Forum » Społeczeństwo

KONIEC ŚWIATA 21.12.2012 czy Majowie mają rację? :)

  • 10 gru 2012

    Zostało nam jeszcze 11 dni do mitycznej daty 21 grudnia 2012 , czy zastanawiacie się czy rzeczywiście Majowie mają racje ?? czy stanie się coś co zaskoczy nas wszystkich ?? według jednego portalu intrnetowego to :

    Według wielu badaczy zagrożenie może przyjść z dwóch stron: nadaktywności Słońca oraz ciała niebieskiego, zwanego popularnie Planetą X.

    Teoria nadaktywności Słońca

    Belgijski astrofizyk i matematyk, Patrick Geryl, autor szeregu książek na temat przebiegunowania Ziemi uważa, że 21 grudnia 2012 roku nastąpią gwałtowne erupcje na Słońcu, które spowodują wyemitowanie gigantycznych ilości energii elektromagnetycznej. Kilka minut później dotrą one do Ziemi.

    Geryl stwierdza, że pole magnetyczne Ziemi jest sformowane przez jej wewnętrzny rdzeń. W momencie, gdy na rdzeń zaczną działać tak ogromne pola magnetyczne, spowoduje to stworzenie „przeciwstawnego”, o zwiększającej się mocy pierścienia magnetycznego, wirującego w przeciwną stronę. W rezultacie tego – powierzchnia Ziemi zostanie również „popchnięta” w odwrotnym, niż dotychczas kierunku. Nastąpi wtedy to, co nazywamy „przebiegunowaniem”. Biegun północny stanie się południowym – i odwrotnie.

    Stanie się to w bardzo krótkim czasie, potrwa nie więcej, niż kilka godzin. Jest to cykl, który (według Patricka), powtarza się na Ziemi co 11 500 lat. Taki właśnie cykl spowodował biblijny Potop Noego i zniknięcie Atlantydy. Wynik takiego przebiegunowania ma być tragiczny dla Ziemi i wszystkiego, co się na niej znajduje z wielu powodów:
    Wybuchną wszystkie wulkany;
    Toksyczne chmury pokryją ziemię zabijając miliony ludzi i zwierząt;
    Wulkany wyrzucą ogromne ilości pyłu wulkanicznego, które zatrzymają się w atmosferze i zakryją Słońce na co najmniej 40 lat (jak podają stare manuskrypty);
    Na skutek zmiany kierunku obrotów Ziemi powietrze zostanie sprężone. Spowoduje to sztormy, tornada i huragany o prędkości wiatru ponad 300 kilometrów na godzinę;
    Apokaliptyczne trzęsienia ziemi zniszczą budynki, mosty i inne struktury na Ziemi, włączając w to podziemne bunkry;
    Największym problemem będą jednak fale tsunami, o wysokości ponad dwóch kilometrów. To one zniszczą 80 do 90 procent populacji ludzkiej;

    Ponadto, według Patricka Geryla, czeka nas kilka innych „atrakcji”:
    Fala elektromagnetyczna zniszczy całą, istniejącą na Ziemi elektroniczną infrastrukturę. Zniknie nasza, oparta na komputerach, cywilizacja;
    Zniszczone zostaną zasoby żywności i źródła energii;
    Zniszczona zostanie służba zdrowia, gdyż szpitale będą w ruinach;
    Zniszczone zostaną wszystkie elektrownie atomowe;
    Wszystkie, groźne dla życia produkty toksyczne z fabryk chemicznych, dostaną się do środowiska naturalnego i będą stanowić kolejne zagrożenie.
    Nic dziwnego, że po usłyszeniu takich wiadomości słuchacze jego wykładów (był w Polsce kilka razy) zastanawiali się co robić dalej. Zacząć już przepijać swoje pieniądze, czy poczekać jeszcze parę lat.

