Forum » Społeczeństwo

Kocham PiS

 • 30 sie 2017

  Śledzę wypowiedzi księdza Lemańskiego. Jest bezkompromisowy, ma poglądy prawdziwego reformatora kościoła. Nie ukrywam że jestem jego fanem. Zgadzam się z tym co napisał.

  7 4 Cytuj
 • 30 sie 2017

  A ja uważam, że każdy ksiądz, zakonnik, siostra zakonna, imam, rabin, powinni zajmować się religią i stronić od polityki. Nie taka jest ich rola.
  Nazywanie kogoś burą suką, to nie jest bezkompromisowość, a buractwo.

  6 5 Cytuj
 • 30 sie 2017

  Pewnie wiele osób przyzna Ci racje. Ja nie. Bardzo ale to bardzo razi mnie że kościół nie zabrał głosu w momencie jak ludzie protestowali w obronie niezależności sądu najwyższego. Poparcie kościoła przyszło jak już DUDA zawetował ustawę.

  Odpowiedź Lemańskiego jest adekwatna do wysuwanych tez przez Szydło. Oczywiście mogło być grzecznie i bez burej suki no ale stało się. Post na FB został już zresztą edytowany

  http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/557213,wojciech-lemanski-beata-szydlo-facebook-gazeta-polska-protesty.html

  Co jak co ale jego tekst to majstersztyk (jak dla mnie oczywiście).
  ---------------------------------
  "Ta marionetka, która porażkę nazywa zwycięstwem, niedorajdę - geniuszem, tchórza spod Smoleńska - reformatorem polskiej armii, a niedouczonym prawnikom pozwala demontować polski system sądownictwa"

  Skoro ta osoba zdecydowała się tysiącom ludzi, którzy wyszli na ulice i place polskich miast i miasteczek by stanąć w obronie niezależności sądów - zdecydowała się publicznie napluć w twarz i oskarżyć nas o to, że protestowaliśmy wtedy za pieniądze i pod czyjeś dyktando.
  ;)
  --------------------------------

  6 6 Cytuj
 • 30 sie 2017

  Markos, albo jesteśmy ludźmi wykształconymi, albo poza posiadaniem fakultetów nie różnimy się niczym od menela z zapijaczonym pyskiem, pod monopolowym.

  Wybacz, ale ksiądz Lemański, jak i każdy inny hierarcha powinien zachowywać minimum kindersztuby.
  Wyszło z niego prostactwo i chamstwo. Jak się z Tobą nie zgadzam, to mam pisać o Tobie "Ty tępy ch...." czy wolisz konstruktywną dyskusje? Bo Lemański zachował się jak żul spod sklepu z tym tekstem, za który z resztą już przeprosił.

  Raczej trudno nazwać mnie fanem PiS, ale tekst poniżej wszelkiej krytyki.

  Zadaniem Kościoła nie jest wpierdzielanie się w politykę. Przynajmniej ja chcę żyć w świeckim kraju bez ingerencji ŻADNEJ instytucji religijnej, czy to katolickiej czy islamskiej.

  Nie tak dawno kilka tematów wcześniej kłóciliśmy się z Kaziem, który każdego, np. bono, kibica, mnie wyzywał od matołów i komuchów, serio Markos uważasz że rzucanie inwektywami jest konstruktywne, przekonuje kogoś do Twojego zdania?

  Męczy mnie niekonstruktywne się obrzucanie błotem, bo poza toczeniem piany na fejsach, tłiterach i forach internetowych, nic to nie zmienia.

  6 4 Cytuj
 • 31 sie 2017

  Od Kosciola oczekuje jednego -calkowitego odciecia sie od tego co robi cale towarzystwo z Jaroslawem na czele. Skoro wspieral mniej i bardziej jawnie przed wyborami i sie wmieszal, powinnoscia jest otwarta obrona najwiekszego naszego spolecznego skarbu - wolnosci. Ma powiedziec, ze to co probuje zrobic PiS jest zlem publicznym. Oczekuje oficjalnego stanowiska, uwazam ze Kosciol dal sie wmanewrowac, podobnie jak wielu wyborcow.

