Forum » Społeczeństwo

Stwórz z nami własne kino

  • 27 paź 2009

    Wspólnie z organizacją Na Własną Rękę staramy się wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i doprowadzić do powstania Kina Młodych działającego przy Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Kino Młodych to roboczy tytuł projektu, który może powstać dla Was i dzięki Waszemu zaangażowaniu. Jednak zanim dojdzie do pierwszego seansu, organizatorzy potrzebują kilku informacji dotyczących przedsięwzięcia. Właśnie dlatego tak ważne jest uzupełnienie ankiety

    WYPEŁNIJ ANKIETĘ

    Zapraszamy do dyskusji na temat projektu. W tym miejscu możecie zgłaszać własne uwagi, pomysły i sugestie dotyczące Kina Młodych

    więcej o projekcie

    Cytuj
  • 28 paź 2009

    no i co drodzy forumowicze? w internecie duzo piszecie, ale jesli ktos zaczyna wprowadzac wasze plany w czyn to nagle wszyscy milkna :) haha ale to malomiasteczkowe takie typowe

    Cytuj
  • Mariusz Drzyzga 29 paź 2009

    No to na początek polskie kino bym proponował, cos w stylu setu z lat PRLu, to przyciagło by młodych ciekwaych i starszych którzy chcieliby zobaczyć znane filmy np. Rejs, Miś, Rozmowy kontrolowane i wiele innych

    Cytuj
  • 29 paź 2009

    A ja bym chętnie obejrzał filmy jeszcze starsze.Z okresu przedwojennego. Jest tyle pięknych polskich filmów w ktorych śpiewają Sława Przybylska, Hanka Bielicka czy Mieczysław Fog. PRL już sie troche przejadł. Zobaczmy filmy szcześliwego polskiego społeczeństwa, i polską kulturę nie zniszczoną jeszcze przez wpływ propagandy powojennej.

    Cytuj
  • Mariusz Drzyzga 29 paź 2009

    Mhm, ciekawe, nie miałem okazji oglądać takiego kina, można by spróbować,
    "PRL się troche przyjadł".... troche sie zgadzam ale te filmy sa naprawde dobre...

    Cytuj
  • adzygmunt 29 paź 2009

    Trochę się zdenerwujesz. Tylko trochę.
    Sława Przybylska nie miała możliwości zagrać w filmach międzywojennych Rok urodzenia 1932
    Pierwszy film, "Pożegnania", podkłada głos, zaśpiewała fenomenalnie "Pamiętasz była jesień" do dziś przechodzą mi ciarki po plecach jak słyszę to wykonanie.
    Hanka Bielicka Nie grała w żadnym przedwojennym filmie. Ukończyła filologię romańską w 1939 a w czasie okupacji studia teatralne.
    Jej ostatnia rymowanka z programu Majewskiego: "bawcie się dzieci nim babcia odleci" do dzisiaj brzmi mi w uszach!
    Mieczysław Fogg! Tak ma kilkanaście filmów z tego okresu, jeden nawet z przed pierwszej wojny światowej. Miał wówczas 13 lat. Niesłusznie posądzany o kolaborację za śpiewanie w kawiarniach warszawskich. Występował w nich za zgodą Polski Podziemnej. Brał udział w Powstaniu warszawskim fizycznie jako strzelec.

    Cytuj
  • Mariusz Drzyzga 29 paź 2009

    "ad" jakie kino proponujesz?
    chodzi mi o tytuły również, podajcie swoje typy, niech kazdy post zawiera własne propozycje filmowe, nie wymieniajmy sie kto ma racje a kto jej niema, nie w tym poście..zarówno ankieta jak i to forum ma wpłynac troche na to co mozna bedzie obejzec w kinie wiec zróbmy merytoryczny watek jakie filmy proponujecie

    Cytuj
  • 29 paź 2009

    Ależ ja się nie denerwuje, "Gada Pan jak poeta, bez sensu ale ładnie" (). Temat był rzucony zaczepnie ;) Widać nie tylko ja lubie "Przedwiośnie" ;) A wracając do tematu. Chętnie obejrzę filmy z cyklu "W Starym Kinie" a póżniej kawa, ciacho i dyskusja "po świt" ;)

    Cytuj
  • adzygmunt 29 paź 2009

    Nie rozdzielałbym na nasze polskie i zagraniczne filmy.
    Z wielką nostalgią obejrzałbym "Lecą Żurawie". Tatjanę Samołową i jej oczy. /1957/
    Oraz "Ona tańczyła jedno lato" 1951 r. i wspaniałą scenę wychodzenia z wody - Jacobsson?

    Cytuj
  • 5 lis 2009

    Jest taki film który chętnie zobaczył bym na dużym ekranie,
    "Sanatorium pod klepsydrą" ten film chodzi za mna od lat.

    Cytuj
  • Fundacja NWR 6 lis 2009

    Mamy juz repertuar , startujemy w czwartek 12 11 09 szczegółowe info niebawem na głownej stronie wielkie dzeki za zaangażowanie ;)

    Cytuj

Odpowiedz