    Patrick przedstawił również swoją „strategię ratunku”. Według niego uratować się można:
    Na niezatapialnych łodziach, niezbyt dużych, aby nie przełamały się w czasie ogromnych powodzi i wysokich jak góry fal;
    Przez ucieczkę w rejon górski, najlepiej na wysokości powyżej 2000 metrów, daleki od wulkanów, gdzieś w Południowej Afryce, w Hiszpanii lub w Peru.
    Ponieważ w górach Południowej Afryki, Peru, czy na innych terenach górzystych, osiem miliardów ludzi raczej się nie zmieści, w tej sytuacji najlepiej uciekać parami, lub w większych grupach męsko-damskich, aby po kataklizmie stworzyć nową cywilizację i ponownie zacząć zaludniać Ziemię.

    7 17 Cytuj
  • 10 gru 2012

    Poczytajcie na ten temat
    http://www.himavanti.org/pl/c/artykularnia/patryk-geryl-i-oszustwo-konca-swiata-w-grudniu-2012

    Pewnym jest tylko że rozbłysk może wystąpić w każdej chwili i faktycznie zniszczy nasza sieć elektryczną co może cofnąc nas w rozwoju o wiele, wiele lat. Nic innego nie jest udowodnione ale może....

    Ale zawsze możęsz wykupić za kilknaście tysięcy euro miejsce w projekcie "Perfect Vision" pana Patryka Greyla i wtedy daje Ci gwarancję przetrwania :D
    Cytat z Nautylius.org:
    "Zgodnie z obowiązującymi w RPA przepisami, w "Perfect Vision" będzie można wybudować 26 obiektów mieszkalnych, które pomieszczą ok. 150 osób. Wszystkim, którzy zechcą na stałe osiedlić się w Górach Smoczych, Geryl obiecuje miejsca w "Domach Hobbita" – stalowych kontenerach mieszczących maksymalnie osiem osób, przykrytych ułożonymi w sterty workami z piaskiem, pokrytych ziemią i obsadzonych naturalną trawą. Bardziej wymagający mogą kupić ekologiczny, zasilany bateriami słonecznymi dom o powierzchni 78 metrów kw.

    Mieszkańcy "Perfect Vision" w oczekiwaniu na nieuchronne mają zajmować się garncarstwem, tkactwem, wytwarzaniem papieru, hodowlą kur, gęsi, owiec, koni i lam, uprawą warzyw i zbóż oraz obsługą turystów.

    Zapasy na czas zagłady gromadzone będą w wykonanych ze wzmocnionej stali i betonu bunkrach. Gdy na Ziemi rozszaleje się piekło, bunkry mogą być także wykorzystane jako obiekty mieszkalne."

    Fajnie nie dośc że zapłaca to będą robili na siebie, a pan Greyl wymyśli kolejne proroctwo

    3 3 Cytuj
  • 10 gru 2012

    Co wy wąchacie i gdzie to można kupić ??

    26 1 Cytuj
  • 10 gru 2012

    Koniec świata? Nareszcie :)

    7 8 Cytuj
  • Def Ibrylator 11 gru 2012

    Moim zdaniem:
    1. Kalendarz majów musiał się kiedyś skończyć, a koniec świata to jedynie nasza interpetacja.
    2. Mało znany fakt - na przestrzeni wieków doszło do przesunięcia się naszego kalendarza względem starożytności o około 1 - 2 lata. Nie spotkałem się, aby w jakimś raporcie o końcu świata ktokolwie brał to pod uwagę. Toteż konieć świata wg majów był... 1 - 2 lata temu.
    3. Koniec świata jest - w naszych głowach.
    4. Na kreowaniu teorii o końcu świata zarobią tysiące ludzi (np. właścicieli firm produkujących schrony, filmy, kreujących pop-kulturę) dlatego teoria ta jest szeroko lobbowana. Tam gdzie pojawia się pieniądz, pojawia się i teoria zastraszenia (patrz : epidemia grypy i szczepionki za miliardy dolarów).
    5. Nie można wierzyć wszystkim "naukowcom". Dzisiaj byle kto może napisać artykuł "naukowy" i udostepnić w popularnych mediach. I nikt nawet nie sprawdzi, czy ten naukowiec jest naukowcem.

