Forum » Społeczeństwo

A może już czas zacząć...

  • 9 mar 2023
    marko napisał/a:

    Dobre...
    Całe nasze życie... to fake news... ukartowane przez rusków :-)

    Chyba... własnie oglądasz MATRIXa... to bój się, żeby Ci ruskie wtyczki nie wyciągnęły xD

    przestań ćpać albo pić

    5 Cytuj
  • 9 mar 2023
    piękny maryjan napisał/a:

    przestań ćpać albo pić

    Piszesz do mnie?... czy sam do siebie :-)

    3 1 Cytuj
  • 10 mar 2023

    jakby religija nie istniała to być może piękny maryjan by się "nie kłócił" na tym forum z marko ?

    1 1 Cytuj
  • 10 mar 2023

    Nie wierzę... te matoły ... zabrały zdjęcie papierza do sejmu...
    I co to ma oznaczać? JP został zapisany do PISu?
    Co za idiotyczna propaganda! Tak teraz będziemy tematy zamiatać pod dywanik...

    Co tu się wyprawia....
    Ale to super do pokazania moherom na TVP (moherom oraz V&A)

    7 4 Cytuj
  • 11 mar 2023

    Dzień dobry. Jakby ktoś nie wiedział za trochę ponad pół roku są wybory i to co teraz się dzieje to przedsmak zadymy która nas czeka. I tutaj wcale nie chodzi o Papieża czy skrzywdzone przez kogoś/kiedyś dzieci. Tutaj trwa walka o dopchanie się do koryta. Będzie gorąco :)

    10 Cytuj
  • 11 mar 2023

    O przegonienie spod koryta, tych którzy się już nażarli.
    I będzie gorąco bo reszta jest o suchym pysku.

    7 2 Cytuj
  • 11 mar 2023

    [cytat=marko]Nie wierzę... te matoły ... zabrały zdjęcie papierza do sejmu...

    Nie wiem czy wiesz ale Papieża pisze się przez Ż ale nie ma się co dziwić elektorat PO tak ma.

    4 4 Cytuj
  • 11 mar 2023

    On nie pisze o Papieżu, tylko o tym, którego działacze zapisali do PIS.

    5 3 Cytuj
  • 11 mar 2023

    Ja mam dobra propozycje dla tych wszystkich zadeklarowanych przeciwników kościoła. Odbierzmy wolne dni dla tych którzy są przeciwnikami wiary: Boże Narodzenie, Wielkanoc, Trzech Króli, Boże Ciało. Wszyscy przeciwnicy szybciutko do pracy a my katolicy zgodnie z naszym światopoglądem świętujmy, przecież to nasze święto nie wasze.
    A jeżeli chodzi o dzieci, których jesteście takimi obrońcami w swoich postach dotyczących JP2, czemu jednocześnie chcecie odebrać 500+ i robić krzywdę milionom dzieci? Chcecie aby PO znów wróciło do władzy i powiedziało "pieniędzy nie ma i nie będzie!", żeby zabrała ta wypróbowana władza PO-PSL wszystkie zasiłki które pomagają biedniejszym? Nie pamiętacie płaczu tych dzieci które były odbierane z rodzin tylko dlatego że miały mało pieniędzy? bezrobocie ok 20% nikomu nie przeszkadzało i nic z tym nie robili. Ale dla was to była wspaniała władza a dzisiejszy program wyborczy PO to j...ć PIS i dalej nie maja nic nam do zaoferowania tylko deptać pamięć Jana Pawła 2.

    11 8 Cytuj
  • 11 mar 2023

    Ty masz jakaś traumę PO, jak więźniowie obozów po SS.
    Co kogo obchodzi PO?
    Ludzi interesują obecni chapacze, których należy odciąć od zdroju, bo inni tez się chcą napić.
    Może35% to ludzie PIS, ale pozostałe 65 % nie.
    Oni tez chcą żyć. Ustroje feudalne upadły, komuna też.
    Teraz racja jest po stronie większości obywateli.

