Forum » Społeczeństwo

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

  • Anty 25 gru 2020
    bono napisał/a:

    Doceniam Wasze miłosierdzie, troskę
    i chęć chrześcijańskiej pomocy.
    Aby ta dobroć i pojednanie, które od was płyną , nie trafiły w próżnię, nastawiam drugi policzek w tą wigilijną noc.
    Dzieląc się z Wami opłatkiem życzę Wam najpiękniejszych Świat Bożego Narodzenia.

    Weź ten opłatek. Z kłamcami się nim nie dziele.

    Kłamiesz i wymyślasz pierdoly. Nie ma linka = kłamstwo.

    1 4 Cytuj
  • Janek Sal 28 gru 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Mógłbyś podać źródła tych rewelacji o Kanadzie i pasterce? Nie mogę nic znaleźć na ten temat w internecie

    Nie szukaj w necie tylko w zyciu,
    Nie chce byc niczyim obrońcą ale podczas tych świąt składając zyczenia znajomym z Clifton NJ dowiedziałem sie ze na kazdą msze muszą sie zapisac - wysyłając sms dostają odpowiedz czy zmieścili się w limicie .
    Proboszcz musi władzy na każde zyczenie podać listę osób bedących w kosciele na mszy
    to tak poświątecznie

    3 1 Cytuj
  • Anty 28 gru 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    Nie szukaj w necie tylko w zyciu,
    Nie chce byc niczyim obrońcą ale podczas tych świąt składając zyczenia znajomym z Clifton NJ dowiedziałem sie ze na kazdą msze muszą sie zapisac - wysyłając sms dostają odpowiedz czy zmieścili się w limicie .
    Proboszcz musi władzy na każde zyczenie podać listę osób bedących w kosciele na mszy
    to tak poświątecznie

    Wszystko dobrze dobrze, tylko Panie kolego jak chcesz wchodzić w temat i robić za adwokata to musisz zrobić sobie małe rozeznanie nad swoim klientem, w przeciwnym wypadku się wygłupiasz.

    Bono ma tendencje do tworzenia fantasmagorii na różne tematy i ma tez tendencje do celowego rozkręcania kłótni na tle religijnym.

    Gościu wymyśla sobie coś i przedstawia to tu na forum tworząc aferę. Te bardziej zapadające w pamięć przytoczyłem.

    Jest to męczące, bo zamiast czytać coś wartościowego czytamy urojenia.

    Gdy jest na tym przyłapany to tak jak taki_gosc napisał obraca to w żarty i ucieka od tematu. Albo korzysta z dziury na forum i minusuje wypowiedzi mu nie pasujące a pulsuje te które mu pasują pod tezę.

    Konkluzja - nie potrzebnie się wtrącasz, raczej zamiast tracić czas na „obronę” po prostu wczytaj się w to co on pisuje i weryfikuj.

    Taka wskazówka - wyrywkowo i z ciekawości kopiuj jakieś jedno zdanie z jego wypowiedzi i wrzuć je w Google. Może się okazać że dany komentarz już gdzieś w internecie wisi a tu został jedynie przekrojony jako jego...

    1 2 Cytuj
  • 28 gru 2020

    Są w końcu dobre wiadomości:

    Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła "Gazeta Krakowska" wynika, że proboszcz parafii może liczyć na emeryturę sięgającą około 5 tysięcy złotych, natomiast emerytowani biskupi mogą otrzymywać nawet około 10 tysięcy złotych miesięcznie.

    https://biznes.wprost.pl/gospodarka/10389150/ksieza-maja-coraz-wyzsze-emerytury-ich-swiadczenia-rosna-szybciej-niz-zwyklym-obywatelom.html

    2 2 Cytuj
  • Anty 28 gru 2020
    bono napisał/a:

    Są w końcu dobre wiadomości:

    Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła "Gazeta Krakowska" wynika, że proboszcz parafii może liczyć na emeryturę sięgającą około 5 tysięcy złotych, natomiast emerytowani biskupi mogą otrzymywać nawet około 10 tysięcy złotych miesięcznie.

    https://biznes.wprost.pl/gospodarka/10389150/ksieza-maja-coraz-wyzsze-emerytury-ich-swiadczenia-rosna-szybciej-niz-zwyklym-obywatelom.html

    Linka do tych ogloszen parafialnych nie podasz prawda?

    1 2 Cytuj
  • 28 gru 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Linka do tych ogloszen parafialnych nie podasz prawda?

    Ogłoszenia parafialne maja do siebie to, że należy je wysłuchać.

