Forum » Społeczeństwo

UKRAINA

  • ten triggers 18 lip 2014

    Ok obstawiasz przy takim scenariuszu, ale niekoniecznie tak to będzie wyglądać. Prawdą jest że prócz Rosji Ukrainy nikt jak na razie nie chce, natomiast duży konflikt jest na rękę FEDowi z niewyrabiającymi już drukarniami a nie Rosji która pomimo tego że przetestuje nowy sprzęt to mocno straci lub nawet zniknie z map w wyniku eskalacji konfliktu. Zdobycie Krymu to było mistrzostwo, lecz zdobycie części Ukrainy to będzie orka na ugorze. Wydaje mi się że Putin puki co woli raczej umocnić sojusz z Chinami niż zadzierać z Europą. Rosja z USA ścierają się na bliskim wschodzie mocno pobłażając jankesom, czyżby miał tu miejsce dobrze już znany scenariusz false flag ?

    1 Cytuj
  • 18 lip 2014

    FEDowi na rękę konflikt ale na to są inne rejony,to w Europie zaczynały się wojny światowe i nikt nie będzie próbował -do trzech razy sztuka.Maja dosyć miejsc do zabawy w wojenkę tak że wytrawny gracz jakim jest Putin wie co robi,pokrzyczą trochę bo tak wypada i oddadzą mu to co chce jak było kiedyś ze Stalinem.Ukraina kompletnie Unii niepotrzebna ale trzeba trochę pokrzyczeć zanim się ją odda Carowi.Widać już po wypowiedziach polityków że jak ta kura która ucieka przed kogutem i mówi jeszcze jedno okrążenie i się mu oddam żeby nie powiedział że jestem *****.

    Cytuj
  • ten triggers 18 lip 2014

    Fed zawsze słabo na Maku wychodził a parcie na ropę to "dzisiejsze" gazo-łupkowe boom ;) na domiar "złego" (dla USA) Chiny zaczynają współprace z Rosją a jak wiemy Chiny odeszły do rozliczeń za surowce energetyczne w dolarach, zresztą wielu chciało Saddam się wyłamał i co ;), dodatkowo Arabia wolałaby chyba być pod protekcją Rosji :) (wszak nowotwór państwo islamskie nie wzięło się z gruszki) zatem jeśli kraje OPEC przejdą na juany lub złoto (którego na ironie w bankach brak), hamerykański koszmar może nie wytrzymać ciśnienia.
    Obawiam się zatem że Ukraina niestety może stać się zaczątkiem czegoś większego, lub jednym z punktów zapalnych. Tak czy owak USA opchnie nam sporo uzbrojenia zanim już nad tym wszystkim przestanie panować.
    Dodam jeszcze że z naszej perspektywy jako członka nato to fatalna sytuacja, prawie na równi z tym jakby Ukraina nadal była Rosyjska.

    2 Cytuj
  • 19 lip 2014

    Nadszedł czas wojny. Należy zaatakować Rosję z wody lądu i powietrza.
    USA i UE dogadują plan, termin ataku nie jest jeszcze ustalony. Kluczową pozycję ma odegrać Polska, na jej terytorium będą tymczasowe bazy NATO. Do Zbrojnego ataku na Moskwę mają dołączyć Chiny i Japonia, właśnie dozbrajają swoje baterie na duże odległości, by mogły dosięgnąć celu.
    Po ataku wszystkie wojska wrócą do baz macierzystych. Polska, po zdziesiątkowaniu
    w wyniku inwazji armii sowieckiej, będzie stanowić bufor dla Europy, przeciw resztkom sowieckiej armii.
    Na koniec Tadeusz Rydzyk wygłosi orędzie do narodu, jako twórca strategi antyrosyjskiej,
    i wskaże nam nowego wroga, którego po dozbrojeniu upadłej Rosji przyjdzie nam wspólnie zwalczać a będzie nim teraz ateistyczna Unia Europejska, wróg katolików i zagrożenie dla egzystencji kościoła w Polsce i na świecie.
    Pod broń pójdą kobiety i księża, młodzież i emeryci, każdy stanie w obronie ojczyzny. Celem będzie nie Polska w UE, nie Polska w dobrobycie, nie Polska rozwinięta, ale polska katolicka, w której władza wskazywana jest przez kler.

