to znaczna różnica choć prawdziwa

    4 Cytuj
  • 2 lut 2023

    Cytat z sieci:
    "Jestem jednym z założycieli fundacji ,na zlecenie naszych mocodawców.
    Zostały nam przelane grube pieniądze na zakup grubej nieruchomości,
    z konta na które łożą wszyscy Polacy, których doimy w formie podatków
    Żyje nam się coraz lepiej."

    5 1 Cytuj
  • 4 lut 2023

    Porozmawiałem ze studentami na temat macierzyństwa.:

    Za 500 zł to niech sobie sami rodzą i wychowują, powiedział niedoszła mama.
    To co powinni zrobić, pytam, wasze mamy was rodziły i wychowywały….
    Odpowiedz była bardzo dojrzała.:
    Nasze mamy mieszkały na kupie z resztą rodziny i pod jednym dachem.
    PiS wziął to jako wzorzec tradycji i za te 500+, ci żyjący na kupie dalej rodzą, i podrzucają dzieci ciociom, babciom i prababciom.
    A ci którzy maja swoje mieszkania w całym kraju, nie będą rodzić i wychowywać za 500+.
    - A w innych państwach Polki rodzą i wychowują , mówię.
    - No niezupełnie. We Finlandii gdzie byłam na erasmusie. w akademikach są żłobki. w innych krajach UE. jest podobnie.
    Tylko u nas średniowieczni politycy chcą abyśmy były naszymi matkami z okresu gdzie jedynym zajęciem kobiet było rodzenie i wychowywanie dzieci.
    Ci z innej epoki niereformowalni obywatele tego kraju, chcą budować polskich mormonów z ich przedwojenną wizją życia społecznego.
    Czym będzie więcej mieszkań dla młodych, będzie mniej urodzeń.
    To państwo musi w 50% pomagać w postaci darmowych żłobków, przedszkoli, darmowych leków i lekarzy.
    Za 500+, to zabiorę dzisiaj raz w miesiącu przyszłego męża do restauracji na pełną popołudniową obiadokolację.
    A nie będę rodzic żołnierzy dla armii PiS.

    -__—-

    5 2 Cytuj

Odpowiedz