  6 3 Cytuj
 • 1 wrz 2017
  trekk napisał/a:

  Od Kosciola oczekuje jednego -calkowitego odciecia sie od tego co robi cale towarzystwo z Jaroslawem na czele. Skoro wspieral mniej i bardziej jawnie przed wyborami i sie wmieszal, powinnoscia jest otwarta obrona najwiekszego naszego spolecznego skarbu - wolnosci. Ma powiedziec, ze to co probuje zrobic PiS jest zlem publicznym. Oczekuje oficjalnego stanowiska, uwazam ze Kosciol dal sie wmanewrowac, podobnie jak wielu wyborcow.

  Kościół, pewnie też wolałby nas poza UE, stad zbieżność interesów z PiS.

  9 3 Cytuj
 • 2 wrz 2017

  Tak się właśnie degeneruje symbol pod którego znakiem zginęły setki tysięcy ludzi. Miało być tak pięknie, manifestacja uczuć, szacunek, pamięć. A co wyszło? Profanacja.
  Pseudopatrioci...
  zdjecie

  7 3 Cytuj
 • 2 wrz 2017

  zdjecie

  8 3 Cytuj
 • 3 wrz 2017

  TVP przekuwa dotkliwą porażkę polskiej drużyny piłkarskiej w propagandę sukcesu PiS. "Krzysztof Ziemiec w Dzienniku TVP podaje, że Polacy wygrali z Danią 4:0. Wszystkie bramki strzelił Kaczyński"

  14 4 Cytuj
 • 21 wrz 2017

  Politycy PISowscy to nieudaczniki. Wszędzie posadzić swoich miernych ale wiernych i pompować kasę.

  --------------------------------
  Fundacja od billboardów miała "zdobywać świat". Dziennikarz dzwoni i pyta po angielsku. Jest kłopot

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22403073,fundacja-od-billboardow-miala-zdobywac-swiat-tvn24-wykonala.html#MT2
  --------------------------------

  7 4 Cytuj
 • 22 wrz 2017

  Czy dożyję czasu kiedy ci złodzieje pójdą siedzieć? Tyle kasy z naszych opłat poszło się walić.

  http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/558548,koniec-finansowania-upadlosci-skok-ow-z-bfg.html
  zdjecie

  7 4 Cytuj
 • 28 wrz 2017

  Co kadencja PIS to nowa Włoszczowa. PISiaki sobie zrobiły prywatny folwark z Polski.

  -----------------------------------
  Międzynarodowy pociąg przez rodzinną gminę premier. Zamiast przez Katowice.
  http://www.tvn24.pl/miedzynarodowy-pociag-zatrzyma-sie-w-malych-brzeszczach,776350,s.html
  -----------------------------------

  4 3 Cytuj
 • 17 lis 2017

  Jak za starej dobrej mateczki partii........... PiS i jego propaganda "rzondzi" i wymiata !!!!

  Energetyk za 1 zł, Frugo za 50 groszy. Gdzie? W sklepie dla ministra Morawieckiego

  Mateusz Morawiecki na zakupach to widok niecodzienny, bo przecież na co dzień znamy go jako wizjonerskiego ministra finansów. Ale gdy już na te zakupy pójdzie, to się okazuje, że to wydarzenie równie ciekawe, jak jego pomysły na polskie podatki.

