Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 22 lis 2018
    bono napisał/a:

    Po sądowej kapitulacji PiS i po aferze korupcyjnej KNF, chciało by się dziś za Kaczyńskim i Brudzińskim krzyczeć:

    "Cały świat się dziś z was śmieje, bolszewicy i złodzieje"

    Ale nikt tego nie robi, bo społeczeństwo nie chce zniżać się do poziomu tych panów.

    Retoryka godna Twojego guru Donalda.....szkoda gadać

    bono napisał/a:

    Nudzisz tymi pierdołami propagandowymi. czytaj to sam to tekst dla takich jak ty.

    no i rozumiem, że masz jakąś tam jedną słuszną wykładnię a cała reszta to bolszewicko-złodziejskie pierdoły. Ot argument......generalnie tu kończy się poziom rozmowy.

    2 8 Cytuj
  • 22 lis 2018

    Spotkał mnie dzisiaj sąsiad i mówi, Panie dobrze że zanim PiS zaczął rządzić weszliśmy do Unii.
    Gdybyśmy Panie nie byli dziś w UE to dzisiaj mielibyśmy Hiszpanię Franco. Kościół i Kaczyński na 30 lat.
    Przecież tam niektórzy też z Franco byli zadowoleni a Stalin dla znacznej części Rosjan to postać kultowa.

    18 3 Cytuj
  • 22 lis 2018

    W sądzie mężczyzna do ironicznie śmiejącego się na widok Wałęsy, Kaczyńskiego.
    Mężczyzna: Z czego się pan Jarek śmieje?
    J. Kaczyński: Panem Jarkiem to ja byłem 40 lat temu.
    M: A jak mam mówić: panie prezesie? Nie jestem w tej partii.
    JK: Najlepiej, żeby pan w ogóle nic nie mówił.
    M: Ale ja sobie będę mówił, proszę pana, to wolny kraj.
    JK: W każdym razie nie do mnie.
    M: A dlaczego nie? Pan stoi koło mnie.
    JK: Bo ja sobie tego nie życzę.
    M: To pan nie słucha.

    I wtedy... Jarosław Kaczyński zwraca się do policjantów słowami: jesteście z policji, tu się dzieją rzeczy, które nie powinny się dziać, a państwo nie interweniują. Wtedy jeszcze raz do rozmowy włącza się mężczyzna: Powiedziałem Panie Jarku, czy to jest obraźliwe?

    ps. Przerost pierwszego sortu nad drugim sortem.

    23 3 Cytuj
  • 22 lis 2018
    bono napisał/a:

    W sądzie mężczyzna do ironicznie śmiejącego się na widok Wałęsy, Kaczyńskiego.
    Mężczyzna: Z czego się pan Jarek śmieje?
    J. Kaczyński: Panem Jarkiem to ja byłem 40 lat temu.
    M: A jak mam mówić: panie prezesie? Nie jestem w tej partii.
    JK: Najlepiej, żeby pan w ogóle nic nie mówił.
    M: Ale ja sobie będę mówił, proszę pana, to wolny kraj.
    JK: W każdym razie nie do mnie.
    M: A dlaczego nie? Pan stoi koło mnie.
    JK: Bo ja sobie tego nie życzę.
    M: To pan nie słucha.

    I wtedy... Jarosław Kaczyński zwraca się do policjantów słowami: jesteście z policji, tu się dzieją rzeczy, które nie powinny się dziać, a państwo nie interweniują. Wtedy jeszcze raz do rozmowy włącza się mężczyzna: Powiedziałem Panie Jarku, czy to jest obraźliwe?

    ps. Przerost pierwszego sortu nad drugim sortem.

    Pomyśl trochę i odpowiedz mi proszę. Po co zaczął rozmowę z Kaczyńskim?

    1 10 Cytuj
  • 22 lis 2018
    taki_gość napisał/a:

    Pomyśl trochę i odpowiedz mi proszę. Po co zaczął rozmowę z Kaczyńskim?

    Myślę, myślę i wymyśliłem. Zaczął rozmowę z Kaczyńskim bo.... mógł.

