Forum » Społeczeństwo

Kocham PiS

  • Janek Sal 25 kwi 2020
    dirty_affair napisał/a:

    No nie wiem czy powinniśmy iść na wybory. Wczoraj koperciarz machał rękami i mówił coś o śmiertelnie niebezpiecznych kopertach. Sam zapomniał jak pojechał sobie na narty do Włoch kiedy tam panowała epidemia.
    Elita może wszystko, obywatel nawet do głosowania nie powinien pójść, tak się o nas troszczy Grodzki.

    No tu sie zgodze elyta moze wszystko- nawet na cmentarz bandą sie zameldować - chyba wybierali kwatery dla siebie .
    Grodzkiego bym nie mieszał - wczorajszego orędzia szczujnia tvpis sie tak przestraszyła że nadali stary wywiad z długopisem a marszałka puscili tylko na jednym kanale na innych przerwa techniczna 15 min po orędziu .
    co do nart to tez byłem troche bardziej na zachod ale w czasie tego bajzlu - za swoje ....
    zdrowia

    4 2 Cytuj
  • 25 kwi 2020

    Kim Dzong Un zmarł.

    Cytuj
  • Janek Sal 26 kwi 2020
    bono napisał/a:

    Kim Dzong Un zmarł.

    A CH M W D

    1 1 Cytuj
  • 26 kwi 2020
    bono napisał/a:

    A ja obstawiam że wygra Kamysz w 2 rundzie, bo ludzie zagłosują ze złości na nie Dudę.
    Ale prezydentem zostanie Duda, bo wyniki ogłosi PKW która jest tak samo niezależna jak trybunał konstytucyjny.

    Wiesz, że tak samo klepałeś przed poprzednimi wyborami? Poczytaj siebie. Co kto sondaż zrobił z lewaków to orgazm dostawałeś a że już po, a że pozamiatane, a że w końcu demokracja i konstytucja. Ale po wyborach okazało się, że jednak się myliłeś (znowu). Teraz znów uskuteczniasz wmawianie twoich życzeń.
    A powiedz mi gdyby Duda w tych wyborach PKWnu wygrał to będzie to demokratycznie czy znów niedemokratycznie ?

    2 12 Cytuj
  • 26 kwi 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Wiesz, że tak samo klepałeś przed poprzednimi wyborami? Poczytaj siebie. Co kto sondaż zrobił z lewaków to orgazm dostawałeś a że już po, a że pozamiatane, a że w końcu demokracja i konstytucja. Ale po wyborach okazało się, że jednak się myliłeś (znowu). Teraz znów uskuteczniasz wmawianie twoich życzeń.
    A powiedz mi gdyby Duda w tych wyborach PKWnu wygrał to będzie to demokratycznie czy znów niedemokratycznie ?

    Szczerze? Zaczyna mi to lottać.
    Jak głosuje niecałe pol społeczeństwa, to kijem Wisły nie zawrócisz. A z tej połowy 30% to PiS , no to trudno. Inni to olewają, dlaczego ja mam sobie podnosić ciśnienie.

    8 1 Cytuj
  • 29 kwi 2020

    bono cały czas ci to powtarzam: jaki kraj taka Shakira, taki macie elektorat a ty tu gardłujesz, podnosisz sobie od lat ciśnienie kiedy ci tłumacze, że z wami to bym nawet muchy w kiblu nie ubił. Wolę z ta drugą połową bo jakość jest zdecydowanie wyższa. Nie oceniam czy dobra czy bardzo dobra ale po prostu wyższa a to już wystarczy aby było poprawnie. Cieszę się, że powoli do ciebie dociera choć niedoszacowałeś. Dlaczego mówisz o połowie. Ostatnie wybory pokazały najwyższą frekwencję od dekady a wynik znasz lub wróć sobie do historycznych danych. Dobrze, że powoli i mozolnie ale dociera do ciebie, że z 15% skaczących pajaców to możesz ...... z nimi poskakać i to jest max.