  W Rzeszowie zakończyła się właśnie impreza Kongres 590. Co to? Jak wyjaśniają organizatorzy:
  Kongres 590 to jedyna w swoim rodzaju impreza dedykowana szerokim rzeszom polskich przedsiębiorców, od start-upów i małych firm, poprzez sektor MŚP, aż do dużych spółek giełdowych. Wśród gości panelowych nie zabraknie wybitnych ekspertów z dziedziny gospodarki, przedsiębiorców, urzędników odpowiadających za rozwiązania prawne i osobistości ze świata biznesu. Tym samym uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do dzielenia się opiniami i doświadczeniem.
  Wśród zaproszonych VIP-ów był - co nie powinno nikogo dziwić - był wicepremier i minister finansów Mateusz Morawiecki.
  Minister Morawiecki na zakupach, czyli malowanie trawy na zielono wciąż jest w modzie

  Jako przedstawiciel władzy wziął on udział w swoistej „pokazówce”, jaka często się zdarza politykom przy różnych okazjach. Przecięcie wstęgi na otwarciu nowej drogi, rozbicie butelki szampana o burtę wodowanego statku - to klasyczne sytuacje, w których politycy chcą dobrze wyglądać. Wicepremier Morawiecki w ramach takiej właśnie promocji własnej osoby udał się na zakupy do jednego ze sklepów sieci Lewiatan (najwyraźniej zainscenizowanego na potrzeby Kongresu, prawdziwego sklepu to w ogóle nie przypomina). Fotoreporterzy uwiecznili to wiekopomne wydarzenie:

  Na pierwszy rzut oka: zwykłe zdjęcia ukazujące mądrego przywódcę narodu resortu finansów. Gdy jednak się bliżej przyjrzeć, okazuje się, że:

  napój energetyczny kosztuje 1 zł,

  półtoralitrowa butelka wody Żywiec Zdrój kosztuje również 1 zł,

  tyle samo, czyli złotówkę, trzeba zapłacić za... półlitrową butelkę tej samej wody tego samego producenta,

  litrowy nektar pomarańczowy minister Morawiecki również mógłby nabyć już za 1 zł (bardziej markowy sok kosztowałby go już 2 zł),

  mała butelka kultowego napoju Frugo kosztuje raptem 50 groszy.

  Każdego, komu zdarza się chodzić do sklepu i robić zakupy, te ceny mogą zaskoczyć. Są one, jakby nie patrzeć, o połowę niższe niż ceny w „prawdziwych sklepach”. Nie sposób zatem nie uznać, że właściciel sklepu zastosował stare, dobre metody, z tą różnicą, że zamiast malować trawę na zielono, jedynie wydrukował - zupełnie od czapy - nowe ceny dla tych kilkunastu produktów widocznych na zdjęciu. Tymczasem, realne ceny poszczególnych produktów w Lewiatanie są zupełnie inne. Przykładowo, widoczny na półkach napój energetyczny Black w prawdziwym Lewiatanie kosztuje blisko trzykrotnie więcej

  Ktoś złośliwy mógłby powiedzieć, że takie zachowanie ze strony osób zaangażowanych w produkcję tej fantastycznej sesji zdjęciowej doskonale oddali rzeczywisty wpływ ministra Morawieckiego na polską gospodarkę. Mało kto tak ładnie jak Mateusz Morawiecki mówi, a jednocześnie niewiele robi. Choć gospodarka rośnie, a Polacy się bogacą, to jednak deficyt budżetowy wcale się nie zmniejsza, a polscy obywatele są zmuszani do płacenia coraz wyższych podatków.

  A może to po prostu był sklep dla partyjnych notabli? „Wstąp do partii, Frugo kupisz za połowę ceny” to dobry slogan. Gdyby jeszcze tylko mieli tanie masło...

  8 4 Cytuj
 • 19 lis 2017

  Na wniosek posła wojewoda ma uznać Rynek za teren zamknięty przeznaczony do celów obronnych.

  7 4 Cytuj
 • 26 lis 2017

  1.1.2018 rok
  Afryka, Zanzibar...

  zdjecie

  Nie, to Polska pisowska , Europa.

  5 3 Cytuj
 • 27 lis 2017

  W Polsce teraz jest dobrze, bo ma silne przywództwo.
  Dwie partie rządzące mają zdecydowaną przewagę w sondażach .
  Pierwszą partią jest PiS z przywództwem Kaczyńskiego a....
  partia druga to grupa ludzi, którą prowadzi Rydzyk.
  Nic w tym złego, niejeden duchowny angażował się w politykę np. Makarios na Cyprze, więc partia Rydzyka, to coś normalnego.
  Ci dwaj przewodniczący swych partii, jednocześnie tworzą koalicję rządową i raczej na długie lata mają większość zapewnioną.