    Co do wiernych kościoła, jest ich jak podaje kościół 95%
    To gdzie ci walczący z kościołem?

    Słowa papieża zło dobrem zwyciężaj, nic nie straciły na aktualności.
    Dzisiaj obrońcy zła, mienia się arystokracją katolicką.

    3 5 Cytuj
  • 11 mar 2023
    Adamos napisał/a:

    Ja mam dobra propozycje dla tych wszystkich zadeklarowanych przeciwników kościoła. Odbierzmy wolne dni dla tych którzy są przeciwnikami wiary: Boże Narodzenie, Wielkanoc, Trzech Króli, Boże Ciało. Wszyscy przeciwnicy szybciutko do pracy a my katolicy zgodnie z naszym światopoglądem świętujmy, przecież to nasze święto nie wasze.
    A jeżeli chodzi o dzieci, których jesteście takimi obrońcami w swoich postach dotyczących JP2, czemu jednocześnie chcecie odebrać 500+ i robić krzywdę milionom dzieci? Chcecie aby PO znów wróciło do władzy i powiedziało "pieniędzy nie ma i nie będzie!", żeby zabrała ta wypróbowana władza PO-PSL wszystkie zasiłki które pomagają biedniejszym? Nie pamiętacie płaczu tych dzieci które były odbierane z rodzin tylko dlatego że miały mało pieniędzy? bezrobocie ok 20% nikomu nie przeszkadzało i nic z tym nie robili. Ale dla was to była wspaniała władza a dzisiejszy program wyborczy PO to j...ć PIS i dalej nie maja nic nam do zaoferowania tylko deptać pamięć Jana Pawła 2.

    Ale żeś się chłopie TVP Info naoglądał..... Zapomniałeś napisać jeszcze, że krowy przestaną dawać mleko a kury znosić jaja jak Tusk wygra....

    7 8 Cytuj
  • 11 mar 2023
    Adamos napisał/a:

    [cytat=marko]Nie wierzę... te matoły ... zabrały zdjęcie papierza do sejmu...

    Nie wiem czy wiesz ale Papieża pisze się przez Ż ale nie ma się co dziwić elektorat PO tak ma.

    Poza wytykaniem orografii potrafisz jeszcze coś mądrego napisać?
    Mam papier od szkoły na dyslekcję... i co? masz z tym problem?
    A co do tego papieża... poprostu szybko pisałem... bo jak zobaczyłem to ... to mnie jasny szlag...
    To jest dopiero wycieranie sobie ryja JP... To czy wiedział/nie wiedział to tylko dyskusja, która tak naprawdę głównie ma uderzyć w ten chory system a nie JP... ale do tego trzeba dojrzeć i zrozumieć.
    Ale ... chodzenie z jego fotografią do sejmu... to jest szczyt debilizmu i brak szacunku! Ale moherom sięt to spodoba... a jak! By laskami człowieka na ulicy zakatowały... w imię JP...
    CIEMNOGRÓD TRWAJ!

    5 5 Cytuj
  • 11 mar 2023
    Adamos napisał/a:

    Ja mam dobra propozycje dla tych wszystkich zadeklarowanych przeciwników kościoła.................................

    Ja pier... to jest niesamowite!
    Ty naprawdę nie rozumiesz, nie czytasz ze zrozumieniem... ciężki przypadek się trafił...
    Ty tylko o tym 500+ cały czas o tym i straszysz.
    I jeszcze umiesz... ortografię wytykać - ot wszystko.

    1. Kto napisał odebrać 500+? Uważam tylko, że ono nie należy się mnie (bo nie potrzebje) i Tobie, bo jesteś leniem tapczanowym oraz patalogiom na wódkę. Ono powinno trafiać do dzieci i być wydawan na konkrente cele - potwierdzone rachunkami. Rozumiesz teraz?

