Forum » Społeczeństwo

WYBORY SAMORZĄDOWE 2014

  • 31 sie 2014

    Nie podobają się kandydaci na Burmistrza-
    zgłaszajcie więc na tym forum, swoje typy.
    Po cholerę nam partyjne układy?

    12 5 Cytuj
  • 1 wrz 2014
    yoda napisał/a:

    Zastanawia mnie dlaczego Ty pomijasz fakty związane z obecnym burmistrzem który ma tyle za uszami.
    To Ty u jednego widzisz zło ale u innego ( może kolegi ) to nie. Oceniać należy fakty a nie pomówienia.

    Nie pomijam, po prostu, nie znam. Piszę zaś o tych, które znam. Sugerujesz, że pan Szlachetka jest wzorem, ja się z tym nie zgadzam. Fakt, że z wójtem Obajtkiem stanowi jedno, w moich oczach go kompromituje. Wójt ów sam się przyznał w prasie, że współpracuje z prokuraturą w procesie, który toczy się przeciwko właścicielom firmy Elektroplast, jego mocodawcom. Współpracuje ideowo? Jak w to wierzysz, to Twoja sprawa. Zarzuty korupcyjne, które jemu postawiono, dotyczą wyprowadzania pieniędzy z zakładu pracy chronionej.wielu w nie wierzy, słysząc o majątku tego młodego człowieka, ale wybiera mniejsze zło , stając za nim, a nie właścicielami. Choćby to i były rozgrywki między nimi, porachunki, to wójt ze złego towarzystwa się wywodzi. Sąd zapewne niczego nie udowodni w jednym procesie, wsołpraca z prokuraturą być może go uratuje. I tyle, i aż tyle. Pan Szlachetka . chcąc , nie chcąc to akceptuje i takie klimaty mu są bliskie. Ponadto Gazeta Polska i ściąganie do M-c Macierewiczów z obłędem smoleńskim to niewłaściwa droga dla młodego katolika, a z tym się szeroko afiszuje. Na kłamstwie oparta i obłudzie kariera budzi niechęć. O obecnym włodarzu się nie wypowiadam, bo nie znam faktów. Nic mnie z nim nie łączy. Obserwuję obiektywnie, że w Myślenicach się dużo dobrego dzieje. piS też był w koalicji z nim. do sukcesu może się dołączyć, a nie wątpliwego pod wieloma względami pana Szlachetkę na kolejną fuchę lansować.

    13 6 Cytuj
  • 1 wrz 2014

    Darmozjady. Następny chce się łatwo dorabiać nicnierobieniem? Ma dwie ręce? - Ma. Zawód ma? -Ma. Starsi koledzy otwarli drogę do emigracji zarobkowej? -Otwarli. Nie dość że wkręcony przez znanego posła po PARTYJNYCH UKŁADACH do Pcimia na parę lat, wkręcony pomimo NIE SPEŁNIANIA wymagań potrzebnych na to stanowisko. Narzucony mieszkańcom gminy, upchano go, stworzono następne stanowisko, które mieszkańców gminy kosztowało, ile? No, zgadnijcie ile kosztowało utrzymanie tego NIE POTRZEBNEGO, zbędnego w gminie stanowiska. A co ten człowiek zrobił? Jakieś kontkrety? Fakty? Czekam.

    11 6 Cytuj
  • 2 wrz 2014

    Uważam że jako radny wojewódzki dużo pomógł różnym ludziom i instytucjom samorządowym.
    Inny radny z Myślenic na razie grzeje się w lasku Macieja zobaczymy jak długo.
    WKibic to że nie wiesz nic o burmistrzu bardzo mnie dziwi tak jak to ile wiesz o Obajtku zupełnie jakbyś był w ten konflikt zaangażowany jako strona. Ja wiem że jak Obajtek pracował w tamtej firmie to ona dobrze funkcjonowała i tyle, jeśli właściciel ma dowody niech je skutecznie przedstawia w sądzie a nie opowiada banialuki na około.
    Jak widzę kampania wyborcza już ruszyła i trzeba się liczyć z tym że anonimowość internetowa przestanie być swobodą obywatelska a zacznie być anarchią.

