Forum » Społeczeństwo

Kocham PiS

  • 10 lip 2017
    m_markos napisał/a:

    Piszą w gazetach że:
    ------------------------------------
    Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda, Zbigniew Ziobro, Patryk Jaki – to do nich zwracali się z prośbą o pomoc oszukani na miliony złotych Polacy. Z jakim efektem? Żadnym. Byli członkowie SKOK Wołomin, którzy padli ofiarą oszustów i walczą o odzyskanie pieniędzy, zdradzają kulisy kontaktów z najważniejszymi politykami PiS i twierdzą, że „obecna władza tkwi w tej aferze po uszy”. Ministerstwo Sprawiedliwości odpiera wszelkie zarzuty. O największym przekręcie w historii III Rzeczpospolitej piszą dziennikarze Onet.pl.
    http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/pis-i-afera-skok-o-pomoc-prosili-kaczynskiego/3tksejs
    ------------------------------------

    A tu po sieci krążą wycinki z gazetek SKOKu gdzie to Jarosław się reklamuje. Wszystko powiązane panowie i panie. Jako społeczeństwo zostaliśmy okradzeniu i nikt się nie kwapi żeby to wyjaśnić.

    Chyba Misiewicze i prywata jest najważniejsza !

    5 3 Cytuj
  • 10 lip 2017

    Oczywiście wszystkiemu winien PiS,całe zło tego świata to sprawka Kaczyńskiego.
    PO to świętoszki których celem było jedynie dobro Polski,walczyli z korupcją dopalaczami,karuzelami vatowskimi pilnowali aby żadna kamienica nie dostała się w ręce oszustów a nasz kraj był chwalony przez zachodnie media i polityków.Aż przyszedł wredny PiS i wszystko popsuł zaczęły sie afery paliwowe,vatowskie Amber Goldy i najgorsza z afer SKOK Wołomin gdzie PiS wspólnie z chłopcami z WSI ograbili tysiące ludzi.Największy szum podnoszą Misiewicze PO którzy robią w pory przed zmianami bo kto ich przyjmie gdy stracą stołeczki,dla byznesmena skorumpowany urzędnik jest dobry na urzędzie a nie broń Boże w jego firmie.Tak samo ci którzy rankiem słysząc dzwonek do drzwi modlą się aby był to listonosz nie mają powodów by chwalić PiS.Nie wspomnę o mediach którym PiSiory zabrały strumień kasy ,czy oni będą ich chwalić?Mamy prosty przykład na tym forum-kto najwiecej ujada na PiS-przegrany były wójt gminy kojarzonej z Wąchockiem czy Kłajem.Człowiek który nie potrafi zrozumieć że wyborcy dosyć mieli jego rządów i wybrali kogo innego a że padło na PiS to cała złość na Kaczora.A co byłoby gdyby następca był z PO?Jakie wtedy były by objawy choroby?

    8 10 Cytuj
  • 10 lip 2017
    krowka123 napisał/a:

    .Człowiek który nie potrafi zrozumieć że wyborcy dosyć mieli jego rządów i wybrali kogo innego a że padło na PiS to cała złość na Kaczora.A co byłoby gdyby następca był z PO?Jakie wtedy były by objawy choroby?

    To ja krótko. Ewolucja a nie rewolucja.
    Po rządzie PIS oczekiwałbym unikania błędów które popełniało PO ale także naprawienia tego co kulało. Zamiast tego dostaliśmy wątpliwej jakości rewolucję która zamienia złe na gorsze.

    10 6 Cytuj
  • 10 lip 2017

    Ewolucję to już mieliśmy przez 25 lat wychodząc z komuny gdy SB ewoluowali na obrońców demokracji,skompromitowani w stanie wojennym sędziowie mieli sie samooczyścić itp.Wmawiano że aby zbudować kapitalizm pierwszy milion trzeba ukraść a nastepne to już uczciwie itp. bzdury i zamiast rewolucji obalajacej poprzednio ustrój komuniści ewoluowali na kapitalistów i zbudowano teoretyczne państwo rządzone przez oligarchów.
    "Fiszer: Nie będzie porządku w Polsce, jeśli się nie rozstrzela 750000 szubrawców.
    Na to ktoś zauważa sceptycznie: Czy myślisz, że jest aż 750000 szubrawców?
    Fiszer: Nic nie szkodzi. W razie czego dobierzemy z uczciwych."

