Forum » Społeczeństwo

POMOC DLA KSAWEREGO z NASZEJ GMINY

  • 3 sie 2015

    Ksawery urodził się 16 czerwca 2014r.
    W pierwszym roku życia rozwijał się prawidłowo.
    Pod koniec czerwca 2015r. zobaczyliśmy, że ma niewielkiego zeza. Udaliśmy się do lekarza, aby skorygować wadę jak najwcześniej.

    Diagnoza była druzgocąca - siatkówczak, nowotwór złośliwy i to obu oczu.

    Taki przypadek to rzadkość.
    Ocenia się, że zapadalność na ten nowotwór to 4 przypadki na milion.
    Teraz każdy dzień to walka o to, aby Ksawery nie stracił oczu.

    W Polsce nie ma skutecznej metody walki z tym nowotworem.
    Jedyną szansą jest leczenie w USA. Niestety, NFZ nie refunduje operacji, a kwota która jest nam potrzebna to 1 180000zł. Wierzmy w ludzi i moc internetu, dlatego prosimy o pomoc!! Chcesz nas wspomóc, dowiedzieć się więcej?
    Wszystkie informacje znajdziecie na stronie Fundacji Podaj Dalej: http://podajdalej.net/ . Prosimy o pomoc..

    http://podajdalej.net/

    19 2 Cytuj
  • 3 sie 2015

    REDAKCJO!!! na główną te informacje!!!

    32 2 Cytuj
  • Krystian 4 sie 2015

    Witam,
    razem z zespołem chętnie zorganizowalibyśmy koncert charytatywny (myślę, że kilka zespołów by się do akcji przyłączyło).
    Ktoś może wie jak można zorganizować taką akcje, ma doświadczenie?
    Miejsce, nagłośnienie, promocja?
    Proszę o kontakt PW

    27 2 Cytuj
  • 4 sie 2015

    Tak sobie pomyślałam, że zbliżają się Dni Myślenic i można zorganizować jakąś zbiórkę. Nie znam się na tym, co i jak trzeba załatwić żeby dostać jakieś pozwolenie czy coś na taką akcję ( czy wgl można coś takiego zrobić w trakcie DM) ale przez te 2 dni przez Zarabie przewinie się mnóstwo ludzi i nawet jeśli 1/2 z nich dorzuci parę groszy to już na prawdę będzie coś. Koncert charytatywny to też bardzo dobry pomysł.

    31 3 Cytuj
  • 4 sie 2015

    No właśnie tylko jak to zorganizować??

    10 2 Cytuj
  • Krystian 4 sie 2015

    Odnośnie koncertu dziś mam pierwsze spotkanie.
    Mam nadzieje, że wydarzenie dojdzie do skutku :D

    23 2 Cytuj
  • 4 sie 2015

    Super daj znać na forum co i jak

    10 1 Cytuj
  • 4 sie 2015

    Organizacja koncertu jest bardzo dobra forma zbierania pieniędzy, lecz dosyć długotrwała. Jeśli podliczymy czas Potrzebny na zorganizowanie miejsca koncertu, zespołów , całej infrastruktury ( zabezpieczenie koncertu plus obsługa ) i oczywiście reklamy wydarzenia , to mniej więcej z takim eventem można wystartować najwcześniej za miesiąc. No i oczywiście muzyka koncertowa, niezależnie od gatunku, przyciągnie tylko określona grupę użytkowników. Zbieranie pieniędzy na takim wydarzeniu jakim są dni myslenic to najlepsze wyjście. Pieniądze były by dostępne praktycznie od razu , dużo mniej pracy papierowej, i dotarcie do dużo większej liczby osób. Przy czym nie można zbierać nawet w szczytny celu pieniędzy na wlasna reke. Osoba która chce złożyć datek na dany cel, musi mieć pewność że wolontariusz to nie oszust, a potrzebujący to nie osoba fikcyjna. W takim razie najlepiej podpiąć się pod jakąś organizacje, która daje wierzytelność w każdym aspekcie pracy charytatywnej. Założenie własnej choćby chwilowej tego typu organizacji trwa zbyt długo, a głównym celem zbiórki są dni myslenic , więc tutaj też nie ma wielkiego pola do popisu. Jeśli ktoś zna tego typu organizacji to warto się tutaj ta wiedza podzielić, dużo osób jest chętnych do pomocy.

    6 2 Cytuj
  • Krystian 5 sie 2015

    Witam,
    wróciłem właśnie ze spotkania i będzie dobrze a nawet bardzo.
    Pomysł z koncertem rozwinął się do dużej akcji charytatywnej.
    Wkrótce zostanie podane więcej informacji.

    19 2 Cytuj
  • 7 sie 2015

    Szkoda że nie można wpłacać SMS-em.

    9 3 Cytuj
  • 7 sie 2015

    W czasie Dni Myślenic, dzięki uprzejmości burmistrza M. Ostrowskiego, będzie zorganizowana zbiórka do puszek dla Ksawerego.

    10 2 Cytuj
  • 15 sie 2015

    Ksawery leci jutro do stanów zaczyna leczenie wszystko w ekspresowym tempie.....musimy dozbierać reszte..jest prawie 769 000 ..to 65%..Jutro niedziela-wiele wydarzeń i wiele zbiórek...UDA SiĘ.!!Polak potrafi!!

    18 1 Cytuj
  • Paweł Stanisław Latoń 17 sie 2015

    Witam 21 sierpnia tj. w ten piątek, w Cafe TNT odbędzie się koncert zespołu Spectrum. Podczas koncertu będą zbierane pieniądze dla małego Ksawerego.

    4 Cytuj
  • 9 wrz 2015

    Świetnie, że udało się zebrać całą kwotę! Brawo dla ludzkiej ofiarności!

    1 Cytuj

Odpowiedz