Forum » Społeczeństwo

A może już czas zacząć...

  • 7 mar 2023

    przymierzać się do zmiany patrona szkoły nr 3? Na jakiegoś bardziej przyjaznego dzieciom.

    10 17 Cytuj
  • 7 mar 2023

    Temat nie przejdzie........ Pamiętam, że mógł być patronem w szkole sportowej Janusz Kusociński.. Rodzice wybrali ..

    5 9 Cytuj
  • 7 mar 2023

    Wiem, że szanse są nikłe, ale kto wie? Niestety (w tym wypadku - bo normalnie to jakby moje dziecko musiało śpiewać "Ojcze Święty Janie Pawle, weź w opiekę szkołę moją, bo tam, gdzie jest Pasterz Dobry, owce nigdy się nie boją." to by mnie krew zalewała) nie jestem rodzicem dziecka, które się tam uczy, więc chyba nie za bardzo mam pole manewru.

    4 19 Cytuj
  • 8 mar 2023

    Proponuję Tnki Winky

    4 5 Cytuj
  • 8 mar 2023
    piękny maryjan napisał/a:

    Proponuję Tnki Winky

    Matoł po prostu....

    8 4 Cytuj
  • 8 mar 2023
    t-34 napisał/a:

    Matoł po prostu....

    E gdzie matoł ? To taki niebieski misiu z czerwoną torebką

    3 7 Cytuj
  • 8 mar 2023

    Czy wy naprawdę wierzycie w te oszczerstwa o Janie Pawle 2 ?

    9 13 Cytuj
  • 8 mar 2023

    Czy wy na prawdę wierzycie, że biskupi w tej sprawie są niewinni??

    15 6 Cytuj
  • 8 mar 2023
    Adamos napisał/a:

    Czy wy naprawdę wierzycie w te oszczerstwa o Janie Pawle 2 ?

    Nie ma oszczerstw, przecież to nie JP2 molestował.
    To co działo się w kościele, było wewnątrz kościoła
    i dla SB, znane. Każdy pedofil był też agentem SB.
    SB przymykał oczy, a kościół był ślepy, bo siła tej grupy w kościele była wielka i to z tej grupy były awanse na hierarchów. Moc tej grupy była wielka, również w Rzymie. Stąd stawała się walką z wiatrakami.

    Ale mówimy tylko o jednej stronie.
    Nikt natomiast nie dyskutuje o stronie krzywdzonej w okrutny sposób., bo robiły to dla tych dzieci, święte osoby.
    Wkur.wia obrona kleru, nikt nie broni ofiar.

    17 6 Cytuj
  • 8 mar 2023

    Zgadza się że pojawili się pedofile wśród księży ale nie przesadzajmy z tym ze każdy ksiądz to pedofil. Czy podasz przykład z naszej okolicy księdza pedofila? A jeżeli chodzi o Jana Pawła 2 był on i jest dla mnie nadal drogowskazem życiowym i nie mogę czytać tych bredni czy może on zostać dalej patronem szkoły.

    13 8 Cytuj
  • 8 mar 2023

    A kto przesądza że każdy ksiądz był pedofilem?
    Tylko ty!

    9 6 Cytuj
  • 9 mar 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Ale mówimy tylko o jednej stronie.
    Nikt natomiast nie dyskutuje o stronie krzywdzonej w okrutny sposób., bo robiły to dla tych dzieci, święte osoby.
    Wkur.wia obrona kleru, nikt nie broni ofiar.

    Napisałeś o klerze, ani słowem nie napisałeś że chodzi ci tylko o jednostki.
    A mnie wk....wia że jan Paweł 2 zostaje teraz tak szkalowany, nigdy nie zapomnę jego słów na błoniach oraz pod oknem na Franciszkańskiej 10 06 1987, byłem tam i nie mogę zrozumieć tego że teraz są osoby które tak potrafią szargać jego pamięcią.
    Arcybiskup stwierdził, że obecna walka poprzez "kłamstwa i insynuacje" jest drugim zamachem na Jana Pawła II i "operacją niszczenia jego świetlanej pamięci".
    A jaka stacja to robi, oczywiście TVN - wasz drogowskaz życiowy i moralny.
    FUJ