    2. Ty ciągle 500+ a to, że zabierają Ci wolność, wprowadzają podatki, zawłaszczają prokuraturę, sądy, wchodzą buciorami w kwestii aborcji, KRADNĄ miliony.... itd NIE MA DLA CIEBIE ZNACZENIA. Taki jesteś PATRIOTA!

    3.Dzieci... czy na TVP powiedzieli... kilka lat temu została wprowadzona DANINA SOLIDARNOŚCIOWA - pamiętasz? Ci najbogatsi płacą wyższe podatki, które w teorii miały iść na dzieciaki niepełnosprawne.... Ty wiesz, że ta kasa... jakość dziwnie gdzieś... przepada ??? I dla Ciebie to jest OK? Jasne, bo ... swoje 500 dostajesz to masz w d...pie.

    4. Id ...oto ... bo inaczej już nie można napisać! Tak teraz dzieci nie są odbierane z tych rodzin... bo te rodziny się boją, że nie będzie 500 na wódkę... Bo nie wiem o jakich innych rodzinach mówisz. Jak ktoś chce pracować w tym kraju to może pracować. MUSI CHCIEC i tyle.

    5. Nikt nie depta JP2. Tylko trzeba w końcu z tym przestać i system w kościele uzdrowić. I co? mają wszyscy siedzieć cicho... bo JP2... tak? Bo przecież świętym został, a teraz taka historia... może należało wcześniej sprawdzić i tyle...

    6. Pięknie napisałeś o świętach... to właśnie WY... świętować i leżeć.... niech żyje lekkie życie!
    Trzech Króli święto... co za głupota totalna! A Wigilia... dzień najważniejszy dla dzieciaków, rodzin... nadal pracujący...

    7. 500+ podobno miało pomóc przyrostowi naturalnemu w kraju... no ... super zadziałało. Zastanawiałeś się czemu? Przecież według Ciebie to taka super sprawa, zapewnia spokój i bezpieczeństwo rodzinom... do tego bezrobocia brak... Jakie to ciekawe.. i dzieci też brak. Spina Ci się to w logiczną całość?

    Ale jak widzę takie Twoje głupoty... to niestety jest obrazem tego kraju. Kraj ludzi nie myślących, łasych na kasę i wygodę. Wszystko reszta nie ma znaczenia.
    Słowem: KOMUNO WRÓĆ! Czy się leży czy się siedzi 2 tysiaki się należy! A dodatkowy tysiak ukradnę z firmy państwowej lub... fuchę sobie zrobię w godzinach pracy!

    Tak to właśnie wygląda... popatrz w lustro i się zastanów nad sobą!

    9 7 Cytuj
  • 10 kwi 2023

    Bóg to piękna idea.
    Piękna tradycja i kultura.
    Wszystkie cywilizacje żyły i żyją w tradycji wiary i Boga.
    Byłem w jaskini Zeusa na Krecie i z lampami naftowymi w ręku oglądałem z innymi kamienne łoże na którym począł się Zeus.
    Byłem przy źródle Afrodyty na Cyprze.
    Widziałem Mykeny na Peloponezie.

    Wszystko to jest częścią kultury Europejczyków.
    Bez wierzeń i wiary byłaby pustka.

    3 4 Cytuj
  • 10 kwi 2023

    KODziarze i UBecy zorientowali się, że nikt nie podłapał a i wpierdol od kibiców mogą wyłapać i......lewaki się wybielają? Dzisiaj w TVN puścili "Karol - Papież który pozostał człowiekiem" lewacki cynizm i hipokryzja.....dokładnie jak na tym forum. Coś chyba byłym resortowym KODziarzom rozwałka rodziny, jedności, kościoła, wiary i siły nie wyszła i nie wyjdzie za to tabelki i sondaże walnęły o podłogę
    Wam faktycznie wystarczy nie przeszkadzać. Trzeba mieć na prawdę zryty beret żeby przed wyborami ruszyć na Świętego Polaka mając stek bzdur za pazuchą. Generalnie brawo wy.... XD
    https://stacja7.pl/z-kraju/zadnych-dowodow-i-przemilczenie-niepasujacych-faktow-kaliszuk-o-manipulacjach-w-reportazu-franciszkanska-3/