    1 9 Cytuj
  • Janek Sal 29 kwi 2020

    ANO uwidim ... a najdzielniej biją króle a najgęściej gina chłopy- cytat
    Niedawno u ogórkowej ktos chciał wybić do pnia totalną opozycję , reakcji potępiającej nie było .
    Potrzebny następny zamordowany .?
    zdrowia

    3 1 Cytuj
  • 1 maj 2020

    Każda forma ma w ZUS swoich pracowników z ich zarobkami. Gdy taka firma prosi o wsparcie, z marszu musi otrzymać pieniądze w zaliczkowej wartości. Następnie jej biuro księgowe podaje spadek obrotów w porównywalnych okresach, na podstawie PIT . Temat się zamyka w tydzień.
    Jeżeli tarcze są tylko grą psychologiczną, których celem jest tylko spowolnienie paniki i rozłożenie bezrobocia w dłuższym okresie, to takie zadanie kolejne tarcze wypełniają.
    Nie zatrzyma to likwidacji firm.
    Ale powtarzając za Kaczyńskim, kto sobie nie poradzi, ten nie powinien prowadzić firmy.
    I tu się zgadzam. Ci którzy zostaną na rynku zmonopolizują go i zagospodarują klientów upadłych firm. Pracodawcy będą niedługo pracobiorcami chyba o to chodzi.

    1 3 Cytuj
  • 2 maj 2020

    A tu nagle Kim Dzong Un wystawił na pośmiewisko fake newsy i ich powielaczy - bo żyje. A to pech....

    3 2 Cytuj
  • 2 maj 2020
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    A tu nagle Kim Dzong Un wystawił na pośmiewisko fake newsy i ich powielaczy - bo żyje. A to pech....

    A to przypadkiem nie jest fake news?

    1 1 Cytuj
  • 2 maj 2020

    Bono ty zawsze się tak patologicznie zachowujesz? Nie byłoby tarczy to byś się darł, że sobie nie poradzili. Jest tarcza to się drzesz, że ona jest. Za chwilę się dopytujesz czy ta tarcza nie jest teoretyczna. Okazuje się, że działa to znów się drzesz, że .......działa. Chłopie nie rozkiwało cie emocjonalnie za mocno? Weź się ustabilizuj, bo ciężko cie poważnie odbierać.

    2 4 Cytuj
  • 2 maj 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Bono ty zawsze się tak patologicznie zachowujesz? Nie byłoby tarczy to byś się darł, że sobie nie poradzili. Jest tarcza to się drzesz, że ona jest. Za chwilę się dopytujesz czy ta tarcza nie jest teoretyczna. Okazuje się, że działa to znów się drzesz, że .......działa. Chłopie nie rozkiwało cie emocjonalnie za mocno? Weź się ustabilizuj, bo ciężko cie poważnie odbierać.

    Ta tarcza mi śmierdzi zwykłą propagandą.
    Wydaje się że należy w nią wierzyć.
    Szczęśliwi ci którzy jej nie widzieli a uwierzyli.

    3 1 Cytuj
  • 2 maj 2020

    Kim jak Lenin, wiecznie żywy

    zdjecie

    3 Cytuj
  • 4 maj 2020

    Boże, jak oni się nakombinują, Duda ma się podać do dymisji.
    Ku.wa, ludzie tracą pracę, firmy upadają, szpitale pozazrażane, ludzie umierają
    a towarzystwo się bawi w wybory.
    Kaczor co noc kombinuje jak Dudę przepchać. Aby nie stracić dyktatorskiego zapędu, musi mieć wszystko sędziów prokuratorów i cały aparat represji no i Adriana.

    4 1 Cytuj
  • Janek Sal 4 maj 2020

    Informacje z dalekiego lub bliskiego wschodu powinny nieść odrobine sceptycyzmu- nie zdarzyło się zeby wiesci niosły ogrom prawdy .
    Choroba Breżniewa i jego wystąpienia pomimo ze lezał- komandante Fidel też długo był ukrywany ..........może nie ze wschodu ale reżim wschodni tam był

    a tak na wesoło - polecam film z naszych rejonów - Sprawa się rypła -
    zdrowia

    3 1 Cytuj
  • Anty 4 maj 2020
    bono napisał/a:

    Boże, jak oni się nakombinują, Duda ma się podać do dymisji.
    Ku.wa, ludzie tracą pracę, firmy upadają, szpitale pozazrażane, ludzie umierają
    a towarzystwo się bawi w wybory.
    Kaczor co noc kombinuje jak Dudę przepchać. Aby nie stracić dyktatorskiego zapędu, musi mieć wszystko sędziów prokuratorów i cały aparat represji no i Adriana.