    2 2 Cytuj
  • Anty 28 gru 2020
    bono napisał/a:

    Ogłoszenia parafialne maja do siebie to, że należy je wysłuchać.

    Przecież pisałeś, że podasz linka do ogłoszeń parafialnych...

    Dobra rada - jeśli masz problem z patologicznym kłamaniem i nie chcesz by ludzie tak cie dalej postrzegali - jesli nie masz zrodla swoich rewelacji - nie pisz wcale.

    1 2 Cytuj
  • 28 gru 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Przecież pisałeś, że podasz linka do ogłoszeń parafialnych...

    Dobra rada - jeśli masz problem z patologicznym kłamaniem i nie chcesz by ludzie tak cie dalej postrzegali - jesli nie masz zrodla swoich rewelacji - nie pisz wcale.

    Masz jakiś problem z odbieraniem tekstów drogi bracie w wierze.
    Podałem link do parafii z której transmitowane są msze na żywo i aby wysłuchać ogłoszeń parafialnych albo musisz jechać do Toronto do przedmiotowej parafii, albo tak jak ja to robię, wysłuchać transmisji z internetu i dotrwać do ogłoszeń parafialnych i tam mówią po polsku, bo to polski kościół.
    Naprawdę dasz radę, trochę czasu trzeba poświęcić by wytrwać do tych ogłoszeń.

    ps.
    pozostałe dwa linki też odnoszą się do polskich parafii w Chicago i Nowym Jorku.
    Mówią naprawdę po polsku i wszystko zrozumiesz.

    2 1 Cytuj
  • Anty 28 gru 2020
    bono napisał/a:

    Masz jakiś problem z odbieraniem tekstów drogi bracie w wierze.
    Podałem link do parafii z której transmitowane są msze na żywo i aby wysłuchać ogłoszeń parafialnych albo musisz jechać do Toronto do przedmiotowej parafii, albo tak jak ja to robię, wysłuchać transmisji z internetu i dotrwać do ogłoszeń parafialnych i tam mówią po polsku, bo to polski kościół.
    Naprawdę dasz radę, trochę czasu trzeba poświęcić by wytrwać do tych ogłoszeń.

    ps.
    pozostałe dwa linki też odnoszą się do polskich parafii w Chicago i Nowym Jorku.
    Mówią naprawdę po polsku i wszystko zrozumiesz.

    Nie bono, to Ty masz problem, bo napisałeś

    bono napisał/a:

    W Kanadzie na pasterkę musisz się zapisać. Kościół o którym mowa może przyjąć w czas pandemii 180 osób. Ksiądz na kazaniu ogłosił że zapisało się 80 chętnych więc jest jeszcze 100 miejsc. Przypominał trzy razy by nosić maseczki i uważać, komunia tylko na rękę.

    I masz problem z tym, że ci nikt nie wierzy tutaj.

    Przypomnij sobie jak patologicznie kłamałeś swego czasu, że na długi weekend majowy byłeś u znajomych w Jerozolimie i opisywałeś nam tutaj co oni ci to nie mówili, przy czym jak się przewertowalo Twoje wypowiedzi z tego okresu to całe 3 dni (1-3 maja) siedziałeś na forum i dyskutowałeś namiętnie z Vivaldim - to był deszczowy i zimny długi weekend wtedy.

    Nadal się dziwisz, że ludzie mają problem z Twoją personą? Napisałem ci, że jesteś meblem kalwaryjskim tego forum, który jak to Vivaldi napisał jest pozerem, robi sztuczny tłum, sam się plusuje i minusuje ludzi namiętnie - te akcje z po +100/-100 plusów które tu czasem odchodzą to pewnie Twoja zasługa, bo kto normalny ma czas się bawić w takie rzeczy.

    Wymyślasz rzeczy pod tezę i kopiujesz całe wypowiedzi z internetu. Skończ już. Dirty_affair ci dobrze napisal, że siedzisz na forum i odreagowujesz jak ktoś cię gnębil

    1 2 Cytuj
  • 28 gru 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Nie bono, to Ty masz problem, bo napisałeś

    I masz problem z tym, że ci nikt nie wierzy tutaj.

    Przypomnij sobie jak patologicznie kłamałeś swego czasu, że na długi weekend majowy byłeś u znajomych w Jerozolimie i opisywałeś nam tutaj co oni ci to nie mówili, przy czym jak się przewertowalo Twoje wypowiedzi z tego okresu to całe 3 dni (1-3 maja) siedziałeś na forum i dyskutowałeś namiętnie z Vivaldim - to był deszczowy i zimny długi weekend wtedy.

