Forum » Społeczeństwo

Potęga u schyłku

  • 7 sty

    Nowiutki Boeing 737 Max 900,
    Traci kadłub.
    Wcześniej pogrzebał ponad 300 pasażerów wraz z załogami.

    Czas budować potęgę pod szyldem UE.
    Bo zostaniemy z ręką w nocniku.

    6 9 Cytuj
  • 8 sty

    Pamiętam że po ostatnich mocnych kłopotach boeinga wybuchła pandemia i ograniczenie lotów było jak znalazł...

    2 3 Cytuj
  • 8 sty
    Dorota_S napisał/a:

    Pamiętam że po ostatnich mocnych kłopotach boeinga wybuchła pandemia i ograniczenie lotów było jak znalazł...

    USA się zwija, centrum świata przenosi się do Azji.
    UE, musi zacząć myśleć o własnej dupie, bez oglądania się na USA, albo stanie się prowincją świata.
    Wspólna armia, wspólna gospodarka, edukacja, prawo, waluta i leczcznictwo.

    8 6 Cytuj
  • 8 sty

    Wspólna armia, wspólna gospodarka, edukacja, prawo, waluta i leczcznictwo.[/cytat]
    ;-)) Łoo Jezu !!! Ty w to naprawde wierzysz ? ...Toś jak pierwsi utopijcy komunistyczni. Rownosc klasowa ! Rowny podzial dobr ! Nima lepszych ,nima gorszych! Nikt nie ciągnie pod siebie ! SUPER,,,,,,,no i zycie zweryfikowało co z tego wyszło.

    8 6 Cytuj
  • 8 sty
    Kiernoz Blachowski napisał/a:

    Wspólna armia, wspólna gospodarka, edukacja, prawo, waluta i leczcznictwo.

    ;-)) Łoo Jezu !!! Ty w to naprawde wierzysz ? ...Toś jak pierwsi utopijcy komunistyczni. Rownosc klasowa ! Rowny podzial dobr ! Nima lepszych ,nima gorszych! Nikt nie ciągnie pod siebie ! SUPER,,,,,,,no i zycie zweryfikowało co z tego wyszło.[/cytat]

    Oj wyjdzie, jak w Walii Szkocji Anglii i Irlandii czyli Wielkiej Brytanii.

    Inaczej grozi nam położenie podobne do Mongolii o która raz się upomina Rosja, a ostatnio Chiny stwierdziły że Dżyngis-chan był Chińczykiem i Mongolia to Chiny.

    Albo będziemy w federacji UE, jak kiedyś w Unii z Litwą czy Saksonią ( z pozostałymi członkami UE), albo skończymy jak Ukraina.

    6 7 Cytuj
  • 8 sty
    Prawicowiec napisał/a:

    ;-)) Łoo Jezu !!! Ty w to naprawde wierzysz ? ...Toś jak pierwsi utopijcy komunistyczni. Rownosc klasowa ! Rowny podzial dobr ! Nima lepszych ,nima gorszych! Nikt nie ciągnie pod siebie ! SUPER,,,,,,,no i zycie zweryfikowało co z tego wyszło.

    Oj wyjdzie, jak w Walii Szkocji Anglii i Irlandii czyli Wielkiej Brytanii.

    Inaczej grozi nam położenie podobne do Mongolii o która raz się upomina Rosja, a ostatnio Chiny stwierdziły że Dżyngis-chan był Chińczykiem i Mongolia to Chiny.

    Albo będziemy w federacji UE, jak kiedyś w Unii z Litwą czy Saksonią ( z pozostałymi członkami UE), albo skończymy jak Ukraina.[/cytat]

    Ino co w tamtej Uni to Korona była tą najbardziej korżystającom ,narżucającą swom "lepszą zachodnią kulture" ,wręcz pasozytującom na reszcie .Do dziś to nam wypowiadają Litwini ,Białorusini że już o Rusinach(Ukraincach) nie wspomne.

    5 6 Cytuj
  • 8 sty
    Kiernoz Blachowski napisał/a:

    Oj

    Ino co w tamtej Uni to Korona była tą najbardziej korżystającom ,narżucającą swom "lepszą zachodnią kulture" ,wręcz pasozytującom na reszcie .Do dziś to nam wypowiadają Litwini ,Białorusini że już o Rusinach(Ukraincach) nie wspomne.

    Uczył mnie profesor, że kultura wyższa wypiera kulturę niższą.
    Tak Brytyjczycy , narzucali kulturę, w Afryce, Azji i Ameryce .
    A Rzymianie w Europie i nie tylko, a Maurowie w Hiszpanii.
    Nie sądzisz, że Europa da sobie narzucić kulturę parlamentarną, prawną czy obyczajową „Państwa PiS „

    6 7 Cytuj
  • 9 sty
    Prawicowiec napisał/a:

    Uczył mnie profesor, że kultura wyższa wypiera kulturę niższą.
    Tak Brytyjczycy , narzucali kulturę, w Afryce, Azji i Ameryce .
    A Rzymianie w Europie i nie tylko, a Maurowie w Hiszpanii.
    Nie sądzisz, że Europa da sobie narzucić kulturę parlamentarną, prawną czy obyczajową „Państwa PiS „

    Lepsza ? Teraz to chyba ino w ....konsumpcyji .Powiedz to Indianom ( a potem ogladnij sobie Awatara.)

