Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 9 maj 2019
    Vivaldi napisał/a:

    podobnie jak wyciaganie 500 zł z pochwy po wkładaniu, to było mocno skrajne. Nooo bardziej prostackiego tekstu z poziomu Jażdżewskiego dawno nie czytałem.....ale jak widać każdy mierzy własną miarą, masz wolność wypowiedzi, tylko co z oceną takiego wpisu przez innych?
    Jak się uspokoisz czy wyluzujesz lub Ci przejdzie ten okres napięcia to możemy wrócić do pogadania, bo za dużo Ci dzisiaj spraw przeszkadza i rozmowa nie ma większego sensu....nara

    Jak za Seneką a nie po łacinie to się nie liczy :-)

    Przecież sam napisałeś, ze nie wiesz czemu ale ja nie mam racji.

    Wróć do dyskusji jak odkryjesz czemu. I zaczniesz pisać na temat.

    Cytuj
  • 10 maj 2019

    Czytam różne publikacje ludzi związanych z UE i na ich podstawie wyrobiłem sobie zdanie, że Orban nie jest lubiany ale jest świetnym negocjatorem i dostaje to czego chce.
    U nas albo Morawiecki musi zastąpić Kaczyńskiego w fotelu PiS, albo Kaczyński z wybitnymi tłumaczami musi wcielić się w rolę premiera i próbować podążać za Orbanem.
    Boję się , że Kaczynski jest myślicielem i nie umiałby reagować i podejmować decyzji na szczytach UE, stąd wysyła "korespondenta" w osobie Morawieckiego, kiedyś Szydło czy śp. brata, ci referują mu przebieg szczytu a ten potrzebuje 48 h i dopiero przekazuje im swoje przemyślenia.
    To zła praktyka i jałowa polityka.

    3 Cytuj
  • 10 maj 2019
    bono napisał/a:

    Czytam różne publikacje ludzi związanych z UE i na ich podstawie wyrobiłem sobie zdanie, że Orban nie jest lubiany ale jest świetnym negocjatorem i dostaje to czego chce.
    U nas albo Morawiecki musi zastąpić Kaczyńskiego w fotelu PiS, albo Kaczyński z wybitnymi tłumaczami musi wcielić się w rolę premiera i próbować podążać za Orbanem.
    Boję się , że Kaczynski jest myślicielem i nie umiałby reagować i podejmować decyzji na szczytach UE, stąd wysyła "korespondenta" w osobie Morawieckiego, kiedyś Szydło czy śp. brata, ci referują mu przebieg szczytu a ten potrzebuje 48 h i dopiero przekazuje im swoje przemyślenia.
    To zła praktyka i jałowa polityka.

    W ogóle polityka kultu jednostki jest zła. Ale samodzielne myślenie nie jest tam w cenie.

    3 Cytuj
  • 16 maj 2019

    Jak Tusk poszedł na szefa UE to zarzucono mu że uciekła z Polski, z funkcji premiera.
    Teraz Witold Bańka ucieka do Montrealu z funkcji ministra, czy tak to należy dalej rozumieć i argumentować?

    6 Cytuj
  • 16 maj 2019

    Dzisiaj co pozorujesz? Twoje co rusz niestabilne pytania należy odbierać jako pourywany film. A co do wyjazdów (ciekawe sa powody wyjazdów i co z nich wynikało) to ważniejsze sa powroty.....najlepiej bez immunitetu :-)

    6 Cytuj
  • 16 maj 2019

    https://www.money.pl/gospodarka/mateusz-morawiecki-nie-bedzie-zadnego-testu-przedsiebiorcy-6381494237619841a.html

    Strożaninek taka konkluzja : jak ja prosty gumiorz pracujący rękami mogłem zauważyć brak możliwości wprowadzenia tego gniota aby "nie wyrwać kurze złotych jaj :-) " i jak to się stało, że wykształcony gość dał się złapać na gniot informacyjny który wykorzystano do nakręcenia sprężyny?
    Było zauważalne, że tylko jak kolejne pieniądze będą oddane w rynek czyli ręce ludzi (czyli tam gdzie zostaną najlepiej obrócone a przy okazji nie będą kusiły aby rozkraść jak u POprzedników) zostanie zbudowana pseudoinformacja i po raz kolejny straszeniem : "zostanie intelektualiści i fachowcy zgnębieni, zmuszeni do roboty na etacie i opodatkowani do bólu. PiS ściśnie wam tak jajca, że oczy krwią podbiegną" :-) dlaczego akurat Ty łapiesz i złapałeś się na te teksty regularnie podkręcane przez Senekę czy Bona

    przypomne o czym mowa:

    Strozaninek napisał/a:

    Państwo PiS dzielnie zwalcza problemy, które samo stwarza (jak każdy socjalizm).
    Ludzie uciekają z podatkami do legalnych i dostępnych metod obchodzenia płacenia 32% podatku dochodowego przechodząc na umowy B2B, co robimy? Dojedziemy ich, żeby mieć na krowy plus i kiełbasy plus. http://testerzy.pl/baza-wiedzy/test-przedsiebiorcy-w-it

    Wtedy Ci napisałem, że to gniot i nie ma szans. Jak Ty się dałeś na takie fakenewsy złapać?

    4 Cytuj
  • 16 maj 2019
    Vivaldi napisał/a:

    https://www.money.pl/gospodarka/mateusz-morawiecki-nie-bedzie-zadnego-testu-przedsiebiorcy-6381494237619841a.html

    Strożaninek taka konkluzja : jak ja prosty gumiorz pracujący rękami mogłem zauważyć brak możliwości wprowadzenia tego gniota aby "nie wyrwać kurze złotych jaj :-) " i jak to się stało, że wykształcony gość dał się złapać na gniot informacyjny który wykorzystano do nakręcenia sprężyny?
    Było zauważalne, że tylko jak kolejne pieniądze będą oddane w rynek czyli ręce ludzi (czyli tam gdzie zostaną najlepiej obrócone a przy okazji nie będą kusiły aby rozkraść jak u POprzedników) zostanie zbudowana pseudoinformacja i po raz kolejny straszeniem : "zostanie intelektualiści i fachowcy zgnębieni, zmuszeni do roboty na etacie i opodatkowani do bólu. PiS ściśnie wam tak jajca, że oczy krwią podbiegną" :-) dlaczego akurat Ty łapiesz i złapałeś się na te teksty regularnie podkręcane przez Senekę czy Bona

    przypomne o czym mowa:
    Wtedy Ci napisałem, że to gniot i nie ma szans. Jak Ty się dałeś na takie fakenewsy złapać?

    Funkcja czytania ze zrozumieniem u Ciebie zanikła? Przecież on powiedział ze go nie będzie, ale to wcale nie oznacza, że nie prowadzono prac nad tym projektem. Dziwie się, że nie dostrzegasz różnicy.

    3 Cytuj
  • 16 maj 2019

    Tak dodatkowo, bo nie moge już edytować wpisu

    Minister Jadwiga Emilewicz dużo mówiła na temat testu przedsiębiorcy wcześniej. Tutaj chociażby przykład wywiadu z nią
    https://www.money.pl/gospodarka/money-to-sie-liczy-test-przedsiebiorcy-gosciem-minister-przedsiebiorczosci-6378783192827521a.html
    [cytat]Test przedsiębiorcy w APK
    W kwietniu Ministerstwo Finansów informowało, że tzw. test przedsiębiorcy miałby pozwolić określić, kto rzeczywiście nim jest, a kto tylko korzysta z preferencyjnego opodatkowania. Został on uwzględniony w projekcie Aktualizacji Programu Konwergencji (APK). Według resortu to jedno z działań zapewniających respektowanie stabilizującej reguły wydatkowej. Z przyjętej pod koniec kwietnia przez rząd APK wykreślono jednak zapisy dotyczące "testu przedsiębiorcy".[/cytat]
    A tutaj cytat z bezpośredniego pracownika ministerstwa
    [cytat]– Pracujemy nad "testem przedsiębiorcy", który miałby określić, kto jest prawdziwym przedsiębiorcą, a kto nim nie jest – mówi cytowany przez dziennik Maciej Żukowski, dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych w MF.[/cytat]
    https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/czym-jest-test-przedsiebiorcy-nowy-projekt-ministerstwa-finansow,922075.html

