Forum » Społeczeństwo

ZAMYŚLONE? KOBIETY NA PASACH.

  • 15 gru 2012

    Jadąc wczoraj ok. godz 13:30 na rondzie koło starostwa kobieta weszła mi pod koła, myślała, że 12-tonowym tryplem jest tak łatwo wyhamować na śliskiej drodze jak osobówką. Myślę, że niektórzy błędnie interpretują "pierwszeństwo"- myślą, że mogą wejść na pasy dwa metry przed JADĄCYM samochodem. Żałosne.

    26 9 Cytuj
  • 15 gru 2012

    Ludzie bezmyślnie wchodzą na ulice to fakt . Mężczyźni i kobiety nie tylko KOBIETY :)

    19 Cytuj
  • 15 gru 2012
    Heart napisał/a:

    Ludzie bezmyślnie wchodzą na ulice to fakt . Mężczyźni i kobiety nie tylko KOBIETY :)

    Jeżdżąc widzę, że kobiety w większym stopniu.

    10 5 Cytuj
  • piotrworker 15 gru 2012
    PKS Fan napisał/a:

    Jadąc wczoraj ok. godz 13:30 na rondzie koło starostwa kobieta weszła mi pod koła, myślała, że 12-tonowym tryplem jest tak łatwo wyhamować na śliskiej drodze jak osobówką. Myślę, że niektórzy błędnie interpretują "pierwszeństwo"- myślą, że mogą wejść na pasy dwa metry przed JADĄCYM samochodem. Żałosne.

    taka metalnośc pieszych, którzy nigdy nie prowadzili samochodu ! dla nich auto ma stanąć w miejscu i nie ważne czy na lodzie, suchym asfalcie poprostu ma stanąć a oni moga wejsc na pasy nie patrzac w zadna strone. Niestety na pasach pieszy jest swiętą krową ale i po z nimi w kazdej sytłacji to kierowca bedzie winny bo nie zachował sczególnej ostrożności . A ta szczególna ostrożnośc powinna tez dotyczyć pieszych bo ich zderzak nie chroni !! no nie wiem przydało by się zmienić co nieco przepisy odnośnie wchodzenia na pasy i po za nimi. Albo monitoring lub światła dla pieszych chociaż koło bniedronki są to i tak ludziska na czerwonym przebiegają szczególnie Pani z vist...
    Kto ma przejować się własnym zdrowiem i zyciem jak nie ja sam.

    Więc najlepszym wyjściem dla kierwocy jest zamontowanie kamery w samochodzie. Taki dowód w postaci nagrania " wystarcza policji i ubezpieczycielowi"

    zakazy obowiązujące pieszych :!!!!!!!!!!!!!!

    - zakaz wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,

    - zakaz wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi,

    - zakaz przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi,

    - zakaz zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko,

    - zakaz przebiegania przez jezdnię,

    - zakaz chodzenia po torowisku,

    - zakaz wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto,

    - zakaz jazdy na łyżwo rolkach, desko rolkach, hulajnodze, gier i zabaw na jezdni,

    - zakaz czepiania się pojazdów.

    - zakaz zjazdu na sankach i nartach w pobliżu drogi.

    10 2 Cytuj
  • mirek@ 15 gru 2012

    tylko wsiadajac za kolko a nastepnie poruszajac sie po miescie pieszo mozna zrozumiec keirowce. nie zawsze da sie zatrzymac, zwlaszcza wiekszym samochodem, ale to bylby problem gdyby piesi chodzi po pasach. w myslenicach chodzi sie jak sie chce, przez droge, srodkiem, bokiem, wzdłuż i jak tylko mozna, a nowe rondo? kto by chodzil po pasach, wczoraj na srodku okregu mi kobieta wyszla pod kola i jeszcze zdziwiona :)

    11 3 Cytuj
  • 15 gru 2012
    mirekm napisał/a:

    w myslenicach chodzi sie jak sie chce, przez droge, srodkiem, bokiem, wzdłuż i jak tylko mozna, a nowe rondo? kto by chodzil po pasach, wczoraj na srodku okregu mi kobieta wyszla pod kola i jeszcze zdziwiona :)

    To druga sprawa. Ale nie będę się rozpisywał bo by mi skasowali posta za "Nie tolerujemy przemocy słownej na forum"

    Wnerwiające jest też to, że na rondzie (przeważnie) kobiety wyjeżdżają przed ciebie jakby myślały, że autobusem się wyhamuje w dwa metry. Najczęściej są to kobiety z komórką przy uchu.

