Forum » Społeczeństwo

Wybory Do Europarlamentu Na kogo będziecie głosować ?

  • 25 maj 2014

    wyborcy platformy w całym kraju wstydźcie się wybraliście na następne 4 lata bandę złodzieji i nieudaczników kiedy wy zmądrzejecie?

    8 2 Cytuj
  • 25 maj 2014

    michall_s- gratulacje dla KNP- największy wygrany tych wyborów. Umarł generał niech żyje król :-)

    Największy przegrany palikot i bardzo dobrze- umarł Janusz, niech żyje Janusz :-)

    Oczywiście wolałbym żeby na pierwszym miejscu był PIS, ale nie jest źle, bo PO ma na razie tyle samo mandatów, zobaczymy jak będzie rano.

    Szkoda głosów oddanych na Solidarną Polskę i Polskę Razem- prawie 6% dałoby wygraną PISowi a tak niepotrzebnie prawica się rozdrabnia na grosze ...

    Już widać pierwsze skutki przegranej: Wojciech Wybranowski, dziennikarz tygodnika ''Do Rzeczy'' informuje, że z klubu Solidarnej Polski odeszli Ludwik Dorn i Tomasz Górski. To oznacza, że SP straciła wymagającą liczbę posłów do tego, by mieć klub parlamentarny

    5 2 Cytuj
  • ten triggers 25 maj 2014
    pawcio napisał/a:

    wyborcy platformy w całym kraju wstydźcie się wybraliście na następne 4 lata bandę złodzieji i nieudaczników kiedy wy zmądrzejecie?

    Pawcio się zreflektuje i by nie być stronniczym dopiszę PiS, SLD, PSL.

    2 Cytuj
  • 25 maj 2014

    Dziękuję :) szkoda że tylko 7 % liczyłem na więcej ... :)

    To dobry krok ku wolności obywatela ... Mam nadzieję że będę mieć coraz więcej sympatyków .. co raz mniej przeciwników .... Jeszcze raz Dziękuję za zaufanie...

    3 4 Cytuj
  • 25 maj 2014
    bonobo napisał/a:

    Pawcio się zreflektuje i by nie być stronniczym dopiszę PiS, SLD, PSL.

    Zapomniałeś jeszcze o ruchu palikota ...

    3 Cytuj
  • ten triggers 25 maj 2014

    Tak szczerz lekko dziwi mnie "słaby" wynik KNP choć spodziewałem się większej ogólnopolskiej frekwencji, stąd też może tylko/lub aż cztery mandaty. Ogólnie największy niesmak powoduje u mnie SLD z takim poważaniem wśród wyborców.

    Dobrze że to "tylko" wybory do EP.
    Już niedługo NP będzie forsować ustawy w rządzie popis'u.

    1 3 Cytuj
  • ten triggers 25 maj 2014
    Sójka napisał/a:

    Zapomniałeś jeszcze o ruchu palikota ...

    Ruch Palikota o ile mnie pamięć nie myli, nigdy nie był stałym koalicjantem :)

    1 1 Cytuj
  • Def Ibrylator 26 maj 2014

    Aj, chyba jednak PiS prowadzi...

    1 Cytuj
  • 26 maj 2014

    zdjecie

    6 5 Cytuj
  • 26 maj 2014

    I tutaj zgoda,wybory te pokazały że młodzież nie da się ogłupiać i głosowała głónie na KNP i PiS a to że PO cieszy się że wygrywa w miastach ,przecież to że ktoś mieszka w mieście wcale nie musi świadczyć że jest mądrzejszy i inteligentniejszy?
    Wyborcy pokazali jeszcze jedno że maja gdzieś celebrytów,niech sobie pajacują w telewizjach a nie w PE.

    6 3 Cytuj
  • 27 maj 2014

    48% ludzi z wykształceniem podstawowym głosuje na PiS. To jest fakt. Połączcie go z waszymi dywagacjami. Coś tu nie pasuje. " Stara elita, ludzie inteligentni i patrioci"... wedle kogo? Niepotrzebnie dzielicie ludzi i szufladkujecie według politycznych sympatii. Społeczeństwo jest spolaryzowane. Nie wolno nikomu ubliżać.