    2 6 Cytuj
  • Tomasz 19 lip 2014

    UKRAINA BEZ PUTINA POLSKA BEZ TUSKA

    2 2 Cytuj
  • 19 lip 2014

    Bono czyżby upały powodowały pogorszenie stanu zdrowia?Zapomniałeś o PiSie bo kościół i Rydzyk jest w temacie.Trzeba przyznać że jako uważający się za praktykującego katolika trzymasz formę ,nie ma wpisu żebyś nie przyłożył Rydzykowi albo kościołowi.Myślałam że ostatnie miesiące wydarzeń na Wschodzie dały ci trochę do myślenia ale łudziłam się aby myśleć nie wystarczy oddychać potrzebny jeszcze pewien organ którego nie da się wyćwiczyć na siłowni.Zaciekawiła mnie reakcja niektórych ekspertów od katastrof i nie tylko,chwilę czasu upłynęło zanim zabrali głos,niektórzy jeszcze milczą Czy ktoś zapomniał o SMS z wytycznymi?
    Kto ma trochę czasu może poszperać jak to nasi eksperci wypowiadali się w kwietniu 2010 a jak teraz,naprawdę ciekawa lektura a dla tych co nie mają czasu szukać
    http://niezalezna.pl/57474-michnik-o-boeingu-zbrodnia-putina-po-smolensku-jego-gazeta-dziekowala-moskalom
    http://wpolityce.pl/polityka/205692-rzadowy-propagandysta-wciaz-wierzy-w-urok-swoich-opowiesci-i-ustalen-poczynionych-wraz-z-moskwa
    http://niezalezna.pl/57473-swiat-i-ukraina-nie-ufa-rosyjskim-ratownikom-komorowski-po-smolensku-obwiesil-ich-orderami

    1 1 Cytuj
  • 19 lip 2014

    [cytat=krowka123Trzeba przyznać że jako uważający się za praktykującego katolika trzymasz formę ,nie ma wpisu żebyś nie przyłożył Rydzykowi albo kościołowi.Myślałam że ostatnie miesiące wydarzeń na Wschodzie dały ci trochę do myślenia [/cytat]

    Mamy inny sposób pojmowania wiary. Dla mnie wiara nie ma nic wspólnego z rządzeniem.
    Przez lata kościół, nie kościół bo kościół to wierni, książęta kościelni, uzurpowali sobie do rządzenia ludźmi i to skutecznie robili.
    Gdy wymyślono demokrację i lud zaczął wybierać swych reprezentantów, rządzący kościołem nie kupili tego pomysłu i nie zrezygnowali z przewodzenia owieczkami, do których zaliczali też rządzących. Wobec czego owieczki zrezygnowały z nich.
    W Polsce proces ten narasta, bo "pasterze" kościoła, nie wyciągnęli wniosków z państw w których chrześcijaństwo było dużo wcześniej i wcześniej się skończyło i brnie w ten sam upadek, który dotknął tamte państwa.
    Moja wiara polega na wierze w boga a nie w "pasterzy".

    3 3 Cytuj
  • Tomasz 19 lip 2014

    UKRAINA BEZ PUTINA POLSKA BEZ TUSKA , MYŚLENICE BEZ BONO

    4 6 Cytuj
  • 19 lip 2014

    Bono znając życie i paru wywalonych z seminarium nasuwa mi się tylko jedno też chciałeś być tym który prowadzi owieczki ale z jakichś powodów cię posunęli i teraz podobnie jak Niesiołowski ziejesz nienawiścią do tych którzy cię olali.
    PS.Na którym roku zrezygnowałeś czy wylali Cię z seminarium?

    2 3 Cytuj
  • 19 lip 2014
    krowka123 napisał/a:

    Bono znając życie i paru wywalonych z seminarium nasuwa mi się tylko jedno też chciałeś być tym który prowadzi owieczki ale z jakichś powodów cię posunęli ?

    Uważasz, że byłem alumnem, czyli klerykiem i że mnie posuwali i teraz zieję do nich nienawiścią.
    Jak na prawdziwą Rydzykową katoliczkę, formułujesz bardzo zasadną teorię.
    Dziwi mnie tylko twoja niechęć do tych którzy nie dają się posuwać. Czy jak paczysz na posuwanego kleryka, też coś z tego masz?
    Czy może twoja świętość jest zaburzona bo ominęłaś zakon i mogłaś być zakonnicą i zestarzałaś się nie zaznając przyjemności bycia w zakonie? W niektórych np.w Kazimierzu Dolnym, też posuwali.

