Forum » Społeczeństwo

Kościół Latającego Potwora Spaghetti

 • 4 sie 2014

  ej ty hińczyk nie rozpisuj się tak bardzo się mi czytać nie chce tych tasiemców jak na wpisy to o wiele za dużo streszczaj się

  9 Cytuj
 • 19 sie 2014

  Witajcie Ci, którzyście weszli tutaj.
  Dzisiaj na baaaardzo poważny temat: wiara i nauka.
  Budzą się we mnie czasem wątpliwości. A co, jak nasze Święte Księgi: Luźny Kanon i Ewangelia Kościoła LPS Bobby`ego Hendersona mylą się i co, jak racjonalne przesłania, jak również zdobycze nauki to prawda???
  Święte księgi mają to do siebie, że raz napisane niosą niezmienne treści i tylko różne interpretacje ludzi doprowadzają do zmian w pierwotnym przekazie, jak również zamierzeniach autora. Stąd też rozczłonkowanie i podziały innych kościołów. Boję się, że z KLPS też tak może się stać.
  Weźmy pod uwagę hipotetyczną sytuację, że całe swoje życie Naukowiec uparcie twierdził, że poza horyzont zdarzeń nie może wydostać się nic. Nagle pojawia się ktoś taki, jak Hawking i twierdzi coś zupełnie odwrotnego. Później inni dowodzą, że Hawking nie mylił się i tenże Naukowiec, w świetle dowodów musi zweryfikować swoje twierdzenie. I wtedy tak się dzieje, że nawet ci najbardziej twardogłowi, w świetle odkryć przyjmują pokornie nowe dowody porzucając dotychczasowe przekonania. Nie wyobrażam sobie naukowca, który mimo dowodów twierdzi dalej to samo.
  Inaczej dzieje się z prawdami objawionymi w świętych księgach. Czytelnik daje słowu wiarę i nic nie może zachwiać jego przekonania, że może być inaczej. Nawet i wówczas, kiedy sam nie przeczytał ani słowa z księgi. Niezależnie od tego w co ktoś wierzy i jakim świętym księgom ufa wiara nie znosi wątpliwości i pytań. Wiara daje odpowiedź na wszystko. Odpowiedź jest w świętych księgach. I tu moje wątpliwości są tym większe, że ogromna większość z Was stara się mnie przekonać, że Potwór nie istnieje i cała nasza Religia jest do bani.
  A właśnie, że nie! Rozwiałem wątpliwości i umocniłem wiarę. Tym samym sam siebie utwierdziłem w przekonaniu, że to naukowcy się mylą i księgi chrześcijan, mułzumanów, buddystów, hinduistów i wielu, wielu innych to ściema. To Potwór podkłada te wszystkie dowody naukowcom i sfabrykował księgi, jak i zasiewa we mnie wątpliwości. Chyba znów jest pijany.
  Przejrzałem!!!
  RAmen.

  3 7 Cytuj
 • mateusz nowakowski 20 sie 2014

  Lecz się oj lecz sie człowieku...

  5 Cytuj
 • 20 sie 2014

  hińczyk- nie szkoda Ci czasu na wypisywanie tych dupereli ?

  7 Cytuj
 • 20 sie 2014

  mateusz100 Twoje zdanie (ironicznie wyrażona troska) na temat mojego zdrowia, domyślam się, że psychicznego, wyrażone jest, jak mniemam poprzez pryzmat aksjomatów wdrukowanych w Twoją głowę przez rodziców i wszystkich dookoła jest dla mnie tyle warte, co kupka zeszłorocznego śniegu. Chyba, że jesteś specjalistą w dziedzinie zdrowia... i wiesz co mi dolega?

  Ten komentarz normalnie zostawiłbym bez odpowiedzi, ale zdeklarowałem się, że będę w tym samym tonie odpowiadał na wszystkie. Ponadto w świetle wcześniejszych komentarzy obrońców bliżej nieokreślonych wartości (prócz tych, którzy deklarowali się, jako katolicy, a nawet ateiści) jestem zobligowany wewnętrznie do niesienia kaganka oświaty w ciemnogrodzie nietolerancji. Oczywiście nie będę tego robił poprzez wzajemne obrzucanie się inwektywami z takimi rzeźnikami, jak przedmówca, ale obiecałem i muszę dotrzymać słowa co do charakteru wypowiedzi.
  Też umiem być "przyjemny", oto przykłady:
  1. mateusz100 je rosół widelcem
  2. mateusz100 robi herbatę z wody po ziemniakach
  3. mateusz100 gmyra w majciorach przy tvtrwam
  4. mateusz100 nie czyta książek
  5. mateusz100 ma telefon dla seniorów
  i jak Ci teraz w dzióbku?