    E tam ogłosił, że zbudował rurę.
    To jak w czterdziestolatku... https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1588575218g5U2grsGEaeZdsNCrs6pq3.jpg

    2 43 Cytuj
  • 4 maj 2020
    bono napisał/a:

    Duda ma się podać do dymisji.

    Masz jeszcze jakieś życzenia? :-))) ty weź może Małgorzatę pociesz lepiej, boście z jednej łapanki i te same opowieści z mchu i paproci :-)

    1 4 Cytuj
  • 4 maj 2020
    bono napisał/a:

    ludzie tracą pracę, firmy upadają

    https://www.coig.com.pl/lista-upadlosci-firm.php
    z tego wynika, że najwięcej upadło w 2011,-12,-13,-14 no i popatrz Bronka z Tuskiem nie zwalniałeś wtedy. Ale ludzie wtedy nie tracili pracy z prostego powodu : pracy nie było co najwyżej dwie śmiecióweczki na dwa etaty z piątkę na godzinę z bezrobociem rzędu 20%.
    Nie przypominam sobie, żebyś gardłował wtedy.
    Niezależnie kiedy i w jakiej formie odbędą się wybory wynik będzie oczywisty, społeczeństwo już to zweryfikowało ostatnio.
    Teraz to się możesz cieszyć, że jakoś tą miazgę wyborczą możesz sobie wytłumaczyć. Ostatnio nie było jak shejtować to twierdziłeś, że oszustwo było :-))) ....... bono weź się ogarnij, kabaret odstawiasz.
    https://www.dorzeczy.pl/kraj/135513/tyle-firm-zlozylo-wniosek-o-pomoc-od-panstwa-a-ile-upadlo-minister-wyjasnia.html

    1 4 Cytuj
  • 4 maj 2020

    Zaczekaj jak zaczną upadać w oczach. Czekali na obiecaną tarczę, ale pracownicy mówią o wypłatach. Dali za marzec, dali za kwiecień. Za maj nie dadzą bo już wyłożyli 50 tyś i końca nie widać. Liczyli na pomoc i przeliczyli, Może przyjdzie a może nie, bo są wnioski weryfikowane negatywnie, więc bezpieczniej jest zwolnić i nic od państwa nie dostać.
    A jak się wydźwigną za kolejne miesiące to zatrudnią znowu.
    Gdyby powiedziano od razu liczcie na siebie, poszły by zwolnienia i straty byłyby mniejsze niż teraz, bo kasy za dwa miesiące już nie odzyskają.

    Ci którzy przetrwają na kredytach pół roku może się doczekają na pomoc, a może im odmówią, bo dzień ur. pracownika jest 5 zamiast 6.

    Pomoc to taka , że ZUS z nip podaje wykaz opłaconych składek od pracowników,
    Z tego Nip. skarbówka robi porównanie obrotów i decyzja jest od strzału, bo wszystkie dane mają w komputerze. Zwrot na konto z którego opłacane są podatki i po temacie.

    To jest pomoc, a nie pytanie pacjenta przy zawale na co był szczepiony.

    4 1 Cytuj
  • 4 maj 2020

    A w drugą stronę działa to wspaniale.
    Tu znajomy mówi mi:
    zwolniłem ludzi z pracy za miesięcznym wypowiedzeniem, każdy z nas się na toi zgodził.
    Poszli do Urzędu Pracy po obiecane przez PiS 1300-1500 (bo różne były obiecanki) zarejestrować się z tym zwolnieniem.
    A tu urzędnik wbił Nip i mówi:
    trzy miesięczne wypowiedzenie i teraz jest pan na koszt pracodawcy. Do widzenia.