    3 3 Cytuj
  • 19 lip 2014

    Posunęli każdy rozumie w swoim języku dla mnie wylali Cię bo doszli że przyszedłeś do seminarium dla kariery a nie z przekonania,taki typowy Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek,przestrzegam przykazań ale tych które mi odpowiadają to Kościół ma się zmieniać nie ja itd to Twoja dewiza.

    3 3 Cytuj
  • 19 lip 2014

    Bono takt polega na tym ,by wiedzieć jak daleko się posunąć by nie posunąć się za daleko ;)

    4 Cytuj
  • 19 lip 2014
    krowka123 napisał/a:

    Posunęli każdy rozumie w swoim języku dla mnie wylali Cię bo doszli że przyszedłeś do seminarium dla kariery a nie z przekonania,taki typowy Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek,przestrzegam przykazań ale tych które mi odpowiadają to Kościół ma się zmieniać nie ja itd to Twoja dewiza.

    No cóż mam ci odpowiedzieć, że nie jestem wielbłądem? nie uwierzysz.
    Zrobię ci przyjemność i przyznam się, że byłem księdzem ( chociaż to zmyślone), podobała mi się bliskość Boga, nie podobał mi się rząd dusz, który był reprezentowany przez hierarchię kościelną, nie podobały mi się organizacje skupione w okół Rydzyka i pęd do władzy. Tematu pieniędzy nie poruszam, bo krzywdził bym, szeregowych księży, bo rzucanie dzisiaj na tacę 2 złote za godzinną terapię, jest poniżające dla prowadzących. Tyle dostaje student kelner za podanie dwóch piw w średniej knajpie.

    Co do tworzenia teorii, odwzajemnię ci się, i powiem, że mój obraz Ciebie jest jako starej komuszki, która brylowała na parkietach PRL- u i z wiekiem, doznałaś olśnienia i jesteś teraz zagorzałą katoliczką, nie ma w tym nic złego, gdyby twoja propaganda zła i dobra, była tylko Twoją prywatną wartością, natomiast ty jako ( w swoim mniemaniu) wzorowy katolik, robisz to publicznie na tym forum. Chrystus nastawiał drugi policzek i zwalczał wrogów miłością, u Ciebie tej religijnej miłości nie czuję.

    2 3 Cytuj
  • 19 lip 2014

    I to jest właśnie cały Bono -wybiera to co dla Niego wygodne.Nadstaw drugi policzek a temu który cię np.okradł masz wybaczyć bez naprawy szkody bo tak naucza Chrystus.Postawmy miłość przeciw przemocy i nadstawiajmy co się da ale już w Starym Testamencie było
    "A gdyby ktoś bliźniego swego umyślnie zasadziwszy się podstępem zabił - i od ołtarza Mego weźmiesz go, i zabijesz." (ks.Wyjścia, XXI, 14).
    To co jest ważne a co nie?Czy już tylko liczy się NT a ST to już przeżytek?
    Nie jestem zagorzałą katoliczką ,może nawet więcej rzeczy mnie wkur..ia ale nie sram w swoje gniazdo i tym się róznimy.

    2 Cytuj
  • 20 lip 2014
    krowka123 napisał/a:

    I
    Nie jestem zagorzałą katoliczką ,może nawet więcej rzeczy mnie wkur..ia ale nie sram w swoje gniazdo i tym się róznimy.

    Ale jednocześnie srasz na władze lokalne z twojego gniazda, bo też cę wkur,iają.
    I słusznie, bo konstruktywna krytyka mobilizuje.
    Zło jest złem niezależnie kto je robi. Kościół nie był krytykowany przez wieki i dlatego upada, bo zgnuśniał w samozadowoleniu.
    Niektórzy mówią nawet, że jest jak łóżko z niezmienioną od lat pościelą.
    A to mnie nie cieszy, bo nie będę miał w przyszłości argumentów i wzorów postępowania, dla moich dzieci, którym nie będę chciał nakazywać w co i jak mają wierzyć.
    Musi to wyniknąć z ich świadomego wyboru a żeby to wynikało, kościół musi jawić się jako dobro a nie straszydło

    od powietrza, głodu, ognia i wojny,
    zdrajców, oszczerców, demonów,
    ocieplenia na Grenlandii,
    susz, powodzi, złych zbiorów.