    2 2 Cytuj
  • 27 maj 2014

    Zacytuję może głosy w tle na zakończeniu kampanii pisu ....

    PIS, PO Jedno zło
    PIS, PO Jedno zło
    PIS, PO Jedno zło
    PIS, PO Jedno zło
    PIS, PO Jedno zło
    PIS, PO Jedno zło

    Jak ktoś chce to w sieci znajdzie .... Trzęsą się stołeczki KNP idzie po was :D Kolesie z układu Okrągłostołowego :)

    2 2 Cytuj
  • 27 maj 2014
    pan Kracy napisał/a:

    bono, dlaczego zmieniłeś nick?

    Nie zmieniłem, ale to forum stało się nudne i monotematyczne, dlatego wybrałem wiosnę i korzystam z natury,

    3 1 Cytuj
  • Def Ibrylator 27 maj 2014
    krowka123 napisał/a:

    I tutaj zgoda,wybory te pokazały że młodzież nie da się ogłupiać i głosowała głónie na KNP i PiS a to że PO cieszy się że wygrywa w miastach ,przecież to że ktoś mieszka w mieście wcale nie musi świadczyć że jest mądrzejszy i inteligentniejszy?
    Wyborcy pokazali jeszcze jedno że maja gdzieś celebrytów,niech sobie pajacują w telewizjach a nie w PE.

    Póki co wszelkie badania i sondaże pokazują jedno - na PIS głosuje mniej wykształcony elektorat niż na PO. Ale widać ciągłą zmianę trendu (wykształconych głosujących na PIS delikatnie, ale stale przybywa). Stąd to co piszesz krówka, jest trochę dalekie od prawdy, ale za kilka lat może się zmienić. Myślę, że nie ma sensu wybielać sobie elektoratu. Jest jak jest i głos głupiego ma taką samą siłę jak mądrego.

    2 Cytuj
  • 27 maj 2014

    Ale jak nawet takich wyborów PiS nie wygrywa, to PO będzie rządzić dłużej niż niejeden papież.
    Myślałem, że te tak mało dla Polaków znaczące wybory , wygra w cuglach PiS, zwłaszcza, że ma stały elektorat.
    Wybór PiS niczego nie zmieni. Nie wierzę, że do PiS zapisują się same anioły a do PO sami złodzieje.
    Proporcja złodziei do aniołów w każdej partii jest taka sama. Jeżeli złodziej z PiS obejmie intratny urząd wyprowadzi z niego takie same pieniądze jak złodziej z PO.

    Za rok w Myślenicach będą głosować na PiS i znowu Łatas nic dla miasta nie zrobi.
    To już wolę Bisztygę, który Kraków i Warszawę przybliżył samorządowcom ziemi myślenickiej.
    U nas nic się nie zmieni, radni będą wybierani wg. nazwiska a nie opcji politycznej.
    A centralnie Kaczyński przerżnie kolejne wybory, bo to nie jest dziecko sukcesu, to raczej sierota socjalizmu.
    Jedyne co może ten wybór zmienić, to zmiana lidera w PiS,
    ale wtedy nastąpi rozpierducha i Hofman, Czarnecki, Błaszczak, Fotyga, Waszczykowski, Brudziński itd wezmą się za gardła i cały pis pierdutnie.

    4 1 Cytuj
  • 27 maj 2014

    Zobaczycie że już w następnym sejmie będzie rządzić Pis w Koalicji z KNP. A Po będzie w opozycji.

    Cytuj
  • 27 maj 2014
    michall_s napisał/a:

    Zobaczycie że już w następnym sejmie będzie rządzić Pis w Koalicji z KNP. A Po będzie w opozycji.

    Jeżeli z takim efektem jak z Samoobroną, to JKM będzie musiał się powiesić.

    1 2 Cytuj
  • ten triggers 27 maj 2014
    michall_s napisał/a:

    Zobaczycie że już w następnym sejmie będzie rządzić Pis w Koalicji z KNP. A Po będzie w opozycji.