    9 16 Cytuj
  • 2 wrz 2014

    "Uważam że jako radny wojewódzki dużo pomógł różnym ludziom i instytucjom samorządowym'. Ja uważam, że nie, bo był w opozycji. Takie z Tobą gadanie. "Dużo", " różnym", czyli żadnych konkretów. Myślenice z UNII wydoiły krocie, Pcim długi i sprzedaż majątku. Wiem, bo moja ciocia jest z Pcimia. Wmawiasz mi, że o obecnym burmistrzu nie wiem nic. Nie znam tylko zarzutów korupcyjnych, tom chciał powiedzieć. Burmistrz i ten co się w lasku grzeje dużo dla Myślenic robią. Widziałem jak spacerowali po Rynku z marszałkiem Sową wieczorową porą. Co do Wojta Obajtka, gdy tak wszystko cacy, to czemu poszedł na współpracę z prokuraturą i sypie właściciela w sprawach korupcyjnych w firmie, w której pracował. Właściciel widocznie chodzi i głosi, bo jest bezsilny w sądzie, a ten współpracuje z prokuraturą i go sypie. Prawdopodobnie wspólnie ciupy robili, teraz się pokłócili, Obajtek sprytniejszy , bo poszedł na współpracę i w zakładzie zacierał ślady, bo gdy go na wójta przygotowywali, pełnomocnictwa cofli i prawdopodobnie to go uratowało. Skąd wiem, bo i ciocia z Pcimia i w Pcimiu wszyscy o tym wiedzą. Śmieją się, że wójt sprytny, bo takiego cwaniaka [ właściciela ] wycyckał . Taka moralność. Przykre. Czemu księgowa z firmy z córką zatrudniona w GOPS-ie przy Obajtku? Co ta kobieta wie o sprawie, skoro i w Elektroplaścioe i w Urzędzie pracuje, choć konflikt i sprawy prokuratorskie? Czy ma haki na obydwie strony? Wójt ma obrońców z PiS-u, Właściciel prawdopodobnie bezsilny. Obydwie strony są " wzorem" dla Pana Szlachetki. Płacą nieżle, co nie tylko ja potwierdzam, ale także "maktor". Utrzymują przyszłego burmistrza Myślenic? To z gruntu jest niemoralne. niech polityk żyje z dotacji na partię, a nie z kolejnych pieniędzy publicznych w samorządzie. Bo Szlachetka przede wszystkim aparatczykiem pisowskim jest.

    13 7 Cytuj
  • 2 wrz 2014

    Dyskusja z Tobą jest jałowa ale dla rozwagi proszę:
    " W poszukiwaniu idealnego przywódcy
    Wszyscy żyli w jednej epoce:
    Kandydat 1. miał do czynienia z szamanami, konsultował się z astrologami, miał dwie kochanki, jego zona była lesbijką, wypijał 10 martini dziennie.
    Kandydat 2. miał problemy w każdej pracy z powodu swojej arogancji, spał do późna, brał opium, miał opinię złego ucznia, codziennie rano pił brandy.
    Kandydat 3. został uznany za bohatera, był wegetarianinem, jego samodyscyplina wzbudzał zachwyt, czasem pijał piwo, był z jedna kobietą w chwilach tryumfu i klęski.
    1. Franklin Delano Roosvelt
    2.Winston Churchill
    3.Adolf Hitler"
    Paulo Coelho
    Pozdrawiam :)

    8 3 Cytuj
  • 3 wrz 2014

    Żaden jednak nie prywatyzował publicznego grosza, czyli nie był złodziejem. A to przekreśla każdego polityka.

    7 2 Cytuj
  • 3 wrz 2014

    Prywatna własność jest najlepszą formą własności-kłaniają się zasady ekonomii. Natomiast czy złodziejami nazwiesz pana burmistrza Kracika z Niepołomic czy choćby wójta Nowej Wsi oni prywatyzowali ogromne majątki ?

    5 1 Cytuj
  • 3 wrz 2014

    Zapomniałem ująć w cudzysłów słowo prywatyzował, chodziło mi o malwersacje. Prywatyzację rozsądną popieram, choć kluczowe działy gospodarki państwa powinno ono zachować dla siebie: oświata, energetyka etc. Zle mie odczytałeś, bo cudzysłów mi się wymsknął. Na marginesie Churchilla szanuję, mimo jego wad, Roosvelta już nie, zdradził nas ohydnie w Jałcie, mniej ważne, że miał żonę lesbijkę, bardziej, że komunistkę zafascynowaną Stalinem. Żaden jednak nie był malwersantem grosza publicznego. Życie prywatne, nie obchodzi dotąd, dopóki polityk nie idzie pod sztandarami prorodzinnymi, katolickimi , a robi co innego. Wtedy ma kłopoty z wiarygodnością i wyborcy słusznie to podnoszą. Hitler zaś nie jedną kobietę posiadał i inna miłośc też mu nie była obca. No i miał w nadmiarze szaleństwo, czego do pozytywnego wariactwa potrzebnego w działalności publicznej porównać nie można. Hitler i Stalin to psychopaci i nie wolno ich zestawiać z politykami obarczonymi typowo ludzkimi wadami. Pozdrawiam!