    2 7 Cytuj
  • 11 kwi 2023
    Vivaldi napisał/a:

    KODziarze i UBecy zorientowali się, że nikt nie podłapał a i wpierdol od kibiców mogą wyłapać i......lewaki się wybielają? Dzisiaj w TVN puścili "Karol - Papież który pozostał człowiekiem" lewacki cynizm i hipokryzja.....dokładnie jak na tym forum. Coś chyba byłym resortowym KODziarzom rozwałka rodziny, jedności, kościoła, wiary i siły nie wyszła i nie wyjdzie za to tabelki i sondaże walnęły o podłogę
    Wam faktycznie wystarczy nie przeszkadzać. Trzeba mieć na prawdę zryty beret żeby przed wyborami ruszyć na Świętego Polaka mając stek bzdur za pazuchą. Generalnie brawo wy.... XD
    3/

    Dobroć nie ma ideologii, podobnie jak zło.

    To wątpliwi ludzie, zasłaniają się swoją przynależnością.
    A powinni być po prostu sobą jak dziecko.

    2 2 Cytuj
  • 11 kwi 2023

    I jeszcze przejażdżka Kwaśniewskiego w papamobile:

    „Wtedy rządziła AWS i najważniejsi prawicowi politycy czekali na papieża przy samolocie, żeby go pożegnać. Był tam marszałek Sejmu — Maciej Płażyński, marszałek Senatu — Alicja Grześkowiak, Marian Krzaklewski, no wszyscy najważniejsi politycy tego obozu. I jak zobaczyli, że w papamobile obok papieża jestem ja, to wyraz ich twarzy był czymś, czego nie tylko nie da się zapomnieć, ale z czym człowiek będzie odchodził z tego świata.”

    4 1 Cytuj
  • 11 kwi 2023
    Vivaldi napisał/a:

    KODziarze i UBecy zorientowali się, że nikt nie podłapał a i wpierdol od kibiców mogą wyłapać i......lewaki się wybielają? Dzisiaj w TVN puścili "Karol - Papież który pozostał człowiekiem" lewacki cynizm i hipokryzja.....dokładnie jak na tym forum. Coś chyba byłym resortowym KODziarzom rozwałka rodziny, jedności, kościoła, wiary i siły nie wyszła i nie wyjdzie za to tabelki i sondaże walnęły o podłogę
    Wam faktycznie wystarczy nie przeszkadzać. Trzeba mieć na prawdę zryty beret żeby przed wyborami ruszyć na Świętego Polaka mając stek bzdur za pazuchą. Generalnie brawo wy.... XD
    https://stacja7.pl/z-kraju/zadnych-dowodow-i-przemilczenie-niepasujacych-faktow-kaliszuk-o-manipulacjach-w-reportazu-franciszkanska-3/

    Jeżeli chodzi o pierwszy akapit... to w tym kraju jak ktoś nie boi się powiedzieć prawdy i mam inne zdanie niż władza to właśnie jest "Kodziarz i Ubek". Ciekawe czy Czarnek wpisze to na stałe do słownika języka polskiego...
    Z tą świętością... to bym nie przesadzał... Być może było to trochę pochopne i na wariata... poczekajmy....
    Na szczęście jak zobaczyłem komentarze pod artykułem na pierwsze stronie miasto info o uchwale rady miejskiej w obronie JP2.... to się trochę ucieszyłem. Bo może nie jest to jednak taki ciemnogrów i coś się zmienia. Brakuje jeszcze odwagi aby mówić publicznie... ale widać świadomość w narodzie rośnie... albo to młode pokolenie "bez nalotu".

