Forum » Społeczeństwo

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

  • 24 cze 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Tak, ze każda cywilizacja miała swojego Boga.

    W genach go miała? Czy raczej w przyzwyczajeniach, jako zamiennik wiedzy o świecie tudzież przystępne wyjaśnienie nurtujących problemów egzystencjalnych?

    1 Cytuj
  • 24 cze 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Jeszcze podsumowując, czy chrześcijanie to społeczność wybrana?
    A Chińczyk czy Hindus, starożytny Egipcjanin, Grek, Majowie Aztekowie, to oni to otchłań, potępieńcy?
    A ludy Amazonii, to piekło?
    Cejrowski pokazywał w Tajlandii węże na świątyni i wykpiwał ich wiarę. Czy naszą rolą jest siłowe nawracanie? No to właśnie taką misję mają muzułmanie. Kto jest lepszy, która wiara,? Ta która ma większą siłę. Raz taka siłą dysponowali chrześcijanie a raz muzułmanie.
    Dlatego ja dla siebie w wyborze wiary przyjąłem kryterium kulturowe. a resztę religii traktuję jak braci w wierze- innej kulturowo. Nie wykpiwam, nie potępiam i nie wywyższam się.

    Dobre podejście. Trzeba szanować innych ludzi. Ale ludzi, nie religie.

    Cytuj
  • 24 cze 2022
    DM_S napisał/a:

    Dobre podejście. Trzeba szanować innych ludzi. Ale ludzi, nie religie.

    Mam inaczej i ludzi i religie szanuję.
    Taka przypadłość.

    1 3 Cytuj
  • 27 cze 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Mam inaczej i ludzi i religie szanuję.
    Taka przypadłość.

    Takie przypadłości można zawsze próbować leczyć. Można też zostać politykiem i na ich podstawie konstruować prawo. Co kto woli.

    3 Cytuj
  • 19 lip 2022

    kolejny klecha się pokozol ;) teraz po ściągnięciu sukmany będzie mógł perwersje wprowadzać w życie

    1 2 Cytuj
  • 20 lip 2022

    Kościół, musi mieć bat nad sobą, jak w komunie.
    Koalicja z rządem jest fatalna dla tej instytucji.

    PiS potraktował kościół jak Amerykanie Indian.
    Dał im przywileje i zagwarantował nietykalność,
    Tym sprawił największy upadek kościoła w Polsce, poprzez jego demoralizację. Wierni masowo omijają tą instytucję.

    3 2 Cytuj
  • 20 lip 2022

    [cytat=....PiS ... sprawił największy upadek kościoła w Polsce, poprzez jego demoralizację. Wierni masowo omijają tą instytucję.[/cytat]
    I za to lubię piss :)

    1 1 Cytuj
  • 20 lip 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Kościół, musi mieć bat nad sobą, jak w komunie.
    Koalicja z rządem jest fatalna dla tej instytucji.

    PiS potraktował kościół jak Amerykanie Indian.
    Dał im przywileje i zagwarantował nietykalność,
    Tym sprawił największy upadek kościoła w Polsce, poprzez jego demoralizację. Wierni masowo omijają tą instytucję.

    Bez urazy, ale Amerykanie indian po prostu wycięli w pień, a nie doprowadzili do demoralizacji i upadku.

    2 1 Cytuj
  • 20 lip 2022
    DM_S napisał/a:

    Bez urazy, ale Amerykanie indian po prostu wycięli w pień, a nie doprowadzili do demoralizacji i upadku.

    Bez urazy, ale rezerwaty od San Diego do Sacramento po prawej stronie Kordylierów patrząc na północ, są zdominowane, obsługiwane przez Indian i mają swoją administrację, osiedla i lotniska turystyczne. Znam ten temat teorii i praktyki.
    Demoralizacja była i upadek też.

    1 1 Cytuj
  • 20 lip 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Bez urazy, ale rezerwaty od San Diego do Sacramento po prawej stronie Kordylierów patrząc na północ, są zdominowane, obsługiwane przez Indian i mają swoją administrację, osiedla i lotniska turystyczne. Znam ten temat teorii i praktyki.
    Demoralizacja była i upadek też.

    Cóż, jakby nie wycięli, nie byłoby rezerwatów na to co pozostało ;)

    1 1 Cytuj
  • 20 lip 2022
    DM_S napisał/a:

    Cóż, jakby nie wycięli, nie byłoby rezerwatów na to co pozostało ;)

    Nie czujesz tematu. Rezerwat to nie więzienie a przestrzeń przyrody. W przypadku USA to kilka stanów wielkości Polski.
    Indianie żyją tam jak górale na Gubałówce, Pieninach czy mieszkańcy Mazur.
    Mają samochody domy, pilotują samoloty helikoptery turystyczne są przewodnikami. na swoich działkach mają normalne domy, prąd Internet itd.
    Nasza, wizja Indian zamkniętych w rezerwacie, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
    Kanion Kolorado administrują Indianie , Kanion Antylopy......... itd.