    5 Cytuj
  • 3 wrz 2014
    Misiekk napisał/a:

    Zaczął bym od wymiany samorządu, bo jakoś dziwnie cała opozycja ucichła po tym jak zasiadła w radzie miasta.
    Cokolwiek byle tylko coś robili a nie jak do tej pory pól roku przed wyborami zaczynają naprawy chodników.
    Tylko mi nie mówcie że wymiana kanalizacji czy sieci wodociągowej to jakieś wielkie halo w końcu za coś płacimy i to słono.

    Zwłaszcza opozycja z ramienia pana K i Z jpani L jaka pokorna i cichutka gdy została przez MO połechtana tu i tam teraz to wysypisko śmieci pachnie a cała reszta jest cool pani i panowie żenujące, tyle jadu w was było prześmiewczości zwłaszcza u pana Z a teraz cicho sza........

    19 6 Cytuj
  • 3 wrz 2014
    muza napisał/a:

    Zwłaszcza opozycja z ramienia pana K i Z jpani L jaka pokorna i cichutka gdy została przez MO połechtana tu i tam teraz to wysypisko śmieci pachnie a cała reszta jest cool pani i panowie żenujące, tyle jadu w was było prześmiewczości zwłaszcza u pana Z a teraz cicho sza........

    Musisz za daleko mieszkać skoro Ciebie nie "łechtali"

    ps. jeszcze Pana W Ci zabrakło

    13 2 Cytuj
  • 3 wrz 2014
    WKibic napisał/a:

    Zapomniałem ująć w cudzysłów słowo prywatyzował, chodziło mi o malwersacje. Prywatyzację rozsądną popieram, choć kluczowe działy gospodarki państwa powinno ono zachować dla siebie: oświata, energetyka etc. Zle mie odczytałeś, bo cudzysłów mi się wymsknął. Na marginesie Churchilla szanuję, mimo jego wad, Roosvelta już nie, zdradził nas ohydnie w Jałcie, mniej ważne, że miał żonę lesbijkę, bardziej, że komunistkę zafascynowaną Stalinem. Żaden jednak nie był malwersantem grosza publicznego. Życie prywatne, nie obchodzi dotąd, dopóki polityk nie idzie pod sztandarami prorodzinnymi, katolickimi , a robi co innego. Wtedy ma kłopoty z wiarygodnością i wyborcy słusznie to podnoszą. Hitler zaś nie jedną kobietę posiadał i inna miłośc też mu nie była obca. No i miał w nadmiarze szaleństwo, czego do pozytywnego wariactwa potrzebnego w działalności publicznej porównać nie można. Hitler i Stalin to psychopaci i nie wolno ich zestawiać z politykami obarczonymi typowo ludzkimi wadami. Pozdrawiam!

    Należy wspominać o każdym polityku który miał lub ma wpływ na losy Europy i świata i pamiętać o tym, historia to matka która niczego nie uczy.
    Polityków niezależnie od wyznania i opcji należy oceniać nie za życie prywatne ( chyba że tak stanowić będzie prawo) ale za wykonywanie swoich obowiązków i tego żeby pieniądze publiczne trafiały do naj największej rzeszy ludzi a nie do wąskiego grona (np. budowa strzelnicy w mieście )

    8 5 Cytuj
  • 3 wrz 2014
    bono napisał/a:

    Może podasz personalia, bo sama nazwa KNP niczego nie gwarantuje, jeżeli są w niej podobni ludzie jak w poprzednich (a w każdej partii tacy są), to po przejęciu władzy będą robić to samo, ale z jeszcze większym ssaniem, bo z lasu.

