Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 20 mar 2019
    Seneka napisał/a:

    https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/minister-finansów-podała-się-do-dymisji/ar-BBUZUZn?ocid=spartandhp

    Widzisz Seneka nie wszyscy jak Ty mają tyle honoru co WKibic. On jak powiedział odchodzę ....to odszedł :-))) jakoś to skomentujesz ?

    1 Cytuj
  • 20 mar 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Widzisz Seneka nie wszyscy jak Ty mają tyle honoru co WKibic. On jak powiedział odchodzę ....to odszedł :-))) jakoś to skomentujesz ?

    chyba dochodzę i doszedł.

    1 Cytuj
  • 20 mar 2019

    Komentarz zrobię ja.
    Seneka wreszcie zaczyna wklejać, do tej pory wklejali głównie wielbiciele PiS i to ci którzy harują w pocie czoła,
    (ja myślę, że tam gdzie zwyciężył PiS, jego gminny przedstawiciel musiał uruchomić takich Viwaldich za gminne pieniądze dla chwały partii, której zawdzięczają stanowisko, lokalnie robiła to Bagietka i zadanie wykonała)
    ale na tych którzy ewentualnie mogą pozbawić PiS władzy.
    Ma czas, niech szuka i wkleja, bo ta publicystyka była nierówna .

    1 Cytuj
  • 20 mar 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Chcesz mi powiedziec, ze nie ma znaczenia, ze ludzie zbankrutowali przez nieudolnosc wladzy, przez bezmozgowie przepisow i przez brak kontroli? Przez korupcje? O czym chcesz rozmawiac, jakie standardy chcesz wdrazac, skoro nie potrafisz przyznac, ze cala ta otoczka to porazka tamtego rzadu.
    Jestescie jak nakreceni, brak wam obiektywizmu. Potraficie kazde g... ddobrz eopakowac byle by dowalic sobie nawzajem (to sie tyczy rowniez drugiej strony).
    TTeraz pomysl, ze nikt nie wyplaca ci pieniedzy za Twoja prace w szkole, co robisz? Razem z Panem Broniarzem grozisz ze nie bedzie promocji do nastepnej klasy, prawda?

    Czyli nie masz zrodla? Wybacz, ale pozostane przy swoim zrodle - 45%. Smiem twierdzic, ze nie uczy sie bzdur na zajeciach z podatkow i prawa na KIBR. Ja rowniez nie godze sie na jednoznaczne gloryfikowanie poprzednikow tylko dlatego, ze poprzednicy sa blizsi komus polityczne.

    Odpowiem tak.
    Jaki jest problem w tym, aby budować nie kradnąc, zachowując wydajność firm nieuczciwych nie wypłacających podwykonawcom.
    I czy to ma związek z wydajnością robót?
    Ja widzę to tak:
    Mnie firma budowlana budował dom. Świetna firma, z polecenia. Dotrzymali terminów i zbudowali bez zarzutu.
    Za rok spotkałem majstra i ten mi opowiedział, że właściciel ich naciął bo założył nową firmę a ich nie wypłacił za moją budowę.

    Przeszli do innego budowlańca i budują równie szybko, solidnie i terminowo jak u poprzednika, ale są wypłacani terminowo.

    Moje pytanie brzmi:
    Jaka jest zależność między PiS który nie oddał ani 1 km
    autostrady, do nazywanych na tym portalu -złodziei...,
    którzy w tym samym czasie przygotowali Euro ze stadionami, hotelami infrastrukturą, dworcami i lotniskami i oddali autostradę ( jeszcze nie w pełni gotową) z berlina do Warszawy. Tu nie bawmy się w szczegóły ile km było ich. Ale za trzy i pół roku (a to rządy obecnej władzy) jednak to dokonali.
    A było to 2012 roku, byliśmy głupsi, mniej doświadczeni i świerszczyki.
    A obecni to profesura, dojrzała władza, wiedząca wszystko.

    1 Cytuj
  • 20 mar 2019
    bono napisał/a:

    Odpowiem tak.
    Jaki jest problem w tym, aby budować nie kradnąc, zachowując wydajność firm nieuczciwych nie wypłacających podwykonawcom.
    I czy to ma związek z wydajnością robót?
    Ja widzę to tak:
    Mnie firma budowlana budował dom. Świetna firma, z polecenia. Dotrzymali terminów i zbudowali bez zarzutu.
    Za rok spotkałem majstra i ten mi opowiedział, że właściciel ich naciął bo założył nową firmę a ich nie wypłacił za moją budowę.

