Forum » Społeczeństwo

Wybory Samorządowe 2014. Czy naprawdę mamy 2 razy więcej ludzi którzy nie umieją głosować ?

  • 23 lis 2014

    Czy Mamy 2 razy więcej ludzi którzy nie umieją głosować ?

    Z analizy danych dostępnych po wyborach do rady powiatu, wyłania się czarny obraz wyborów. Czy naprawdę mamy 2 razy więcej ludzi nie umiejących zagłosować ?

    W Wyborach Samorządowych w roku 2010 w okręgach wyborczych NR:
    1 (Myślenice) było 1011 głosów nieważnych
    2 (Sułkowice) było 621 głosów nieważnych
    3 (Dobczyce+Siepraw) było 608 głosów nieważnych
    4 (Pcim+inne) było 708 głosów nieważnych
    5 (Wiśniowa+inne) było 846 głosów nieważnych

    Natomiast w obecnych wyborach w roku 2014 wygląda to następująco:
    1 (Myślenice) 1927 głosów nieważnych
    2 (Sułkowice) 1340 głosów nieważnych
    3 (Dobczyce+Siepraw) 1275 głosów nieważnych
    4 (Pcim+inne) 1292 głosów nieważnych
    5 (Wiśniowa+inne) 1616 głosów nieważnych

    Jak widać wzrost w każdej gminie jest dwukrotny !!!

    Proste pytanie ? Mamy 2 razy więcej ludzi nie umiejących głosować ?
    Czy mamy cud nad urną i 2 razy więcej głosów nieważnych ?

    Zastanawiające jest komu te głosy mogły zostać odebrane.

    Pozostaje nam wierzyć że nie zostaliśmy wydymani.

    20 7 Cytuj
  • 23 lis 2014

    Gdzie można znaleźć powyższe dane?

    6 Cytuj
  • Misiek 23 lis 2014

    Nie to nie wyborcy coraz głupsi a ordynacja wyborcza skopana.
    Przecież w tv tydzień czasu powtarzali że należy oddać jeden głos na jednej kartce tak wiec ludzie robili i jest to powtarzany błąd w całym kraju.
    Dodam jeszcze że ludzie starsi mają problemy z rożnego rodzaju formularzami i nie ma się temu co dziwić, kiedyś sie każdy z nas o tym przekona.

    10 Cytuj
  • 23 lis 2014

    Albo fala drugiego krzyżyka. Niestety statystyki nie podają ile kart było pustych a ile z drugim krzyżykiem.

    6 2 Cytuj
  • Jagienka Mur. 23 lis 2014

    Winno być na 1 kartce nazwiska alfabetycznie a w nawiasie do jakiej partii należy, bo ktoś tam marudził, że głosujemy na ludzi a nie na partie! Starszy człowiek wiedziałby, że tu ma być wybrany 1/jeden/ człowiek.
    A komisja nie pytana nie może podpowiedzieć starszym ludziom jak należy głosować?
    Ja nie mam TV, więc byłam zdziwiona, że dostałam takie wielokartkowe broszury..

    4 2 Cytuj
  • 23 lis 2014

    Unieważnić głosy przy ich liczeniu można bardzo łatwo...

    12 2 Cytuj
  • 23 lis 2014

    Karty są w jednym kolorze, wystarczyło aby osoba licząca dawała głosy innej partii w kupkę pisu lub po i już głosy były, bo potem policzyli grzbiety kart a nikt nie sprawdzał czy wszystkie głosy były na tą partię, następnie do wora i byle szybciej zabrać i nie pokazywać nikomu.

    7 4 Cytuj
  • 23 lis 2014

    głosy nie ważne to przede wszystkim puste karty - zdecydowany głos społeczeństwa, że brak jest kandydata na którego warto zagłosować.
    Osobiście oddałem listę z okienkiem "dopracowanym" w urnie, dlatego, że nikt mnie nie zmusi do głosowania na pajaców, którzy raczyli wystartować.
    Nie oddawajcie pustych kart, ponieważ po 21 komisja pracuje i członkowie widza okazję, zwłaszcza kiedy zasiadają w nich najbliżsi kandydatów.

    5 2 Cytuj
  • 23 lis 2014

    Komisje są tak ustawiane aby przez kilka godzin w każdej byli "Sami Swoi" wtedy dochodzi do cudów nad urną i wtedy nagle przybywa kart nieważnych.
    Wtedy też karty puste nagle są głosami ważnymi....