    Przyjdź na spotkanie i sie przekonasz że raczej nie siedzi tam maciuś, czy inne staruchy od lat żerujące na naszym powiecie. A młodzi energiczni przedsiębiorcy którzy mają już serdecznie dość. A spotykamy się w czwartki 19:00 ul.jodłowa 1f empiro

    8 7 Cytuj
  • 12 wrz 2014
    Damian Hołuj napisał/a:

    Przyjdź na spotkanie i sie przekonasz że raczej nie siedzi tam maciuś, czy inne staruchy od lat żerujące na naszym powiecie. A młodzi energiczni przedsiębiorcy którzy mają już serdecznie dość. A spotykamy się w czwartki 19:00 ul.jodłowa 1f empiro

    Charakterystyczne jest to, że obecni rządzący to samo mówili o poprzednikach.

    7 6 Cytuj
  • bob bob 12 wrz 2014

    jest super;)

    6 Cytuj
  • 13 wrz 2014
    bono napisał/a:

    Charakterystyczne jest to, że obecni rządzący to samo mówili o poprzednikach.

    Dlatego trzeba zmienić system a nie świnie przy korycie.

    9 Cytuj
  • 15 wrz 2014

    Z cyklu za Hajs podatnika baluj: Jak by ktoś za pisem był to proszę jaki biznes zrobili:

    http://polskiepiekielko.pl/2014/09/11-wielkich-baniek-poszlo-z-dymem-a-winnych-jak-zwykle-nie-ma-i-nie-bedzie.html

    3 2 Cytuj
  • Beata 15 wrz 2014

    ponad 300zł teraz płacą za wybory :) Pasowało by się zakręcić, bo tyle za dniówkę ciężko zarobić ;)

    8 Cytuj
  • 22 wrz 2014

    Przeczytałem na stronie Myślenice tekst:

    "Śmiało mogę powiedzieć, że jako radny Sejmiku Województwa Małopolskiego sprawdziłem się w samorządzie regionalnym, skutecznie zabiegając o inwestycje regionalne w naszym mieście, czy powiecie, dbając o sprawy rodzin, osób bezrobotnych, przedsiębiorstw, producentów wędlin, czy sadowników. Dlatego będę ubiegał się także o reelekcję w Sejmiku – zapewnia Jarosław Szlachetka."

    Chciałbym, aby to potwierdzili zainteresowani, bo pan Łatas też był radnym sejmiku a miasto zweryfikowało go negatywnie.
    Ponieważ mam ograniczone zaufanie do ludzi PiS (mają na wszystko receptę), dobrze by coś przeczytać o działalności pana Szlachetki.

    No to do roboty; zwolennicy Szlachetki wymieniajcie jego zasługi dla miasta i gminy.

    10 3 Cytuj
  • 23 wrz 2014
    bono napisał/a:

    Przeczytałem na stronie Myślenice tekst:

    "Śmiało mogę powiedzieć, że jako radny Sejmiku Województwa Małopolskiego sprawdziłem się w samorządzie regionalnym, skutecznie zabiegając o inwestycje regionalne w naszym mieście, czy powiecie, dbając o sprawy rodzin, osób bezrobotnych, przedsiębiorstw, producentów wędlin, czy sadowników. Dlatego będę ubiegał się także o reelekcję w Sejmiku – zapewnia Jarosław Szlachetka."

    Chciałbym, aby to potwierdzili zainteresowani, bo pan Łatas też był radnym sejmiku a miasto zweryfikowało go negatywnie.
    Ponieważ mam ograniczone zaufanie do ludzi PiS (mają na wszystko receptę), dobrze by coś przeczytać o działalności pana Szlachetki.

    No to do roboty; zwolennicy Szlachetki wymieniajcie jego zasługi dla miasta i gminy.

    Zwolennicy Pana Szlachetki mogą mieć problem bo dla miasta i gminy to może i ma zasługi ale w Pcimiu (chociaż i to bardzo wątpliwe). Za to jeśli chodzi o Pana Ostrowskiego to gołym okiem widać co się dzieje. Ostrowski ma w tym przewagę nad Szlachetką, że może pokazać co zostało wykonane za jego kadencji. Szlachetka może obiecać (czyli w zasadzie wszystko może powiedzieć bo nie ryzykuje) co zrobi no i ewentualnie pokazać czego dokonał w Pcimiu - tylko co nas interesuje Pcim ?