    Nadal się dziwisz, że ludzie mają problem z Twoją personą? Napisałem ci, że jesteś meblem kalwaryjskim tego forum, który jak to Vivaldi napisał jest pozerem, robi sztuczny tłum, sam się plusuje i minusuje ludzi namiętnie - te akcje z po +100/-100 plusów które tu czasem odchodzą to pewnie Twoja zasługa, bo kto normalny ma czas się bawić w takie rzeczy.

    Wymyślasz rzeczy pod tezę i kopiujesz całe wypowiedzi z internetu. Skończ już. Dirty_affair ci dobrze napisal, że siedzisz na forum i odreagowujesz jak ktoś cię gnębil

    To ty masz problem. Więcej wiary, modlitwy i to przejdzie.
    Czy w Jerozolimie nie ma internetu?
    Co do polubień, zauważyłem że w jednym momencie masowo jesteś polubiany i minusowany, może to wina ........................?
    Nie ma u mnie kopiowania moich własnych myśli. Jeżeli coś wklejam to są przedruki oficjalnych źródeł.
    A muszę ci też podziękować za trud włożony w lekturę moich tekstów.
    Mam tylko dwóch takich przyjaciół Ciebie i Vivaldiego, wiernych czytelników,
    i za tę wierność przez lata, bardzo Wam dziękuję. To dla mnie znak, że teksty nie poszły w próżnię i że warto je pisać nawet tylko dla Was obojga.
    Był kiedyś jeszcze "stozaninek", ale zniknął pod tamtym nickiem.

    2 1 Cytuj
  • Anty 28 gru 2020
    bono napisał/a:

    To ty masz problem. Więcej wiary, modlitwy i to przejdzie.
    Czy w Jerozolimie nie ma internetu?
    Co do polubień, zauważyłem że w jednym momencie masowo jesteś polubiany i minusowany, może to wina ........................?
    Nie ma u mnie kopiowania moich własnych myśli. Jeżeli coś wklejam to są przedruki oficjalnych źródeł.
    A muszę ci też podziękować za trud włożony w lekturę moich tekstów.
    Mam tylko dwóch takich przyjaciół Ciebie i Vivaldiego, wiernych czytelników,
    i za tę wierność przez lata, bardzo Wam dziękuję. To dla mnie znak, że teksty nie poszły w próżnię i że warto je pisać nawet tylko dla Was obojga.
    Był kiedyś jeszcze "stozaninek", ale zniknął pod tamtym nickiem.

    Oj bono, bono

    Parę stron wcześniej jak napisałem Myśleniczaninowi007, "dziękuje za ten tekst" - temat był w kontrze do Twoich poglądów - to momentalnie mi dałeś tam 5 minusów. Przecież to widać. Nie rób z ludzi idiotów.

    Nie jestem Twoim fanem, jednak przez lata czytania tego forum jako osoba niezalogowana, a potem zalogowana mam już serdecznie dość tego schematu, który powtarzasz.

    Zacznij pisać baśnie i je wydaj, zarobisz na tym. Do zmyślania masz ewidentny talent

    W Jerozolimie z pewnością jest internet, ale przecież opowiadałeś nam jak to dyskutowałeś ze swoim przyjacielem z Jerozolimy o Polakach zwiedzając Ziemię Świętą.

    Chcesz powiedzieć, że te posty pisane hurtem wtedy pisałeś z telefonu w trakcie spacerów z przyjacielem czy zwiedzania Betlejem?
    Niezły multitasking.

    Ale czy to nie brak szacunku do miejsca świętego dla twojej wiary?

    Oj bono, bono...

    Ciotka z USA się obrazi.

    2 1 Cytuj
  • 28 gru 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Oj bono, bono

    Oj bono, bono...

    Ciotka z USA się obrazi.

    Ale na Ciebie się nie obrazi. Dam ci do niej adres, bo potrzebuje człowieka do koszenia trawnika. Zwiedzisz i obrobisz mi przy okazji dupę.

    1 2 Cytuj
  • Janek Sal 28 gru 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Wszystko dobrze dobrze, tylko Panie kolego jak chcesz wchodzić w temat i robić za adwokata to musisz zrobić sobie małe rozeznanie nad swoim klientem, w przeciwnym wypadku się wygłupiasz.

    Bono ma tendencje do tworzenia fantasmagorii na różne tematy i ma tez tendencje do celowego rozkręcania kłótni na tle religijnym.

