Forum » Społeczeństwo

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

  • 18 sie 2016

    A teraz piszę prywatnie, nie jako lasek tylko jako brzoza.

    To zabójstwo było zaplanowane i miał zginąć prezydent już przed lądowaniem, trafiony rakietą. Ale jak się Rosjanie zorientowali, że leci poniżej horyzontu, to pozwolili aby załoga ich wyręczyła.

    Potem umyli dłonie przed światem i powiedzieli:
    "nie jesteśmy winni krwi tych ludzi. To wasza sprawa."

    4 Cytuj
  • 18 sie 2016

    Oni na pewno tę brzozę specjalnie posadzili, bo planowali zamach na niej już wcześniej. Brzozę podarował im zapewne Tusk, a Putin kazał ją tam wsadzić.

    4 Cytuj
  • 18 sie 2016
    bono napisał/a:

    Lasek teraz żebrze pod kościołem i pod przybranym nickiem ma fuchę na forum internetowym w Myślenicach.

    Dlaczego w tym mieście? te tajemnicę bada zespół Maciarewicza.

    na tą chorobę jednak nie ma lekarstwa. Czy wy w ogóle wiecie co to jest stenogram ze zdarzenia? jak już się dowiecie, to postarajcie się znaleźć ten o którym mowa (ja nie mam ochoty w tym pomagać) i przeczytajcie, jeżeli potraficie jeszcze czytać. może cokolwiek dotrze i zobaczycie jak dajecie się manipulować. i nie przytaczajcie więcej opowiastek z faktów, rmf24 lub temu podobnych. choć widzę, że napisałeś, że "żadne stenogramy nic tu nie pomogą", ale tobie chyba nic już nie pomoże w tej obsesji i przy tym poziomie zaślepienia.

    4 Cytuj
  • 18 sie 2016

    Kurcze skonczy sie to wreszcie? Ile lat mozna zbijac kapital polityczny na smierci tych osob? Niech spoczywaja w pokoju.
    A tu wnet pomnik Lecha w kazdym miescie.Odlew z zelaza badz z brazu. Bedzie "Lech z zelaza".A moze kamienny posag, marmurowy?W sumie metalurgia u nas lezy zatem powrot do kamienia bylby mniej klopotliwy.Chyba ze Jaroslaw glowny podzwignie przemysl hutniczy, huty byly duma za rzadow Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.Teraz moglyby stac sie duma partii PiS.Gdyby w kazdym miescie postawic pomnik Lecha a obok Jaroslawa to huty pracowalyby pelna para,,,,,

    Cytuj
  • 18 sie 2016
    zyzy napisał/a:

    na tą chorobę jednak nie ma lekarstwa. Czy wy w ogóle wiecie co to jest stenogram ze zdarzenia? jak już się dowiecie, to postarajcie się znaleźć ten o którym mowa (ja nie mam ochoty w tym pomagać) i przeczytajcie, jeżeli potraficie jeszcze czytać. może cokolwiek dotrze i zobaczycie jak dajecie się manipulować. i nie przytaczajcie więcej opowiastek z faktów, rmf24 lub temu podobnych. choć widzę, że napisałeś, że "żadne stenogramy nic tu nie pomogą", ale tobie chyba nic już nie pomoże w tej obsesji i przy tym poziomie zaślepienia.

    Dokładnie. Niema lekarstwa na smoleńskie sekciarstwo.

    Media uzyskały stenogramy (mówię o tych najnowszych z 2015) od prokuratury wojskowej . Były oficjalne komunikaty jak badano, jaki rezultat itd. I to właśnie Naczelna Prokuratura Wojskowa przekazała mediom w tym praktycznie RMF FM jako pierwszemu stenogramy.

    http://www.rmf24.pl/fakty/news-katastrofa-smolenska-prokuratura-potwierdza-ze-odczytala-o-3,nId,1712037

    PISowi się tak niepodobał rezultat że w 2016 prokuraturę wojskową zlikwidowała.