    14 14 Cytuj
  • 9 mar 2023
    Adamos napisał/a:

    Napisałeś o klerze, ani słowem nie napisałeś że chodzi ci tylko o jednostki.
    A mnie wk....wia że jan Paweł 2 zostaje teraz tak szkalowany, nigdy nie zapomnę jego słów na błoniach oraz pod oknem na Franciszkańskiej 10 06 1987, byłem tam i nie mogę zrozumieć tego że teraz są osoby które tak potrafią szargać jego pamięcią.
    Arcybiskup stwierdził, że obecna walka poprzez "kłamstwa i insynuacje" jest drugim zamachem na Jana Pawła II i "operacją niszczenia jego świetlanej pamięci".
    A jaka stacja to robi, oczywiście TVN - wasz drogowskaz życiowy i moralny.
    FUJ

    Niech cie wk..wia co chce... prawda w oczy kole i tyle!

    Niestety wiedział... szkoda, że nie powiedział wcześniej... nie byłoby teraz szopki i wywlekania brudów!

    Jaki zamach! Człowieku! Obudź się wreszcie!
    To jest włąśnie ciemnogród... ksiądz to świętość... normalnie... Bóg! Nie można złego słowa powiedzieć... bo piekło...

    Oglądałeś film "Tylko nie mów nikomu"? Wiesz co mnie tam,,, najbardziej wkur...ło! Że dzieci mówiły rodzicom, ale to były takie czasy... że się w głowach rodziców to nie mieściło! I nic z tym nie robili... bo byłby wstyd na całą wieś, że na księdza rękę podnoszą!

    Chwała za nagłaśnianie tematu przez dziennikarzy! Niech wreszcie otworzą się oczy i zmieni podejście ludzi do tematu...

    A na TVP tego nie zobaczysz nie dlatego, że szkalowanie JP... tylko dlatego, że nadchodzą wybory i trzeba mieć poparcie z ambony...

    15 9 Cytuj
  • 9 mar 2023
    Adamos napisał/a:

    Czy wy naprawdę wierzycie w te oszczerstwa o Janie Pawle 2 ?

    A Ty myślisz... że ktoś tego ... 10x nie sprawdził zanim podał do wiadomości?

    To nie jest jak w PIS i TVP ... byle co powiedzieć i napisać a potem będziemy się martwić... To naprawdę gruby temat i żaden dziennikarz by tego nie obublikował... nie mając dowodów.

    A zresztą... jak Ty to sobie wyobrażasz, że przy tak dużej skali problemu... głowa gościoła nie znała tematu? No jak? No niby jak to mieli przed nim ukryć?
    Przecież to by jeszcze gorzej o nim świadczyło.

    12 6 Cytuj
  • 9 mar 2023

    Nie róbmy z Kardynała Wojtyły , ciemniaka któremu wszystko można wmówić i on w to wierzy.
    Wszyscy w kościele o tym wiedzieli nawet ten emerytowany ksiądz, a Kardynał nie? To za jakie grzechy przenosił taką jednostkę do innych parafii.

    To nie są oszczerstwa, tylko zwykła tradycja kościoła, której późniejszy JP2, tylko nie zmienił. Nic więcej.
    Nie zmienił również jego następca. i jego poprzednik.

    10 5 Cytuj
  • Janek Sal 9 mar 2023

    Ta tradycja to prawda - kiedys zwiedzając Hawanę uderzyła mnie kompozycja przed katedrą chyba Jezuitów _- stoi kapłan w sutannie a przy nim dwoje czarnoskórych nagich chłopców , dzieci siegających do pasa .
    To oczywiscie stara rzeżba w kamieniu ale .......

    6 4 Cytuj
  • 9 mar 2023

    Kościół miał problem systemowy z pedofilią i nadal ma...

    Poprostu czas na otwarcie oczu i zmiany wreszcie!

    Tego nie można tak dalej ciągnąć i tu wszyscy się zgodzą.
    Niestety... takie zmiany radykalne... muszą boleć...
    Ale skoro tak bolało ofiary tyle lat to może czas teraz na drugą stronę...