    12 3 Cytuj
  • 23 lis 2014

    Dla odmiany zamiast wieszać psy niech każdy sobie pomyśli jak nic nie wiemy o tym co będzie jutro.
    Daj mu Panie radosne odpoczywanie.

    http://myslenice.pl/aktualnosci/1063-pograzeni-w-zalobie -

    1 3 Cytuj
  • Andrzej 23 lis 2014

    A ja świadomie oddałem nieważny głos, bo nie miałem kandydata, na którego chciałbym głosować (bodajże do sejmiku wojewódzkiego, zdaje się żółta kartka).
    Może jednak świadomość ludzi rośnie i celowo nie głosowali na kogoś, kogo nie znają tylko dlatego, iż dostali karty, jednocześnie chcąc zagłosować na sąsiada do rady gminy czy oddać głos na burmistrza...

    6 7 Cytuj
  • 23 lis 2014

    zdjecie

    zdjecie

    zdjecie

    9 4 Cytuj
  • 23 lis 2014

    Rażące błędy w dokumentach PKW. Wyniki różnią się nawet o 130 tys. głosów!

    http://niezalezna.pl/61689-razace-bledy-w-dokumentach-pkw-wyniki-roznia-sie-nawet-o-130-tys-glosow

    zdjecie

    Ten film robi furorę w internecie. „Skończyły się żarty!” Kowal „masakruje” wymiar sprawiedliwości ws. wyborów!

    http://wpolityce.pl/polityka/223184-ten-film-robi-furore-w-internecie-skonczyly-sie-zarty-kowal-masakruje-wymiar-sprawiedliwosci-ws-wyborow-wideo

    W Lublinie zaginęło po wyjęciu z urn kilkadziesiąt kart wyborczych. To wystarczyło, aby zwyciężyła PO

    http://wpolityce.pl/polityka/223179-w-lublinie-zaginelo-po-wyjeciu-z-urn-kilkadziesiat-kart-wyborczych-to-wystarczylo-aby-zwyciezyla-po

    To już przestaje być zabawne. Ile protokołów z całkowicie różnymi wynikami wyborów może wytworzyć jedna komisja? W Katowicach powstały dwa. Będzie trzeci?

    http://wpolityce.pl/polityka/223209-to-juz-przestaje-byc-zabawne-ile-protokolow-z-calkowicie-roznymi-wynikami-wyborow-moze-wytworzyc-jedna-komisja-w-katowicach-powstaly-dwa-bedzie-trzeci

    itd. ...............................

    11 3 Cytuj
  • 10 gru 2014

    Ta cała nasza ordynacja wyborcza nadaje się chyba do kosza ale nieomylny rząd uważa że jest wszystko OK.Po skandalu z liczeniem głosów,głosami nieważnymi ,urną z kosza na śmieci(co najlepiej świadczy o kondycji naszego Państwa,kosz na śmieci okryty flagą ,to naprawdę nasze Państwo istnieje tylko teoretycznie jak mowił minister tego Rządu) mamy następny problem ponieważ ordynacja zezwala na zabawę w kotka i myszkę z wyborcami
    http://www.tvn24.pl/wybory-samorzadowe-beda-powtorzone-w-niektorych-okregach,497226,s.html
    Oni naprawdę mają nas za idiotów i co najgorsze chyba mają rację.

    2 5 Cytuj
  • Andrzej 10 gru 2014

    Czepiasz się kosza na śmieci. Koszem na śmieci to ten pojemnik nigdy nie był, nawet, jeśli pierwotnie takie było jego przeznaczenie. Ale niestety, bylejakość i brak wyobraźni Polaków staje się powoli naszą cechą narodową, co mnie smuci.

    3 1 Cytuj
  • 15 gru 2014

    Polecam lekturę dzisiejszego Dziennika Polskiego 3 str." brat burmistrza melduje wykonanie zadania". Wypowiedź burmistrza jak i braciszka pełna buty i nonszalancji. Słodki ten nasz włodarz aż się wymiotować chce.

    14 7 Cytuj
  • 15 gru 2014

    Jedni nie umieją głosować a inni "umieją "kandydować.
    Demokracja to piękna rzecz.

    5 3 Cytuj
  • 15 gru 2014

    Może ktoś wrzucić skan artykułu ,chciałam kupić DP ale już nie było.

    2 2 Cytuj
  • 15 gru 2014

    te wybory to jedno wielkie nieporozumienie i tyle w temacie

    2 3 Cytuj
  • 15 gru 2014
    krowka123 napisał/a:

    Może ktoś wrzucić skan artykułu ,chciałam kupić DP ale już nie było.

    3 Cytuj
  • 16 gru 2014

    Wypowiedź burmistrza jest arogancka, tupeciarska i pogardliwa. Wzorowana na wypowiedziach Urbańskiego z MZWiK. Niedaleko pada jabłko od jabłoni...

    15 3 Cytuj
  • 21 gru 2014

    Tekla twojego chamstwa i tak nikt nie przebije.

    1 11 Cytuj
  • 22 gru 2014

    to ty mnie jeszcze nie znasz billu

    4 Cytuj

Odpowiedz