    5 5 Cytuj
  • 15 gru 2012

    zakaz wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi,
    Rozumiem zakaz ale jak przejść gdy obok pasów z obu stron parkują samochody?- np. na nowym osiedlu na skrzyżowaniu przy sklepach- widoczność dla dorosłego prawie zerowa a chodzą tędy dzieci do szkoły! Kierowcy- też bijcie się w piersi bo nie są to tylko samochody dostawcze....

    5 2 Cytuj
  • 15 gru 2012
    Dana napisał/a:

    zakaz wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi,
    Rozumiem zakaz ale jak przejść gdy obok pasów z obu stron parkują samochody?- np. na nowym osiedlu na skrzyżowaniu przy sklepach- widoczność dla dorosłego prawie zerowa a chodzą tędy dzieci do szkoły! Kierowcy- też bijcie się w piersi bo nie są to tylko samochody dostawcze....

    To przykład z innej bajki. Co innego jak pasy są zastawione, a co innego jak np. pisze kolega mirekm przejście w poprzek ronda.

    3 6 Cytuj
  • mirek@ 15 gru 2012
    PKS Fan napisał/a:

    nie będę się rozpisywał bo by mi skasowali posta za "Nie tolerujemy przemocy słownej na forum"

    .

    Widziałem twoj pierwotny temat i cieszę się, ze został usunięty. wprowadzenie obowiązku logowania wyszło portalowi na plus i miło jest wiedzieć, że nadal ktoś nad tym czuwa. Jak najbardziej popieram usuwanie obraźliwych i niecenzuralnych wpisów. BRAWO! W końcu panuje tu porządek i można skupić się na dyskusji a nie na obrzucaniu się błotem.

    6 5 Cytuj
  • Def Ibrylator 18 gru 2012

    Niektóre kobiety niestety przenoszą prawo "kobieta ma zawsze pierwszeństwo" do ruchu drogowego. A ruch drogowy stanowi bardzo prosto - nie rozdziela kierowców na płeć, a na sytuacje w której się znajdujesz.

    I chociaż faktem jest, że kobiety są bardziej "poczepane", często wymuszają i "rzucają" się pod koła, tak my, mężczyźni również mamy wiele na sumieniu. Powiem tak - najwięcej drobnych sytuacji podbramkowych miałem przez kobiety (zakręty bez kierunkowskazu, wymuszanie pierwszeństwa, blokowanie ruchu etc). Ale najcięższe sytuacje i zakrawające na poważny wypadek zafundowali mi mężczyźni. Trudno powiedzieć kto tu gorszy, bo każdy ma swoje grzechy. Wszyscy musimy uważać.

    5 3 Cytuj
  • 18 gru 2012
    PKS Fan napisał/a:

    Jadąc wczoraj ok. godz 13:30 na rondzie koło starostwa kobieta weszła mi pod koła, myślała, że 12-tonowym tryplem jest tak łatwo wyhamować na śliskiej drodze jak osobówką. Myślę, że niektórzy błędnie interpretują "pierwszeństwo"- myślą, że mogą wejść na pasy dwa metry przed JADĄCYM samochodem. Żałosne.

    To, że piesi często pakują się pod koła to fakt...Faktycznie i nawet mi się raz to się zdarzyło i nie było to żadnym aktem desperackim, ale dokładnie powodem zamyślenia.Ale faktem jest też to że kierowcy zbliżający się do przejścia dla pieszych powinni już wcześniej wyhamować, zwolnić a nie starać się to robić tuż na przejściu, gdzie w ostatnim momencie ktoś może wtargnąć na jezdnię. ZASADA OGRANICZONEGO ZAUFANIA....dotyczy wszystkich uczestników ruchu....

    6 2 Cytuj
  • 18 gru 2012
    mizuri napisał/a:

    PKS Fan napisał/a:Jadąc wczoraj ok. godz 13:30 na rondzie koło starostwa kobieta weszła mi pod koła, myślała, że 12-tonowym tryplem jest tak łatwo wyhamować na śliskiej drodze jak osobówką. Myślę, że niektórzy błędnie interpretują "pierwszeństwo"- myślą, że mogą wejść na pasy dwa metry przed JADĄCYM samochodem. Żałosne.To, że piesi często pakują się pod koła to fakt...Faktycznie i nawet mi się raz to się zdarzyło i nie było to żadnym aktem desperackim, ale dokładnie powodem zamyślenia.Ale faktem jest też to że kierowcy zbliżający się do przejścia dla pieszych powinni już wcześniej wyhamować, zwolnić a nie starać się to robić tuż na przejściu, gdzie w ostatnim momencie ktoś może wtargnąć na jezdnię. ZASADA OGRANICZONEGO ZAUFANIA....dotyczy wszystkich uczestników ruchu....

