Forum » Społeczeństwo

Obelisk i rondo im. Żołnierzy niezłomnych

  • 1 mar

    Oj nie mają żondzący wyczucia.
    1.
    Kamień i tabliczka postawione w miejscu gdzie spotyka się swoista „mieszanka towarzyska”, gdzie konsumuje się najtańszy alkohol, gdzie śmierdzi oddawanym moczem i kałem, gdzie niejednokrotnie były artystyczne pawie (czytaj wymiociny).
    2.
    Historycy w zależności od opcji, czasu, wielu innych czynników będą oceniać tychże ludzi. Niezłomnych, wyklętych. Ich i ich zachowań, wyborów, metod dzialania. Jak ocenią tych co krzyczeli „j…ć p.s” i mieli osiem gwiazdek? Wyzwoliciel? Kanalia? Folksdojcz? Bohater niezłomny?
    3.
    Ten pomnik nie konsultowany był z mieszkańcami osiedla. To wg mnie pomnik indolencji władz. Jednych, drugich, trzecich. W dupie mam pomnik. Chciałbym rozbiórki starej mleczarni i zamienienia garaży na parking podziemny. A te miljony na spalenie idą.

    15 6 Cytuj
  • 4 mar
    niewierzacy napisał/a:

    Oj nie mają żondzący wyczucia..

    jak już chciałeś zabłysnąć mogłeś chociaż włączyć autokorektę w przeglądarce :D

    3 6 Cytuj
  • Janek Sal 8 mar

    jak wykleci to miejsce dobre -bo niezłomnym inne miejsce by sie należało . O tych osobach różnie sie mówi .
    świadkowie jeszcze zyja co poniektórzy uważają ich za bandytów

    11 7 Cytuj
  • 10 mar

    Obelisk do mleczarni pasuje jak pięść do oka.

    7 Cytuj
  • 11 mar

    Gorsze są błędy niz ten obelisk.

    Cytuj
  • 12 mar

    Co nam po pomnikach? Pomnikiem wielkich ludzi są ich czyny i efekty tych czynów.

    4 Cytuj
  • 12 mar
    Dorota_S napisał/a:

    Co nam po pomnikach? Pomnikiem wielkich ludzi są ich czyny i efekty tych czynów.

    Na świecie obeliski buduje się zwycięzcom.
    Ponieważ ich brak, budujemy pomniki przeróżnym katastrofom.
    A tam gdzie mamy zwycięzców, znajdują się odrazu autorzy zwycięstw, w postaci objawień i cudów i tak kościół staje się tych zwycięstw, autorem.

    4 3 Cytuj
  • 12 mar

    Ten "pomnik " to wyglado jak miejsce do obszczywania dla psow ! Co to za mondrok wpadl na taki pomysl stawiania czegos takiego ?

    10 Cytuj
  • 12 mar
    Kiernoz Blachowski napisał/a:

    Ten "pomnik " to wyglado jak miejsce do obszczywania dla psow ! Co to za mondrok wpadl na taki pomysl stawiania czegos takiego ?

    Szczerze? Jechałam tamtędy i w ogóle tego nie zauważyłam. Tym bardziej nie kumam po co to i czemu tam.

    5 Cytuj
  • 13 mar
    Kiernoz Blachowski napisał/a:

    Ten "pomnik " to wyglado jak miejsce do obszczywania dla psow ! Co to za mondrok wpadl na taki pomysl stawiania czegos takiego ?

    Pomnik jest ok, tylko miejsce słabo im wyszło.

    3 2 Cytuj
  • 14 mar

    Od kilku dni na murku obok obelisku siedzi grupka "niezłomnych" :)

    8 1 Cytuj

Odpowiedz