    I najsmutniejsza sprawa - koniec świata będzie. Ale nie w tym roku, bo "konieć świata majów jest w grudniu, a grudniów w maju" :)

    10 3 Cytuj
  • 11 gru 2012

    oj strasznie dużo minusów dostałam pewnie od tych co się boją ;) ja ostatnio przeczytałam taki efajne zdanie że po kalendarzu majów przyjdzie czas na kalendarz czerwców ;)
    jedak sam fakt że kiedyś koniec świata będzie daje nam dużo do myślenia zwłaszcza nad swoim życiem ;) .................

    6 7 Cytuj
  • 11 gru 2012

    Heh, ja już w swoim życiu przeżyłem kilka razy koniec świata i śmiem twierdzić, że ten też przeżyje:-) Tek, że 22.12.2012r. tak czy siak trzeba będzie iść do roboty:-)

    16 3 Cytuj
  • 11 gru 2012

    nastepny koniec świata podobno w 2036 i 2060 :)

    11 6 Cytuj
  • 13 gru 2012
    3 6 Cytuj
  • 14 gru 2012
    Mini napisał/a:

    nastepny koniec świata podobno w 2036 i 2060 :)

    poczekam na tę drugą datę

    7 1 Cytuj
  • 14 gru 2012

    zastanawia mnie fakt iż WIELKI koniec świata ma nastąpić 21.12.2012 o godzinie 11:11 , ale nie da sie ukryć istnienia stref czasowych :) tzn w Australi będzie najpierw a na końcu w USA ??:)

    6 Cytuj
  • 14 gru 2012

    Nasz polski wizjoner Dariusz Kwiecień, badacz historii nazywany przeze mnie polskim Danikenem twierdzi że spadną na nas kule lodu które krążą w okół księżyca IO i będzie potop. Również podaje datę 21 grudnia :)

    2 7 Cytuj
  • 21 gru 2012

    a więc jednak majowie się pomylili! od początku wiedziałem że to jedna wielka ściema

    4 2 Cytuj
  • 21 gru 2012

    E tam nie mów chop, na tą chwilę wg czasu lokalnego majów jest dopiero po 6 rano :)

    2 3 Cytuj
  • 22 gru 2012

    I kolejny koniec świata przeżyłem :) Koniec świata...

    4 3 Cytuj
  • 22 gru 2012

    najgorsza apokalipsa jaką widziałem

    3 3 Cytuj
  • 22 gru 2012

    Kiedy w 1910 r zapowiedziano, że ziemia znajdzie się w warkoczu komety Halleya, firmy produkujące odzież ochronną i medykamenty (w tym pigułki chroniące organizm przed szkodliwymi gazami pochodzącymi z komety...) i ubezpieczelnie zbiły fortuny. Podobnie dziś fortuny zbijają programy i organizacje narzucające ograniczenie emisji CO2 w związku z amorficznym pojęciem efektu cieplarnianego. Nie powinien zatem dziwić fakt, ze kalendarz majów stał się pretekstem do wypuszczenia kolejnej bajki o końcu świata na której wielu zarobiło. Pseudo-znawcy astronomii z amatorskich forów wypuścili dwa lata wcześniej plotkę o zbliżającym się do Ziemi tajemniczym ciele niebieskim zwanym Nibiru które to w 2012 roku przechodząc blisko naszej planety miało grawitacyjnie wywołać szereg kataklizmów. Znałem wiele osób które w to uwierzyło, które uwierzyło anonimowym użytkownikom forów internetowych z drugiego końca świata tylko dlatego, że ze swoim amatorskim sprzętem optycznym byli laureatami kilku konkursów astrograficznych.
    Na zabobonie końca świata bazują jednak znacznie bardziej skomplikowane systemy niż plota medialna.

    4 Cytuj
  • 2 sty 2013

    mi sie najbardziej podoba "projekt cheops" nie wiem jakim trzeba być oszołomem aby w to uwierzyć

    1 Cytuj

Odpowiedz