Forum » Społeczeństwo

WYBORY SAMORZĄDOWE 2014

  • 27 wrz 2014
    Damian Hołuj napisał/a:

    #bono
    Takim myśleniem to na zawsze zostaniemy murzynami europy krajem kolonialnym.

    Murzynami Europy zostają ci, którzy wyjeżdżają z Polski. To oni robią na majątek i bogactwo kraju w którym są murzynami. We własnym kraju, nawet jeżeli jest w zaborach, tworzysz majątek dla swojego pokolenia.

    I tak dzisiaj, fabryka jedna czy druga, obcego kapitału, tworzy majątek, tego państwa, bo nawet, gdy zaborca się zmieni, twoje dzieci będą dalej jeździć do polskiego gmachu handlowego, zwanego dzisiaj Bonarką.

    Gdy będą to robić ich potomkowie na 5 Alei w NY lub na Oxford Street w Londynie, nic z tego jego potomkowie w Polsce nie będą mieć.
    Tak więc praca dla tej ziemi, nawet w zarządzie rosyjskim, austriackim czy niemieckim, jest stokroć więcej warta, aniżeli praca tych samych ludzi z tej ziemi, na poczet bogactwa Irlandii, Holandii czy Kanady. To oni są murzynami budującymi tamte gospodarki.
    W kraju w którym kultywujesz wspólną tradycję, kulturę i język, nigdy nie jesteś i nie będziesz murzynem. Tak jak murzyn w Afryce jest, u siebie, nawet gdyby tam powstawało tysiące firm z kapitałem z USA, Niemiec, Polski, czy Anglii.

    Murzyńskość polega na tym, że sam się nie dowartościowujesz, czujesz się gorszy, słabszy, głupszy, biedniejszy, głodniejszy, niedowartościowany. Są państwa bardzo biedne a ich obywatele są bardzo dumni i dowartościowani i wierzą w siebie.

    Nasze niedowartościowanie wynika, nie z gospodarki, nie z historii (bo taką miała pół Europy), ale z nas samych.
    Tutaj potrzebna jest solidna praca psychologów, nauczycieli i ich nauczycieli, aby umieli uczyć przyszłe pokolenia, właśnie nauczycieli, dziennikarzy (zwłaszcza, bo to najtępszy zawód w Polsce) poczucia własnej wartości, wartości i jeszcze raz wartości, aby przyszłe pokolenia, robiły z przekonaniem to co robią.

    Wtedy ty nie będziesz pisał o złodziejach, bo nie będziesz w to wierzył, bo ludzie wybrani przez ciebie są takimi samymi ludźmi jak ty, i jeżeli oni kradną to znaczy, że jak ty się nimi zamienisz kierowaniem państwa, będziesz kradł tak jak oni.
    Oni przed karierą polityczną też oskarżali poprzedników o to samo, o co ich dzisiaj oskarżą. Takie zamknięte polskie koło.

    Powiedz Niemcowi, że tam kradną (przecież to prawda) zrobi ci godzinny wywód na temat uczciwości Niemców.
    Powiedz Ukraińcowi mieszkającemu w Polsce, że tu mu jest lepiej (ja to zrobiłem), pół godziny udowadniał mi, że to nieprawda i tam są te same sklepy, a mieszkania równie komfortowe a kraj jest piękny a kopuły cerkiew pokryte złotem.
    Powiedz Czechowi, że ma gorzej niż Niemcy- nie uwierzy

    Tylko my przyklaśniemy każdemu, który się nad nami użala, jacy jesteśmy biedni.
    A jak obcy szmatławiec sponsorowany do niszczenia polskiej konkurencji, napisze o soli drogowej w kiełbasie, nasze durne dziennikarstwo, za darmo pomaga sponsorom, pisząc i gadając na wszystkich kanałach o polskiej soli w polskim produkcie, brudnej i trującej.

    To samo w Niemczech i Czechach, jest wyciszane tłumione i lekceważone jako, przypadek nie czeskiego czy niemieckiego producenta, tylko obcego np. polskiego podwykonawcy.