    Przeszli do innego budowlańca i budują równie szybko, solidnie i terminowo jak u poprzednika, ale są wypłacani terminowo.

    Moje pytanie brzmi:
    Jaka jest zależność między PiS który nie oddał ani 1 km
    autostrady, do nazywanych na tym portalu -złodziei...,
    którzy w tym samym czasie przygotowali Euro ze stadionami, hotelami infrastrukturą, dworcami i lotniskami i oddali autostradę ( jeszcze nie w pełni gotową) z berlina do Warszawy. Tu nie bawmy się w szczegóły ile km było ich. Ale za trzy i pół roku (a to rządy obecnej władzy) jednak to dokonali.
    A było to 2012 roku, byliśmy głupsi, mniej doświadczeni i świerszczyki.
    A obecni to profesura, dojrzała władza, wiedząca wszystko.

    Nie odpowiedziałeś na mój komentarz, tylko napisałeś coś z kosmosu. Jeśli nie odpowiadasz na treść mojego komentarza, nie jesteś wstanie podać źródła estymacji jakie podajesz w swoich komentarzach nie przywołuj mnie do dyskusji, bo dla mnie to strata czasu.

    Myślę, że wszystkich bankrutów którzy za przyzwolenie na złodziejstwo, durne prawo, brak kontroli i korupcje nie obchodzą ani Twoje dyrdymały, ani dyrdymały pana byłego wójta, tylko oni się musieli zmierzyć z tymi problemami i mierzą się z nimi nadal.

    Zajęło ci 36 godzin odpowiedzenie na mój komentarz, w między czasie dodałeś z 15 różnych komentarzy w serwisie, 5 krotnie usuwałeś komentarze i ładowałeś ponownie do wątku o eurowizji, bo ci się nie ładowały poprawnie linki (pisałeś pewnie z telefonu - dziura w skrypcie PHP tego serwisu), zdążyłeś wysmarować prześmiewcze teksty do Vivaldiego, jakieś durne żarty do taki_gość i odpowiedzi nie na temat do Myśleniczania. Plus, wrzucić do wątku o Burmistrzu komentarz o autostradach (jakby było mało że ten wątek jest w 3 innych poruszany), do tego w temacie o Euro wrzuciłeś komentarz kompletnie nie pasujący do treści tematu.

    Zastanawiam się czy to Tobie nie płacą za takie trollowanie. Jak już kiedyś pisałem - wydajesz się byś sympatycznym śmieszkiem, ale w związku z tym, że nie mam czasu na pier....lenie o gUUUUUUnnwiiee, rozważam po tych dwóch dniach zaprzestanie logowania się do serwisu. Nawet jeśli się tu nie zgadzam z kimś, to przynajmniej mogłem poczytać coś innego, inne zdanie, opinie, jakiś wysiłek intelektualny przeżyć. Ty tak rozpier.....lasz te dyskusje, że wszyscy już się w tym gubią. W sumie nie dziwie się Myśleniczaninowi, że też trolluje, no bo jak tu k....wa nie trollować jak zamiast normalnej dyskusji przychodzi ADHD Bono i pisze te komentarze, a Ty widzisz te powiadomienia, wchodzisz i czytasz jakis komentarz kompletnie z dupy.

    Może jak będziesz pisać sam ze sobą, ewentualnie z tym NON OMNIS MORIAR, co to jak feniks odradza się z popiołu napędzany prywatną vendettą to zrozumiesz, że bez pluralizmu się nie da. Ja mogę swoją mordę zamknąć, ty chyba nie jesteś wstanie, bo kłapiesz i kłapiesz bez sensu.

    Pzdr.

    Cytuj
  • 20 mar 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Widzisz Seneka nie wszyscy jak Ty mają tyle honoru co WKibic. On jak powiedział odchodzę ....to odszedł :-))) jakoś to skomentujesz ?

