Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 17 paź 2018
    taki_gość napisał/a:

    @bono nie tak ostro, nie do końca masz rację, przeczytaj sobie może to:

    https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-gdzie-zginelo-19-mld-zl-z-ofe-ujawniamy-tajemnice,nId,1100606

    Nie ma tu nic o kradzieży!!!! tylko o kreatywnej księgowości.
    Pieniądze z budżetu nie służyły do przestępstwa, tylko do jego ratowania.

    6 1 Cytuj
  • 17 paź 2018

    Pewnie za rok albo dwa rząd powie tak, wasze pieniądze z ofe wróciły do was jako 500+ A emerytury będziemy mieć na poziomie 100euro

    6 1 Cytuj
  • 17 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Rostowski z Tuskiem ratowali własny rząd, któremu groziła dymisja z uwagi na przekroczenie konstytucyjnego progu oszczędnościowego, więc ukradł pieniądze

    Jesteś niewiarygodna bo sprzedajna.
    Wcześniej na Szlachetce nie zostawiałaś suchej nitki, a teraz to Twój mentor.
    Powiedz kiedy kłamiesz?.

    8 1 Cytuj
  • 18 paź 2018
    bono napisał/a:

    Nie ma tu nic o kradzieży!!!! tylko o kreatywnej księgowości.
    Pieniądze z budżetu nie służyły do przestępstwa, tylko do jego ratowania.

    No pięknie złodziejstwo nazwałeś kreatywną księgowością. Własne tak robił poprzedni rząd przez osiem lat. Kreatywnie księgował.....

    1 6 Cytuj
  • Beata 18 paź 2018
    bono napisał/a:

    Wskaż złodzieja, personalnie a nie pisz banialuk.
    Wolała byś, aby w kryzysie nie było wypłacania świadczeń emerytalnych?
    Zaczekamy jak ten rząd przejdzie kryzys, gdy PLN będzie wymienialny na EURO po 6 PLN, bo wartość pln wtedy spadła o 40%. I kryzysu nikt nie odczuł, nawet o nim w Polsce nie wiele wiedzieliśmy.

    Gdzie Ty pod koniec 2013 roku miałeś jakiś kryzys?
    Chyba, że chodzi Ci o kryzys władzy i rządu?
    Ratujmy rząd zabierając pieniądze ludziom. Brawo.

    1 7 Cytuj
  • 18 paź 2018
    taki_gość napisał/a:

    No pięknie złodziejstwo nazwałeś kreatywną księgowością. Własne tak robił poprzedni rząd przez osiem lat. Kreatywnie księgował.....

    Wskaż złodzieja, personalnie a nie pisz banialuk.

    6 1 Cytuj
  • 18 paź 2018
    ZwyklyCzlek napisał/a:

    Bagietka jest idealnym odzwierciedleniem całego pisu. Atak, atak, atak. Zaszczuć tych którzy ich nie popierają, bo tylko oni i ich punkt widzenia jest jedynym słusznym kierunkiem. Jeśli nie jesteś z nimi, jesteś "uPośledzonym POlakiem" . Szczerze napluł bym Ci w twarz za brak szacunku do rodaków. Uważacie się za lepszych, dążycie do dyktatury i nie jest możliwa żadna forma dialogu z wami. Jak chcecie robić coś dla dobra ludzi skoro nie potraficie wysłuchać obu stron? Tylko albo z nami albo jesteś margines. Z każdą osobą z którą rozmawiam i popiera pis dzieje się dokładnie to samo. Czy to znajomy (bliższy czy dalszy), czy osoba z którą przypadkiem rozmawiam w towarzystwie, jeśli zejdziemy na temat polityki, uruchamia się jakiś system. Rozmówcy nie interesuje już, że np. nie popieram nikogo, tylko od razu jest atak, nie mogę mieć argumentów przeciw ich partii bo od razu jestem głupi, naiwny itd. Niema możliwości dyskusji z pisem, tak pierze mózgi Jarosław zawsze dziewica i jego pobratymcy. Nie rozumiem tego. Może byłbym skłonny poprzeć pis, ale widząc te zachowania jak w jakieś sekcie, dążenie do przejęcia absolutnie wszystkiego, boje się w tym uczestniczyć. Już zapisał się w historii Polski pewien sąsiad, który bardzo chciał wszystko przejąć i nad wszystkim panować. Nie będę przytaczał jak to się skończyło dla nas jak i dla niego.