  7 6 Cytuj
 • 29 lis 2017

  Naukowcy domagają się postępowania wobec Pawłowicz

  Na ręce Rektor Wyższej Szkoły Administracji i Prawa w Ostrołęce złożono apel w sprawie Krystyny Pawłowicz, która wykłada na tej uczelni. Zdaniem sygnatariuszy posłanka PiS usprawiedliwia przemoc i promuje nienawiść.

  We wrześniu pisarz Jacek Dehnel i Nowa TV poinformowali o samobójstwie 14-letniego Kacpra z Gorczyna, który był dręczony przez kolegów twierdzących, iż jest homoseksualistą. "63 proc. dzieci LGBT myśli o popełnieniu samobójstwa. Wiemy, kto ma tę krew na rękach. Niech ona woła" – podkreślił Dehnel.

  Krystyna Pawłowicz na swoim profilu na Facebooku oskarżyła "liberalno-lewackie środowiska" o to, że te "propagują wśród dzieci i młodzieży podatnych na różne niestandardowe zachowania - nienaturalne postawy i relacje". Słowa posłanki PiS wywołały oburzenie wśród posłów. Internauci apelowali o bojkotowanie Pawłowicz.

  Teraz w sprawie wypowiedzi Krystyny Pawłowicz postanowili zareagować naukowcy z Wyższej Szkoły Administracji i Prawa w Ostrołęce. Do Rektor uczelni trafił apel podpisany przed 2 tysiące osób. Wśród niech jest 230 naukowców z uczelni w Ostrołęce.

  Zdaniem sygnatariuszy Krystyna Pawłowicz narusza godność zawodu nauczyciela akademickiego. "Prof. Pawłowicz w ciągu ostatnich kilku lat swojej działalności publicznej i obecności w dyskursie medialnym przyczyniła się do znacznego obniżenia poziomu debaty publicznej w Polsce poprzez notoryczne szerzenie treści ksenofobicznych, homofobicznych, rasistowskich oraz używanie przy tym obraźliwego języka względem swoich adwersarzy politycznych, jak również zwykłych obywateli niepodzielających jej przekonań. Są to fakty powszechnie znane i szeroko komentowane w mediach, dlatego dziwi nas niezmiernie fakt, że publiczne wystąpienia prof. Pawłowicz nie stały się jak do tej pory przedmiotem troski Pani Rektor" - zapisano w apelu.

  Zdaniem naukowców postawa Pawłowicz jest "niezgodna z Kodeksem Etyki Pracownika Naukowego i budzi naszą niezgodę, jako środowiska ludzi nauki".

  5 1 Cytuj
 • 4 gru 2017

  Ta Gronkiewicz , to tragedia.
  Miałem taką sytuację w rodzinie jak przypadek Gronkiewicz Walc. Daleki wujek mojego teścia kupił w Krakowie kamienicę w latach 50-tych od szmalcownika, zresztą w Myślenicach kamienic pożydowskich przy Kościuszki też parę się znajdzie -wszystkie mają właściciela.

  Wujek przed śmiercią (stary kawaler) spisał się na brata , a ten podzieliła kamienicę, między troje dzieci.
  1/3 dostał mój teść.
  Teść w latach 90-tych pracował UMKrakowa i słyszał o przekrętach na kamienicach, zbadał skąd pochodzi jego kamienica do której ma 1/3 udziałów i okazało się, że po wojnie oszust wyłudził pożydowska kamienicę i odsprzedał dalej. Mój teść był trzecim ogniwem.
  Opowiedział nam o tej historii i żona natychmiast zaprotestowała i powiedziała, że nie przyjmie takiego zapisu gdyby teść chciał jej przekazać swój udział w kamienicy.
  Teść się wkurzył i zrzekł się kamienicy na swoją siostrę.
  W konsekwencji nasz udział otrzymała kuzynka żony i natychmiast go sprzedała. Zarobiła kupę kasy, bo kamienica była w Śródmieściu.

