Forum » Społeczeństwo

Dobra zmiana? antypis

  • Janek Sal 29 sty
    adamos napisał/a:

    Jeżeli ktoś wchodzi do kościoła aby przekonać że aborcja to konieczność a nauka kościoła to skansen to powinien jak najszybciej odciąć się od kościoła i omijać go z daleka, 5 przykazanie nie zabijaj. Jeżeli te osoby identyfikują się jako katolicy to nigdy nie zrobili by tego w kościele.

    Ok ale skad wiadomo ze to byli katolicy- Kościół wchodzi z butami do alkowy wszystkich nie tylko katolików . Ten protest był po słowach hierarchy kościoła katolickiego i samobójstwie chłopaka . cesarzowi co cesarskie a bogu co boskie . Na tej narracji koscielnej próbowali zrobić ortodokskatol w polsce.

    3 Cytuj
  • 29 sty
    NikiLauda napisał/a:

    Drogie Panie, jesteście dyskryminowane, wiec nowa lepsza zmiana szykuje Wam zapieprzanie o 5 lat dłużej na głodową emeryturę. Nie ważne, że rodzicie dzieci, bierzecie na siebie trud wychowania dzieci, potem jesteście babciami i opiekujecie się wnukami...💩

    Nie spodziewacie się obniżenia wieku dla mężczyzn, to Wam kobietki wyrównają do mężczyzn 🤡

    https://gospodarka.dziennik.pl/emerytury-i-ofe/artykuly/9412642,nierowny-wiek-przejscia-na-emeryture-kobiet-i-mezczyzn-to-dyskryminac.html

    Czytałem 100 konkretów na 100 dni nowych rządów ale tego tam nie było!

    5 Cytuj
  • 29 sty

    Taki kościół Mariacki jest najbogatszą parafią w Polsce.
    Jego własności jest przysłowiowe pół Krakowa.
    Większość kamienic w Rynku, które ta parafia wynajmuje za ciężkie pieniądze..
    Państwo remontuje zabytkowy kościół, ostatnio ołtarz gazarbaitera z Niemiec Veit Stoß zwany z Polska Wit Stwoszem a bilety na jego zwiedzanie sprzedaje parafia.

    To przynajmniej te bilety z turystów powinny zasilać budżet odnowy kościoła.
    Czyż nie?

    Podobnie przepiękny sobór w Warszawie zamiast zamienić na katedrę, jak Turcy w Stambule po zdobyciu Bizancjum ( żaden zabytek prawosławny nie został zniszczony),
    to nasz "duch narodowy" postanowił go wyburzyć :
    https://static.prsa.pl/images/0f4e4008-7a13-47df-90ee-b9e069de7129.jpg

    5 Cytuj
  • 29 sty
    jaskokrakow napisał/a:

    Ok ale skad wiadomo ze to byli katolicy- Kościół wchodzi z butami do alkowy wszystkich nie tylko katolików . Ten protest był po słowach hierarchy kościoła katolickiego i samobójstwie chłopaka . cesarzowi co cesarskie a bogu co boskie . Na tej narracji koscielnej próbowali zrobić ortodokskatol w polsce.

    Ja nie zauważyłem żeby kościół mi wchodził do alkowy i nie widzę aby kościół w Polsce był "ortodokskatol". Chodzi kto chce do kościoła i nie widzę w tym żadnego przymusu ale jeżeli grupa osób wchodzi podczas mszy, zakłóca obrzęd religijny krzyczy hasła przeciwko doktrynom katolickim to powinno to być surowo ukarane a okazało się że ich uniewinnili

    7 1 Cytuj
  • 29 sty

    To jest lepsze od pisu. Ładny kabaret 😅
    Odpolitczynie spółek skarbu państwa, zięć Rzepińskiego 🤣
    No musi mieć kompetencje 💩

    https://youtu.be/udvC9CwwKEc?si=n3NOxTosiaDLJbfG

    8 Cytuj
  • 29 sty
    NikiLauda napisał/a:

    To jest lepsze od pisu. Ładny kabaret 😅
    Odpolitczynie spółek skarbu państwa, zięć Rzepińskiego 🤣
    No musi mieć kompetencje 💩

    https://youtu.be/udvC9CwwKEc?si=n3NOxTosiaDLJbfG

    A tak PIS krytykowali

    9 1 Cytuj
  • 30 sty
    Prawicowiec napisał/a:

    A poparcie rośnie:

    https://forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/9413067,ko-przed-pis-jest-najnowszy-sondaz-ws-poparcia-partii-politycznych.html

    Jak sobie zamówisz sondaż to możesz mieć nawet 90% poparcia w tym kraju 😅

    7 1 Cytuj
  • 30 sty
    NikiLauda napisał/a:

    Jak sobie zamówisz sondaż to możesz mieć nawet 90% poparcia w tym kraju 😅

    Zamów mi to wystartuje na burmistrza a może nawet na prezydenta.

    Jakie to koszty?
    Kasę oczywiście dam. tak że się nie bój .