    Kolego, znów nieprawdę głosisz. Wkibic napisał: "Gustavus obiit, hic natus est Conradus" Podobno 4 lata łaciny miałeś, toś powinien zrozumieć, że nie deklarował odejścia, wręcz odwrotnie. Ale Wam tak wygodnie krętactwem żyć i jeszcze o honorze prawić.. Wam, bo inni to samo powtarzają. Trzymajcie się faktów, ostudzcie emocje i postarajcie zrozumieć, że inni mają odmienne zdanie i forum jako zabawę traktują. Mają do tego prawo, bo to forum publiczne. Ciągłe wypominanie, że jeszcze istnieją staje się żenujące. Strzelanie zza płota z prymitywnym uśmieszkiem, ja wiem , kim jesteś w realu beznadziejnie płytkie. Po raz pierwszy i ostatni się do tej prymitywnej satysfakcji z sięganiem do realu odniosę. Nie zgadzasz się z polemistą, olej, a nie argumentum ad hominem.

    1 Cytuj
  • 20 mar 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Zajęło ci 36 godzin odpowiedzenie na mój komentarz, w między czasie dodałeś z 15 różnych komentarzy w serwisie, 5 krotnie usuwałeś komentarze i ładowałeś ponownie do wątku o eurowizji, bo ci się nie ładowały poprawnie linki (pisałeś pewnie z telefonu - dziura w skrypcie PHP tego serwisu), zdążyłeś wysmarować prześmiewcze teksty do Vivaldiego, jakieś durne żarty do taki_gość i odpowiedzi nie na temat do Myśleniczania. Plus, wrzucić do wątku o Burmistrzu komentarz o autostradach (jakby było mało że ten wątek jest w 3 innych poruszany), do tego w temacie o Euro wrzuciłeś komentarz kompletnie nie pasujący do treści tematu.

    Pzdr.

    Moja praca pozwala mi tylko w moich prywatnych godzinach odwiedzać ten portal.
    Czasem robię to z nudów, czasem chcę komuś dowalić, czasem mnie bawi dyskusja.
    A czasem zbiera mnie na wymioty.
    Nie mam czasu godzinami przeszukiwać portale dowalające poprzednikom. Szukam haka na rządzących bo jechanie po nierządzących, to jak pisanie o stanie wód w suchym korycie rzeki.

    Aby pobudzić do działania obecnie rządzących, piszę co zrobili poprzednicy, aby podkręcili tempo, które wg. mnie w budowie dróg (a to mój konik), jest na koniec kadencji na etapie podpisywania umów.
    Wróciłem niedawno z Wietnamu. Mają swoje 10 min. może tam też niszczą podwykonawców. Nie wiem. Ale tempo w jakim budują, powala.
    Stąd moja frustracja niezłą socjalną działalnością rządu, ale w moim koniku czyli drogach, tragedia na tle tego Wietnamu (socjalistycznego dalej).
    Poprzednicy nie czynili w drogach cudów, ale bili obecnych na łeb, a nie były to żadne wielkie wyczyny.
    Gdy rządzący z jakiejkolwiek opcji, będą tak inwestować w infrastrukturę drogową, dogonienie Wietnamu będzie wielkim nieosiągalne.
    To na tyle.

    1 Cytuj
  • 21 mar 2019
    bono napisał/a:

    Za rok spotkałem majstra i ten mi opowiedział, że właściciel ich naciął bo założył nową firmę a ich nie wypłacił za moją budowę.