    21 2 Cytuj
  • 22 lis 2018

    Czujna Bagietka o drugiej w nocy odkryła mój drugosortowy szkalujący dojną zmianę tekst.....
    Cześć jej i chwała za partyjną czujność !!!! Niech jej to prezes wynagrodzi !!
    Choć obawiam się, że w tym tempie to się całodobowo zapisze na śmierć.......
    A swoją drogą jak ciekawie można zinterpretować ten sam tekst (poniżej fragment najciekawszy) na sposób dobrozmianowy.....
    Zauważcie od początku dojnej zmiany zawsze winni są ONI !!!! (no i Tusk....)
    ale nigdy PiS......

    Bank Światowy skomentował zatrudnienie na intratnym stanowisku Kacpra Kamińskiego, syna koordynatora służb specjalnych i wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego. "Wyboru Doradców Dyrektorów Wykonawczych w Banku Światowym dokonują sami Dyrektorzy Wykonawczy, którzy mianowani są z kolei przez kraje członkowskie Banku" - poinformował na Twitterze Bank Światowy. Tym samym potwierdził, że to strona polska odpowiada za powierzenie stanowiska synowi Mariusza Kamińskiego.

    Bank Światowy poinformował w środę na Twitterze, że "wyboru Doradców Dyrektorów Wykonawczych w Banku Światowym dokonują sami Dyrektorzy Wykonawczy, którzy mianowani są z kolei przez kraje członkowskie Banku, kierownictwo BŚ nie uczestniczy w procesie wyboru kandydatów na te stanowiska".

    Według portalu wyborcza.pl, Bank Światowy w swoim oświadczeniu "obala wersję NBP i rządowych mediów na temat zatrudnienia w Waszyngtonie na intratnym stanowisku Kacpra Kamińskiego, syna koordynatora służb specjalnych i wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego".

    Kurde chyba Bagietka miała rację ?????
    Ludziska jak myślicie ???

    9 3 Cytuj
  • 22 lis 2018

    Minęły 22 minuty bez trafnej, ciętej i inteligentnej odpowiedzi..... Co zrobiłem źle ????
    Gdzie Bagietka ??
    Czemu klawiatury nie chwyta ??? Na komputer nie siada ????
    Wolski nie ratuje przed drugosorciakiem ????

    8 3 Cytuj
  • Beata 22 lis 2018
    bono napisał/a:

    Po sądowej kapitulacji PiS i po aferze korupcyjnej KNF, chciało by się dziś za Kaczyńskim i Brudzińskim krzyczeć:

    "Cały świat się dziś z was śmieje, bolszewicy i złodzieje"

    Ale nikt tego nie robi, bo społeczeństwo nie chce zniżać się do poziomu tych panów.

    Widzę, że nie rozumiesz strategii, ale to świadczy o tym, że obecny rząd wszystko robi tak, że nawet opozycja jest zadowolona z jakiegoś swojego sukcesu, a zmiany w wymiarze sprawiedliwości przeszły w 75% tego co zostało zaplanowane.

    Cztery kroki w przód i jeden w tył :)

    3 11 Cytuj
  • Beata 22 lis 2018
    t-34 napisał/a:

    Minęły 22 minuty bez trafnej, ciętej i inteligentnej odpowiedzi..... Co zrobiłem źle ????
    Gdzie Bagietka ??
    Czemu klawiatury nie chwyta ??? Na komputer nie siada ????
    Wolski nie ratuje przed drugosorciakiem ????

    Myślę, że wyraźnie opisałam całą sytuację, więc czego jeszcze oczekujesz?
    Dyrektor zawsze wnioskuje o zatrudnienie na tych stanowiskach a decyzja dotycząca osób należy do Państwa, w tym przypadku władz banku narodowego. Co w tym dziwnego?

    2 9 Cytuj
  • Beata 23 lis 2018
    bono napisał/a:

    bo.... mógł.