    1 8 Cytuj
  • 30 sty

    Dostawcy zaczęli upominać się o zmiany warunków handlowych. Główny argument to rosnące ceny paliw. Przyznaję że nie śledziłem cen orlenu, ale sam dostałem pismo z podwyżkami. Oczywiście podwyżki przekładamy na klientów końcowych od 1 lutego.
    A ceny paliwa przy nowej dobrej zmianie wyglądają tak:

    https://www.orlen.pl/pl/dla-biznesu/hurtowe-ceny-paliw#paliwa-archive

    Nowa dobra zmiana idzie w słusznym kierunku, zaczynamy gonić Europe w cenach paliwa. Super tak trzymać 💩

    7 1 Cytuj
  • 31 sty

    przeszkadzały wam polskie PiSowskie podatki w Polsce to teraz odprowadzicie kaskę do Brukseli
    https://wpolityce.pl/polityka/680203-3-nowe-podatki-blaszczak-tusk-splaca-dlug-wobec-brukseli
    i za tą kaskę będą mogli wam sterować długością smyczy
    chore czasy

    4 3 Cytuj
  • 31 sty
    NikiLauda napisał/a:

    Gdyby UE martwiła się o Twoje nasze dobro, ekologię itd to by nie stwarzała warunków ,które wymuszają przenoszenie produkcji do krajów w których nie ma żadnych norm.
    Po drugie z tego właśnie powodu o którym wspomniałeś,.czyli UE jest rządem dla całej Europy, młodzi ludzie nie postrzegają Polski jako swojego domu. Mamy przyjmować warunki stawiane przez UE ale mamy żyć na stopie poniżej średniej unijnej.

    ale to nie unia nam placi tylko nasz kraj ustala najnizsza

    2 Cytuj
  • 1 lut
    Vivaldi napisał/a:

    przeszkadzały wam polskie PiSowskie podatki w Polsce to teraz odprowadzicie kaskę do Brukseli
    https://wpolityce.pl/polityka/680203-3-nowe-podatki-blaszczak-tusk-splaca-dlug-wobec-brukseli
    i za tą kaskę będą mogli wam sterować długością smyczy
    chore czasy

    wPolityce.pl – założony przez braci Jacka i Michała Karnowskich,

    Sakiewicz natomiast ma dziennik ("Gazeta Polska Codziennie"), tygodnik ("Gazeta Polska"), miesięcznik ("Nowe Państwo"), internetowy portal (niezalezna.pl) i obecną telewizję (TV Republika).

    Kogo ty cytujesz?
    To jeden z drugim pisowski Jerzy Urban.
    PZPR miał tylko jednego propagandzistę .

    5 3 Cytuj
  • 2 lut

    Nie przywołuj portali współczesnych Jarzych Urbanów .
    Sakiewicz to jednoosobowy magnat medialny, a bracia Karnowscy, są na łasce Kaczyńskiego.

    Umówmy się ; obecna władza jest popierana przez kwiat inteligencji polskiej: profesorów w kolejnych pokoleniach, artystów, aktorów, pisarzy, dziennikarzy pokoleniowych,
    naukowców z tradycją nauki….

    A Kaczyński otaczał się klakierami, sługusami, i pokomunistycznymi prymitywami. i „nowonaukowcami”
    ( odpowiednik nowobogaccy)
    Pawłowicz, Wawrzyk, Żaryn, Zybertowicz, Mularczyk…,
    których wkład w naukę, był podobny jak dr. prezesa, czyli żaden.

    8 3 Cytuj
  • Janek Sal 6 lut
    adamos napisał/a:

    to powinno to być surowo ukarane a okazało się że ich uniewinnili

    zgoda ze powinni ponieśc kare - tylko kare powinni poniesc nie tylko oni .

    Brak dostępu do dokumentów kurii . w różnych sprawach nie tylko pedofilskich.
    Ostatnie doniesienie - ginie 5 latek.
    Kuria poznanska nie udostepnia dokumentów odnosnie wynajmowanego mieszkania .kto?co ? komu ? za ile?
    Jedraszewski oficjalnie potepia zwiazki nieformalne choć jego przełożony Franciszek wyraził ubolewanie i dopuscił uczestnictwo w sakramencie komunii dla osób w takich związkach \
    Po lasce prezydenta dla przestepców nastąpiła laska sadu dla tych przestępców lub odwrotnie

    3 2 Cytuj
  • 6 lut
    jaskokrakow napisał/a:

    zgoda ze powinni ponieśc kare - tylko kare powinni poniesc nie tylko oni .

    Jedraszewski oficjalnie potepia zwiazki nieformalne choć jego przełożony Franciszek wyraził ubolewanie i dopuscił uczestnictwo w sakramencie komunii dla osób w takich związkach \
    Po lasce prezydenta dla przestepców nastąpiła laska sadu dla tych przestępców lub odwrotnie

    Kościół swoją prosperitę miał za komuny.
    Wtedy naprawdę mieli dobrze i byli kimś, przy dziadowskiej reszcie.
    ale to se ne vrati. A oni marzą o powrocie.