    Doszliśmy od autostrad do tego kim jesteś a generalnie kim nie jesteś. Nie da się z Tobą zbudować społeczeństwa, nie da się zbudować więzi, relacji, zaufania, można Cię kupić tylko za marną garść miedziaków, tyle warty jest Twój (tfu) honor (aż mi to było ciężko napisać). Kiedyś Ci to napisałem, że mogę Cię kupić za szelest banknota, za rodzaj smartfona i jakąś gównianą Skodę czy inną Dacię i jestem w stanie kazać Ci czyścić mi buty codziennie. Nie wynika to z mojego buforowatego charakteru, wynika to z Twojej słabości i małości. Tak Cie oceniłem już dawno i tak Cię postrzegam, cieńki i malutki krzykacz. Wiesz dlaczego? Już się domyślasz?
    Wiele razy pracowali ludzie na moje zlecenie u kogoś trzeciego który miał im zapewnić warunki, prace i płacę. Kilka razy w tygodniu mój prywatny czas poświęcałem na sprawdzanie tego stanu od wody i jedzenia, przez warunki po płacę. Ty ze swojej strony nie zrobiłeś NIC !!! Żerowałeś na tych ludziach nie mniej jak ten który nie wypłacił - a wystarczyło się zapytać, zainteresować - tylko po co prawda?. Tylko Ci się wydaje, że masz czyste sumienie. Zapłaciłeś za spokój, wyciszyłeś tak postrzeganie świata? Właśnie tak on powinien wyglądać? Potwierdziłeś, że w ten sposób osiąga się cele w sposób oszukańczy.....wystarczy zapłacić za sumienie. Dlatego tak bardzo Ci kościół przeszkadza - niestety prawdziwa spowiedź nie czyści takiego sumienia, nawet jak otrzymałeś rozgrzeszenie swoje przed sobą samym. Jesteś najemnikiem Twoich pieniędzy dla Twoich celów. Nie liczy się nikt i nic wokoło.....nie chce z Tobą nic budować, nie wolno Cię dopuścić do władzy ani nie swoich pieniędzy.....jeśli prawdą jest to co sam przedstawiłeś.
    Lubisz grać na uczuciach i wierze? Naucz się tego na pamięć:
    http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=331
    "Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. Jeśli więc w zarządzie niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni, prawdziwe dobro kto wam powierzy? Jeśli w zarządzie cudzym dobrem nie okazaliście się wierni, kto wam da wasze?
    Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie"

    Ty tego nie rozumiesz, trudno, ja na to nic nie poradzę. Was irytuje to, że są ludzie którzy między sobą postępują zgodnie z sumieniem a nie poprawnością postrzegania. To co zbudowałeś wokół siebie to mit. Pamiętaj należysz do tego który da Ci do użytku lepszy smartfon ale i ten smartfon nie jest Twój choć będziesz udawał, że tak jest. Ty masz swoją cenę jest wyższa lub niższa ale jesteś na sprzedaż. Żal mi Ciebie.

    Strozaninek napisał/a:

    Zastanawiam się czy to Tobie nie płacą za takie trollowanie.(...)rozważam po tych dwóch dniach zaprzestanie logowania się do serwisu. Nawet jeśli się tu nie zgadzam z kimś, to przynajmniej mogłem poczytać coś innego, inne zdanie, opinie, jakiś wysiłek intelektualny przeżyć. Ty tak rozpier.....lasz te dyskusje, że wszyscy już się w tym gubią. W sumie nie dziwie się Myśleniczaninowi, że też trolluje, no bo jak tu k....wa nie trollować jak zamiast normalnej dyskusji przychodzi ADHD Bono i pisze te komentarze, a Ty widzisz te powiadomienia, wchodzisz i czytasz jakis komentarz kompletnie z dupy.

    Ja mogę swoją mordę zamknąć, ty chyba nie jesteś wstanie, bo kłapiesz i kłapiesz bez sensu.

    Widzisz Stróżaninek juz to dawno przypuszczałem ale bardziej o WKibicu, że albo ktoś mu podrzuca żołędzi a on kopiuje (stąd błędy w czcionce, kopia z gównianego serwera który ma problemy z kodowaniem) albo pisze dla kogoś. Odpowiedzi były po pewnym czasie, tak jakby były też reżyserowane lub przepuszczone przez kogoś kto cenzurował to wklej tu odpuść. Tez mam wrażenie, że nie da się tak nieodpłatnie pi***lić. Kiedyś sobie powiedziałem, że mam to w dupie się z pajacami szarpać, ale później się zawziąłem. Nie ma mojej zgody na zalewanie gównem każdego wątku i tematu, wciąganie ludzi w bagno niby rozmowy forumowej, kilkukrotne wybielanie się niby zaczynając od nowa i ciągle dolewanie gówna , zasypywanie treściami, rozpoczynanie tematów, wątków, wpisów tylko w jednym celu. Stwierdziłem, że obrzydzę mu to trolowanie. WKibica zabiły fakty finansowe, teraz Seneka udaje, że nim nie jest. Jest ich więcej (lub klony) uruchomili się jak celowo sprowokowałem pisząc o Panu L. z Pcimia z firmy "plastikowej". Ruszyło kilku z odsieczą Andrzejowi.