    I zmienił się przekaz w sprawie wycofania się pod naporem TSUE. Wcześniej zadowoleni w TV, że PiS się wycofał jak przy ustawie o IPN ale już przejrzeli na oczy i zrozumieli, że PiS załatwił ich bez mydełka FA, podobnie jak Timmermansa i TSUE ;)
    Wszyscy zajęli się podpuchą jaką było usunięcie Gersdorf i sędziów SN. Gersdorf jeszcze tą całą atmosferę rozkręcała w całej Unii, więc wszystkie oczy zamiast na to co było kluczowe w reformie wymiaru sprawiedliwości, skupiły się na tym co było tylko przeznaczonym na pożarcie pionkiem na szachownicy.
    Teraz KE zadowolona bo ugrała to co chciała albo raczej to co PiS rzucił na pożarcie. Timmermans zadowolony z siebie a PiS zrobił to co miał zrobić i wprowadził kluczowe zmiany w KRS, Izbie Dyscyplinarnej wyjętej spod I Prezes, zmiany ustaw o wszystkich sądach od powszechnych po najwyższy.
    Tylko opozycja widzi i zrozumiała wreszcie jak naprawdę wygląda bilans zysków i strat.
    Oni są tak prymitywnie myślący, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać

    4 8 Cytuj
  • 23 lis 2018
    Bagietka napisał/a:

    I zmienił się przekaz w sprawie wycofania się pod naporem TSUE. Wcześniej zadowoleni w TV, że PiS się wycofał jak przy ustawie o IPN ale już przejrzeli na oczy i zrozumieli, że PiS załatwił ich bez mydełka FA, podobnie jak Timmermansa i TSUE ;)
    Wszyscy zajęli się podpuchą jaką było usunięcie Gersdorf i sędziów SN. Gersdorf jeszcze tą całą atmosferę rozkręcała w całej Unii, więc wszystkie oczy zamiast na to co było kluczowe w reformie wymiaru sprawiedliwości, skupiły się na tym co było tylko przeznaczonym na pożarcie pionkiem na szachownicy.
    Teraz KE zadowolona bo ugrała to co chciała albo raczej to co PiS rzucił na pożarcie. Timmermans zadowolony z siebie a PiS zrobił to co miał zrobić i wprowadził kluczowe zmiany w KRS, Izbie Dyscyplinarnej wyjętej spod I Prezes, zmiany ustaw o wszystkich sądach od powszechnych po najwyższy.
    Tylko opozycja widzi i zrozumiała wreszcie jak naprawdę wygląda bilans zysków i strat.
    Oni są tak prymitywnie myślący, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać

    Piszesz i myślisz tak typowo PiSowsko, wszyscy wokoło poza pis to agenci, źli ludzie, byłe ZOMO i banda i wrogowie.
    To was ludzi PiS charakteryzuje, jesteście nieufni, podejrzliwi i szczekacie na wszystkich w koło, taki trochę kundelek, który zajął miejsce psa rasowego i warczy na każdego kto się zbliża.

    Ani UE ani ja ani Timmermans nie życzy Wam źle. Każdy właściwy ruch jest przeze mnie serdecznie przyjmowany, akceptowany i działa na korzyść rządzących.
    Sęk w tym, że wasza władza, to raptus, który nie potrafi przeprowadzić zmian niezauważalnie, dyskretnie i przede wszystkim prawnie. Te wasze zmiany robicie tak jak kiedyś Włdza Ludowa i tak Was postrzegamy my obywatele i świat.
    Kompletny brak dyplomacji. Takich pisowskich celebrytów rządowych należało by wysłać na Tajwan aby o d Chińczyków nauczyli się tych zasad.

    Nikogo nie ograliście, bo zmiany należało przeprowadzić tylko......
    prawnie.
    Wasi to przeprowadzili jak wujek Mietek:

    Jaś z cyrku wrócił i poskarżył się mamie, że klaun się z niego śmiał.
    Mama -pójdziesz jutro do cyrku jeszcze raz i pójdzie z tobą wujek Mietek-mistrz ciętej riposty i jak klaun jeszcze raz się będzie z ciebie śmiał, to wujek Mietek go zgasi ciętą językiem.
    Rzeczywiście klaun znów podszedł do Jasia i zaczął dogadywać,
    na to wstał wujem Mietek-mistrz ciętej riposty
    i mówi do klauna,-spier.alaj.

    Nikt wam źle nie życzy tylko róbcie coś mądrego. Vat OK, ale wracałem wczoraj z Warszawy, a S7 po Tusku jeszcze kończona a Kielce Kraków, którą się tak PiS chwali, nawet łopata w polu nie wbita.
    Gaz będzie z USA, ale kto gazoport wybudował PiS? a co z tą Mierzeją Wiślaną, same pierdoły słyszę jak za Gierka a nic się nie robi, a za 50 lat to mi będzie wisieć czy coś zbudowali czy nie. A o 500 + nikt nie wspomnie.

