Rewelacyjne lata przygotowań i wspaniałe rozumienie sportu doprowadziło do tego sukcesu.

cze1siek napisał/a:

Polityka steruje także sportem.
    Czymże byliby sportowcy ZSRR
    i Rosji… bez polityki?

10 medali to bardzo zły wynik biorąc pod uwagę naszą populację, która wynosi 38 milionów. Dla porównania prawie czterokrotnie mniejsze Węgry zdobyły 19 medali, w tym 6 złotych, 7 srebrnych, 6 brązowych i zajęły 14. miejsce w klasyfikacji. Zaledwie pięciomilionowa Nowa Zelandia wywalczyła 20 krążków, w tym aż 10 złotych i skończyła na 11. miejscu w klasyfikacji medalowej.
    I nie usprawiedliwia nas że czteromilionowa Słowacja zajęła 84 miejsce, ale taka sama liczebnie Chorwacja, miejsce 30.
    A Wielka Brytania, z którą mamy się niebawem zrównać zamożnością-7

6 5 Cytuj
  • 12 sie

Według dziennikarzy sportowych - np. Wawrzynowski tak pisał - cykl szkolenia sportowca to, w zależności od konkurencji, 12-16 lat. Według nich "zasługi" za słabe pozycje medalowe trzeba przyPiSywać nie tylko ZP, ale też wcześniejszym rządom. W sumie to całe kierowanie sportem od dłuższego czasu to ponadpartyjny POPiS niekompetencji, kolesiostwa i wyciągania kasy.

Systemowo to chyba tylko siatkówka robi postępy. Kiedyś wydawało się, że skoki narciarskie też będą polską domeną, ale coś się młodzież zatrzymała. A dobre wyniki np. Węgier biorą się z tego, że tam nie starają się startować wszędzie, tylko jest kilka dyscyplin (wiosła, kajaki, pływanie) które otrzymują mocniejsze wsparcie i to wokół nich wszystko się kręci.
    A w Polsce nam się marzy, że będziemy najlepsi we wszystkim.