    Właśnie dotyczy WSZYSTKICH pieszych również.

    3 Cytuj
  • 19 gru 2012

    zakazać wszystkiego niech nie będzie niczego

    2 3 Cytuj
  • 19 gru 2012
    PKS Fan napisał/a:

    mizuri napisał/a:PKS Fan napisał/a:Jadąc wczoraj ok. godz 13:30 na rondzie koło starostwa kobieta weszła mi pod koła, myślała, że 12-tonowym tryplem jest tak łatwo wyhamować na śliskiej drodze jak osobówką. Myślę, że niektórzy błędnie interpretują "pierwszeństwo"- myślą, że mogą wejść na pasy dwa metry przed JADĄCYM samochodem. Żałosne.To, że piesi często pakują się pod koła to fakt...Faktycznie i nawet mi się raz to się zdarzyło i nie było to żadnym aktem desperackim, ale dokładnie powodem zamyślenia.Ale faktem jest też to że kierowcy zbliżający się do przejścia dla pieszych powinni już wcześniej wyhamować, zwolnić a nie starać się to robić tuż na przejściu, gdzie w ostatnim momencie ktoś może wtargnąć na jezdnię. ZASADA OGRANICZONEGO ZAUFANIA....dotyczy wszystkich uczestników ruchu....Właśnie dotyczy WSZYSTKICH pieszych również.

    My kierowcy wiemy czym jest zasada ograniczonego zaufania-tego uczyli na kursie-piesi tego wiedzieć nie muszą
    a przynajmniej nie wymuszajmy na nich tego obowiązku bo niby skąd mają to wiedzieć...............|??????///

    3 3 Cytuj
  • 19 gru 2012

    dziś wieczorem na skrzyżowaniu koło kurdeszu starszy gość przemierzał je centralnie na wskroś krokiem spacerowym... padał marznący deszcz! ludzie czasem zachowują się tak jakby narząd zwany mózgiem u nich nie działał...

    7 1 Cytuj
  • 21 gru 2012

    Ja bym jeszcze proponował nakaz aby kobiety w lecie chodziły w burkach, bo często człowiek zobaczy jakąs sztukę i mimo że kierowca zawodowy to włącza mi się samczy instynkt :) Kilka razy nie wjechałem komuś w tyłek przez zgrabne, eksponujace swoje walory laski :)

    3 5 Cytuj
  • 21 gru 2012

    Ja dzisiaj koło "galalitu" przechodziłam na pasach a przede mną zatrzymał się- na pasach -samochód szukający miejsca do parkowania- byłam już na pasach i musiałam ominąć ten pojazd, żeby przejść na drugą stronę, więc nie piszcie, że przyczyną zła są zawsze piesi. Ja wiem, że w starciu z pojazdem nie ja wygram, ale nie umiem latać...

    4 Cytuj
  • 24 gru 2012

    Cytat"Jadąc wczoraj ok. godz 13:30 na rondzie koło starostwa kobieta weszła mi pod koła, myślała, że 12-tonowym tryplem jest tak łatwo wyhamować na śliskiej drodze jak osobówką."
    PKS Fan to ty jeździsz 12 tonowym tryplem?Lepszych aut już nie macie?
    Taki zasłużony i nie znajdą dla niego nic lepszego?A miało być tak pięknie.PKS BOY snuł takie piękne plany a skończy się na tym że kupi was" prywaciarz",których to tak zwalczaliście nasyłając na nich kogo się tylko dało?
    Wesołych Świąt.

    2 1 Cytuj
  • 24 gru 2012
    pesymista napisał/a:

    A miało być tak pięknie.PKS BOY snuł takie piękne plany a skończy się na tym że kupi was" prywaciarz",których to tak zwalczaliście nasyłając na nich kogo się tylko dało?
    Wesołych Świąt.

    To temat o pieszych a ty już mieszasz w to PKS. W Ogóle skąd wiesz, że ja jeżdżę w PKS-ie. To, że mam taki nick nie znaczy, że tam pracuje.

    1 2 Cytuj
  • 24 gru 2012

    Przecież sam piszesz że cyt."Jadąc..........myślała że 12 tonowym tryplem jest tak łatwo........"
    a widzę że tryplami już mało kto jeździ?
    Tak tylko skojarzyłem,a nawet gdybyś jeździł to powinien być powód do dumy a nie wstydu?
    Jeszcze raz wesołych świąt.

    Cytuj

Odpowiedz