    Strozaninek napisał/a:

    Ja mogę swoją mordę zamknąć, ty chyba nie jesteś wstanie, bo kłapiesz i kłapiesz bez sensu.

    a tak na zakończenie i rozluźnienie powiem Ci, że mi zaymponowałeś :-) tym tekstem. Ty faktycznie masz jaja. Zabrzmiało po męsku. Mi taka rozmowa odpowiada. Wiem, że jesteś nieliczny wśród "swoich" ale zmieniasz u mnie ich obraz.....nie wiele :D ale jednak.

    1 4 Cytuj
  • 21 mar 2019

    Vivaldi podał: 'Strozaninek napisał/a:

    Ja mogę swoją mordę zamknąć, ty chyba nie jesteś wstanie, bo kłapiesz i kłapiesz bez sensu.
    a tak na zakończenie i rozluźnienie powiem Ci, że mi zaymponowałeś :-) tym tekstem. Ty faktycznie masz jaja. Zabrzmiało po męsku. Mi taka rozmowa odpowiada. Wiem, że jesteś nieliczny wśród "swoich" ale zmieniasz u mnie ich obraz.....nie wiele :D ale jednak'.

    To obrażanie czy komplement?

    1 1 Cytuj
  • 21 mar 2019
    Seneka napisał/a:

    Vivaldi podał: 'Strozaninek napisał/a:

    Ja mogę swoją mordę zamknąć, ty chyba nie jesteś wstanie, bo kłapiesz i kłapiesz bez sensu.
    a tak na zakończenie i rozluźnienie powiem Ci, że mi zaymponowałeś :-) tym tekstem. Ty faktycznie masz jaja. Zabrzmiało po męsku. Mi taka rozmowa odpowiada. Wiem, że jesteś nieliczny wśród "swoich" ale zmieniasz u mnie ich obraz.....nie wiele :D ale jednak'.

    To obrażanie czy komplement?

    A poczułeś dyskomfort, że się odzywasz nie pytany. Na drugi raz zapytaj czy możesz dołączyć się do dyskusji. Skierowałem słowo do Ciebie, że pyskujesz zza rogu?
    Dla mnie Stróżaninek jest w swojej inności większym Polakiem niż Ty, nie robi pod siebie i we własne gniazdo, a co ważniejsze wychodzi na to, że zdecydowanie bardziej honorowy niż Ty, dużo lepiej wykształcony i z wiedzą analityczną, ma poukładane w głowie a nie zafixowane. Cienki jesteś do niego, dobrze byłoby jakbyś się do niego Pan gej zwracał. Jemu z przyjemnością rękę bym uścisnął, po Tobie musiałbym wytrzeć ....

    I weź się naucz cytować. To takie minimum forumowe.

    1 4 Cytuj
  • 21 mar 2019

    Nawet gej może być dobry. Wydaje mi się, że to ubliża i regulamin nie tylko forum łamie. Pod treści napiętnujące odmienność podlega. Nie chciałbym, aby mnie ktoś tak komplementował. Cały wyznawca PiS. Tolerujący po swojemu. Stróżaninka uważam za bardzo wartościowego gościa . Nie znam w realu i jest mi to niepotrzebne. Jego wiedza ekonomiczna mi imponuje. Ale Ty i tak przekręciszz moje słowa i brak przecinka zauważysz.

    2 2 Cytuj
  • 21 mar 2019

    ??? czyś Ty jest chory ??? A któreż to ubliżyło? Narzucasz innym nagiętą rzeczywistość. Próba ingerencji z Twojej strony? Tylko w co?
    Właśnie to napisałem, że w mojej ocenie gość reprezentuje kilka poziomów wyżej i lepiej. Nooo chyba, że w tym momencie Tobie ubliżyłem, nie będacym gejem a jednak gorszy w sprawach które wymieniłem wyżej :-) taaaaa zdecydowanie ta odmienność jest dla Ciebie w konfrontacji in minus :-)

    2 Cytuj
  • 21 mar 2019
    Vivaldi napisał/a:

    ??? czyś Ty jest chory ??? A któreż to ubliżyło? Narzucasz innym nagiętą rzeczywistość. Próba ingerencji z Twojej strony? Tylko w co?
    Właśnie to napisałem, że w mojej ocenie gość reprezentuje kilka poziomów wyżej i lepiej. Nooo chyba, że w tym momencie Tobie ubliżyłem, nie będacym gejem a jednak gorszy w sprawach które wymieniłem wyżej :-) taaaaa zdecydowanie ta odmienność jest dla Ciebie w konfrontacji in minus :-)

    Nasz komunista - dobry komunista, nasz TW - dobry TW, nasz gej - dobry gej. Cali Wy.