    8 9 Cytuj
  • 10 lip 2017

    Krówka nawet zdajesz sobie sprawy co z takiego toku myślenia jak Twój może wyniknąć.

    Co 4 lub 8 lat jak się będzie zmieniała opcja polityczna to będziemy udawać że wszystko co było za poprzedników było złe, trzeba rozwalić a później zbudować na swoje widzimisię...

    Mam nadzieję że ludzi o takich poglądach jest mało. Ja cenię sobie jednak rozwiązania które gwarantują poprawne funkcjonowanie niezależnie od opcji politycznej. Kraj ma być stabilny i realizować długookresowe cele a nie że co jakiś czas rewolucja.

    7 7 Cytuj
  • 10 lip 2017

    PiS nie jest niczemu winien. Oni chcą tylko dobrobytu Polaków. I każdy środek do jego osiągnięcia jest dobry.
    Gdy ten dobrobyt pis nam da, podwyzszajac podatki a jednocześnie obniża wiek emerytalny, jestem za. Nawet gdy te podatki będą najwyższe w trojmorzu.
    Gdy różne opłaty wzrosną, a przegonimy w dochodach Slowenie a może i Austrię, to jestem gotów płacić większy ZUS, ubezpieczenia samochodowe i większe koszty bankowe, a nawet jakby chleb był po 10 zł, to jak przegonimy Austrię w dochodach, to jestem za.
    Mogę nawet za kiełbasę na grilla płacić po 30 zł za kilo.
    Każdy człowiek jest za dobrobytem, ja też, dlatego życzę pisowni w wyrównywanie cen z zachodem, jak najlepiej.

    13 3 Cytuj
  • 10 lip 2017

    Mam nadzieję że opozycja przyniesie do sejmu karnistry i puszczą Kaczyńskiemu to co mówił kilka lat temu.
    zdjecie

    9 6 Cytuj
  • 10 lip 2017

    Nie porównywał bym tamtych kanistrow, wtedy chcieli podnieść cenę paliwa, aby się zapachapac.
    Teraz to służy społeczeństwu , Polakom.
    To pierwszy krok do zrównania nas z bogatą Anglią. Chodzi o to aby ceny u nas były takie same jak tam. Wtedy dochody firm wzrosną i będą wypłaty takie same jak tam. Podatki wzrosną, to i socjalne będzie identyczny.
    Teraz robimy błąd, bo mało zarabiamy i mało placimy. Chodzi o to abyśmy zarabiali tyle samo co w Anglii, ale aby to się stało, musimy też tyle samo płacić.
    Tak że jak w przyszłości pojedziemy do Niemiec czy Austrii a nawet Włoch, to tam będzie dla nas taniocha.

    9 6 Cytuj
  • 24 sie 2017

    Antonii "żondzi" !!!
    1. Kupił Autosan.
    2. Ogłosił przetarg na autobusy.
    3. Przegrał przetarg z Niemcami !!!!!
    MISZCZUNIO !!!!!!!!!

    8 6 Cytuj
  • 25 sie 2017

    Na zewnątrz nie manifestuje swoich poglądów, wiec gdy rozmawiałem z członkiem pis, dyskutowaliśmy, że ci którzy nie popierają pis to komuchy , nawet jak kiedyś walczyli po stronie solidarności o wolność.
    To wszystko komuchy i tu wymieniał pokoleń nazwiska wszystkich znanych działaczy antykomunistycznych, nawet tych lokalnych, nie będących obecnie członkami pis, bądź nie sympatyzujacymi z PiS.
    Zapytałem, czy jeżeli były komuch , będący prominentem w komunie, dzisiaj się nawrócił (raczej płynie z pradem) i zapisze się do PiS, bądź wspiera pis, to on jest komuchem czy nie?
    Jak nas wspiera i jest z nami, to oczywiście , że nie.