    18 2 Cytuj
  • 23 lis 2018

    PS.
    Ranga i autorytet uczelni Rydzyka wzrasta, bo prawdopodobnie ukończy ja w styczniu, Misiewicz prawa ręka Macierewicza.

    19 1 Cytuj
  • 23 lis 2018
    Bagietka napisał/a:

    Myślę, że wyraźnie opisałam całą sytuację, więc czego jeszcze oczekujesz?
    Dyrektor zawsze wnioskuje o zatrudnienie na tych stanowiskach a decyzja dotycząca osób należy do Państwa, w tym przypadku władz banku narodowego. Co w tym dziwnego?

    Czyli wyszło na moje... Młody... zdolny ....syn kolegi z rządu .......

    6 2 Cytuj
  • 23 lis 2018

    Kolejny zdolny ....... z dedykacją dla towarzyszki Bagietki ....Oczywiście na pewno był sprawiedliwy konkurs na stanowisko.... Choć ostatnio strasznie dużo tych młodych zdolnych z PiSu....

    Syn Julii Przyłębskiej objął ważne stanowisko. Został dyrektorem w Pekao S.A.
    Marcin Przyłębski dostał dyrektorskie stanowisko w banku Pekao S.A. - podaje "Newsweek". Syn prezes Trybunału Konstytucyjnego oraz ambasadora w Berlinie zdaniem banku ma "posiadać wszelkie kwalifikacje i doświadczenie" do pełnienia tej funkcji.

    Od listopada 2017 roku Przyłębski jest dyrektorem ds. współpracy z instytucjami w zrepolonizowanym banku Pekao S.A. Wcześniej syn Julii i Andrzeja Przyłębskich zasiadał na stanowisku dyrektora w Biurze Obsługi Inwestorów w ratuszu w Poznaniu.

    Jak zauważył "Newsweek", Marcin Przyłębski współpracował z prezydentami Poznania, którzy byli związani lub popierani przez Platformę Obywatelską: chodzi o Ryszarda Grobelnego, który rządził ratuszem w latach 1998–2014 oraz Jacka Jaśkowiaka, który obecnie piastuje stanowisko prezydenta miasta.

    Zdaniem Pekao S.A. syn prezes Trybunału Konstytucyjnego oraz ambasadora w Berlinie "posiada wszelkie kwalifikacje i doświadczenie" do pełnienia funkcji dyrektora w strukturach banku. "Od wielu lat komentuje sprawy gospodarcze w mediach lokalnych i ogólnopolskich" - tak odpowiedziało biuro prasowe na pytania tygodnika. Bank nie ujawniał, ile Marcin Przyłębski zarabia na tym stanowisku.

    7 1 Cytuj
  • 24 lis 2018

    Kaczyński buduje nowy ustrój, najbardziej przypominający chiński współczesny socjalizm z kapitałem pod kontrola PiS.
    Przygotowują ustawę ze jak ci udowodni skarbówka niezgodnosc, to może państwo przejąć firmę.
    Ojciec tez zauważa, ze w rządowej TVP pokazują z radością strajk we Francji jak za komuny. Czyli w naszym bloku, dzisiaj to Polska i Węgry, jest dobrze a imperialistów z zachodu ludzie walczą o byt.
    USA Trumpa teraz nie jest imperialna, ale jak rząd obejmą demokraci to pewnie będzie.
    A bagietka daje link do Bundestagu i porównuje z naszym łamaniem konstytucji.
    Droga bagietko tam na wniosek naszych posłów pomagają im w obronie konstytucji a nie narzucają nam prawo.
    Nominacja w Niemczech nie łamie tamtejszej konstytucji , a PiS robi bawi się w dyktatora i robi co chce i na to w UE zgody nie ma.

    20 2 Cytuj
  • Beata 24 lis 2018

    Demokracja Akt Drugi.
    Pokazują to co jest. Pokaż ojcu by się nawrócił :)

    https://www.facebook.com/CNEWSofficiel/videos/vb.76952916976/313904569198354/

    1 6 Cytuj
  • 24 lis 2018

    Widzę trzy możliwości towarzyszko Bagietko po obejrzeniu tego filmiku.
    1. Jak za starej dobrej matuszki partii tradycyjne A U WAS MURZYNÓW BIJĄ ....
    2. Namawiasz nas do zaostrzenia protestów przeciw tym orłom z twojej partii i rządu.....
    3. pokazujesz co nas czeka jak ośmielimy się protestować przeciw dojnej zmianie....

    pytanie co wybrać ????