    Czyli w przypadku soli w kiełbasie z dróg, powinno było w Polsce wyglądać tak:

    rzeczywiście, dostarczyciel soli pochodził np. z Czech (tu należy wyszukać kontrahenta obcego) i to on nieuczciwy dostarczył do renomowanej polskiej wytwórni partię brudnej soli. Natychmiast zerwano z nim kontrakt.
    Jeden komunikat i cisza. Tak się robi na świecie. A my jesteśmy idealistami i marzymy o raju w Polsce.
    Raju nigdzie nie ma, tylko ludziom wmawia się poczucie szczęścia i oni w to wierzą.

    7 4 Cytuj
  • 27 wrz 2014

    Bono chcesz wiedzieć kto rządzi to posłuchaj.

    http://www.youtube.com/watch?v=GlZUVLzWpS0#t=175

    5 Cytuj
  • Paweł Stanisław Latoń 28 wrz 2014

    Niektórzy ludzie w Polsce własnej godności nie mają!

    6 Cytuj
  • 1 paź 2014

    Założyłem ten post, aby przeprowadzić swoisty sondaż przedwyborczy. Chciałbym by użytkownicy tego forum mogli uczestniczyć w sondzie i by mogli oddać swój głos na jednego z kandydatów na burmistrza. Kilka dni temu na łamach tego szacownego portalu pojawił się ranking, ale dotyczył on tylko dwóch kandydatów. Chciałbym, abyśmy pod tym postem mogli głosować nie tylko na kandydatów którzy już zgłosili chęć startu, ale też na potencjalnych kandydatów którzy mogą wystartować w wyborach, a którzy jeszcze nie zgłosili swoich kandydatur.

    W kuluarach mówi się o starcie, aż pięciu kandydatów.
    Są to panowie: Ostrowski, Szlachetka, Gowin, Synowiec, Kielan.
    Proponuję byśmy wpisaniem jedynie nazwiska jednego z kandydatów mogli tutaj przeprowadzić swoisty sondaż przedwyborczy. Dajmy mieszkańcom Myślenice określić swoje preferencje przedwyborcze.

    Zapraszam do głosowania !

    6 6 Cytuj
  • 1 paź 2014

    Ostrowski

    19 16 Cytuj
  • 1 paź 2014

    Synowiec

    5 22 Cytuj
  • 1 paź 2014

    Mam dość sondaży. Raczej najpierw należałoby przemyśleć co trzeba by zmienić, by - na przykład - obywatel, który nie jest rodziną dla zatrudnionych w administracji miał szanse na sprawiedliwe potraktowanie. Potem do tych potrzeb można by dopasować kandydata na burmistrza i ocenić, czy ma on szanse na spełnienie naszych oczekiwań..

    10 9 Cytuj
  • 1 paź 2014

    p.Synowiec

    7 26 Cytuj
  • 1 paź 2014

    Gowin

    1 27 Cytuj
  • 1 paź 2014

    synowiec

    6 25 Cytuj
  • 1 paź 2014

    Maciej Ostrowski

    18 19 Cytuj
  • 1 paź 2014

    M.Synowiec

    7 25 Cytuj
  • 1 paź 2014

    Maciej Ostrowski

    19 17 Cytuj
  • 1 paź 2014

    Szlachetka Jarosław

    7 26 Cytuj
  • 1 paź 2014

    Michał Synowiec

    5 27 Cytuj
  • 1 paź 2014

    Dziwnym trafem prawie wszystkie głosy na Pana Michała Synowca- Marek2, Rapaczek29, Robert Gruwa, MateuszekZk są z nowo założonych kont które mają jeden post tylko w temacie o wyborze nowego Burmistrza.