    To oznacza wprost: były prace nad projektem, ale je zarzucono.
    https://tvn24bis.pl/dlafirm,107/test-przedsiebiorcy-znika-z-apk-minister-nie-bedzie-dodatkowych-instrumentow-prawnych,933255.html

    Z resztą pierwsze doniesienia się pojawiły, już gdy Gruza był wiceministrem, ale że było coś nie halo to przestał nim być.
    https://innpoland.pl/145873,pawel-gruza-odchodzi-z-ministerstwa-finansow
    http://wyborcza.pl/7,155287,23822185,z-resortu-finansow-odchodzi-naczelny-uszczelniacz-systemu-podatkowego.html

    Nie możesz mieć pretensji, że komentuje się doniesienia o planach legislacyjnych rządu w mediach. A już tym bardziej nie możesz tego nazywać "łykaniem fake newsów" (to bardzo modne i wygodne ostatnio). Kiedy faktycznie po prostu zarzucono prace nad danym projektem legislacji, być może pod wpływem właśnie opinii publicznej, która wyrażała dezaprobatę dla tego typu rozwiązań prawnych.
    Słowem: zamiast zarzucać mi posługiwanie się fake newsami – lepiej rób swój „research”, bazuj na wielu źródłach i czytaj ze zrozumieniem. Teraz śmiało napisz

    [cytat] Nie wiem dlaczego, ale się mylisz [/cytat]

    I kontynuuj dalej swoje słowotoki. Nie odpowiem na nie.

    1 Cytuj
  • 16 maj 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Funkcja czytania ze zrozumieniem u Ciebie zanikła? Przecież on powiedział ze go nie będzie, ale to wcale nie oznacza, że nie prowadzono prac nad tym projektem. Dziwie się, że nie dostrzegasz różnicy.

    Dostałeś plusik ale uwierz mi wyłapałem wstawkę Morawieckiego "na razie w tej formie" :-))) ale jak Ci mowiłem, że to gniot i nic z tego nie będzie to nie wierzyłeś. Posunę się dalej ....to będzie dalej gniot i zobaczysz, że nie zostanie wprowadzony a jeśli już to w tak zmienionej formie, że go nie poznamy :-) tego testu przedsiębiorcy. Po co byłaby (na razie mowa, na razie w planach) mowa o rezygnacji z ZUSu? Przecież jedno i drugie siebie wyklucza. Po co istnieje samozatrudnienie? Jaki będzie miało sens przy odpuszczeniu ZUSu w obecnej formie?
    Owszem możesz mieć rację, że próbują z każdej strony obserwując reakcje jednak wydaje mi się, że punkty planowania są już mocno przed tym o czym czytamy. To nie pierwszy temat zarzucony aby ....nooo nie wiem dać opozycji jakiś ochłap aby się nad nim pastwiła, w między czasie robią "swoje" a jak już mają gotowe, wracają do gniota i mówią "żarcik był", coś w stylu Bona : "nie wyczułeś że żartowałem" jak go złapiesz na bzdurach :-) coś w ten deseń :-)

    2 Cytuj
  • 16 maj 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Dostałeś plusik ale uwierz mi wyłapałem wstawkę Morawieckiego "na razie w tej formie" :-))) ale jak Ci mowiłem, że to gniot i nic z tego nie będzie to nie wierzyłeś. Posunę się dalej ....to będzie dalej gniot i zobaczysz, że nie zostanie wprowadzony a jeśli już to w tak zmienionej formie, że go nie poznamy :-) tego testu przedsiębiorcy. Po co byłaby (na razie mowa, na razie w planach) mowa o rezygnacji z ZUSu? Przecież jedno i drugie siebie wyklucza. Po co istnieje samozatrudnienie? Jaki będzie miało sens przy odpuszczeniu ZUSu w obecnej formie?
    Owszem możesz mieć rację, że próbują z każdej strony obserwując reakcje jednak wydaje mi się, że punkty planowania są już mocno przed tym o czym czytamy. To nie pierwszy temat zarzucony aby ....nooo nie wiem dać opozycji jakiś ochłap aby się nad nim pastwiła, w między czasie robią "swoje" a jak już mają gotowe, wracają do gniota i mówią "żarcik był", coś w stylu Bona : "nie wyczułeś że żartowałem" jak go złapiesz na bzdurach :-) coś w ten deseń :-)

    Jak zawsze Twoja wypowiedz nie na temat. Przyznam, że straciłem ochotę na dyskusje z tobą po Twoim żałosnym stwierdzeniu „nie wiem dlaczego, ale nie masz racji”. Plus dziwnych żartach. Prostackich.