    2 Cytuj
  • Włodek 22 mar 2019
    bono napisał/a:

    Mnie firma budowlana budował dom. Świetna firma, z polecenia. Dotrzymali terminów i zbudowali bez zarzutu.
    Za rok spotkałem majstra i ten mi opowiedział, że właściciel ich naciął bo założył nową firmę a ich nie wypłacił za moją budowę.

    Przeszli do innego budowlańca i budują równie szybko, solidnie i terminowo jak u poprzednika, ale są wypłacani terminowo.

    Moje pytanie brzmi:

    Dobrze się Wam mieszka w domu zbudowanym pracą niewolniczą?

    1 1 Cytuj
  • 22 mar 2019
    WodnikSzuwarek napisał/a:

    Moje pytanie brzmi:

    Dobrze się Wam mieszka w domu zbudowanym pracą niewolniczą?

    Adoptujemy go na dom dla uchodźców .

    2 2 Cytuj
  • Włodek 22 mar 2019
    bono napisał/a:

    Adoptujemy go na dom dla uchodźców .

    Dobry kierunek myślenia. Taki platformerski. Tylko, że oni chętni byli dawać cudze mieszkania. Najchętniej odległe od ich miejsca zamieszkania.
    Bardzo rycersko. Szanuję.

    1 1 Cytuj
  • 22 mar 2019
    WodnikSzuwarek napisał/a:

    Dobry kierunek myślenia. Taki platformerski. Tylko, że oni chętni byli dawać cudze mieszkania. Najchętniej odległe od ich miejsca zamieszkania.
    Bardzo rycersko. Szanuję.

    Bardziej rycersko, to jest głaskać kota i straszyć pasożytami i pierwotniakami. Niech na całym świecie wojna, byle Polska wieś zaciszna, byle Polska wieś spokojna.

    1 1 Cytuj
  • 22 mar 2019
    Seneka napisał/a:

    Bardziej rycersko, to jest głaskać kota i straszyć pasożytami i pierwotniakami. Niech na całym świecie wojna, byle Polska wieś zaciszna, byle Polska wieś spokojna.

    I z tego powodu tłumy turystów w tym sporo w wieku studenckim jest zachwycona tym własnie spokojem, zaciszem, mogąc po 21:00 pospacerować, świetną integracją. Uchodzimy za jeden ze spokojniejszych zakątków Europy. Kiedyś o tym pisałem, że nawet Szwedzi rozważają napaść zbrojną na Polskę i po pół godzinie poddaniu się kapitulacji :-)))
    Nikt nie musi nas pasożytami straszyć, są wśród nas. Żerowali na m.in.moich pieniądzach i mojej pracy. Potrafię ich wskazać palcem. Część z nich nie potrafi wytłumaczyć co się z moimi pieniędzmi stało. Teraz czekam na werdykty. A Ci oni są mocno wystraszeni, sądy już ich nie kryją, pytania są celowane, zasłaniają się niewiedzą, amnezją, a obecnie tym, że to co mówili to było ich prywatne zdanie ani oficjalna teza :-)))
    Ty też działasz tak samo, zapalisz?
    https://www.youtube.com/watch?v=y3bFWFWpifY

    1 1 Cytuj
  • 23 mar 2019
    Vivaldi napisał/a:

    I z tego powodu tłumy turystów w tym sporo w wieku studenckim jest zachwycona tym własnie spokojem, zaciszem, mogąc po 21:00 pospacerować, świetną integracją. Uchodzimy za jeden ze spokojniejszych zakątków Europy. Kiedyś o tym pisałem, że nawet Szwedzi rozważają napaść zbrojną na Polskę i po pół godzinie poddaniu się kapitulacji :-)))
    Nikt nie musi nas pasożytami straszyć, są wśród nas. Żerowali na m.in.moich pieniądzach i mojej pracy. Potrafię ich wskazać palcem. Część z nich nie potrafi wytłumaczyć co się z moimi pieniędzmi stało. Teraz czekam na werdykty. A Ci oni są mocno wystraszeni, sądy już ich nie kryją, pytania są celowane, zasłaniają się niewiedzą, amnezją, a obecnie tym, że to co mówili to było ich prywatne zdanie ani oficjalna teza :-)))
    Ty też działasz tak samo, zapalisz?
    https://www.youtube.com/watch?v=y3bFWFWpifY

    W jednym zgoda. Ci, co ukradli, powinni być ukarani. Chciałbym jednak mieć pewność, że PiS-owska prokuratura, służby, przejęte fragmenty sądownictwa nie bawią się nimi politycznie. W OBRONIE NIEZALEŻNEGO SĄDOWNICTWA i NIEZALEŻNYCH INSTYTUCJI PAŃSTWOWYCH staję. Nie tylko na forum. Bez nich nigdy się nie dowiemy, kto naprawdę kradł i nigdy nie będziemy w stanie ukarać. PiS wszystko pisi, a ja chcę żyć w demokratycznym kraju i mieć zaufanie do instytucji państwa prawa. Co do mnie to 30 lat nie palę, 20 - nie piję, nic nie ukradłem. Toteż w zaparte iść nie muszę. Uwierz mi, gdyby mieli jakiekolwiek podstawy to do pierdla by mnie dawno wsadzili. Tęgie umysły nad tym pracowały. O niektórych bardzo głośno. Nie szperaj, bo szkoda Twojego czasu. Cienki z Ciebie Bolek w tym temacie. Pilnuj kas fiskalnych, bo jeszcze za Ciebie się wezmą. Licho nie śpi.

    2 2 Cytuj
  • 23 mar 2019

    https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-policjanci-beda-miec-nowe-mundury-galowe,nId,2897796

    Nie wiem czy mundury są najważniejszym problemem policji, ale te nowe wyglądają zacnie. Trochę przypominają mundury Służby Więziennej.

    1 Cytuj
  • 23 mar 2019
    Strozaninek napisał/a:

    https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-policjanci-beda-miec-nowe-mundury-galowe,nId,2897796

    Nie wiem czy mundury są najważniejszym problemem policji, ale te nowe wyglądają zacnie. Trochę przypominają mundury Służby Więziennej.

    Jak mówimy o mundurach, to marzy mi się, aby "Kompania Reprezentacyjna WP " lub żołnierze trzymający wartę przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie, mieli mundury historyczne nawiązujące albo kopiujące mundury z okresu Księstwa Warszawskiego.

    1 Cytuj
  • 23 mar 2019
    bono napisał/a:

    Jak mówimy o mundurach, to marzy mi się, aby "Kompania Reprezentacyjna WP " lub żołnierze trzymający wartę przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie, mieli mundury historyczne nawiązujące albo kopiujące mundury z okresu Księstwa Warszawskiego.

    Mnie się marzy żeby przede wszystkim żołnierze i inni mundurowcy nie hodowlali tych obleśnych wąsów i żeby byl wymóg utrzymywania BMI poniżej 30. Otyły policjant czy żołnierz to wstyd.

    1 Cytuj
  • 23 mar 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Mnie się marzy żeby przede wszystkim żołnierze i inni mundurowcy nie hodowlali tych obleśnych wąsów i żeby byl wymóg utrzymywania BMI poniżej 30. Otyły policjant czy żołnierz to wstyd.

    Mundury dużo ładniejsze od obecnych ni to stalowych ni to niebieskich.
    Co do BMI oczywiście mówisz o tych reprezentujących służbę na ulicach, w kontakcie z otoczeniem. Znam kilkunastu deko otyłych będącymi świetnymi śledczymi, super inteligentne bestie.