    2 1 Cytuj
  • 21 lip 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Nie czujesz tematu. Rezerwat to nie więzienie a przestrzeń przyrody. W przypadku USA to kilka stanów wielkości Polski.
    Indianie żyją tam jak górale na Gubałówce, Pieninach czy mieszkańcy Mazur.
    Mają samochody domy, pilotują samoloty helikoptery turystyczne są przewodnikami. na swoich działkach mają normalne domy, prąd Internet itd.
    Nasza, wizja Indian zamkniętych w rezerwacie, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
    Kanion Kolorado administrują Indianie , Kanion Antylopy......... itd.

    Piszesz co Amerykanie zrobili czy jak jest teraz? To dwie różne rzeczy.
    Koloniści wycięli większość populacji indian. O szkołach dla dzieci rdzennych wspominać już nie będę. Od jakiegoś czasu w historii jest ok ale to nie znaczy, że tak tło zawsze. Tak, jak z murzynami, których kiedyś arystokracie białe matrony karmiły rzucanymi na ziemię okruchami jak zwierzęta, a dziś zostają nawet prezydentami.

    3 Cytuj
  • 21 lip 2022
    DM_S napisał/a:

    Piszesz co Amerykanie zrobili czy jak jest teraz? To dwie różne rzeczy.
    Koloniści wycięli większość populacji indian. O szkołach dla dzieci rdzennych wspominać już nie będę. Od jakiegoś czasu w historii jest ok ale to nie znaczy, że tak tło zawsze. Tak, jak z murzynami, których kiedyś arystokracie białe matrony karmiły rzucanymi na ziemię okruchami jak zwierzęta, a dziś zostają nawet prezydentami.

    Teraz podobnie dzieje się na Ukrainie. Średnie wycinanie dzienne to 500 osób.

    2 Cytuj
  • 22 lip 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Teraz podobnie dzieje się na Ukrainie. Średnie wycinanie dzienne to 500 osób.

    Nie wiem co się dzieje na Ukrainie bo mnie tam nie ma, ani nie ma tam rzetelnych źródeł informacji.
    Europejczycy także nie wiedzieli co się dzieje w Ameryce w czasie, gdy ich pobratymcy ją kolonizowali.

    4 Cytuj
  • 15 sie 2022

    Miałam w szkole koleżankę, bardzo religijną. Modliłam się do Jezusa przed każdą klasówką, kartkówką, testem i pytaniem, z każdego przedmiotu ścisłego, a nawet z religii. Miała świetne wyniki, bardzo dobrze się uczyła, i wciąż z pokorą powtarzała, że to dzięki Jezusowi.
    Była słynna w szkole, bo z niemal wszystkich przedmiotów miała na świadectwie 6 lub co najwyżej 5, z wyjątkiem wuefu. Tutaj było notorycznie 4 lub nawet 3. Zapytałam czemu nie modli się przed biegiem na 800? "No co ty, przecież ja ważę 90 kilo". Zastanawiam się, czy dla gościa, który chodził po wodzie i wskrzeszał zmarłych, i który jej ogarnął fizykę i chemię, faktycznie jest to jakiś problem...

    1 4 Cytuj
  • 17 sie 2022

    Lekceważyć sześcian

    1 2 Cytuj
  • 17 sie 2022

    Odpływ z kościoła jest niebywały.
    Zastanawia mnie, czy gdyby kościołem rządzili, inni ludzie, nie polityczni, bardziej pedagodzy niż ideolodzy, czy ten proces by zatrzymali?

    Czy ostry kurs religijny pomógł w opóźnieniu laicyzacji czy wręcz przeciwnie

    Czy czekamy na powrót na ziemię Syna Biskiego,
    z nową ewangelizacją?

    4 Cytuj
  • 24 sie 2022

    Nie trzeba i nie bedzie nowej ewangelizacji. Obecna jest wystarczająca. Problemem kościoła rzymsko katolickiego jest to, że głosi ją wybiórczo i zdeformowanie. Jest przez to zepsuty do szpiku kości. To jest stan nieuleczalny. Kwestia czasu. Na szczęście na świecie i coraz mocniej w Polsce, równolegle, funkcjonuje żywy Kościół, żywego Jezusa, który może wrócić każdego dnia. I 800 m, to też dla Niego nie problem:)

    1 2 Cytuj
  • 27 sie 2022

    Problemem nie jest brak wiary u wiernych.

    Problemem jest brak wiary u duchownych.
    Módlmy się o wiarę w klerze.

    1 4 Cytuj
  • 28 sie 2022

    Racja. Choć dla takiego księdza, zyskać wiarę, prawdziwą!, to początek bardzo trudnej drogi. Musi wyjść z tych pseudo mafijnych struktur, co nie jest łatwe. Nie tylko zrzucić przysłowiową czarną sukienkę. Nawiasem mówiąc symbol całkiem nie biblijny. Co tu dużo mówić, taki ksiądz... musi się narodzić na nowo:) Ale niektórzy potrafią to przekuć na coś pozytywnego np. Fabian Błaszkiewicz. Polecam np. na YouTube.