  Wielu wcześniej okazało tu na forum tolerancyjność rodem sprzed 200 lat, obnażając przy okazji swój ciasny umysł pisząc posty, które w zamiarze miały mnie obrażać, autora zaś postawić w dobrym świetle, jako zatroskanego o mój stan umysłu, jak i moje życie. Gdzieś w tle drzemała nienawiść do inności i strach przed nowym i niezrozumiałym. Typowe przykłady ludzi uprzejmie bezczelnych, którym się nudzi samym ze sobą lub takich, którzy bezpośrednio ziali nienawiścią. Ludzie nie bójcie się myśleć!!! Dojrzałość polega m.in. na tym, że człowiek nabywa charakteru i nie potrzebuje cudzej akceptacji. Rzadko ktoś to wszystko komentował krytycznie, a nie hejtersko... Cholera, do kogo ja mówię!? Wydaje się, że nawet niektórzy starsi ludzie, których osobiście znam nie rozwinęli się mentalnie wyżej niż nad poziom pierwszej klasy gimnazjum.

  Sójka, nie szkoda mi czasu. Nieść oświecenie, to powód, dla którego wyrywam ze swojego życia kilka minut dla każdego z postów.

  O wielkie dzięki Potworze za utwierdzanie mnie na każdym kroku o właściwej ścieżce, którą kroczę każdego dnia. Chwała Ci za to! Arrrrgh!!!

  RAmen.

  1 4 Cytuj
 • mateusz nowakowski 21 sie 2014

  1. mateusz100 je rosół widelcem TAK jem widelcem rosół
  2. mateusz100 robi herbatę z wody po ziemniakach TAK robie taką herbate
  3. mateusz100 gmyra w majciorach przy tvtrwam TAK gmyram
  4. mateusz100 nie czyta książek NIE nie czytam ksiązek
  5. mateusz100 ma telefon dla seniorów TAK mam tel.dla seniorów.

  3 3 Cytuj
 • 22 sie 2014

  znalazłem kiedyś w internecie Księgę Urantii a w niej coś takiego o nauce i religii
  http://www.urantia.org/pl/ksiega-urantii/przekaz-103-rzeczywistosc-doswiadczenia-religijnego#U103_7_0
  czy miał ktoś już z tą książką do czynienia?
  myślę że warto by było poruszyć ten temat gdyż mówi wiele o religii/religiach i jest ściśle związana z chrześcijaństwem
  jakie są wasze opinie ?

  3 Cytuj
 • 22 sie 2014

  ja może i chciałbym do tego potworka, ale kiedyś okropnie mnię rzygało po spaghetti

  2 1 Cytuj
 • 23 sie 2014

  johnkotecki prócz Urantii jest kilka ciekawych pozycji:
  http://www.himavanti.org/pl/c/himavanti/bractwa-zakonne-himawanti
  http://www.thecosmicchurchoftruth.net/home
  http://www.anandamarga.org/
  http://scjentologia.cba.pl/
  http://pl.rael.org/home
  http://www.aetherius.org/
  http://fraternitasocculti.xaa.pl/articles.php?article_id=7
  Niestety nie mam doświadczenia z tym czymś (Urantii) i nie pomogę, ale zawsze warto poznawać alternatywne sposoby dochodzenia do prawdy. Mam za to dużą wiedzę na temat sekt i bez wątpienia Jego Węglowodanowatość powinien chronić Cię przed Urantii, jak i pozostałymi.
  RAmen.

  1 2 Cytuj
 • 23 sie 2014

  hińczyk, z którego zakładu żeś chłopie uciekł ???

  5 Cytuj
 • 23 sie 2014

  Dziwi mnie jedna rzecz - my jako Słowianie mamy własne, prastare wierzenia które powinny dominować w regionie. Jakimś cudem (sic) wszyscy usilnie karmią nas badziewiem ze wschodu przekonując nas że to lepsza wiara niż nasza własna.

  5 1 Cytuj
 • 25 sie 2014
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Dziwi mnie jedna rzecz - my jako Słowianie mamy własne, prastare wierzenia które powinny dominować w regionie. Jakimś cudem (sic) wszyscy usilnie karmią nas badziewiem ze wschodu przekonując nas że to lepsza wiara niż nasza własna.