    Tu sobie poczytaj co robi US i KAS ludziom.
    https://www.wykop.pl/link/4954729/urzad-skarbowy-przedluzal-zwrot-vat-tylko-po-to-by-go-przedluzyc/

    Pisz, pisz więcej elaboratow. Tracisz na to życie i czas (bo napisanie takiego posta zajmuje czas), a coraz więcej forumowiczów cię „triggeruje” i tylko prowokuje. Pisz, pisz. W końcu to Tobie życie ucieka na klikanie :).

    1 Cytuj
  • 16 maj 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Dostałeś plusik ale uwierz mi wyłapałem wstawkę Morawieckiego "na razie w tej formie" :-))) ale jak Ci mowiłem, że to gniot i nic z tego nie będzie to nie wierzyłeś. Posunę się dalej ....to będzie dalej gniot i zobaczysz, że nie zostanie wprowadzony a jeśli już to w tak zmienionej formie, że go nie poznamy :-) tego testu przedsiębiorcy. Po co byłaby (na razie mowa, na razie w planach) mowa o rezygnacji z ZUSu? Przecież jedno i drugie siebie wyklucza. Po co istnieje samozatrudnienie? Jaki będzie miało sens przy odpuszczeniu ZUSu w obecnej formie?
    Owszem możesz mieć rację, że próbują z każdej strony obserwując reakcje jednak wydaje mi się, że punkty planowania są już mocno przed tym o czym czytamy. To nie pierwszy temat zarzucony aby ....nooo nie wiem dać opozycji jakiś ochłap aby się nad nim pastwiła, w między czasie robią "swoje" a jak już mają gotowe, wracają do gniota i mówią "żarcik był", coś w stylu Bona : "nie wyczułeś że żartowałem" jak go złapiesz na bzdurach :-) coś w ten deseń :-)

    PiS stosuje metody Bono. Vivaldi, jesteś nieoceniony. Tekst powyżej to dyjament, to skarb, to mistrzostwo świata w obronie rzeczy nie do obrony. Dalej wal w ten deseń. Próbuj. Obyś się nie spóźnił z rżnięciem głupa, bo już wkrótce będziesz musiał ogłosić urbi et orbi, że te Twoje słowotoki, to były żarty.

    3 1 Cytuj
  • 16 maj 2019

    Taaaa już mnie przekonałeś, że 61tyś rozłożyło Sp z o.o. .....niech Ci będzie. Jakbyś jeszcze niezależnie od orzecznictwa sądów dogrzebał się co to była za Sp. z o.o. to byłaby wisienka na torcie.

    Strozaninek napisał/a:

    Jak zawsze Twoja wypowiedz nie na temat. Przyznam, że straciłem ochotę na dyskusje z tobą po Twoim żałosnym stwierdzeniu „nie wiem dlaczego, ale nie masz racji”. Plus dziwnych żartach. Prostackich.

    Nie pamiętam ale chyba szło inaczej : "nie wiem dlaczego ale się mylisz" a to różnica

    Strozaninek napisał/a:

    Pisz, pisz więcej elaboratow. Tracisz na to życie i czas(...) Pisz, pisz. W końcu to Tobie życie ucieka na klikanie :).

    Bardzo Ci dziękuję za troskę, ja bym tak nad Twoim wolnym czasie się nie umartwiał, nawet mnie nie interesuje jak go spędzasz. Ohhh znów prostacki żart..... ;-)

    2 Cytuj
  • 16 maj 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Taaaa już mnie przekonałeś, że 61tyś rozłożyło Sp z o.o. .....niech Ci będzie. Jakbyś jeszcze niezależnie od orzecznictwa sądów dogrzebał się co to była za Sp. z o.o. to byłaby wisienka na torcie.