    Konkluzja jest taka że w Polsce są dwa społeczeństwa, właściwe to głosując na PiS i pozostali, czyli komuchy.
    Komuchem człowiek się już rodzi, dlatego już młodzież jest post PZPR owsa czyli komuchy.

    Definicja uczciwego człowieka i prawdziwego patrioty i prawdziwego Polaka jest taka, że każdy kto wspiera pis nawet kiboli bandyta czy onrowiec bandyta, są właściwym społeczeństwem.
    Pozostali to komuchy. Ja tez jestem komuchem, juz się nim urodzilem, pomyślałem żegnając się z członkiem pis. Po powrocie do domu, długo mylem dłoń, którą podałem dzialaczowi, aby zaraza na mnie nie przeszła.

    12 5 Cytuj
  • 25 sie 2017

    Może trochę temat poboczny, ale tak mnie naszło.

    Pracuję w dużej firmie (naprawdę dużej, >50 tys. osób zatrudnionych w ponad 80 krajach). Być zatrudnionym nie jest łatwo, przechodzi się specjalne "assessment centre" (ocena kompetencji) przed przyjęciem. Testy na logikę, rozwiązywanie zadań matematycznych na poziomie liceum, test psychologiczny, test MS Excel (wszystko po angielsku), test znajomości języka/języków ustny i pisemny, rozwiązywanie zadań i bycie w trakcie rozwiązywania obserwowanym przez 3 osoby.
    Proces jest żmudny i trudny.

    Dlaczego o tym piszę? Wydawało mi się do niedawna, że przechodząc taki cyrk, jest to jakieś świadectwo również KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH. Niestety myliłem się.
    Okazało się, że na "open spacie" są wyborcy PiS - ok, każdy ma prawo głosować na kogo chce, ale jak zaczeli wychwalać populizm i rozdawnictwo pieniędzy to sobie pomyślałem (jak wy mogliście skończyć ekonomie, finanse lub informatykę?).

    Po czym rozgorzała kłótnia, jak to przepisy korporacyjne mówiące o równości ograniczają im wolność słowa. Rzeczone osoby, nie widzą nic złego w tym, że będą głośno wypowiadać sformułowania:

    "każdy muzułmanin to terrorysta"
    "homoseksualizm to choroba i trzeba to leczyć, nie chce pracować z pedałem"
    "antykoncepcja to morderstwo"
    "in vitro i eutanazja to zbrodnia przeciwko ludzkości"

    Brak tym ludziom, holistycznego podejścia, że mogą mieć własne zdanie, ale sposób jego wypowiadania, nie może być ofensywny dla innych, bo narusza ich dobra osobiste.

    Oczywiście, dowiedziałem się też (chociaż jesteśmy mniej-więcej w tym samym wieku), że pewnie mam korzenie w PZPR i moi rodzice czerpali profity z tego okresu, a ja sam jestem lewakiem (nie jestem) i wolę europejskość od Polskości (to padło przy okazji dyskusji na tematy zmian w kanonie lektur i czytania wierszy smoleńskich).

    Generalnie, myślę, że bono ma racje - są dwa społeczeństwa, dwie Polski i NIE WIEM jak się dogadać z Polską PiSowską.

    11 6 Cytuj
  • 25 sie 2017

    Jeżeli rozwijamy myśli, to jeszcze jedna mi przyszła do głowy.
    Jakiś człowiek się rodzi w jakimś społeczeństwie, nazwijmy go umownie Kaczyński.
    Ma ambicje i charakter, chce mieć władzę nad ludźmi i chce przewodzić. Czy taką postać nazwiemy patriotą, być może ale jego osobowość nie jest przypisana do narodu.
    Gdyby się urodził we Francji, Korei i gdziekolwiek na świecie
    a miałby ten sam zbieg okoliczności, zrobił by to samo w każdym społeczeństwie. A więc jest to patriota międzynarodowy, internacjonalistyczny, marzący o równości i internacjonaliźmie na początek, lokalnym ale pod jego przywództwem.
    Tak kiedyś powstały Chiny, Związek Radziecki, wcześniej Rosja i USA, Indie...
    Czy to nie koniec budowy imperiów?