    Nawet dzisiaj jak się czyta te stenogramy to bulwersuje co pasażerowie robili z pilotami:
    -------------------------------
    Załoga - jak wynika z materiału, do którego dotarli dziennikarze RMF FM - musiała nieustanie uciszać i uspokajać osoby trzecie przebywające w kokpicie podczas lądowania. W ciągu 20 minut przed katastrofą magnetofon zarejestrował aż 7 prób uspokajania i uciszania. Od zwykłego "ćśś-ćśś", "cicho tam!", przez "wychodzić mi stąd!", po "ku(...), przestańcie proszę
    -------------------------------

    3 Cytuj
  • 18 sie 2016
    zyzy napisał/a:

    na tą chorobę jednak nie ma lekarstwa.napisałeś, że "żadne stenogramy nic tu nie pomogą", ale tobie chyba nic już nie pomoże w tej obsesji i przy tym poziomie zaślepienia.

    Nic dodać, nić ująć.

    2 Cytuj
  • 18 sie 2016

    Chociaż, jak się zastanowię, to zamach był i się udał. Rosjanie patrzyli co piloci wyprawiają i pomyśleli- dlaczego nie skorzystać z okazji, ci frajerzy wszystko kupią. Podamy im złe namiary, a ponieważ oni ziemi nie widzą, ale na pewno będą chcieli wylądować na ślepaka, pierdutną w ziemię i po fertiku.

    Przecież to naiwniacy i amatorzy, mają jakiegoś przygłupa dowódcę, któremu skrzydła przy Lechu wyrastają i fantazjuje jak IKAR. A niech że ląduje. Zobaczymy co potrafi.

    Zaskoczył ich bo wylądował za wcześnie. No to zadzwonili do Putina, a Putin zatarł z radością ręce i powiedział- teraz już Krym jest mój, Kaczyński go nie obroni i zajął Krym i trwa to zajmowanie do dzisiaj.

    Gdyby Kaczyński nie poległ, nie było by uchodźców, kryzysu w Grecji, a Ukraina żyła by w pokoju, Tusk byłby kloszardem a Merkel dorabiała by na zmywaku.

    4 Cytuj
  • Andrzej 18 sie 2016
    krowka123 napisał/a:

    Zastanawiałam się co się stało z dr.Laskiem po tym jak zlikwidowali mu dobrze płatną fuchę i stronę internetową a tu patrzę jest na lokalnym forum pod przybranym nickiem.Ten sam język,ta sama demagogia i znawstwo tematu a i na sporcie się zna co widać we wcześniejszym wątku.

    Jak to zlikwidowali? Dalej ma niezłą fuchę. http://mib.gov.pl/2-Okomisji.htm

    1 Cytuj
  • Andrzej 18 sie 2016
    zyzy napisał/a:

    na tą chorobę jednak nie ma lekarstwa. Czy wy w ogóle wiecie co to jest stenogram ze zdarzenia? jak już się dowiecie, to postarajcie się znaleźć ten o którym mowa (ja nie mam ochoty w tym pomagać) i przeczytajcie, jeżeli potraficie jeszcze czytać. może cokolwiek dotrze i zobaczycie jak dajecie się manipulować. i nie przytaczajcie więcej opowiastek z faktów, rmf24 lub temu podobnych. choć widzę, że napisałeś, że "żadne stenogramy nic tu nie pomogą", ale tobie chyba nic już nie pomoże w tej obsesji i przy tym poziomie zaślepienia.

    Nie cwaniakuj, jak masz kontrargument, cytat ze stenografu (tego właściwego), to go przytocz wraz ze źródłem, jak przedmówcy. Oni opierają się na tym, co jest ogólnie dostępne w mediach i na pewno nie mija się to z prawdą, bo inaczej Antoni ze swoją świtą już dawno by to sprostował.

    2 Cytuj
  • 18 sie 2016
    prywatnie napisał/a:

    Kurcze skonczy sie to wreszcie? Ile lat mozna zbijac kapital polityczny na smierci tych osob? Niech spoczywaja w pokoju.