    Gościu wymyśla sobie coś i przedstawia to tu na forum tworząc aferę. Te bardziej zapadające w pamięć przytoczyłem.

    Jest to męczące, bo zamiast czytać coś wartościowego czytamy urojenia.

    Gdy jest na tym przyłapany to tak jak taki_gosc napisał obraca to w żarty i ucieka od tematu. Albo korzysta z dziury na forum i minusuje wypowiedzi mu nie pasujące a pulsuje te które mu pasują pod tezę.

    Konkluzja - nie potrzebnie się wtrącasz, raczej zamiast tracić czas na „obronę” po prostu wczytaj się w to co on pisuje i weryfikuj.

    Taka wskazówka - wyrywkowo i z ciekawości kopiuj jakieś jedno zdanie z jego wypowiedzi i wrzuć je w Google. Może się okazać że dany komentarz już gdzieś w internecie wisi a tu został jedynie przekrojony jako jego...

    to co ja robie to moja sprawa - dotyczy niepotrzebnie się wtrącasz- zauwazyłem post do którego moge sie odnieść . z zródła wiarygodnego bez strony w necie . obroncą nie zamierzam być niczyim . posty tego pana czytam w zależnosci od tematu ktory mnie zainspirował .Nie wnikam w zródła. więc miłego wieczoru i alleluja i do przodu a na temat koscioła mozna wiele pisac i dobrego i złego również .

    3 1 Cytuj
  • Anty 28 gru 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    to co ja robie to moja sprawa - dotyczy niepotrzebnie się wtrącasz- zauwazyłem post do którego moge sie odnieść . z zródła wiarygodnego bez strony w necie . obroncą nie zamierzam być niczyim . posty tego pana czytam w zależnosci od tematu ktory mnie zainspirował .Nie wnikam w zródła. więc miłego wieczoru i alleluja i do przodu a na temat koscioła mozna wiele pisac i dobrego i złego również .

    to co Ty robisz to owszem Twoja sprawa, ale do momentu jeśli to nie wpływa na innych. Jak wchodzisz do towarzystwa jako rozjemca, a nie znasz tła całego konfliktu to wybacz, ale przypominasz nauczycielki z memów
    "Nie interesuje mnie kto zaczął, dajcie sobie ręce na zgodę".
    Tymczasem tło tego konfliktu jest istotne i co ciekawe - podchwycone przez inne osoby, więc nie jestem odosobniony w ocenie tego co robi bono i jak kłamie.

    Prywatnie mogę się nie zgadzać z wieloma poglądami Twoimi, albo innych użytkowników, nieraz się kłócić czy spierać, ale zawsze ma to jakiś prawdziwy wymiar i nie ma w tym urobionego kłamstwa płatnego trolla. Czyli wiem, że taki jaśko istnieje ma swoje poglądy, a nie jest robotem "animującym" internet, by istniały w nim słowa klucze

    Z Panem Bogiem

    3 1 Cytuj
  • Janek Sal 28 gru 2020

    wiec masz mojego pozytywa i pa

    2 1 Cytuj
  • 7 sty 2021

    W USA jest walka z religią.
    Nie. chcą katolika prezydenta.
    Nawet tam górują bezbożnicy.
    I pandemia to kara boska za takich bezbożników, którzy walczą z katolickim prezydentem.
    Bóg dla opamiętania dał drugiego w historii USA, katolika na prezydenta.
    Kara boska w postaci pandemii, nic nas ludzi nie nauczyła. Nawet katolicka Polska popierała bezbożnika.

    1 1 Cytuj
  • 7 sty 2021

    Dobrze, że planują zaszczepić poza kolejnością księży.
    Seminaria też powinny być objęte ta kolejnością, bo każde powołanie obecnie jest na wagę złota.
    Co prawda u Pospieszalskiego on sam , Terlikowski, kś. profesor z KUL i inni zaproszeni mówili że tylko modlitwa może nas wyzwolić z pandemii i aby nie bać się poniesionych ofiar bo życie duchowe ma cel nadrzędny nad konsumpcyjnym i umieranie za sprawę nas uszlachetnia, a pandemia jest karą boską i tak należy o niej mówić, to aby miał się kto za nas modlić w osobie kleru, to ten kler należy chronić również poza modlitwą, czyli szczepionką.
    Wiec trzeba zrobić wszystko, aby
    kler przeżył w pełnym składzie.