    13 17 Cytuj
  • 25 sie 2017
    Powodzianin_ napisał/a:

    (...)"każdy muzułmanin to terrorysta"
    "homoseksualizm to choroba i trzeba to leczyć, nie chce pracować z pedałem"
    "antykoncepcja to morderstwo"
    "in vitro i eutanazja to zbrodnia przeciwko ludzkości"
    (...)
    Oczywiście, dowiedziałem się też (chociaż jesteśmy mniej-więcej w tym samym wieku), że pewnie mam korzenie w PZPR i moi rodzice czerpali profity z tego okresu, a ja sam jestem lewakiem (nie jestem) i wolę europejskość od Polskości .
    (...)
    Generalnie, myślę, że bono ma racje - są dwa społeczeństwa, dwie Polski i NIE WIEM jak się dogadać z Polską PiSowską.

    To samo zauważyłem, tak samo część moich znajomych, rodziny się zachowuje. Niektórych to już w ogóle powaliło i wypisują na FB: śmierć wrogom ojczyzny choć z wypowiedzi by wynikało że wrogowie szczelnie otaczają Polskę a niektórzy już w niej są.
    Nigdy nie pałałem miłością do muzułmanów, ciapatych, homo, prawdziwych lewaków czy innych grup społecznych nielubianych przez PISiaków ale teraz to jakaś normalnie kampania nienawiści się rozpętała. Rozsądek nagle się gdzieś ulotnił wszystko wypełnione jakąś niechęcią, pochwałą linczu. Dla mnie to jakaś masowa histeria od której rozum kazuje mi się trzymać z daleka. Napewno nie jest to patriotyzm jak niektórzy uważają.

    9 36 Cytuj
  • 27 sie 2017

    Idą reklamy jedna za drugą w tv. a to pasta do zębów i od razu ekspert lekarz którego nikt nie zna a który potwierdza obraz w tv. a to środek odchudzający i znowu ekspert, którego nikt nie zna.

    Rządowi tak się ten rodzaj reklamy spodobał, że zaczął kopiować te reklamy; i tak materiał reklamowy -polityczny lub ekonomiczny i od razu ekspert dr, prof. którego nikt nie zna przeważnie wyższa szkoła w Nysie, Sanoku, Kielcach bądź Białymstoku.
    Zastanawiam się czy te postacie też nie są aktorami jak w przypadku tych z reklamy suplementów, które poleca np.Polskie Towarzystwo Stomatologiczne *.

    * w Suwałkach.

    9 43 Cytuj
  • 28 sie 2017

    No ja uważam że z ciebie powinni zrobić co najmniej głównego proroka i naukowca profesora wszech wiedzy. Radził byś, wieszczył prorokował a wszyscy by cię słuchali, podziwiali, prosili o rady. I było by pięknie i cudownie jak za czasów PO. I WŁAŚNIE BONO SIĘ WTEDY OBUDZIŁ, I NIESTETY STWIERDZIŁ, IŻ JEDYNE CO PRZEWIDZIAŁ TO TO ŻE SIĘ ZMOCZYŁ.......

    39 8 Cytuj
  • 28 sie 2017
    robert napisał/a:

    No ja uważam że z ciebie powinni zrobić co najmniej głównego proroka i naukowca profesora wszech wiedzy. Radził byś, wieszczył prorokował a wszyscy by cię słuchali, podziwiali, prosili o rady. I było by pięknie i cudownie jak za czasów PO. I WŁAŚNIE BONO SIĘ WTEDY OBUDZIŁ, I NIESTETY STWIERDZIŁ, IŻ JEDYNE CO PRZEWIDZIAŁ TO TO ŻE SIĘ ZMOCZYŁ.......