    Nie tylko polityka. Na holokauście zarabia się miliardy, to i na Smoleńsku da się zarobić. Geszeft to geszeft.

    2 1 Cytuj
  • 19 sie 2016

    Dyskusja o wypadku w Smoleńsku, to taki rodzaj noweli sensacyjnej. Można podłożyć do tej powieści a raczej noweli, każda tres np.:

    Grupa zapaleńców postanowiła znaleźć złoty pociąg. W trakcie robót ziemnych zapadła się koparka w raz z załogą. Załoga koparki zginęła , duszą się, przysypana ziemią.
    Powołano komisje śledczą, która wykazała, że organizatorzy poszukiwań, mają kontakt z Rosjanami i Niemcami a także z obywatelami Izraela. Przypadek?
    Istnieje prawdopodobieństwo, że załoga koparki zobaczyła skarb i musiała zginąć. Zadbał o to służby Niemiec, Rosji a głównie izraelski mosad.
    Po przeanalizowaniu nagrań z koparki operator przed śmiercią zobaczył skarb i się nim zachwycił wypowiadając zdanie, które brzmi na stemogramie " o k.rwa, co to jest" i w tym momencie poległ.
    Jego bohaterka śmierć, nie została dostrzeżone przez organizatorów, agenci obcych służb, uznali to jako nieszczęśliwy wypadek. Jednak ta śmierć , budzi wiele wątpliwości.
    Komu mogło zależeć na śmierci operatora, dlaczego nie zabezpieczono koparki przed stoczniem, dlaczego operator przyszedł do pracy tylko po 6 godz snu, dlaczego miał pochodzenie z nad Bugu, dlaczego obywatele Rosji i Niemiec byli zainteresowani śmiercią operatora?

    Tych pytań jest o wiele więcej, należy koniecznie powołać Zespół Parlamentarny, ds. wyjaśnienia tego zamachu, komu zależało na śmierci operatora ?

    4 Cytuj
  • 19 sie 2016

    Ciekawa bylaby kalkulacja ile Polakow kosztowalo cale to badanie katastrofy przez wszystkie te lata. Kto ile na tym zarobil? @Mysleniczanin007 tez nie mam zludzen, ze sledztwo smolenskie bedzie trwac.A nuz wpadna na nowy sensacyjny slad. Nie to nie brzoza - ruskie wystrzelily Iskandera!
    Stad juz krok do uznania katastrofy za ludobojstwo.Oselowie z naszym delegatem wlacznie reke podniosa, uchwale o ludobojstwie oglosza.

    Oczywiscie tusek po powrocie do kraju bedzie mial prze...... Przed sedzia i prokuratorem zioberem jako glowny spiskowiec i agent obcego mocarstwa.Bo przeciez jest zdjecie jak gratulowali sobie z putienem powodzenia akcji ze skrzydlo trafione i brzoza dobrze posadzona.

    4 1 Cytuj
  • 20 sie 2016

    Ciekaw jestem co zadecydowalo o tym, ze Jaroslaw nie zyczy sobie swojej postaci w filmie "Smolensk". Nie wiem na ile tworcy trzymali sie stenogramow i ustalen fachowcow i jaki byl ich zamysl. Lecz jesli nie poszli na reke srodowiskom skupionym wokol PiS i bajkopisarzom to sie nie dziwie reakcji prezesa..

    Coz film jak film.Dokument to raczej nie jest wiec oddaje punkt widzenia tworcow. No i ma dac zarobic ;)

    1 Cytuj
  • 20 sie 2016
    m_markos napisał/a:

    Tak się pisze na nowo historię...

    -------------------------
    Nigdy Wojsko Polskie, nigdy żaden polski żołnierz nie zapomni o ofierze krwi prezydenta Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, szefa Sztabu, szefów wszystkich rodzajów sił zbrojnych. To jest nasz żołnierski, obywatelski i polski obowiązek - mówił szef MON.

    http://www.gazetaprawna.pl/wideo/967730,nigdy-zaden-polski-zolnierz-nie-zapomni-o-ofierze-krwi-prezydenta-lecha-kaczynskiego.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter
    -------------------------

    Z całym szacunkiem do ofiar katastrofy ale PISiaki z przeciętnego prezydenta bohatera narodowego robić nie bedziecie. On nie złożył żadnej ofiary krwi.