    3 1 Cytuj
  • Anty 5 maj 2020

    Kocham PiS
    W ramach tarczy antykryzysowej 48575775757575775.ZERO firmy nie mogą odliczać od kosztu uzyskania przychodu kawy i przekąsek serwowanym osobom zatrudnionym na umowy zlecenia, dzieła bądź swoim gościom, tylko umowa o prace pozwala odliczyć kawę od podstawy opodatkowania.

    https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/200509889-Fiskus-zmienia-zdanie-Chce-podatku-od-firmowej-kawy-dla-zleceniobiorcow.html

    Dzielne państwo PiS niszczy złodziei podatków!

    2 16 Cytuj
  • 5 maj 2020
    bono napisał/a:

    Zaczekaj jak zaczną upadać w oczach. Czekali na obiecaną tarczę, ale pracownicy mówią o wypłatach. Dali za marzec, dali za kwiecień. Za maj nie dadzą bo już wyłożyli 50 tyś i końca nie widać. Liczyli na pomoc i przeliczyli, Może przyjdzie a może nie, bo są wnioski weryfikowane negatywnie, więc bezpieczniej jest zwolnić i nic od państwa nie dostać.

    znów gówno rozlewasz. Pokaż te negatywne, bo mojego nie odrzucili. Nie słyszałem o żadnym odrzuconym jeśli poprawnie złożonym wniosku. Co więcej znam już takich co mają przelane na konto.
    Po co nakręcasz gównoaferrrę ? Klasycznie dla ciebie w stylu : znajomy słyszał od znajomego. Weź hejterze wyluzuj. Napisz na własnym przykładzie, bo znowu się jakaś twoja ciotka odnajdzie w Stanach czy innej Jerozolimie. Do tej pory (mogę ciebie zacytować) jak było ci cudownie z wirusem przy grilu w ogrodzie. Nagle sięuruchomiłeś z fejkami że "nie płaco, bo nie robio, a mieli płacić bo obiecali".
    No to mi pokaż te poprawnie złożone wnioski a odrzucone. Czekam i słucham, bo ja takich nie znam i nie widziałem.

    2 4 Cytuj
  • 5 maj 2020
    bono napisał/a:

    A w drugą stronę działa to wspaniale.
    Tu znajomy mówi mi:
    zwolniłem ludzi z pracy za miesięcznym wypowiedzeniem, każdy z nas się na toi zgodził.
    Poszli do Urzędu Pracy po obiecane przez PiS 1300-1500 (bo różne były obiecanki) zarejestrować się z tym zwolnieniem.
    A tu urzędnik wbił Nip i mówi:
    trzy miesięczne wypowiedzenie i teraz jest pan na koszt pracodawcy. Do widzenia.

    I bardzo dobrze że działa wspaniale, po to jest kodeks pracy. Jeśli twój znajomy prowadzi firmę to jest niezłym durniem jeśli nie wie jaki okres wypowiedzenia przysługuje pracownikom.

    3 1 Cytuj
  • 5 maj 2020
    dirty_affair napisał/a:

    Jeśli twój znajomy prowadzi firmę to jest niezłym durniem jeśli nie wie jaki okres wypowiedzenia przysługuje pracownikom.

    U niego życie płynie jak na Wyspach Bergamutach, pora się do tego przyzwyczaić.

    2 1 Cytuj
  • 5 maj 2020

    No to napisze tak aby miód się lał .

    Kazdy kto złożył wniosek przed 1. 04. 2020 otrzymał pomoc w postaci gotówki na koncie firmowym. Dlatego mikroprzedsiębiorcy utrzymali wszystkie stanowiska i nie brakuje im pieniędzy na bieżące utrzymanie firm. Polski rząd wzorował się na rządzie czeskim, który sprawnie zasilił konta proszący o pomoc smaal biznes.
    Dziękujemy wam za to prezesie i premierze. Jesteście wspaniali. Bez was byśmy sobie nie poradzili.

    2 Cytuj

Odpowiedz