Forum » Społeczeństwo

Wybory 2023/2024

  • 3 lut 2023

    Powoli w internecie widać że wybory zbliżają się wielkimi krokami? Więc może warto trochę porozmawiać. W 2023 roku wybory do Sejmu i Senatu następnie w 2024 wybory Samorządowe.

    Czy Władysław Kurowski znów zostanie Posłem?
    Czy burmistrz Jarosław Szlachetka pozostanie na stanowisku jeśli nie jak myślicie kto może z nim konkurować?
    Mamy w Gminie, Powiecie postacie które mogą namieszać w obecnym betonie politycznym?

    Ja mam tylko jeden wywód który od dawna mnie dręczy. Uważam że wybory samorządowe nie powinny być Partyjne. Każdy powinien starać się o mandat indywidualnie.

    16 1 Cytuj
  • 3 lut 2023

    Przede wszystkim na burmistrza fachowiec znający budownictwo ktoś z wykształceniem technicznym, z osiągnięciami organizacyjnymi . Tzw krótka piłka.
    Zaś sekretarz to jakiś gawędziarz jeżdżący po spotkaniach i robiący pijar.
    Żaden domorosły „wykładowca religii”, bo urząd miasta to nie dobrodziej wyznaniowy.

    15 2 Cytuj
  • 3 lut 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Przede wszystkim na burmistrza fachowiec znający budownictwo ktoś z wykształceniem technicznym, z osiągnięciami organizacyjnymi . Tzw krótka piłka.
    Zaś sekretarz to jakiś gawędziarz jeżdżący po spotkaniach i robiący pijar.
    Żaden domorosły „wykładowca religii”, bo urząd miasta to nie dobrodziej wyznaniowy.

    Czyżbyś sugerował gościa, który chce rozbudować przedszkole na Zarabiu?

    7 2 Cytuj
  • 3 lut 2023
    taki_gość napisał/a:

    Czyżbyś sugerował gościa, który chce rozbudować przedszkole na Zarabiu?

    Pytasz o sąsiada przedszkola?
    To nie.
    Myślę o osobach decyzyjnych. którzy mówią tak zbuduj i będzie ok.
    Teraz jest wymiana pism i od Annasza do Kajfasza.
    Był kiedyś w powiecie kier architektury, który był kompetentny i nie bał się decyzji.

    4 5 Cytuj
  • 3 lut 2023

    Nie zgodzę się.
    Po co burmistrz ma się znać na budownictwie? Po co wykształcenie techniczne?
    Za chwilę ktoś powie, że ma być lekarzem, kolejny pedagogiem... itp. Bez sensu.

    On ma się otoczyć ludźmi znającymi się na rzeczy.
    Ma dać kierunek. haryzmę i walczyć o gminę oraz pilnować zrobionej roboty.

    Chciałbym napisać, ma być niezależny i nie układać się z Warszawą... ale parząc co się dzieje, to póki co ... bez układów nic nie załatwisz....chora sytuacja.

    16 2 Cytuj
  • 3 lut 2023

    Ale tak teraz są. Niezależni od wyborców.

    3 2 Cytuj
  • 4 lut 2023

    Jeszcze trochę czasu jest, ale jak narazie żadnego dobrego kandydata nie znam. Myślę, że nasz burmistrz będzie startował na drugą kadencję. No przecież ktoś musi tu ten złoty pociąg puścić. :D A jeszcze tyle niespełnionych obietnic do nadrobienia, tyle koncepcji... w sam raz na kolejną kadencję. Obawiam się tylko, że lud to kupi. Polacy nie uczą się na błędach.

    8 1 Cytuj
  • 4 lut 2023
    taki_gość napisał/a:

    Czyżbyś sugerował gościa, który chce rozbudować przedszkole na Zarabiu?

    Ten sam, lokalny filantrop.

    6 Cytuj
  • 4 lut 2023
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Ten sam, lokalny filantrop.

    Wygląda na to że obecny włodarz, jest równie zapobiegliwy o swoją przyszłość.

    4 1 Cytuj
  • 5 lut 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Wygląda na to że obecny włodarz, jest równie zapobiegliwy o swoją przyszłość.

    Obaj siebie warci

    4 1 Cytuj
  • Janek Sal 6 lut 2023

    człowiek ma palce u rąk zwrócone do siebie - znajdze sie taki co ma od siebie -
    jak nie rodzina to kochanki szwagry , jak u tego z Pcimia .

    dawno szefowie mafii mieli ksywy i zwracali sie do nich per , pershing,kiełbasa,krakowiak, rudy z wołomina .
    teraz to mówi sie panie ministrze , panie pośle , burmistrzu /

    Jesli ministrem, europosłem jest przestępca a jest
    np Jojo skazany za złodziejstwo za młodu to taki bedzie kradł jako dorosły tylko za młodu radia z samochodów a za starego miliony z kasy państwa , to samo z ministrem co był kilka lat w poprawczaku za młodu potem skazany wyrokiem i ułaskawiony przez clowna .

    14 2 Cytuj

Odpowiedz