Forum » Społeczeństwo

zabójstwo młotkiem

 • 30 lis 2023

  Co mogło do tego doprowadzić?
  https://limanowa.in/aktualnosci/zabojstwo-49-latka-podejrzana-w-areszcie/68984

  TRAGEDIA W WĘGLÓWCE
  W poniedziałek (27 listopada) w graniczącej z Limanowszczyzną Węglówce (gmina Wiśniowa, powiat myślenicki) doszło do tragicznego wydarzenia.
  W jednym z domów mieszkalnych znaleziono ciało 49-letniego mężczyzny. Służby ratunkowe, które przybyły na miejsce, stwierdziły zgon i odstąpiły od działań reanimacyjnych.
  Służby, które dotarły na miejsce, stwierdziły zgon, odstępując od czynności ratunkowych.
  Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Myślenicach. Na miejscu zdarzenia wykonano czynności procesowe, w tym oględziny miejsca zdarzenia.
  Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie, prokurator Janusz Kowalski, przekazał, że ze względu na dobro postępowania nie można udzielać na tym etapie szczegółowych informacji.
  Zatrzymanej kobiecie przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 148 § 1 kk - poinformował prokurator Janusz Kowalski.

  Według informacji nieoficjalnych, ale potwierdzonych przez nas w dwóch niezależnych źródłach, zatrzymana kobieta to żona 49-latka, a miała ona spowodować śmierć męża poprzez zadanie ciosów młotkiem.
  Sąd Rejonowy w Myślenicach uwzględnił wniosek prokuratora i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanej na okres 3 miesięcy. Taka decyzja jest zgodna z procedurami w przypadkach poważnych przestępstw, takich jak zabójstwo, i ma na celu zapewnienie prawidłowego przebiegu postępowania sądowego.
  Za popełnienie zbrodni zabójstwa kodeks karny przewiduje za takie przestępstwo karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności lub karę dożywotniego więzienia.

  Cytuj

Odpowiedz