    Czy mogę się podpisać pod Twoim postem?:)

    4 1 Cytuj
  • 18 paź 2018
    t-34 napisał/a:

    w ramach przerywnika w bezsensownych dyskusjach z Bagietką....

    Portal Onet.pl ujawnił, ile pieniędzy na rzecz ojca Tadeusza Rydzyka przelały ministerstwa. W ciągu jednego roku toruński redemptorysta otrzymał od polskiego rządu ponad 6 milionów złotych. Najbardziej hojne było ministerstwo sprawiedliwości.

    Poseł Mariusz Witczak w zapytaniu poselskim do wszystkich resortów i Kancelarii Premiera, poprosił o dane za okres od maja 2017 do maja 2018 roku. Polityk Platformy Obywatelskiej pytał o wsparcie dla instytucji powiązanych z ojcem Tadeuszem Rydzykiem: Telewizja Trwam, Radio Maryja, Fundacja Lux Veritatis oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

    Jak podaje ''Onet'', z przesłanych odpowiedzi wynika, że resort sprawiedliwości przelał na konta instytucji związanych z Radiem Maryja blisko 2,15 mln złotych. Część środków z dofinansowania wydano m.in. na koncert kolęd w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Równie hojny był wicepremier Jarosław Gowin. Z budżetu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego popłynęło 2,11 mln złotych. Znaczna część pieniędzy trafiła do kasy Wyższej Szkoły Polityki Społecznej i Medialnej.

    Trzecie miejsce w zestawieniu zajmuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Resort dyplomacji zapłacił wyższej uczelni ojca Rydzyka i fundacji Lux Veritatis ponad 835 tysięcy.

    Dowiedz się więcej: Fakt: Rząd da Rydzykowi 100 milionów złotych na muzeum

    Na kolejnych miejscach znalazły się: Ministerstwo Środowiska (738 tysięcy złotych), Ministerstwa Kultury (140 tysięcy złotych), Ministerstwo Przedsiębiorczości (258 zł za prenumeratę) i Ministerstwo Finansów (120 zł za udział w konferencji). 8 ministerstw i Kancelaria Premiera nie przelały na konta instytucji związanych z Radiem Maryja i Telewizją Trwam ani złotówki - czytamy w ''Onecie''.

    - To spłacanie politycznych długów. PiS publicznymi pieniędzmi odwdzięcza się Tadeuszowi Rydzykowi za poparcie. O nic innego tu nie chodzi - komentuje Mariusz Witczak z PO.

    Ciekawi mnie fragment o planowanych 100mln na muzeum Rydzyka (prywatne!). Najbardziej ciekawi mnie co na to powie Bagietka, którą muzeum PUBLICZNE za marny procent tej sumy tak strasznie uwiera w rowie....

    4 1 Cytuj
  • 18 paź 2018
    ZdolnaZDolnego napisał/a:

    Ciekawi mnie fragment o planowanych 100mln na muzeum Rydzyka (prywatne!). Najbardziej ciekawi mnie co na to powie Bagietka, którą muzeum PUBLICZNE za marny procent tej sumy tak strasznie uwiera w rowie....

    Nic ją nie uwiera, tylko wykonuje plan umowy o dzieło.

    7 1 Cytuj
  • Beata 18 paź 2018

    Lewactwo sobie huczy na temat Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II

    "Co złego w tym, że Państwo Polskie inwestuje fundusze w muzeum, które przywraca Polakom pamięć i tożsamość ??? Proszę o konkrety jeśli są jakieś fakty niezgodne z prawdą !!! Nie czytałem o protestach na łamach tego tygodnika o podobnym muzeum Polin"

    1 7 Cytuj
  • 18 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Lewactwo sobie huczy na temat Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II

    "Co złego w tym, że Państwo Polskie inwestuje fundusze w muzeum, które przywraca Polakom pamięć i tożsamość ??? Proszę o konkrety jeśli są jakieś fakty niezgodne z prawdą !!! Nie czytałem o protestach na łamach tego tygodnika o podobnym muzeum Polin"

    a to nie ty krytykowałaś MO za budowę muzeum w Myślenicach?