    6 1 Cytuj
  • Beata 24 lis 2018

    Może oglądaj na żywo i porównaj. Jestem zdania, że Trump miał rację wycofując się z tych wszystkich pakietów.

    https://www.facebook.com/sputnik.deutschland/videos/281634889133992/

    1 7 Cytuj
  • 24 lis 2018

    No dziś partyjna czujność na szóstkę....
    Pooglądałem i myślę, że powinnaś więcej nie pokazywać takich filmów, bo jak się społeczeństwo rozochoci od oglądania to was na taczkach wywieziemy za tą waszą uczciwość.....

    Ot przykład z dzisiaj chyba .... wiem słowo przeciw słowu .... ale dlaczego mam wierzyć jakimś tam politykom z PiSu którzy ciągle coś tam mówią niekoniecznie zgodnie z prawdą ????

    Podejrzany ws. SKOK Wołomin obciąża PiS. Ostra reakcja ministra

    Piotr P., jeden z głównych podejrzanych w aferze SKOK Wołomin, stwierdził, że przekazywał pieniądze czołowym politykom PiS. Wymienił wśród nich m.in. Jacka Sasina. Minister odpowiada, że to pomówienie i szykuje pozew.

    Według ustaleń Radia Zet, P. składał wyjaśnienia w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga w procesie szefa Kółek Rolniczych Władysława Serafina, oskarżonego o popełnienie 102 przestępstw, w tym wypranie 21 mln zł.

    "Jeżeli sąd usłyszy, że czołowe nazwiska polityków, którzy są dziś u władzy np. poseł Sasin, senator J., senator B., są to osoby które bardzo dobrze znam i otrzymywały od nas ze SKOK pieniądze. Mówię w liczbie mnogiej, ponieważ nie byłem jedyną osobą, która przekazywała tym panom koperty z banknotami" – cytuje zeznania P. rozgłośnia.

    Radio przypomina, że P. to były oficer kontrwywiadu WSI. W sprawie afery SKOK Wołomin usłyszał on łącznie 911 zarzutów. Miał oszukać klientów na kwotę 2 mld zł.

    Przed sądem P. zeznał, że zeszyt, w którym zapisywał nazwiska polityków i oficjeli, z którymi się kontaktował, zniknął z akt sprawy. Stwierdził także, że prokuratorzy wydawali mu ponoć instrukcje, jak ma zeznawać.

    Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin powiedział Radiu Zet, że słowa P. to pomówienia i że pozwie go do sądu. Jak oświadczył minister, z P. nigdy się nie spotkał.

    – Byłem na dwóch oficjalnych uroczystościach SKOK Wołomin razem z innymi politykami. Kiedy się dowiedziałem, że w radzie nadzorczej jest osoba występująca w raporcie z likwidacji WSI i że są jakieś zastrzeżenia finansowe, zerwałem kontakty. Nie brałem żadnej pożyczki w SKOK Wołomin, nie miałem konta, nie miałem żadnych kontaktów finansowych – oświadczył Sasin.

    6 1 Cytuj
  • 24 lis 2018

    Żeby jeszcze pokazać ile są warci nasi "ukochani politycy" ......od prawa do lewa......
    o dziwo tu są zgodni że aż strach....

    1000+ dla nieudaczników z Wiejskiej?!

    Senatorowie chcą, by Kancelarie Sejmu i Senatu wypłacały byłym parlamentarzystom specjalną zapomogę! I to co najmniej przez rok! „Nowelizacja jest wyrazem solidarnej troski o los byłych parlamentarzystów, którzy nie mają źródeł utrzymania i popadli w niedostatek (...). Sytuacje takie zdarzają się zwłaszcza parlamentarzystom z dłuższym stażem” – to fragment projektu ustawy, pod którym podpisali się senatorowie PO.