    Gratuluję. Kpienie z czyjejś śmierci. Spodziewałem się tego w końcu.
    A tak czysto z ciekawości. Jak gość zginą pełniąc czynnie obowiązki Prezydenta tego kraju to jak nie złożył ofiary krwi i dlaczego miałby nie być pochowany na Wawelu ? Przecież był na służbie dla naszego kraju ? Nawet jakby był najgorszym prezydentem w historii ?

    Może trochę szacunku do własnego kraju bo w tej nienawiści do Kaczyńskiego już całkowicie świrujecie..

    2 2 Cytuj
  • 20 sie 2016

    Dla PISiaków czymś normalnym jest dawanie złotych medali przypadkowym osobom zasłużonym jedynie dla ich partii. Jednak dla normalnych ludzi nobilitacja taka jak pochowanie na Wawelu pomiędzy królami jest zarezerwowana dla bohaterów narodowych a nie ludzi takich jak Lech K. którzy W ŻADEN szczególny sposób nie wsławili się dla Polski. Dla LK pomnik i miejsce pochowania powinno być na powązkąch.

    A teraz jeszcze pomniki, apele smolenskie, wypowiedzi jak LK poległ itd. to jest dopiero kpina. Dobrze że jest inernet i stenogramy, niech późniejsze pokolenia wiedzą że do katastrofy doszło przez burdel który jego personel zrobił w samolocie. Burdel który tak naprawdę ce***** ich rządy.

    3 1 Cytuj
  • 20 sie 2016
    m_markos napisał/a:

    Dla PISiaków czymś normalnym jest dawanie złotych medali przypadkowym osobom zasłużonym jedynie dla ich partii. Jednak dla normalnych ludzi nobilitacja taka jak pochowanie na Wawelu pomiędzy królami jest zarezerwowana dla bohaterów narodowych a nie ludzi takich jak Lech K. którzy W ŻADEN szczególny sposób nie wsławili się dla Polski. Dla LK pomnik i miejsce pochowania powinno być na powązkąch.

    A teraz jeszcze pomniki, apele smolenskie, wypowiedzi jak LK poległ itd. to jest dopiero kpina. Dobrze że jest inernet i stenogramy, niech późniejsze pokolenia wiedzą że do katastrofy doszło przez burdel który jego personel zrobił w samolocie. Burdel który tak naprawdę ce***** ich rządy.

    Dziękuję . Potwierdziłeś moje domysły że masz świra na punkcie Kaczyńskich. Podobnie jak tomuś lis.
    Może dla ciebie normalne jest kpienie z tego gdzie pochowano Prezydenta tego.
    Nie zmienia to faktu że był na wizycie służbowej i zginął w jej trakcie śmiercią tragiczną. To już jest powód żeby mieć do niego minimalny szacunek i nie widzę przeszkód żeby pochować go na Wawelu. W sumie w historii Polski taki przypadek trafił się pierwszy raz. Tym bardziej że na tym Wawelu jest sporo osób które za życia budziły o wiele większe kontrowersje i pobudzały trochę więcej niż kilku takich jak ty pismaków internetowych do protestów.

    1 4 Cytuj
  • 20 sie 2016

    Lech K. z punktu widzenia emocji jest dla mnie postacią neutralną, elementem historii Polski. Ma mój szacunek taki sam jak inne postacie zmarłe czy też członkowie mojej rodziny którzy odeszli. To tylko PISiaki każdego kto ma krytyczną ocenę wobec jego dorobku i tym co w związku z jego śmiercią Macierewicz wyprawia oskarżają brak o szacunku. Ot taka tania zagrywka Twoja i nie tylko którą mam gdzieś.