    8 4 Cytuj
  • 9 mar 2023
    Adamos napisał/a:

    Arcybiskup stwierdził, że obecna walka poprzez "kłamstwa i insynuacje" jest drugim zamachem na Jana Pawła II i "operacją niszczenia jego świetlanej pamięci".
    A jaka stacja to robi, oczywiście TVN - wasz drogowskaz życiowy i moralny.
    FUJ

    Nie wiem o jakim arcybiskupie piszesz, ale jeśli o tym krakowskim z Poznania, to najmniej wiarygodny hierarcha z ostatnich.

    13 2 Cytuj
  • 9 mar 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Nie wiem o jakim arcybiskupie piszesz, ale jeśli o tym krakowskim z Poznania, to najmniej wiarygodny hierarcha z ostatnich.

    Szkoda nawet gadać... to dopiero... kłamca.
    On tylko mówił.. dajcie temu spokój, dajcie temu spokój...

    7 2 Cytuj
  • 9 mar 2023
    Adamos napisał/a:

    Napisałeś o klerze, ani słowem nie napisałeś że chodzi ci tylko o jednostki.
    A mnie wk....wia że jan Paweł 2 zostaje teraz tak szkalowany, nigdy nie zapomnę jego słów na błoniach oraz pod oknem na Franciszkańskiej 10 06 1987, byłem tam i nie mogę zrozumieć tego że teraz są osoby które tak potrafią szargać jego pamięcią.

    FUJ

    Ja nie reprezentuję strony winowajców. To kler ma się bronić, przedstawiając dowody , że to temat incydentalny, wskazując winnych.
    A dla kleru nie ma tematu, co sprawia, że możemy domniemywać, o umoczeniu. pozostałych, którzy kryją te praktyki.

    Nikt JP2 nie szkaluje, podnoszony jest jedynie temat zaniechania.
    Jeżeli dla ciebie JO2 był Bogiem, to możesz być w rozterce. Dla tych dla których był poczciwym człowiekiem, w służbie Bogu, takim pozostanie.

    11 1 Cytuj
  • 9 mar 2023

    ***** wszystkie religie monoteistyczne
    i rozpiździć możliwość finansowania każdej władzy kościelnej od kasy państwowej

    2 8 Cytuj
  • 9 mar 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    J
    Nikt JP2 nie szkaluje, podnoszony jest jedynie temat zaniechania.
    Jeżeli dla ciebie JO2 był Bogiem, to możesz być w rozterce. Dla tych dla których był poczciwym człowiekiem, w służbie Bogu, takim pozostanie.

    Dokładnie tak!
    Tylko boje się... polskie społeczeństwo nadal nie jest dojrzałe, aby tak na to popatrzeć... chłodno i z dystansu... ze zrozumieniem tematu.

    5 3 Cytuj
  • 9 mar 2023

    To fake news wrzucony przez rusków ale widać ,że na niektórych pajaców podziałało .

    5 4 Cytuj
  • 9 mar 2023
    piękny maryjan napisał/a:

    To fake news wrzucony przez rusków ale widać ,że na niektórych pajaców podziałało .

    Dobre...
    Całe nasze życie... to fake news... ukartowane przez rusków :-)

    Chyba... własnie oglądasz MATRIXa... to bój się, żeby Ci ruskie wtyczki nie wyciągnęły xD

    5 4 Cytuj
  • 9 mar 2023

    Problemem w tym kraju jest to, że tu Bogiem jest każdy sukienkowy, szczególnie Tadzio.R. , no i prezes, a nie jakiś tam Jahwe, przecież tu się Żydów tępi, będąc funkcjonariuszem KK jest się ponad prawem, miliony "pożytecznych idiotów" każdą niegodziwošć wytłumaczy i obroni, a najlepsze jest to, że wszyscy wyznawcy JPII wierzą w Matkę Boga i do niej się modlą, a czy "nasz" Bóg, Jahwe, stworzyciel wszystkiego mógł mieć stworzycielkę?

    4 6 Cytuj

Odpowiedz