    Termin przygotowania tej nowelizacji nie jest przypadkowy. Za rok są wybory, więc część posłów i senatorów straci mandaty. A dzięki takim zmianom byli parlamentarzyści nie musieliby obawiać się, że zostaną bez grosza. Jeśli były poseł lub senator nie miałby innych dochodów, dostawałby przez rok najniższą emeryturę – czyli 1029,80 zł brutto. Ale „na wniosek uprawnionego wypłata byłaby przedłużona” – wynika z projektu. Rocznie koszt takich emerytur to 2 mln zł. Skąd wziąć pieniądze?

    – Z tych środków, które zostały zabrane autorytarnie w wyniku redukcji wynagrodzenia – grzmiał Jan Rulewski (74 l.) z klubu PO na posiedzeniu trzech senackich komisji, które zajęły się projektem.

    Nowelizacja zakłada też, że Kancelarie Sejmu i Senatu miałyby odprowadzać składki na dodatkową emeryturę m.in. dla parlamentarzystów. Koszt? Aż 18 mln zł rocznie! Pomysł storpedował m.in. resort finansów, bo takie programy emerytalne funkcjonują tylko w prywatnych firmach. Dlatego senackie komisje nie poparły projektu. Co nie oznacza, że senatorowie odpuszczą sprawę emerytur dla byłych parlamentarzystów. – Ten element wsparcia powinien być przedmiotem naszego zainteresowania – podkreślił senator PiS Ryszard Majer (47 l.).

    Jak widać, politycy PiS i PO potrafią być ponad podziałami. Szkoda, że tylko wtedy, gdy walczą o swoje portfele!

    Posłowie mają zagwarantowane:

    8016,70 zł – miesięczne uposażenie parlamentarzyści

    2505,20 zł – miesięczna dieta parlamentarna posła zwolniona z podatku

    2500 zł – miesięczny dodatek dla posła i senatora spoza Warszawy na wynajęcie mieszkania w stolicy

    darmowe przejazdy komunikacją miejską, bilety PKP w II klasie, bilety na samolot w lotach krajowych

    14150 zł – ryczałt na prowadzenie biura poselskiego. Z nich poseł może odliczyć sobie tzw. kilometrówkę za korzystanie z prywatnego auta albo przejazdy taksówkami

    24 tys. zł – tyle wynosi odprawa dla posła i senatora, który nie zostanie wybrany na kolejną kadencję

    Do tych bonusów mają prawo parlamentarzyści:

    25 tys. zł – maksymalna kwota nisko oprocentowanej pożyczki na zakup domu lub mieszkania, jaką może wziąć poseł z Kancelarii Sejmu

    2200 zł – maksymalna jednorazowa zapomoga przysługująca posłom, byłym posłom lub członkom ich rodzin w trudnej sytuacji materialnej

    5 1 Cytuj
  • 24 lis 2018
    Bagietka napisał/a:

    Demokracja Akt Drugi.
    Pokazują to co jest. Pokaż ojcu by się nawrócił :)

    https://www.facebook.com/CNEWSofficiel/videos/vb.76952916976/313904569198354/

    Ojciec walczył o demokrację, odwrotnie niż ty, nie agituj aby wrócił do komuny.

    25 1 Cytuj
  • 24 lis 2018

    PS.
    Ojciec mówi, że rządzą nami pedały, bo tylko w ich charakterze jest na każdy zarzut wyciągać jak z kapelusz wszystkie jakieś zaszłości.

    "Macron skumał się z Tuskiem i pouczali nas, a Macron ma strajki i ludzie go nienawidzą i może być rewolucja-takie pierdoły mówią w TVP.
    Rasowy polityk takich idiotyzmów nigdy nie powie na antenie, tylko
    taki, jak to baca mówi tako c.pa.

    Te durnie cieszą się z ewentualnej rewolucji we Francji, bo Macron zakończył rozdawnictwo i kupowanie wyborców w stylu PiS.
    Nie zastanawiają się, że mała iskra i ogień zapali się w Polsce.
    To niech szczują i podpuszczają dalej.

    28 1 Cytuj
  • 25 lis 2018
    bono napisał/a:

    To was ludzi PiS charakteryzuje, jesteście nieufni, podejrzliwi i szczekacie na wszystkich w koło, taki trochę kundelek, który zajął miejsce psa rasowego i warczy na każdego kto się zbliża.