    Jednak to nie zabrania mi oceniać obiektywnie dorobku LK dla kraju. I nie pozwolę żeby taki Macierewicz narzucał ludziom którzy sobie tego nie życzą jakieś apele, sugerował że gość poległ w walce, mitologizował go albo robił coś w podobnym klimacie bo to jest zakłamywanie historii. Nie mam na to większego wpływu ale w swoim otoczeniu będę tępił to jak mogę.

    PIS i jego fani mogą sobie zrobić z LK nawet świętego. W sumie za tą kasę i przywileje które kościół i Rydzyk dostali w 2016 to przynajmniej mogą poprosić by został błogosławionym. Ale niech robią sobie to podczas swoich smoleńskich miesięcznic a nie wszędzie gdzie się pojawiają.

    1 1 Cytuj
  • 20 sie 2016
    m_markos napisał/a:

    Lech K. z punktu widzenia emocji jest dla mnie postacią neutralną, elementem historii Polski. Ma mój szacunek taki sam jak inne postacie zmarłe czy też członkowie mojej rodziny którzy odeszli. To tylko PISiaki każdego kto ma krytyczną ocenę wobec jego dorobku i tym co w związku z jego śmiercią Macierewicz wyprawia oskarżają brak o szacunku. Ot taka tania zagrywka Twoja i nie tylko którą mam gdzieś.

    Jednak to nie zabrania mi oceniać obiektywnie dorobku LK dla kraju. I nie pozwolę żeby taki Macierewicz narzucał ludziom którzy sobie tego nie życzą jakieś apele, sugerował że gość poległ w walce, mitologizował go albo robił coś w podobnym klimacie bo to jest zakłamywanie historii. Nie mam na to większego wpływu ale w swoim otoczeniu będę tępił to jak mogę.

    PIS i jego fani mogą sobie zrobić z LK nawet świętego. W sumie za tą kasę i przywileje które kościół i Rydzyk dostali w 2016 to przynajmniej mogą poprosić by został błogosławionym. Ale niech robią sobie to podczas swoich smoleńskich miesięcznic a nie wszędzie gdzie się pojawiają.

    Macierewicz niczego nie nakazuje . O ile mi wiadomo nie ma jakiś kar za to przewidzianych. Można nawet kpić z tego Prezydenta.
    L. Kaczyński nie jest zwykłym elementem historii Polski , zwykłym Prezydentem których było trochę bo jak już pisałem zginął pełniąc służbę. I za to samo tylko należy mu się szacunek. Krytyczna ocena jego dorobku to twoja sprawa i twoja subiektywna ocena.
    Kupa ludzi ma całkiem przeciwstawne zdanie o nim.
    W zasadzie z tych 4 co byli z Komorowskim włącznie to on był najlepszy. Bo kapuś i donosiciel bolek , ten alkoholik z PZPR czy odpustowy bronek byli lepsi? Nie sądzę..

    1 3 Cytuj
  • 20 sie 2016
    Walker84 napisał/a:

    Bo kapuś i donosiciel bolek , ten alkoholik z PZPR czy odpustowy bronek byli lepsi? Nie sądzę..

    Czy ty aby nie jesteś z PZPR? retoryka identyczna.

    2 1 Cytuj
  • 20 sie 2016
    bono napisał/a:

    Czy ty aby nie jesteś z PZPR? retoryka identyczna.

    Co ty możesz wiedzieć o PZPR ??

    1 4 Cytuj
  • Andrzej 21 sie 2016
    Walker84 napisał/a:

    Co ty możesz wiedzieć o PZPR ??

    On nic, bo nie należał do partii, w przeciwieństwie do wielu popleczników PiSu.

    Co do pochówku Lecha Kaczyńskiego na Wawelu, to nie rozumiem, dlaczego ludzi to tak boli. Zgadzam się, że zginął pełniąc obowiązki i IMVHO krypta na Wawelu wcale nie jest takim złym pomysłem. A czym takim błysnęli inni mieszkańcy Wawelu? (wiem, leżą tam też ludzie z zasługami). Np . Jan Olbracht - poza tym, ze za króla Olbtachta wyginęła szlachta, jak sie chłop zafiksował na Mołdawię.