    O samym BMI nie chce mi się dyskutować, generalnie metodologia obliczenia zbyt idealna a deko nie pasująca do słowiańskiej genetyki. Odpuściłbym jakieś graniczne BMI jak i samo BMI. To dość mylący wskaźnik zwłaszcza jak ktoś lubi siłkę. Można fajnie wyglądać a niekoniecznie być ususzonym. Wiem, że mówisz o otyłości a nie przedramieniu jednak nawet z lekką nadwagą ale z dobra łapą i klatą w koszulce na ulicy budziłby respekt a gwarantuje Ci że przy takiej budowie nawet do średniego BMI nie dobije.
    Ale masz racje, jak widzę w drogówce jak pierwszy brzuch z Kianki wysiada to mi się już śmiać chce. Przecież on jest już zmęczony jak biegnie od suszarki, nie wiadomo czy go reanimować czy dokumenty podać :-))) ?

    A taki temat : ładna policjantka vs.wykroczenie. Toż to miód na (przynajmniej) moje serce :-) , nie ma przyjemniejszego mandatu niż od ładnej policjantki, choć w wielu przypadkach to zołzy :-) niemniej tonują nerwowe nastroje gdy pytają "aaaa dokąd Pan kierowca tak się spieszy" ? :-))) można zripostowac, że "nie miałem pomysłu jak zaprosić na kawę" i już jest luźniej.
    https://www.youtube.com/watch?v=bdcKkc1z7lM

    Seneka napisał/a:

    Co do mnie to 30 lat nie palę, 20 - nie piję, nic nie ukradłem. Toteż w zaparte iść nie muszę.

    Seneka sorry chłopie ale pozwolisz, że oleje te tłumaczenia na forum. A ja pije, pale i tez nic nikomu nigdy nie ukradłem, raczej dałem i dołożyłem. I co z tego?

    1 Cytuj
  • 23 mar 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Mundury dużo ładniejsze od obecnych ni to stalowych ni to niebieskich.
    Co do BMI oczywiście mówisz o tych reprezentujących służbę na ulicach, w kontakcie z otoczeniem. Znam kilkunastu deko otyłych będącymi świetnymi śledczymi, super inteligentne bestie.

    O samym BMI nie chce mi się dyskutować, generalnie metodologia obliczenia zbyt idealna a deko nie pasująca do słowiańskiej genetyki. Odpuściłbym jakieś graniczne BMI jak i samo BMI. To dość mylący wskaźnik zwłaszcza jak ktoś lubi siłkę. Można fajnie wyglądać a niekoniecznie być ususzonym. Wiem, że mówisz o otyłości a nie przedramieniu jednak nawet z lekką nadwagą ale z dobra łapą i klatą w koszulce na ulicy budziłby respekt a gwarantuje Ci że przy takiej budowie nawet do średniego BMI nie dobije.
    Ale masz racje, jak widzę w drogówce jak pierwszy brzuch z Kianki wysiada to mi się już śmiać chce. Przecież on jest już zmęczony jak biegnie od suszarki, nie wiadomo czy go reanimować czy dokumenty podać :-))) ?

    A taki temat : ładna policjantka vs.wykroczenie. Toż to miód na (przynajmniej) moje serce :-) , nie ma przyjemniejszego mandatu niż od ładnej policjantki, choć w wielu przypadkach to zołzy :-) niemniej tonują nerwowe nastroje gdy pytają "aaaa dokąd Pan kierowca tak się spieszy" ? :-))) można zripostowac, że "nie miałem pomysłu jak zaprosić na kawę" i już jest luźniej.
    https://www.youtube.com/watch?v=bdcKkc1z7lM

    Seneka sorry chłopie ale pozwolisz, że oleje te tłumaczenia na forum. A ja pije, pale i tez nic nikomu nigdy nie ukradłem, raczej dałem i dołożyłem. I co z tego?

    Mnie chodzi o to, ze osoby w mundurowce maja być sprawne fizycznie. Sorry, ale jak komuś się baniak wylewa ze spodni, do tego ma niechlujny zarost (niechlujnie przystrzony) lub tego obleśnego sarmackiego wąsa to moim zdaniem niewłaściwie reprezentuje służbę i mundur. Polska to nie stany gdzie paralityk ale dobry informatyk może pracować. W Polsce masz być sprawny fizycznie i bez wady wzroku do Policji - takie są zasady i skoro na wstępie państwo maja być sprawni to w trakcie służby tez powinni tacy być.

    Otyłość to choroba która należy zwalczać, jak ktoś ma lekki brzuszek niech idzie na siłownie i ćwiczy, i mniej żre.

    1 Cytuj

Odpowiedz