    4 2 Cytuj
  • 9 lut

    Wygląda na to, że emocje są dość podgrzane z powodu niektórych nominacji i obsadzania stanowisk. Jestem amatorem, więc nie mam pełnego obrazu sytuacji, ale zgadzam się, że wybór niektórych osób może budzić kontrowersje. Mam nadzieję, że mimo to osoby te będą w stanie wywiązać się z powierzonych im obowiązków na rzecz dobra społeczeństwa.

    2 Cytuj
  • 10 lut

    Będzie kolejny podatek, rząd dobiera się do własności ludzi którzy swoją ciężką pracą dorobili się nieruchomości. 💩
    Nieruchomości nie da się ukraść trzeba ją kupić 🤡 w związku z tym nowa lepsza władza postanowiła nałożyć kolejne podatki.
    Za pustostan podatek? 🤣
    To moja sprawa czy chcę komuś wynająć moje mieszkanie... a nie przepraszam, ktoś mnie do tego zmusi 😀
    Zajebiste argumenty za jego wprowadzeniem
    https://www.money.pl/podatki/wraca-temat-podatku-katastralnego-przypominaja-slowa-ministra-6985370730969632a.html

    https://www.money.pl/podatki/wraca-temat-podatku-katastralnego-przypominaja-slowa-ministra-6985370730969632a.html

    4 Cytuj
  • Janek Sal 10 lut

    te podatki to juz w swiecie prosperują od dawna - nie wazne co z własnoscią robisz , nie wazne ze za swoje ,kupiłes ,wybudowałes doposazyłes. wazne ze katastralny musisz zapłacic .
    wiec lepiej wynając zeby ktos za to płacił jak ma stac puste . W kilku panstwach nawet nie mozesz zmienic dojazdu przed domem zeby ci nie podniesli podatku -
    skądś wzorce biorą nasi nie wazne od opcji przy korycie=
    kiedys dosyc powaznie Terlecki sie wypowiedział ze to nieuchronne .

    2 1 Cytuj
  • 10 lut
    jaskokrakow napisał/a:

    te podatki to juz w swiecie prosperują od dawna - nie wazne co z własnoscią robisz , nie wazne ze za swoje ,kupiłes ,wybudowałes doposazyłes. wazne ze katastralny musisz zapłacic .
    wiec lepiej wynając zeby ktos za to płacił jak ma stac puste . W kilku panstwach nawet nie mozesz zmienic dojazdu przed domem zeby ci nie podniesli podatku -
    skądś wzorce biorą nasi nie wazne od opcji przy korycie=
    kiedys dosyc powaznie Terlecki sie wypowiedział ze to nieuchronne .

    Dzięki że mi wytłumaczyłeś, od razu mi lepiej, nie wiedziałem że takie podatki już są w innych krajach, gonimy zachód to jest najważniejsze 💩

    1 Cytuj
  • 10 lut
    NikiLauda napisał/a:

    Dzięki że mi wytłumaczyłeś, od razu mi lepiej, nie wiedziałem że takie podatki już są w innych krajach, gonimy zachód to jest najważniejsze 💩

    Gorszy jest ten nowy ład, i módl się aby to upadło, bo firmy znikają z rynku.
    Do podatku dorzucili firemkom prawie 13% podatku do obecnego plus ubezpieczenie od najniższej krajowej.
    (Chyba że wydasz wszystko na ubezpieczenie i podniesiesz tą najniższą)

    Taki bidok po opłaceniu podwójnego ubezpieczenia, jednego zdrowotnego drugiego od zarobku ( traktowanego jak dochód, bo nie odliczane z dochodu), to taki bidok buląc potężny podatek na ubezpieczenie od zarobków, otrzyma w razie choroby czy renty, a później emerytury- minimalną krajową.

    2 Cytuj
  • 10 lut
    Prawicowiec napisał/a:

    Gorszy jest ten nowy ład, i módl się aby to upadło, bo firmy znikają z rynku.
    Do podatku dorzucili firemkom prawie 13% podatku do obecnego plus ubezpieczenie od najniższej krajowej.
    (Chyba że wydasz wszystko na ubezpieczenie i podniesiesz tą najniższą)

    Taki bidok po opłaceniu podwójnego ubezpieczenia, jednego zdrowotnego drugiego od zarobku ( traktowanego jak dochód, bo nie odliczane z dochodu), to taki bidok buląc potężny podatek na ubezpieczenie od zarobków, otrzyma w razie choroby czy renty, a później emerytury- minimalną krajową.

    Ja się modlę aby ten rząd i system okradania Polaków wreszcie upadł

    2 Cytuj
  • 10 lut
    NikiLauda napisał/a:

    Ja się modlę aby ten rząd i system okradania Polaków wreszcie upadł

    I………, kto po nim?

    1 2 Cytuj

Odpowiedz