    Gdyby przeanalizować naszą historie (także najnowszą) należy z podejrzliwością podchodzić do każdego klepiącego nas po ramieniu. Kto tego nie widzi jest ślepy i zadufany w obietnicach. Jeszcze nie spotkałem uczciwego np. Niemca który z czystej miłości aby dać pracę buduje fabrykę w Polsce, zawsze jest u Niemca drugie dno. Podobnie z niemieckimi autami, już teraz chyba tylko debil wierzy, że produkują dobre, nie psujące się, bez planowanych usterek, mocne auta :-) a tak jest w każdej sferze, od elektrowni wiatrowych (wysyłany "brudny" prąd do Polski i Czech), przez sprzedaż opału (niby nie wiedzieli, że to jedzie na karuzeli mafijnej do Polski) po śmieci, o przyjacielskiej umowie Nord Stream2 szkoda wspominać.
    Ergo wystarczy zaczerpnąć z historii aby zrozumieć, że akurat Polacy powinni być podwójnie podejrzliwi.

    bono napisał/a:

    Ani UE ani ja ani Timmermans nie życzy Wam źle. Każdy właściwy ruch jest przeze mnie serdecznie przyjmowany, akceptowany i działa na korzyść rządzących.
    Sęk w tym, że wasza władza, to raptus, który nie potrafi przeprowadzić zmian niezauważalnie, dyskretnie i przede wszystkim prawnie. Te wasze zmiany robicie tak jak kiedyś Włdza Ludowa i tak Was postrzegamy my obywatele i świat.

    mówisz o niezauważalnych zmianach jak obecnie we Francji? Pro europejskich zmianach jak w Niemczech gdzie po zmroku życie zamiera i strach wchodzi na ulice? Czy może o superliberalnych zmianach szwedzkich? Posłuchaj obcokrajowców przyjeżdżających do Krakowa którzy wypowiadają się z niedowierzaniem jak spokojnie się u nas żyje bez "odmieńców".
    Cóż faktycznie, mam wrażenie i życzenie aby cala UE (nie jestem przeciw) była tak konsekwentna w tym co mówi jak konsekwentnie jest rządzona Polska.
    Biorąc pod uwagę, że komórki przeżarte rakiem wycina się w całości do tego atakując chemią aby rak łba nie podniósł ciężko leczyć bezinwazyjnie i niezauważalnie.

    bono napisał/a:

    Nikt wam źle nie życzy tylko róbcie coś mądrego. Vat OK, ale wracałem wczoraj z Warszawy, a S7 po Tusku jeszcze kończona a Kielce Kraków, którą się tak PiS chwali, nawet łopata w polu nie wbita.
    Gaz będzie z USA, ale kto gazoport wybudował PiS? a co z tą Mierzeją Wiślaną, same pierdoły słyszę jak za Gierka a nic się nie robi, a za 50 lat to mi będzie wisieć czy coś zbudowali czy nie. A o 500 + nikt nie wspomnie.

    Gierek Gierkiem wiadomo, że to kiepskie porównanie ale z S7 to nie najlepszy przykład biorąc pod uwagę, że do Myslenic zbudował właśnie Gierek, bo jeździlibyśmy nadal przez wsie drogą krajową, a co do dróg pamiętaj o słynnej gierkówce Katowice-Wwa. Gazoport......hmmm cóż , musisz zgłębić temat, bo za PO się budował i budował i budował a w między czasie powstały "rewelacyjne" umowy na dostawy gazu szkoda tylko, że "rewelacyjne" dla Rosjan. Z resztą temat wiąże się z Nord Stream2 i dziwne znów z Niemcami i Rosją.....cholera znów ta podejrzliwość.....cóż tacy jesteśmy niesforni.

    Lubisz opowiastki widzę. Przeczytaj i przemyśl :
    Wróbelkowi zamarzły skrzydła i spadł na ziemię. Przechodził koń, który zrobił na niego kupę. Wróbelkowi zrobiło się ciepło, zaczął ćwierkać. Usłyszał to kot, wyciągnął wróbelka i go zjadł.

    Z tego są trzy morały. Po pierwsze, nie każdy, kto na ciebie nasra, jest twoim wrogiem. Po drugie, nie każdy, kto cię z gówna wyciąga, jest twoim przyjacielem. A po trzecie, jak już wpadłeś w gówno, to siedź cicho i nie ćwierkaj.....życzę powodzenia.