  Ja mam mieszane uczucia, a żona namawia swojego ojca, aby szedł do prokuratury i zgłosił, że kamienica pochodziła z przestępstwa.
  Teść jednak trwa przy swoim, że kupił uczciwie i nie jest przestępcą.

  Sam nie wiem co o tym myśleć. Ale kasy mi żal i ja na miejscu żony nie szukał bym tak odległej sprawiedliwości, a kasę która zainkasowała jej kuzynka chętnie bym zagospodarował.

  6 2 Cytuj
 • 5 gru 2017

  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-afera-reprywatyzacyjna-w-warszawie/aktualnosci/news-ziobro-o-gronkiewicz-waltz-mimo-protestow-nic-nie-robila,nId,2473541

  No i pomyslec by jak to jest, gdy w dzisiejszej Polsce zlodziej zlodzieja pogania, badz przegania. Bo fakty wskazuja na to, ze ten drugi stokroc zachlanniejszy od pierwszego porownujac np. Amber Gold ze SKOKiem. No i zlodziej rozlicza innych, ale siebie samego nigdy. Ech, sprawiedliwosc.

  2 Cytuj
 • 5 gru 2017
  prywatnie napisał/a:

  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-afera-reprywatyzacyjna-w-warszawie/aktualnosci/news-ziobro-o-gronkiewicz-waltz-mimo-protestow-nic-nie-robila,nId,2473541

  No i pomyslec by jak to jest, gdy w dzisiejszej Polsce zlodziej zlodzieja pogania, badz przegania. Bo fakty wskazuja na to, ze ten drugi stokroc zachlanniejszy od pierwszego porownujac np. Amber Gold ze SKOKiem. No i zlodziej rozlicza innych, ale siebie samego nigdy. Ech, sprawiedliwosc.

  Bo są dobrzy złodzieje i źli złodzieje. Ci dobrzy kradną w dobrej wierze, zasilają partię, a w konsekwencji pomagają ubogim 500+, pomagają ludziom przejść wcześniej na emeryturę itd. I tacy złodzieje wspomagają szlachetne ideały, idealistyczne pomysły, narodowe instynkty, a więc wspierając złodziejskimi pieniędzmi właściwą partię, pomagają jak Janosik, okradają bogatych a pomagają ubogim i to jest takie sprawiedliwsze przesłanie.

  Pozostali złodzieje są egoistami i myślą tylko o sobie, nie zatrudniają rodzin partyjnych, tylko managerów, bo dla nich liczy się tylko zysk a nie dobro ogólne.

  6 2 Cytuj
 • 14 gru 2017

  tak zupelnie szczerze - zyje wam sie teraz gorzej niz za czasow PO ? :)

  1 1 Cytuj
 • 14 gru 2017

  pis to nie tylko zlo

  1 Cytuj
 • 14 gru 2017
  a_zaleski napisał/a:

  tak zupelnie szczerze - zyje wam sie teraz gorzej niz za czasow PO ? :)

  tak zupełnie szczerze - nie zauważyłeś
  - podwyżek żywności
  - podwyżek cen lekarstw
  - zapowiadanych podwyżek prądu i wody
  - kolesiostwa i chamstwa polityków gorszego niż za czasów orłów z PO
  - totalnego skoku na posadki
  - 74 baniek dla Rydzyka
  - łamania konstytucji
  - hipokryzji pisowców
  - podziału społeczeństwa na lepsze i gorsze nawet w rodzinach

  6 Cytuj
 • 16 gru 2017

  "Staniszkis: Spotykam się z bardzo dużą agresją, w autobusach, w pociągu. Wiedzą, że nie jestem po stronie PiS"

  http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/564808,jadwiga-staniszkis-dla-polska-the-times-o-pis-karze-dla-tvn-i-agresji.html

  Przesadza, ja tam też nie jestem po stronie pis, a z żadną agresją się nie spotykam, to prędzej przeciwnicy pis napastują patriotów wychodzących ze mszy za ojczyznę, albo obrażają ich prezydenta czy plują na ich TVP.