    Od piorunów, od czarnej magii,
    od potwora, co siedzi w człowieku,
    od tych, co będą chcieli zabić,
    od nadmiaru leków.

    i od nagłej i niespodziewanej śmierci, bo to przestaje działać, powiedz to np. rodzinom ludzi którzy zginęli w samolocie, albo rodzinom z busa, którego staranował autobus. Czy oni wszyscy byli źli i zasługiwali na śmierć?

    Na straszeniu dzisiaj kościoła nie utrzymasz, ale na dobrym uczynku.

    1 2 Cytuj
  • 20 lip 2014

    Zanosi się na to że kolejny incydent ujdzie Carowi na sucho zna zachodnich pożal się Boże polityków i wie że może zrobić co chce,trochę pokrzyczą i wszystko wróci do normy.Prezydent Kaczyński trochę przeszkodził w Gruzji ale szybko rozwiązano problem i teraz inni robią w pory.Dobry komentarz do sytuacji
    http://wpolityce.pl/swiat/205826-rosyjski-kopniak-w-tylek-swiata-zestrzelilismy-im-samolot-i-co-nam-zrobia
    Drzewa w Rosji są niebezpieczne,kiedyś brzoza teraz Buk?
    A co nasi wielbiciele Putina i eksperci od katastrof lotniczych,co znany aktor i nie mniej znany reżyser miłośnicy Rosji?Nie dostali jeszcze SMS a z instrukcją co chlapać przed kamerami?

    1 Cytuj
  • 22 lip 2014

    Krówko, ty się robisz na Radio Maryja w części propagandowej pozamodlitewnej.
    Czy to już obsesję?

    1 3 Cytuj
  • 22 lip 2014
    krowka123 napisał/a:

    Prezydent Kaczyński trochę przeszkodził w Gruzji ale szybko rozwiązano problem i teraz inni robią w pory.Dobry komentarz do sytuacji

    Drzewa w Rosji są niebezpieczne,kiedyś brzoza teraz Buk?
    ?

    Piszesz jak Kaczyński wystraszył Putina, a teraz Putin nie boi się Holendrów, Niemców i USA. Dlaczego tak robił w Pory przed Kaczyńskim, miał Kaczyński jakieś haki na niego?

    Ale ciekawe, ekipę Tuska całą wpuścił do Smoleńska, ciała ofiar o tej porze były już chowane, jakoś Tusk to szybko i sprawnie załatwił, a obecnie Putin olewa Obamę, Merkel, Camerona i Holendra razem wziętych.

    5 1 Cytuj
  • ten triggers 25 sie 2014

    Kto mi powie za czyje pieniążki Niemcy "wykupują" Ukrainę ? nawet nie przypuszczałem że poligon może być aż tak drogi.

    1 2 Cytuj
  • 28 sie 2014

    Żałuję, że nie ma już prezydenta Lecha Kaczyńskiego, bo on prowadził jedynie słuszną politykę Polski, jako regionalnego mocarstwa i wespół z Gruzją , Litwą, Łotwą i Estonią oraz Słowacją i Czechami ale bez Węgier, stawił by czoło Putinowi-
    powiedział wczoraj Adam Hofman.

    1 2 Cytuj
  • 29 sie 2014

    Przy okazji kryzysu ukraińskiego, okazało się też, że rozpadła się Grupa Wyszechradzka. - Czesi są przeciwko bazom amerykańskim, Słowacja nie chce sankcji, na Węgrzech jest prorosyjski Orban. Kto jest z nami? Bułgaria? Też nie. Została Rumunia. Oni mają obok siebie Mołdawię i Naddniestrze, więc muszą się z nami trzymać. Ale to troszkę za mało. Polska, Rumunia i koniec.

    Pewnie gdyby żył Lech Kaczyński, trzymał by za mordę w/w kraje i nie pozwolił by im mieć innego dania, bo bylibyśmy przecież mocarstwem regionalnym.

    1 2 Cytuj
  • Tomasz 30 sie 2014

    No cóż peło podgrzewa atmosferę to za niedługo będziecie gadać po rusku .

    Cytuj
  • Andrzej 2 wrz 2014

    Ja tam już zacząłem się uczyć rosyjskiego ;)

    mspanc

    1 Cytuj
  • ten triggers 11 wrz 2014

    Ciekawi mnie, jak lub czym waszym zdaniem Ukraińcy odpłacą nam za aktualne dostawy gazu oraz w niedalekiej przyszłości broni, kiedy nastąpi wyrównanie (o ile nastąpi) rachunków.
    Przecież za frajer nie nadstawiamy skóry, prawda ?

    2 Cytuj

Odpowiedz