    Tego właśnie się trochę obawiam (JKM ma mój głos nie od przedwczoraj), niemniej innej opcji raczej nie będzie jeśli KPN chce coś zmienić, nie znaczy to iż PiS-KPN będzie funkcjonować jak koalicja rodem z PO-PSL. Kluczowe pytanie (jak dla mnie) brzmi, czy podczas rządów prócz samego rządzenia polecą głowy polityków z PO SLD PSL, czy czystka dosięgnie też PiSu ... Naszą klasę polityczną trzeba mocno przewietrzyć, by zabrać się za orędowników prawa i zwykłych urzędników.

    1 Cytuj
  • Andrzej 27 maj 2014

    Nikt nikogo z niczego nie rozliczy.

    1 Cytuj
  • ten triggers 27 maj 2014
    Endrju napisał/a:

    Nikt nikogo z niczego nie rozliczy.

    Ciii... nie siej propagandy, system tego nie lubi ;)

    1 Cytuj
  • Def Ibrylator 27 maj 2014

    Jeżeli KNP wejdzie w koalicję z PIS to będzie to początek jego końca (KNP).

    2 Cytuj
  • ten triggers 27 maj 2014
    def_ibrylator napisał/a:

    Jeżeli KNP wejdzie w koalicję z PIS to będzie to początek jego końca (KNP).

    równie dobrze można zastosować odwróconą analogię ... Kwestia co kto zaproponuje, a co uda się wprowadzić w życie.

    Cytuj
  • 28 maj 2014

    Czy to nie jest zastanawiające?
    http://wpolityce.pl/polityka/197993-228-005-kretynow-zadam-sprawdzenia-wszystkich-228-0005-kart-glosow-uznanych-przez-pkw-za-niewazne-dlaczego-az-tylu-polakow-nie-potrafi-postawic-krzyzyka
    Znajomy który pracował w komisjach od zawsze stwierdził kiedyś że aby uniknąć"pomyłek" członkowie komisji w czasie liczenia głosów nie powinni posiadać długopisów bo uznał że "robienie"głosów nieważnych to najlepszy sposób wpływania na wynik.

    1 Cytuj
  • 28 maj 2014

    Bardzo ważne, kogo partie kierują do komisji, mają też prawo do mężów zaufania. Niech patrzą sobie na ręce. Są urzędnicy gminni w każdej komisji. Oni też pod wpływem wójta- aparatczyka mogą stosować metody opisywane. To wszystko rozstrzyga się w obwodowych komisjach. Atakowanie PKW jest absurdem. Oszustwo na większą skalę jest raczej niemożliwe. Za 200 zł członek komisji z PiS-u winien pilnować, a nie angażować Macierewicza do kolejnego śledztwa i siania podejrzliwości i podważania instytucji państwa. Krówce123 chcę uzmysłowić, że niebezpieczne jest upartyjnienie samorządu, ale on nie chce dyskutować z faktami, tylko wszystko odgrywaniem się tłumaczy. W wyborach samorządowych, gdzie czasem 1 głos przeważa trzeba uważąć. Tu nie widzę niebezpieczeństwa. Pod warunkiem, że partie dobiorą odpowiednich członków komisji i wykorzystają wszystkie możliwości prawne.

    1 Cytuj
  • 28 maj 2014

    Tylko jak walczyć z upartyjnieniem?
    Zasada pierwsza powinna brzmieć-kto przechodzi do innego ugrupowania traci mandat radnego czy poselski-wyborca oddał głos na konkretną osobę z konkretnego ugrupowania(przy naszej ordynacji bardziej ze wskazaniem ugrupowania)
    Co do fałszowania wyniku rzecz stara jak świat i trzeba maksymalnie się zabezpieczyć,na uczciwość nie ma co liczyć bo polityka nigdy nie kojarzyła się z uczciwością.Akurat tam gdzie nasi z PKW jeździli na szkolenia istnieje wiekowa tradycja fałszowania wyników wyborów i powiedzenia-nie ważne kto głosuje ważne kto liczy głosy.
    Nie stawiam tezy że wszystko sfałszowano ale i nie uwierzę że byłby niemożliwy wpływ zainteresowanych na wynik.

    Cytuj

Odpowiedz