    6 1 Cytuj
  • 18 paź 2018
    wert napisał/a:

    a to nie ty krytykowałaś MO za budowę muzeum w Myślenicach?

    Ja Bagietka krytykowałam budowę muzeum, ale jest dobre muzeum i złe muzeum tak jak w bajeczce dla dzieci o dobrej i złej dziewczynce:
    ta zła namówiła tą dobrą aby z balkonu pluły na przechodniów,
    i ta zła trafiła trzy razy a ta dobra dwanaście razy,
    a wiecie dlaczego?
    Bo dobro zawsze zwycięża.

    5 2 Cytuj
  • Beata 18 paź 2018
    wert napisał/a:

    a to nie ty krytykowałaś MO za budowę muzeum w Myślenicach?

    Tak ja. Czym innym jest muzeum w dużym mieście dotowane z budżetu a czym innym w mieścinie.
    W Toruniu muzeum ma swoich krytyków.
    Chcesz porównywać wartościowość eksponatów?

    1 5 Cytuj
  • 18 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Tak ja. Czym innym jest muzeum w dużym mieście dotowane z budżetu a czym innym w mieścinie.
    W Toruniu muzeum ma swoich krytyków.
    Chcesz porównywać wartościowość eksponatów?

    Myślę, że ten wpis w pełnej krasie ukazuje twoją osobowość i związki z naszym miastem. Apeluję do wszystkich o całkowity bojkot tego trola.

    4 1 Cytuj
  • 18 paź 2018

    Bono - nie trzeba było długo czekać

    4 1 Cytuj
  • Beata 18 paź 2018

    Już o tym pisałam. Muzea, Opery, Teatry to elementy stawiane w dużych aglomeracjach a nie miastach po 20 tys ludzi tak samo jak stadiony.
    Jeżeli pakuje się 15 mln w Muzeum gdy są wszędzie braki finansowe plus ogromne zadłużenie, jest to poroniony pomysł.

    1 4 Cytuj
  • 18 paź 2018

    Bo Myślenice nie mają swojej historii i nie ma tu ludzimających coś do zaoferowania.
    NIE BREDŹ.

    BOJKOTUJMY TEGO TROLA

    4 1 Cytuj
  • Beata 18 paź 2018
    wert napisał/a:

    Bo Myślenice nie mają swojej historii i nie ma tu ludzimających coś do zaoferowania.
    NIE BREDŹ.

    BOJKOTUJMY TEGO TROLA

    Każda mieścina czy wieś ma swoją historię. Czy Lipnik też ma stawiać muzeum IIWŚ?

    Bojkotuj sobie kogo chcesz. Faktów nie zamilczysz.

    Ostrowski zadłużył naszą gminę po uszy a Muzeum jest jednym z gwoździ to tej trumny.
    Pewnie dlatego ucieka zostawiając na posterunku Halka.

    1 6 Cytuj
  • 18 paź 2018

    Zachęcam do oderwania się od miasto-info i zobaczenia na facebook na post Dariusza Szczotkowskiego :

    https://www.facebook.com/dariusz.szczotkowski/videos/2169988709687513/

    Wszystko będzie jasne po co idzie PIS do wyborów :)

    Prawdy zakrzyczeć się nie da !

    8 1 Cytuj
  • 18 paź 2018
    bono napisał/a:

    Wskaż złodzieja, personalnie a nie pisz banialuk.

    A podkładanie dokumentów o podwyższeniu kwoty zakupu działek jak nazwiesz? Małą szkodliwością społeczną?????!!!!!