    1 7 Cytuj
  • 25 lis 2018
    Vivaldi napisał/a:

    Gdyby przeanalizować naszą historie (także najnowszą) należy z podejrzliwością podchodzić do każdego klepiącego nas po ramieniu. Kto tego nie widzi jest ślepy i zadufany w obietnicach. Jeszcze nie spotkałem uczciwego np. Niemca który z czystej miłości aby dać pracę buduje fabrykę w Polsce, zawsze jest u Niemca drugie dno. Podobnie z niemieckimi autami, już teraz chyba tylko debil wierzy, że produkują dobre, nie psujące się, bez planowanych usterek, mocne auta :-) a tak jest w każdej sferze, od elektrowni wiatrowych (wysyłany "brudny" prąd do Polski i Czech), przez sprzedaż opału (niby nie wiedzieli, że to jedzie na karuzeli mafijnej do Polski) po śmieci, o przyjacielskiej umowie Nord Stream2 szkoda wspominać.
    Ergo wystarczy zaczerpnąć z historii aby zrozumieć, że akurat Polacy powinni być podwójnie podejrzliwi.
    .

    Spodziewałem się właśnie takiej twojej riposty.
    Identycznie piszą o nas Rosjanie, Czesi i Słowacy o soli o PCV o Solaris ...... i co ty na to?

    Vivaldi napisał/a:

    mówisz o niezauważalnych zmianach jak obecnie we Francji? Pro europejskich zmianach jak w Niemczech gdzie po zmroku życie zamiera i strach wchodzi na ulice? Czy może o superliberalnych zmianach szwedzkich? Posłuchaj obcokrajowców przyjeżdżających do Krakowa którzy wypowiadają się z niedowierzaniem jak spokojnie się u nas żyje bez "odmieńców".
    Cóż faktycznie, mam wrażenie i życzenie aby cala UE (nie jestem przeciw) była tak konsekwentna w tym co mówi jak konsekwentnie jest rządzona Polska.
    Biorąc pod uwagę, że komórki przeżarte rakiem wycina się w całości do tego atakując chemią aby rak łba nie podniósł ciężko leczyć bezinwazyjnie i niezauważalnie.

    Dobra. My wycinamy komórki rakowe, słusznie inni bakterie z Polski też pewnie rację maja.

    Vivaldi napisał/a:

    Gierek Gierkiem wiadomo, że to kiepskie porównanie ale z S7 to nie najlepszy przykład biorąc pod uwagę, że do Myslenic zbudował właśnie Gierek, bo jeździlibyśmy nadal przez wsie drogą krajową, a co do dróg pamiętaj o słynnej gierkówce Katowice-Wwa. Gazoport......hmmm cóż , musisz zgłębić temat, bo za PO się budował i budował i budował a w między czasie powstały "rewelacyjne" umowy na dostawy gazu szkoda tylko, że "rewelacyjne" dla Rosjan. Z resztą temat wiąże się z Nord Stream2 i dziwne znów z Niemcami i Rosją.....cholera znów ta podejrzliwość.....cóż tacy jesteśmy niesforni.
    \\.

    Nie wiesz co to komuna bez UE, to to samo co PiS bez UE. Czyli drogi bez pasów, teren zabudowany to pięć domów w kupie itd.

    To co zbudował Gierek było wyczynem, To co zbudowało PO (przewidziany trzeci pas, ekrany,. mosty dla zwierząt) to współczesność. PiS bardziej nawiązuje do Gierka niż do Tuska, czyli minimum nazywające się autostradą. Stad dla mnie prawicą jest Tusk a lewicą PiS, i tu mnie nie przekonasz, że jest odwrotnie.
    Zaś Nord Stream1 Niemcy proponowali odnogę w Szczecinie tylko dla Polski, ale tępaki (sprawdź którzy) blokowali ten projekt.

    Jak się jest potęgą taką jak Polska, to jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, albo...... podbija się (dzisiaj) ekonomicznie inne potęgi i dyktuje się swoje warunki.
    Jest jeszcze inny sposób, ale dla inteligentnych formacji, przyłącza się do rządzących i podejmuje się przewodzenia nimi.
    Ta ostatnia filozofia, nie znajduje zrozumienia w PiS.

    8 1 Cytuj

Odpowiedz