    1 1 Cytuj
  • 10 cze 2021

    Wczoraj pokazano seminarium w Detroit
    w którym kształci się głównie Polaków na księży .
    Znów kanclerz tego seminarium to gość, który do kościoła trawił po seks.
    I tak sobie myśle, że normalny chłop, trochę inaczej niż kobieta, ma stosunek do tych praktyk wręcz odrażający.
    Co innego hierarchowie z kościoła . tym to zupełnie nie przeszkadza i nie mają odruchu wymiotnego.
    To by świadczyło, że jest pokrewieństwo seksualne u większości decydentów kościelnych. Po prostu w miłości do tej samej płci -w kościele , nie widzą problemu.
    Ten problem za to dostrzegają, w takich praktykach poza murami kościoła.
    Zazdrość czy tępienie konkurencji?

    A ze swej strony widzę, że dopóki księża nie będą mieć żon, jak w prawosławiu ,to problem nie zniknie.

    5 1 Cytuj
  • 10 cze 2021
    bono napisał/a:

    ......
    A ze swej strony widzę, że dopóki księża nie będą mieć żon, jak w prawosławiu ,to problem nie zniknie.

    utrzymywać kler, żony kleru, dzieci... juz to widzę :)

    4 1 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 10 cze 2021

    A tymczasem w spisie powszechnym pojawia się - nie wiedzieć czemu - pytanie o wyznanie. Ja - pomimo tego, że uważam się za katolika - powiedziałem, że nie ujawnię swojego wyznania.

    Nie mam zamiaru napędzać statystyk klerowi, który później szczyci się ponad 90% odsetkiem katolików w Polsce i wykorzystuje to jako siłę nacisku politycznego.

    Każdego namawiam do takiego podejścia do spisu. Na wiele rzeczy nie mamy wpływu, ale to możemy zrobić.

    Nie podoba mi się kościół, który:
    1) Toleruje Rydzyka,
    2) Chroni pedofili,
    3) zatrudnia jako organistę czynnych polityków (vide: Robert Bylica),
    4) umieszcza w świątyni marmurowe tablice dla Morawieckiego,
    5) prowadzi polityczną agitację,
    6) nie płaci podatków.

    3 1 Cytuj
  • 10 cze 2021
    Obserwator30 napisał/a:

    A tymczasem w spisie powszechnym pojawia się - nie wiedzieć czemu - pytanie o wyznanie. Ja - pomimo tego, że uważam się za katolika - powiedziałem, że nie ujawnię swojego wyznania.

    Nie mam zamiaru napędzać statystyk klerowi, który później szczyci się ponad 90% odsetkiem katolików w Polsce i wykorzystuje to jako siłę nacisku politycznego.

    .

    Zrobiłem to samo

    3 1 Cytuj
  • 11 cze 2021

    jestem po apostazji.
    jak ktoś potrzebuje pomocy / wsparcia w tym zakresie to zapraszam do kontaktu

    3 1 Cytuj
  • 12 cze 2021
    gwidoniusz napisał/a:

    utrzymywać kler, żony kleru, dzieci... juz to widzę :)

    To ta sama kasa co teraz, tylko księżulo mąż, będzie się nią musiał podzielić.

    1 1 Cytuj
  • 13 cze 2021

    „........nie proboszcz jest w parafii najważniejszy, lecz Jezus Chrystus i Jego Lud. Bo będzie księdzu przypominała, że jeśli chce służyć zgodnie z Ewangelią, w którą wierzy, powinien stawać się najmniejszym ze wszystkich, ubogim i miłosiernym. A wiernym będzie łatwiej zrozumieć, że nie cudowne medaliki i piękne celebracje zbliżają do Boga, lecz troska o siebie nawzajem. Z tym każdy się chyba zgodzi, ale nie zawsze tak bywa. Na przeszkodzie stają nasze słabości, pokusa władzy, pokusa posiadania i pokusa, aby mieć odpowiedź na każde pytanie. Z tych trzech pokus rodzi się grzech klerykalizmu.”

    „określając laicyzację jako „proces uniezależniania się życia społecznego od tradycji religijnej”, od religijnego mainstreamu. Taki proces to wielka szansa dla głoszących Ewangelię i poszukujących odpowiedzi na ważne pytania.”

    To cytaty z tego wywiadu

    gwidoniusz napisał/a:

    nośny temat: laicyzacja --> https://deon.pl/kosciol/komentarze/jestem-fanem-laicyzacji-tylko-czlowiek-wolny-moze-dokonac-prawdziwego-wyboru,1395959

    1 Cytuj

Odpowiedz