    Natomiast zgodzę się z tym, że przed wyborami w kraju z tak zacofanymi poglądami, tak zemkniętym na prawdę, w którym ludzie lubią słyszeć tylko to co chcą, gdzie dalej ksiądz to jakaś... świątość, której trzeba się kłaniać... było to głupie. Ale do wyborów kurz opadnie... Dobrze, że nie było to... na miesiąc przed....

    7 2 Cytuj
  • 13 kwi 2023
    Vivaldi napisał/a:

    KODziarze Dzisiaj w TVN puścili "Karol - Papież który pozostał człowiekiem" lewacki cynizm i hipokryzja.....dokładnie jak na tym forum. Coś chyba byłym resortowym KODziarzom Trzeba mieć na prawdę zryty beret żeby przed wyborami ruszyć na Świętego Polaka mając stek bzdur za pazuchą. /

    Aż się boję myśleć, co byłoby, gdyby Pan Jezus przyszedł na świat w Polsce.

    4 1 Cytuj
  • 13 kwi 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Aż się boję myśleć, co byłoby, gdyby Pan Jezus przyszedł na świat w Polsce.

    Co by mogło być? Twoja ukochana "Junia" pewnie wymyśliła by restrykcje produkcji I eksportu wina. Bo znając życie, Święte Wino Mszalne, miało by w Polsce swój renesans. A Ty dalej toczyłbyś swoje wojenki podjazdowe tak jak teraz z Obajtkiem.
    Tak na marginesie, gdzie teraz pojedziesz na wakacje jak w Splicie wszystko podrożało o 40%?
    Wrzuć jakąś tabelę porownawczą, chętnie poznam nowe uroki wprowadzania "ojro".

    2 3 Cytuj
  • 13 kwi 2023
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Tak na marginesie, gdzie teraz pojedziesz na wakacje jak w Splicie wszystko podrożało o 40%?
    Wrzuć jakąś tabelę porownawczą, chętnie poznam nowe uroki wprowadzania "ojro".

    Jadę do Słowenii, Grecji lub Portugalii.
    Mają i taniej od nas i euro.

    2 1 Cytuj
  • 14 kwi 2023
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Tak na marginesie, gdzie teraz pojedziesz na wakacje jak w Splicie wszystko podrożało o 40%?
    Wrzuć jakąś tabelę porownawczą, chętnie poznam nowe uroki wprowadzania "ojro".

    Teraz my będziemy potęga turystyczną, Chorwaci będą do nas z euro przyjeżdżać .
    Się odkują jak pojadą nad Bałtyk to będzie dla nich darmocha:
    Zupa 20 zł-4.50€
    Drugie danie 60 zł-14€
    Lód gałka 7zł-1,5€
    Piwo 15 zł-3,5€

    Zaoszczędza kupę forsy,

    Jak od tych cen w euro u nich jest jeszcze 40% drożej, jak piszesz, to zaoszczędzą kupę forsy.

    Ale zacznij przeliczać nasze wydatki na euro, to się okaże, że tacy tani to my nie jesteśmy.

    No chyba że taki Chorwat przyjedzie na Zarąbie,
    będzie sam robił śniadania a stołował się u Haliny za 30-40 zł ,6.5-8,5 € ale piwo musi wypić 3 €, gofra zjeść, 1,5 €, gałkę lodów 1,5 € też, jakaś kolacje np burgera 3 €. A bez śniadania tez nie będzie wiec kawa 12 zł -3 € plus curasant z Lidla z 2,50
    Za kwaterę zapłacić, i zamiast Adriatyku oglądać pstrągi w Rabie i nasłuchiwać jaki tir przejeżdża po Zakopiance, słońce nie będzie pewne, chodzenie w podkoszulku też.

    4 3 Cytuj

Odpowiedz