    Proroka już jednego mamy, nazywa się Kaczyński a i uczniów też ma.
    „Jam jest Pan, Bóg twój! Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną!”

    11 38 Cytuj
  • 28 sie 2017

    I napisane jest po pierwsze:
    "Nie będziesz brał imienia Pana Boga swego na daremno. i po drugie " Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu". :-))

    37 10 Cytuj
  • 28 sie 2017
    robert napisał/a:

    I napisane jest po pierwsze:
    "Nie będziesz brał imienia Pana Boga swego na daremno. i po drugie " Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu". :-))

    Pełna zgoda. Cytuj to rządzącym, którzy to robią gdzie tylko się da.

    12 37 Cytuj
  • 29 sie 2017

    Ja to cytuję tobie bono bo to ty i kłamiesz i siejesz demagogię, myślę że najwyższy czas się ogarnąć.

    27 8 Cytuj
  • 30 sie 2017

    I napisane jest po pierwsze:
    "Nie będziesz brał imienia Pana Boga swego na daremno. i po drugie " Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu". :-)) Doskonale pasuje do Szydło, Dudy i całego PiS-u, no i *****izji. Obnoszą się z religijnością, afiszują, klęczą tu i ówdzie, a łamią nie tylko ósme przykazanie. Prymas Polak wygarnął im to wprost na Jasnej Górze. Takiej wrednej kłamczuchy jak Pani Premier jeszcze nie było. Jej obłuda poraża. Tu religijność , a tu przewrotność, kłamstwa i brak empatii. Obrzydliwa baba.

    13 2 Cytuj
  • Andrzej 30 sie 2017

    Amen.

    6 Cytuj
  • 30 sie 2017

    Słowa Beaty Szydło rozwścieczyły ks. Wojciecha Lemańskiego, który zabrał głos na swoim Facebooku. "Do tej wypowiedzi traktowałem panią premier jako niezbyt zdolną, pozbawioną inwencji kobietę, którą prezes postawił na ważnym państwowym odcinku, który ją po wielokroć przerasta. Zdolna na swój sposób jest, to znaczy jest zdolna uzasadnić każde, najgłupsze nawet posunięcie swoich ministrów, którzy ostentacyjnie pokazują jej, że ta pani w tym rządzie nie ma nic do powiedzenia" – napisał.
    Dalej duchowny stwierdził, że premier jest podporządkowana "naczelnikowi" – Jarosławowi Kaczyńskiemu. "Ta marionetka, która porażkę nazywa zwycięstwem, niedorajdę - geniuszem, tchórza spod Smoleńska - reformatorem polskiej armii, a niedouczonym prawnikom pozwala demontować polski system sądownictwa" – pisze o Beacie Szydło ks. Lemański.
    "Skoro ta osoba zdecydowała się tysiącom ludzi, którzy wyszli na ulice i place polskich miast i miasteczek by stanąć w obronie niezależności sądów - zdecydowała się publicznie napluć w twarz i oskarżyć nas o to, że protestowaliśmy wtedy za pieniądze i pod czyjeś dyktando. To powiem o tej nieporadnej, zakompleksionej i mijającej się z prawdą na każdym kroku kobiecie, słowami byłego marszałka Dorna - 'łże jak bura suka'" – kończy swój wpis suspendowany ksiądz

    12 6 Cytuj
  • 30 sie 2017

    No cóż, polityka tego rzadu jest religią, i kto mówi przeciw temu rządowi jest antychrsytem, niezależnie czy jest bogobojny czy nie, czy jest duchownym czy nie, czy służy Ewangelii czy nie.

    Całe to nasze czrnowidztwo, nic nie da doputy, dopuki reszta będzie szła za tym rządem, jak Kubańczycy za Castro.
    Jak się nie przewrócił, to się nie nauczysz.

    10 4 Cytuj
  • Andrzej 30 sie 2017

    Uważam jednak, że ks. Lemanski powinien być trochę bardziej powściągliwy w doborze słów na forum publicznym. Jako księdza obowiązują go bardziej restrykcyjne zasady.

    5 7 Cytuj

Odpowiedz