Forum » Społeczeństwo

POMOC DLA KSAWEREGO z NASZEJ GMINY

 • 3 sie 2015

  Ksawery urodził się 16 czerwca 2014r.
  W pierwszym roku życia rozwijał się prawidłowo.
  Pod koniec czerwca 2015r. zobaczyliśmy, że ma niewielkiego zeza. Udaliśmy się do lekarza, aby skorygować wadę jak najwcześniej.

  Diagnoza była druzgocąca - siatkówczak, nowotwór złośliwy i to obu oczu.

  Taki przypadek to rzadkość.
  Ocenia się, że zapadalność na ten nowotwór to 4 przypadki na milion.
  Teraz każdy dzień to walka o to, aby Ksawery nie stracił oczu.

  W Polsce nie ma skutecznej metody walki z tym nowotworem.
  Jedyną szansą jest leczenie w USA. Niestety, NFZ nie refunduje operacji, a kwota która jest nam potrzebna to 1 180000zł. Wierzmy w ludzi i moc internetu, dlatego prosimy o pomoc!! Chcesz nas wspomóc, dowiedzieć się więcej?
  Wszystkie informacje znajdziecie na stronie Fundacji Podaj Dalej: http://podajdalej.net/ . Prosimy o pomoc..

  http://podajdalej.net/

  19 2 Cytuj
 • 3 sie 2015

  REDAKCJO!!! na główną te informacje!!!

  32 2 Cytuj
 • Krystian 4 sie 2015

  Witam,
  razem z zespołem chętnie zorganizowalibyśmy koncert charytatywny (myślę, że kilka zespołów by się do akcji przyłączyło).
  Ktoś może wie jak można zorganizować taką akcje, ma doświadczenie?
  Miejsce, nagłośnienie, promocja?
  Proszę o kontakt PW

  27 2 Cytuj
 • 4 sie 2015

  Tak sobie pomyślałam, że zbliżają się Dni Myślenic i można zorganizować jakąś zbiórkę. Nie znam się na tym, co i jak trzeba załatwić żeby dostać jakieś pozwolenie czy coś na taką akcję ( czy wgl można coś takiego zrobić w trakcie DM) ale przez te 2 dni przez Zarabie przewinie się mnóstwo ludzi i nawet jeśli 1/2 z nich dorzuci parę groszy to już na prawdę będzie coś. Koncert charytatywny to też bardzo dobry pomysł.

  31 3 Cytuj
 • 4 sie 2015

  No właśnie tylko jak to zorganizować??

  10 2 Cytuj
 • Krystian 4 sie 2015

  Odnośnie koncertu dziś mam pierwsze spotkanie.
  Mam nadzieje, że wydarzenie dojdzie do skutku :D

  23 2 Cytuj
 • 4 sie 2015

  Super daj znać na forum co i jak

  10 1 Cytuj
 • 4 sie 2015

  Organizacja koncertu jest bardzo dobra forma zbierania pieniędzy, lecz dosyć długotrwała. Jeśli podliczymy czas Potrzebny na zorganizowanie miejsca koncertu, zespołów , całej infrastruktury ( zabezpieczenie koncertu plus obsługa ) i oczywiście reklamy wydarzenia , to mniej więcej z takim eventem można wystartować najwcześniej za miesiąc. No i oczywiście muzyka koncertowa, niezależnie od gatunku, przyciągnie tylko określona grupę użytkowników. Zbieranie pieniędzy na takim wydarzeniu jakim są dni myslenic to najlepsze wyjście. Pieniądze były by dostępne praktycznie od razu , dużo mniej pracy papierowej, i dotarcie do dużo większej liczby osób. Przy czym nie można zbierać nawet w szczytny celu pieniędzy na wlasna reke. Osoba która chce złożyć datek na dany cel, musi mieć pewność że wolontariusz to nie oszust, a potrzebujący to nie osoba fikcyjna. W takim razie najlepiej podpiąć się pod jakąś organizacje, która daje wierzytelność w każdym aspekcie pracy charytatywnej. Założenie własnej choćby chwilowej tego typu organizacji trwa zbyt długo, a głównym celem zbiórki są dni myslenic , więc tutaj też nie ma wielkiego pola do popisu. Jeśli ktoś zna tego typu organizacji to warto się tutaj ta wiedza podzielić, dużo osób jest chętnych do pomocy.

  6 2 Cytuj
 • Krystian 5 sie 2015

  Witam,
  wróciłem właśnie ze spotkania i będzie dobrze a nawet bardzo.
  Pomysł z koncertem rozwinął się do dużej akcji charytatywnej.
  Wkrótce zostanie podane więcej informacji.

  19 2 Cytuj
 • 7 sie 2015

  Szkoda że nie można wpłacać SMS-em.

  9 3 Cytuj
 • 7 sie 2015

  W czasie Dni Myślenic, dzięki uprzejmości burmistrza M. Ostrowskiego, będzie zorganizowana zbiórka do puszek dla Ksawerego.

  10 2 Cytuj
 • 15 sie 2015

  Ksawery leci jutro do stanów zaczyna leczenie wszystko w ekspresowym tempie.....musimy dozbierać reszte..jest prawie 769 000 ..to 65%..Jutro niedziela-wiele wydarzeń i wiele zbiórek...UDA SiĘ.!!Polak potrafi!!

  18 1 Cytuj
 • Paweł Stanisław Latoń 17 sie 2015

  Witam 21 sierpnia tj. w ten piątek, w Cafe TNT odbędzie się koncert zespołu Spectrum. Podczas koncertu będą zbierane pieniądze dla małego Ksawerego.

  4 Cytuj
 • 9 wrz 2015

  Świetnie, że udało się zebrać całą kwotę! Brawo dla ludzkiej ofiarności!

  1 Cytuj

Odpowiedz