  2 2 Cytuj
 • 16 gru 2017
  a_zaleski napisał/a:

  tak zupelnie szczerze - zyje wam sie teraz gorzej niz za czasow PO ? :)

  Dyrektorzy szpitali ostrzegają: Od nowego roku dłuższe kolejki

  Dyrektorzy opolskich szpitali, w których lekarze wypowiadają umowy opt-out ostrzegają: od nowego roku kolejki pacjentów wydłużą się, a placówki mogą mieć problem z realizacją umów z NFZ.

  Jak poinformował koordynator Porozumienia Rezydentów w województwie opolskim Konrad Rekucki, według Opolskiej Izby Lekarskiej wypowiedzenia umów umożliwiających pracę powyżej 48 godzin tygodniowo złożyli lekarze większości oddziałów szpitali w Nysie, Uniwersyteckiego Szpitala Klicznego w Opolu i lekarze chirurdzy oraz ortopedzi Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. Pojawiły się także informacje o problemach z obsady dyżurów w nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w kilku miastach regionu.

  "Klauzula opt-out pozwala lekarzom pracować ponad 48 godzin tygodniowo. Wprowadzono ją, by dać polskiemu rządowi po wejściu do Unii Europejskiej czas na zwiększenie liczby pracowników medycznych. Niestety, to prowizoryczne rozwiązanie stało się codziennością. To niebezpieczne, bo z powodu przemęczenia lekarz może popełnić błąd. Nikt nie chciałby być operowany przez chirurga, który jest na nogach od kilkudziesięciu godzin. Uważamy, że coraz większy niedobór lekarzy i pielęgniarek stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa pacjentów" - wyjaśnia lekarz rezydent Konrad Rekucki.

  Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu Dariusz Madera zapowiedział, że z powodu braku lekarzy, którzy masowo wypowiedzieli umowy opt-out, przy ustalaniu grafików na nowy rok musiał skupić się na zapewnieniu tych działań, które są związane z ratowaniem życia i tzw. ostrymi przypadkami. Pacjenci muszą liczyć się z dłuższymi kolejkami do lekarzy specjalistów i odwołaniem terminów niektórych zabiegów planowych. Madera nie wyklucza, że istnieje ryzyko niewykonania umowy z NFZ, co w efekcie może spowodować automatyczne zmniejszenie ryczałtu z NFZ w kolejnych okresach rozliczeniowych.

  Podobne problemy ma szpital w Nysie. Jego dyrektor, Norbert Krajczy, podobnie jak jego odpowiednik w Opolu, widzi poważny problem w organizacji pracy niektórych oddziałów, w których zabraknie lekarzy.

  "Oczywiście, na pierwszy plan wysuwa się ochrona życia. Z braku odpowiedniej obsady lekarskiej na dalszy plan zejdą zabiegi planowe robione w ramach ryczałtu NFZ. Może okazać się, że w nadchodzących miesiącach obsłużymy mniej pacjentów i nie dlatego, że nagle nasze społeczeństwo ozdrowiało, ale dlatego, że nie będzie miał kto ich przyjąć" - powiedział Krajczy.

  Zdaniem szefa nyskiej placówki, podwyżki jakie otrzymali rezydenci, nie rozwiążą problemu.

  "Minister dał niektórym rezydentom ponad tysiąc złotych podwyżki. W efekcie mają pensję wyższą, niż specjaliści u których się uczą. Żeby było ciekawiej, rezydent nie może pracować samodzielnie, a minister swoją decyzją promujących uczniów przy jednoczesnym zignorowaniu nauczycieli, doprowadził do absurdu" - uważa Krajczy.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/opolskie/news-dyrektorzy-szpitali-ostrzegaja-od-nowego-roku-dluzsze-kolejk,nId,2478839#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  2 Cytuj

Odpowiedz