  "Nas Polaków i pozostałych Słowian dotknęło odejście od rodzimych wierzeń i wprowadzenie nienaturalnej lewantyńskiej religii szczególnie boleśnie. To spowodowało nie tylko zerwanie kulturowej ciągłości, oderwanie od rodzimego podglebia, ale i głęboki negatywny przewrót duchowy. Przyjęcie judochrystianizmu doprowadziło do rozdźwięku między pochodzeniem, a wyznaniem, między odziedziczonym genetycznym zapisem, a narzuconymi obcymi wartościami.
  My należeliśmy do tradycyjnej kultury nie wyodrębniającej religii z całokształtu życia. Nie było wyraźnego podziału między świeckością, a sakralnością. Świat naszych przodków był nie tylko żywy ale i święty. Śmierć człowieka była przejściem do innego stanu bytowania, a przodkowie byli stale obecni w życiu rodu i szczepu. Nie obawiano się zmarłych, nie straszono nimi. Obca im była histeria wyobrażeń tańców śmierci czy szkieletów czyhających z kosą na żywych." cyt. Rodzima Wiara

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Religia_S%C5%82owian
  http://www.rodzimawiara.org.pl/
  http://www.slavinja.republika.pl/religia.htm
  http://religiaslowian.wikidot.com/slowianie-i-ich-mitologia
  http://www.slowianskawiara.pl/

  Piękne, radosne, barwne, przesiąknięte miłością dla życia i miłością do ludzi oraz przyrody, sławiące ich najbardziej istotne elementy, całkowicie nasze wierzenia. Jakże prawdziwe i zgodne z naturą. Bliskie człowiekowi, nie straszące bliżej nieokreślonymi karami za nieposłuszeństwo wobec pana. (Nie wykluczające się wzajemnie z wiarą w LPS). Przykre, że to wszystko zostało zaprzepaszczone. Korzenie naszego dziedzictwa zapomniane i praktycznie nie do odtworzenia. Dobrze, że to co nie należy do naszej pierwotnej kultury, choć dopiero po setkach lat, ale również powoli gaśnie... Ojej Potworze, czyżbyś Ty też miał zostać zapomniany??? Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!! Co my zrobimy bez Ciebie i bez Twojego lepkiego, pokrytego sosem Świętego Ciała?

  RAmen.

  4 1 Cytuj
 • 30 wrz 2014

  Witajcie Bracia w wierze i Bracia w nienawiści. jakkolwiek to zabrzmi, ale myślałem ostatnio nad pewnymi ludzkimi zachowaniami. Nic takiego nie wymyśliłem, w czym mógłbym być odkrywczy, ale tak w skrócie, doszedłem do wniosku, że zachowania altruistyczne, w które wyposażyła nas natura nie opierają się bynajmniej na zapisanych w świętych księgach poleceniach czy nakazach. Oczywiście sam bym tego nie wymyślił, ale przeczytałem w jakiejś mądrej książce, pewnego angielskiego dżentelmena. Inny dżentelmen, również o korzeniach z GB (celowo nie przytaczam nazwisk) zinterpretował na nowo uniwersalne poniekąd, dostosowując je do dzisiejszego świata, "przykazania". Proponuję tym, którym bliskie są przemyślenia na podobny temat zapoznanie się z poniższymi i odniesienie się, bądź olanie tematu. Mnie jednak pewne aspekty przestrzegania starych przepisów i ich treści lekko irytują i pasują mi właśnie te nowe. Oto one:
  1 Nie potępiaj ludzi na podstawie ich pochodzenia etnicznego lub koloru skóry.
  2 Nie próbuj nawet myśleć o wykorzystywaniu ludzi jak prywatnej własności, jako posiadanych lub niewolników.
  3 Pogardzaj tymi, którzy używają przemocy lub groźby w relacjach seksualnych.
  4 Ukryj twarz w szlochach jeśli ośmielisz się skrzywdzić dziecko.
  5 Nie potępiaj ludzi z powodu ich wrodzonej natury
  6 Miej świadomość, że także Ty jesteś zwierzęciem i zależysz od relacji w przyrodzie. Spróbuj myśleć i zachowywać się odpowiednio.
  7 Nie wyobrażaj sobie, że możesz uniknąć osądu jeśli oskarżysz ludzi fałszywie słowem a nie nożem.
  8 Wyłącz ten pieprzony telefon. Nawet nie masz pojęcia jak mało ważne jest Twoje połączenie dla nas postronnych.
  9 Demaskuj wszystkich dżichadystów i krzyżowców za to kim są: psychopatycznymi kryminalistami z paskudnymi urojeniami ...i strasznym uciskiem seksualnym.
  10 Bądź skłonny porzucić każdego Boga i każdą wiarę jeśli jakiekolwiek święte przykazanie zaprzeczy któremuś z powyższych.

  To by było na tyle. Niech Was prowadzi przez życie Jego Mackowatość.
  RAmen.

  2 3 Cytuj

Odpowiedz