    Proszę Redakcję o sprawdzenie czy te konta nie są zakładane z jednego komputera :-)

    19 9 Cytuj
  • 1 paź 2014

    Szlachetka

    4 26 Cytuj
  • 1 paź 2014

    Szlachetka

    4 26 Cytuj
  • 1 paź 2014

    Jedna Banda. Nie ma na kogo głosować.
    Myślenice zadłużone na 106% przychodów rocznych.
    Każdy dobry który uchwali budżet bez deficytu bo ile na kredyt żyć można ?

    8 16 Cytuj
  • 1 paź 2014
    Sójka napisał/a:

    Dziwnym trafem prawie wszystkie głosy na Pana Michała Synowca- Marek2, Rapaczek29, Robert Gruwa, MateuszekZk są z nowo założonych kont które mają jeden post tylko w temacie o wyborze nowego Burmistrza.

    Proszę Redakcję o sprawdzenie czy te konta nie są zakładane z jednego komputera :-)

    Sójka - bredzisz !!!
    Ja też żeby zagłosować na Jarka Szlachetkę musiałem założyć konto bo i wcześniej nie miałem ochoty udzialania się na tym forum. Większość tutaj głosujących, aby zagłosować musi założyć nowe konto !!!!!!!!
    Ciebie raczej boli to że głosujący tak żadko wymieniają nazwisko Ostrowski i tyle.
    Wnoszę do administratora forum prośbę o zbadanie czy forumowicz Sójka nie pisze przypadkiem z numeru IP jednego z komputerów w Urzędzie Miasta, a jeśli tak to ta osoba robi to w godzinach pracy. Jednocześnie wnoszę o usunięcie postu forumowicza Sójki gdyż wykracza swoją treścią po za tematykę posta czyli tzw. głosowanie

    11 14 Cytuj
  • 1 paź 2014

    Ostrowski

    17 22 Cytuj
  • 1 paź 2014

    Maciek Ostrowski

    18 22 Cytuj
  • 1 paź 2014

    Tylko niezależny od polityki kandydat - Michał Synowiec

    7 28 Cytuj
  • 1 paź 2014
    Takietam1 napisał/a:

    Sójka - bredzisz !!!
    Ja też żeby zagłosować na Jarka Szlachetkę musiałem założyć konto bo i wcześniej nie miałem ochoty udzialania się na tym forum. Większość tutaj głosujących, aby zagłosować musi założyć nowe konto !!!!!!!!
    Ciebie raczej boli to że głosujący tak żadko wymieniają nazwisko Ostrowski i tyle.
    Wnoszę do administratora forum prośbę o zbadanie czy forumowicz Sójka nie pisze przypadkiem z numeru IP jednego z komputerów w Urzędzie Miasta, a jeśli tak to ta osoba robi to w godzinach pracy. Jednocześnie wnoszę o usunięcie postu forumowicza Sójki gdyż wykracza swoją treścią po za tematykę posta czyli tzw. głosowanie

    Nic mnie nie boli :-) Ja na tym forum jestem od kilku ładnych lat i wypowiadam się na różne tematy: szczególnie piłka nożna i polityka bo to mnie interesuje a nie zakładam nowych kont żeby oddawać sztuczne głosy :-)

    A co do pracy to nie muszę pracować w Urzędzie żeby popierać obecnego Burmistrza bo widzę w Myślenicach i okolicach co zmieniło się i wciąż się zmienia na lepsze przez jego kadencję. Z tego co kojarzę, Myślenice są w samej czołówce jeżeli chodzi o uzyskiwanie dofinansowania i funduszy z Unii Europejskiej więc po co zmieniać coś co jest dobre ? Powiesz, że zadłużenie jest duże, ok, ale żeby dostać kasę z UE prawie połowę musisz mieć wkładu własnego także lepiej zadłużyć się kiedy jest szansa uzyskania dotacji i coś zrobić a potem przez kilka lat spłacać bo kiedyś kasa z UE się skończy i co wtedy ? A o pomocy państwa można zapomnieć :-)

    A tak na marginesie na przyszłość rzadko piszemy przez "rz" a nie "ż" :-)

    11 20 Cytuj
  • 1 paź 2014

    Synowiec

    4 30 Cytuj

Odpowiedz