    10 3 Cytuj
  • 23 wrz 2014

    Lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu.- co się tłumaczy:
    "lepsze coś, co jest niedoskonałe, ale pewne, dostępne niż niedostępny ideał"

    8 3 Cytuj
  • 23 wrz 2014

    Phih, sranie w banie ten tekst, takie ogólniki. Kadencja w sejmiku, kadencja w Pcimiu i żadnych konkretów? Wyborcy, rozliczcie tego człowieka, bo dla mnie wystarczającym faktem na NIE dla Szlachetki jest to że pojawił się w polityce przez tzw. plecy, a to go na starcie dyskwalifikuje. Po co coś robić, czymś się zasłużyć, skoro ma się "plecy".
    Efekty zarządzania Maciejowego widać, z kolei wszyscy mamy świadomość, po prostu wiemy, co może kryć się za fasadą wszystkich zrealizowanych inwestycji.

    Proszę was, twórzcie komitety wyborcze i poślijmy kogoś kto nie będzie miał rąk związanych interesem własnym albo partyjnym. Czy naprawdę nie ma nikogo takiego w tym mieście?

    A może my zrobimy sobie jakieś wspólne spotkanie i weźmiemy wreszcie sprawy tego miasta we własne ręce?

    9 3 Cytuj
  • 27 wrz 2014

    #bono
    Jeśli dla ciebie jest w porządku złodziejstwo obecnego państwa i nieustanna propaganda sukcesu, którą wciskają nam media to naprawde serdecznie ci współczuje niewiedzy i błogostanu, problem polega na tym że ten twój wróbel za 20 lat bedzie tak chudy i mały że nie bedziesz go wstanie upiec na ogniu bo najcieńszy rożnie bo bedzie za gruby. Takie myślenie to idealne odwzorowanie myślenia polaka od 25 lat. Co z tego że jest źle i bedzie gorzej ważne by się nic nie zmieniało bo ryzykować nie warto. Takim myśleniem to na zawsze zostaniemy murzynami europy krajem kolonialnym.

    5 4 Cytuj
  • 27 wrz 2014
    Damian Hołuj napisał/a:

    #bono
    Jeśli dla ciebie jest w porządku złodziejstwo obecnego państwa i nieustanna propaganda sukcesu, którą wciskają nam media to naprawde serdecznie ci współczuje niewiedzy i błogostanu, Takim myśleniem to na zawsze zostaniemy murzynami europy krajem kolonialnym.

    Cóż można dodać do takiego moherowego pisania?(moherowe,ze względu na treść, nie na wiek)
    Rzucanie hasła złodzieje:
    To prymitywne, każdemu można tak powiedzieć (tobie też) i jest to hasło nie do obrony.
    Ktoś rzucał porównywalne oskarżenia, że ten czy ów ksiądz, został złapany z tą czy tamtą. Ksiądz powiedział, że nie, dowodów nie było, ale plotka jest wśród nas i ksiądz nigdy się z tego zupełnie nie oczyści.
    Masz dowód na kradzież, złóż zawiadomienie do prokuratury!

    Co do propagandy sukcesu:
    Spotkałem ojca swojego kolegi niedawno na ulicy i o mówi:
    wiesz co, teraz to nic nie można oglądać ani czytać, piszą tylko to o soli, to o przekrętach, to o biedzie, to kto jest nieszczęśliwy, kto wyjechał, jacy jesteśmy źli, jak wszędzie jest lepiej, gdzie ktoś zginął, gdzie kto kogo zabił, aż tęsknię za czasami początkowego Gierka, bo wtedy czułem się wyróżniony i dowartościowany, wydawało nam się , że jesteśmy kimś i Czesi i inni w okół nas tak nas traktowali i nam zazdrościli.

    Co do murzynów Europy, kiedyś byliśmy w ramach cesarstwa Austro-węgierskiego, dziś byś napisał murzynami Europy. W ramach tamtej wspólnoty, żyli Czesi, Węgrzy , Słowacy, Rumuni, Chorwaci, Słoweńcy, Włosi narody z dużą autonomią. Niektórzy do dzisiaj dobrze to wspominają i mówią, że to była pierwsza Unia Europejska.

    Ja tęsknie do Stanów Zjednoczonych Europy, bo integracja jest nieuchronna, tak jak zespolenie w państwie księstw, w księstwach województw a w województwach wsi.
    Kiedyś wieś ze wsią toczyły walki.

    5 4 Cytuj

Odpowiedz