    2 1 Cytuj
  • 28 sie 2022
    Obywatel C napisał/a:

    Racja. Choć dla takiego księdza, zyskać wiarę, prawdziwą!, to początek bardzo trudnej drogi. Musi wyjść z tych pseudo mafijnych struktur, co nie jest łatwe. Nie tylko zrzucić przysłowiową czarną sukienkę. Nawiasem mówiąc symbol całkiem nie biblijny. Co tu dużo mówić, taki ksiądz... musi się narodzić na nowo:) Ale niektórzy potrafią to przekuć na coś pozytywnego np. Fabian Błaszkiewicz. Polecam np. na YouTube.

    Biblia mów, że KAŻDY kto chce być zbawiony musi się na nowo narodzić, nie ważne czy to ksiądz czy "zwykły" parafianin :) /Ew. Jana 3 rozdział/.
    Odnoście Fabiana Błaszkiewicza to polecam do wysłuchania krótkie świadectwo byłego księdza a obecnie pastora Dariusza Suszka „Ksiądź szukał Boga? - Świadectwo Dariusz Suszek" https://www.youtube.com/watch?v=9FQw4EMozMo

    Jak najbezpieczniej poznawać i szukać Boga? ---wystarczy zacząć czytać Biblię oraz modlić się do Boga,

    CZYTAJMY BIBLIĘ !!!

    ”GDYŻ MIŁOŚCI chcę, a nie ofiary, i POZNANIA BOGA, nie całopaleń.” Księga Ozeasza 6:6
    „Lud mój ginie, gdyż brak mu poznania” Księga Ozeasza 4:6

    2 Cytuj
  • 30 sie 2022

    Nie trzeba żadnej ewangelizacji, przynajmniej ludziom inteligentnym. Inteligentny człowiek ma rozeznanie między dobrem i złem i nie potrzebuje do tego książki o czarach sprzed 2000 lat. Te opowiastki są dla ludzi zbyt prostych i ograniczonych, żeby ogarnąć to samemu. Dlatego są one tak obrazoburcze. Pierwotnie w ogóle były obrazkowe.

    3 Cytuj
  • 30 sie 2022

    Potrzebne jest zwiastowanie, (ewangelizacja) każdemu człowiekowi. To Bóg dał Słowo Boże aby je czytać i dzięki temu poznawać i przybliżać się do Pana Jezusa --- ale wybór należy do każdego z nas.

    1 List do Koryntian 1:" (18): Albowiem mowa o krzyżu jest głupstwem dla tych, którzy giną, natomiast dla nas, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą. (19): Napisano bowiem: WNIWECZ OBRÓCĘ MĄDROŚĆ MĄDRYCH, A ROZTROPNOŚĆ ROZTROPNYCH ODRZUCĘ. (20): GDZIE JEST MĄDRY? GDZIE UCZONY? GDZIE BADACZ WIEKU TEGO? CZYŻ BÓG NIE OBRÓCIŁ W GŁUPSTWO MĄDROŚCI ŚWIATA? (21): SKORO BOWIEM ŚWIAT PRZEZ MĄDROŚĆ SWOJĄ NIE POZNAŁ BOGA W JEGO BOŻEJ MĄDROŚCI, PRZETO UPODOBAŁO SIĘ BOGU ZBAWIĆ WIERZĄCYCH PRZEZ GŁUPIE ZWIASTOWANIE. (22): Podczas gdy Żydzi znaków się domagają, a GRECY MĄDROŚCI POSZUKUJĄ, (23): my zwiastujemy Chrystusa ukrzyżowanego, dla Żydów wprawdzie zgorszenie, a DLA POGAN GŁUPSTWO, (24): natomiast dla powołanych - i Żydów, i Greków, ZWIASTUJEMY CHRYSTUSA, KTÓRY JEST mocą Bożą i MĄDROŚCIĄ BOŻĄ. "

    List św. Pawła do Rzymian 1: "(18): Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę. (19): Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił. (20): Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę, (21): dlatego że poznawszy Boga, nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia, lecz znikczemnieli w myślach swoich, a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności. (22): MIENILI SIĘ MĄDRYMI, A STALI SIĘ GŁUPI. ".............

    1 2 Cytuj
  • 31 sie 2022

    Są tylko trzy wiary monoteistyczne.
    Wszystkie oparte są na starym testamencie.
    Nikt nic nowego nie wymyślił , tylko poprawiał pierwowzór.

    2 1 Cytuj
  • 4 wrz 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Są tylko trzy wiary monoteistyczne.
    Wszystkie oparte są na starym testamencie.
    Nikt nic nowego nie wymyślił , tylko poprawiał pierwowzór.

    Niby monoteistyczne, ale jedna z nich tak trochę nie bardzo, patrząc na fakt Trójcy Świętej, ale też siłę kultu Matki Boskiej, czy ogólnie świętych. Tak trochę jak w mitologii, gdzie był Zeus-Ojciec, ale cześć oddawano wszystkim pomniejszym bogom, stosownie do okoliczności.

    2 Cytuj

Odpowiedz