    2 1 Cytuj
  • 21 sie 2016
    Endrju napisał/a:

    On nic, bo nie należał do partii, w przeciwieństwie do wielu popleczników PiSu.

    Co do pochówku Lecha Kaczyńskiego na Wawelu, to nie rozumiem, dlaczego ludzi to tak boli. Zgadzam się, że zginął pełniąc obowiązki i IMVHO krypta na Wawelu wcale nie jest takim złym pomysłem. A czym takim błysnęli inni mieszkańcy Wawelu? (wiem, leżą tam też ludzie z zasługami). Np . Jan Olbracht - poza tym, ze za króla Olbtachta wyginęła szlachta, jak sie chłop zafiksował na Mołdawię.

    Otóż to leży tam sporo kontrowersyjnych postaci. A Kaczyński zginął pełniąc obowiązki Prezydenta RP. Też nie rozumiem ludzi którym to przeszkadza . To albo brak wiedzy historycznej albo zwykła nienawiść podsycana przez różne środowiska w Polsce do Kaczyńskich.

    Odnośnie PZPR to w tej partii było ponad milion osób czy nawet więcej . To ze ktoś był członkiem nie znaczy że był na usługach SB i donosił za pieniądze na innych .

    1 3 Cytuj
  • 21 sie 2016
    Walker84 napisał/a:

    Odnośnie PZPR to w tej partii było ponad milion osób czy nawet więcej . To ze ktoś był członkiem nie znaczy że był na usługach SB i donosił za pieniądze na innych .

    No i były komuch z ciebie wyszedł.

    3 1 Cytuj
  • 22 sie 2016
    Walker84 napisał/a:

    Otóż to leży tam sporo kontrowersyjnych postaci. A Kaczyński zginął pełniąc obowiązki Prezydenta RP. Też nie rozumiem ludzi którym to przeszkadza . To albo brak wiedzy historycznej albo zwykła nienawiść podsycana przez różne środowiska w Polsce do Kaczyńskich.

    Walker. Tak prezydent LK zginął w Smoleńsku, zginął śmiercią tragiczną, zginął śmiercią przypadkową, zginął na służbie tak można powiedzieć i nikt nie ma problemów z tym.

    Ale nie można powiedzieć że Lech Kaczyński POLEGŁ bo to jest plucie w twarz tych którzy naprawdę zginęli w walce.

    -------------------------------
    Źródło:
    Oddając hołd bohaterom z 1920 r., musimy pamiętać o tym, że Polska została porzucona w Teheranie i Jałcie; musimy pamiętać o tych, którzy polegli w Katyniu i tych, którzy polegli w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej- powiedział w niedzielę wieczorem szef MON Antoni Macierewicz

    "Nigdy Wojsko Polskie, nigdy żaden polski żołnierz nie zapomni o ofierze krwi prezydenta Lecha Kaczyńskiego , prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, szefa Sztabu, szefów wszystkich rodzajów sił zbrojnych.

    http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/967652,oddajac-hold-bohaterom-z-1920-r-musimy-pamietac-m-in-o-katastrofie-smolenskiej.html
    -------------------------------

    Swoją drogą w Katyniu to nasi tez nie polegli a zostali WYMORDOWANI.

    3 1 Cytuj
  • 23 sie 2016

    Ktoś ma funkcję prezydenta , inny rajdowca, ktoś buduje mosty, inny jest saperem jeszcze inny pracuje w kopalni, ktoś jest stewardesą i każda ta praca wiąże się z ryzykiem śmierci.

    Śmierć w tych zawodach, nie jest czymś niespotykanym, a gdy się zdarza, nikt nie mówi o ofierze krwi.
    A przecież dziewczyny:
    Natalia Januszko
    Barbara Maciejczyk
    Justyna Moniuszko

    które obsługiwały lot, zginęły tak samo bohatersko jak L.Kaczyński, nikt nie mówi o ich ofierze krwi, czyżby ich krew była brudna, albo innej barwy?

    4 1 Cytuj

Odpowiedz