    6 6 Cytuj
  • 9 sty
    Kiernoz Blachowski napisał/a:

    Lepsza ? Teraz to chyba ino w ....konsumpcyji .Powiedz to Indianom ( a potem ogladnij sobie Awatara.)

    Myślę, że Indianie nie interesują się Polską i Polakami.
    I w ramach symetrii, ja nie będę wkraczał w ich życie.

    6 7 Cytuj
  • 9 sty
    Prawicowiec napisał/a:

    Myślę, że Indianie nie interesują się Polską i Polakami.
    I w ramach symetrii, ja nie będę wkraczał w ich życie.

    To ich może nie wspominaj w swych wywodach o wyższości kulturowej .Maurów tyz.

    6 4 Cytuj
  • 9 sty
    Kiernoz Blachowski napisał/a:

    To ich może nie wspominaj w swych wywodach o wyższości kulturowej .Maurów tyz.

    O Indianach nic nie było. O Maurach tak, bo to część naszej kultury Kordoba…… inżynieria i architektura której uczyli barbarzyńców chrześcijańskich.

    4 9 Cytuj
  • 9 sty
    Prawicowiec napisał/a:

    O Indianach nic nie było. O Maurach tak, bo to część naszej kultury Kordoba…… inżynieria i architektura której uczyli barbarzyńców chrześcijańskich.

    Czyżby według Ciebie pierwotnymi mieszkańcami Ameryk byli .....Aborygeni ? Maurowie dołożyli cegiełkę do europejskiej kultury ,ale jej nie zdominowali i zniszczyli. A to WIELKA różnica ! Inaczy to byś MUSIAL wyć parę razy dziennie .

    5 4 Cytuj
  • 9 sty
    Kiernoz Blachowski napisał/a:

    Czyżby według Ciebie pierwotnymi mieszkańcami Ameryk byli .....Aborygeni ? Maurowie dołożyli cegiełkę do europejskiej kultury ,ale jej nie zdominowali i zniszczyli. A to WIELKA różnica ! Inaczy to byś MUSIAL wyć parę razy dziennie .

    Nic o Aborygenach w Ameryce nie pisałem, nie pisałem też o Australii.
    Czytałem, że Rzymianie byli blondynami. A Europejczycy przyszli z Indii przez Afrykę.
    Nie wiem jak ich wtedy nazywali.
    Adam i Ewa byli Żydami? Czy Indianie i Aborygeni to też z nich? A Chińczycy i Hindusi?

    5 4 Cytuj
  • 9 sty
    Prawicowiec napisał/a:

    Nic o Aborygenach w Ameryce nie pisałem, nie pisałem też o Australii.
    Czytałem, że Rzymianie byli blondynami. A Europejczycy przyszli z Indii przez Afrykę.
    Nie wiem jak ich wtedy nazywali.
    Adam i Ewa byli Żydami? Czy Indianie i Aborygeni to też z nich? A Chińczycy i Hindusi?

    AHAA ! I wszystko jasne.

    4 4 Cytuj
  • 26 sty

    to jest jakiś koszmar! nowy Boeing 737 Max 900 i już zaczyna się drama. stracił kadłub, a wcześniej to w ogóle pogrzebał ponad 300 osób. co za syf!

    no ale teraz trzeba się ogarnąć, bo nie możemy siedzieć i płakać nad rozlanym mlekiem. trzeba zbudować potęgę pod szyldem UE, bo inaczej zostaniemy z ręką w nocniku. trzeba działać, współpracować i zainwestować w bezpieczeństwo, bo nie chcemy więcej takich tragedii.

    to nie jest czas na bierność, tylko trzeba działać, żeby uniknąć tego typu dramatów w przyszłości. chyba że chcemy być postrzegani jako kiepski gracz na arenie międzynarodowej.
    Pozdrawiam, Marcin 😊

    4 Cytuj
  • 27 sty

    „Departament Stanu USA wyraził formalną zgodę na sprzedaż 40 samolotów F-16 i zestawów modernizacyjnych dla 79 starszych maszyn tego typu dla Turcji. Decyzja zapadła niecałą dobę po podpisaniu przez prezydenta Turcji ratyfikacji szwedzkiej akcesji do NATO. Jednocześnie resort zgodził się na sprzedaż 40 myśliwców F-35 Grecji.”

    Czytam to i sobie myślę, jak to NATO ma być mocne, jak rządzący z USA robią „łaskę” przy próbie zakupu broni.

    Czyli UE w ramach NATO, musi zbudować konkurencję w produkcji samolotów bojowych , produkując wspólnie (jak Airbusa) swoje samoloty bojowe.
    Taką próba już była. Miały być produkowane tej miedzy europejskiej firmy, helikoptery właśnie w Polsce, ale umysł Macierewicza taką współpracę zniszczył.
    Europa musi stworzyć europejską armię, a nie być zależna od fanaberii kolejnych prezydentów USA .

    Poza tym, Europejczycy mają grać do własnej bramki i budować swój przemysł obronny, i kasę zagospodarować u siebie a nie zasilać kapitału USA, który odchodzi od roli, żandarma świata .

    2 4 Cytuj

Odpowiedz