    4 3 Cytuj
  • Beata 18 paź 2018

    Dzisiejsze taśmy Minister Bieńkowskiej to też mała szkodliwość czynu? NIK robił kontrole wydatkowania pieniędzy unijnych tak by wyniki wyszły dobrze czyli tak jak chciał rząd.

    Oczywiście też nie było przekrętu bo przecież nikomu nic nie ukradziono :)

    1 4 Cytuj
  • 18 paź 2018
    bono napisał/a:

    Ja Bagietka krytykowałam budowę muzeum, ale jest dobre muzeum i złe muzeum tak jak w bajeczce dla dzieci o dobrej i złej dziewczynce:
    ta zła namówiła tą dobrą aby z balkonu pluły na przechodniów,
    i ta zła trafiła trzy razy a ta dobra dwanaście razy,
    a wiecie dlaczego?
    Bo dobro zawsze zwycięża.

    Analizując absolutnie nie-fanatyczny (sic!!:) tok rozumowania Bagietki, dobre muzeum musi kosztować co najmniej jedną setkę mln i mieć za patrona jakiegoś świętego, ewentualnie kogoś z PiSu. ;)

    3 1 Cytuj
  • 18 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Każda mieścina czy wieś ma swoją historię. Czy Lipnik też ma stawiać muzeum IIWŚ?

    Bojkotuj sobie kogo chcesz. Faktów nie zamilczysz.

    Ostrowski zadłużył naszą gminę po uszy a Muzeum jest jednym z gwoździ to tej trumny.
    Pewnie dlatego ucieka zostawiając na posterunku Halka.

    Bagietko, proszę o jakąś merytorykę:
    1. Czy muzeum jest prywatnym widzimisie Ostrowskiego, wybudowanym wyłącznie z jego decyzji?
    2. Jaki Ostrowski miałby ukryty interes w budowaniu niepotrzebnego ponoć i bezwartościowego muzeum?
    3. Czy muzeum nie jest jedną z wizytówek gminy, podnosząca jej wartość turystyczną?
    4. W czym to muzeum jest "gorsze" od tego papieskiego, w Łagiewnikach?

    3 Cytuj
  • Beata 18 paź 2018
    ZdolnaZDolnego napisał/a:

    Bagietko, proszę o jakąś merytorykę:
    1. Czy muzeum jest prywatnym widzimisie Ostrowskiego, wybudowanym wyłącznie z jego decyzji?
    2. Jaki Ostrowski miałby ukryty interes w budowaniu niepotrzebnego ponoć i bezwartościowego muzeum?
    3. Czy muzeum nie jest jedną z wizytówek gminy, podnosząca jej wartość turystyczną?
    4. W czym to muzeum jest "gorsze" od tego papieskiego, w Łagiewnikach?

    Czy nie wystarczająco już podniesiono wartość turystyczną Myślenic, strzelnicą?
    Strzelałaś?

    6 Cytuj
  • 18 paź 2018
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    A podkładanie dokumentów o podwyższeniu kwoty zakupu działek jak nazwiesz? Małą szkodliwością społeczną?????!!!!!

    Tego typu kradzież nadużycia (kradzież) jest i była, we wszystkich państwowych instytucjach, stąd państwa w państwie powinno być jak najmniej, a teraz jest na odwrót, nacjonalizuje się co się da.
    Przecież milionowe odprawy, nagrody, pensje spółek skarbu państwa to też kradzież w białych rękawiczkach i narasta bo obecna ekipa hojnie obdarowuje swoich.
    Jak go zwał tak go zwał, trzeba zrobić audyt za której ekipy więcej (poza watem bo to kradzież w biały dzień), wypływa z budżetu pod różnym pretekstem zawyżaniu kwoty działek, czy zamiast 70 tyś wypłaty dla członków rad nadzorczych są to kwoty po 150 tyś.
    Kamuflaż jest różny a można rzeźbić na wiele sposobów, dlatego tak bardzo chętnym państwowej kasy, zależy na nacjonalizacji.

    Jesteśmy pokoleniem komuny i marzy nam się komuna w wydaniu kapitalistycznym tzn, czujemy się właścicielami państwowych przedsiębiorstw.

    4 1 Cytuj

Odpowiedz