    Nie pamiętam ale chyba szło inaczej : "nie wiem dlaczego ale się mylisz" a to różnica

    Bardzo Ci dziękuję za troskę, ja bym tak nad Twoim wolnym czasie się nie umartwiał, nawet mnie nie interesuje jak go spędzasz. Ohhh znów prostacki żart..... ;-)

    No prości ludzie tak maja ;). Nie rozumiesz ironii, synonimów, nie czytasz ze zrozumieniem, piszesz długie wypowiedzi nie na temat, jak argumentacja nie pasuje do Twojej tezy to sobie nie radzisz. Jesteś genialnym biznesmenem, sprzedawca, mechanikiem, księgowym, politykiem, dziennikarzem, katolikiem, moderatorem, informatykiem, specjalista eCommerce coś pominąłem? Bo nie ma tematów na tym portalu, które nie byłyby mazniete przez Ciebie :).

    A no i całe forum zna anegdoty z Twojego życia, rodziny, synów.

    Pisz, pisz.

    1 Cytuj
  • 16 maj 2019

    Ulżyj sobie , może być nawet i w tej formie co wyżej......bo inaczej zaczniesz się tutaj dzielić swoimi ekstazami (nie było tak)? Nie wiem zatem co masz do moich anegdot, bo wierz mi Twoje które tu wrzucałeś były niesmaczne ale ciekawe a nawet mnie stiggerowały (dobre słowo? dobrze użyłem?) - ja Ci ich jednak nie wypomniałem. Ale spoko, rozumiem napięcie.
    Wywal jeszcze coś o prostych ludziach i z czym sobie oni nie radzą i ogólnie co Ci tam leży - wykształceni i sfrustrowani tak mają.
    Lece, nara.

    Strozaninek napisał/a:

    Przyznam, że straciłem ochotę na dyskusje z tobą po Twoim żałosnym stwierdzeniu

    3 Cytuj
  • 16 maj 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Ulżyj sobie , może być nawet i w tej formie co wyżej......bo inaczej zaczniesz się tutaj dzielić swoimi ekstazami (nie było tak)? Nie wiem zatem co masz do moich anegdot, bo wierz mi Twoje które tu wrzucałeś były niesmaczne ale ciekawe a nawet mnie stiggerowały (dobre słowo? dobrze użyłem?) - ja Ci ich jednak nie wypomniałem. Ale spoko, rozumiem napięcie.
    Wywal jeszcze coś o prostych ludziach i z czym sobie oni nie radzą i ogólnie co Ci tam leży - wykształceni i sfrustrowani tak mają.

    Pisz, pisz.
    Nikt nie jest bardziej sfrustrowany niż Ty.

    Cytuj
  • 17 maj 2019

    Poniżej zostawiam kilka faktów, do własnej oceny i analizy.

    1. Kwiecień 2018 r. - Izba Reprezentantów w USA przyjmuje ustawę JUST, której głównym zamierzeniem, choć nie wyrażonym wprost, jest restytucja mienia ofiar Holokaustu.
    2. Wrzesień 2018 r. - pojawia się informacja, że rząd Polski ukrywa informację o otrzymaniu z USA pisma wzywającego do zapłaty 330 mld zł (330 000 000 000) tytułem odszkodowań za przejęte przez państwo mienie bezspadkowe.
    3. Kwiecień 2019 r. - red. Michalkiewicz dociera do notatki z rozmów PL-USA, z której wyczytać można zrozumienie ze strony władz USA tego, że ze względu na rok wyborczy, kwestia roszczeń organizacji żydowskich nie może być oficjalnie realizowana (ale "po cichu" można czynić do tego przygotowania).
    4. Maj 2019 r.
    - Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15 składa projekt ustawy zakazującej rozpatrywanie roszczeń względem tzw. mienia bezspadkowego.
    - Jarosław Kaczyński w Pułtusku głośno sprzeciwia się roszczeniom, ale sprytnie nie wskazuje o jakie roszczenia chodzi.
    - Posłowie Konfederacji przedstawiają projekt swojej ustawy przeciwko roszczeniom żydowskim.
    - Andrzej Duda w Myślenicach deklaruje że nie zgodzi się na zmianę prawa tak, by umożliwiało ono realizację roszczeń względem mienia bezspadkowego, jednak
    - tego samego dnia PiS zdejmuje z porządku obrad ustawę "antyroszczeniową" autorstwa Kukiz'15!
    - media podają informację, że siedziba PiSu została sprzedana przez izraelskiego dewelopera...

    18-19 maja - na Rynku w Myślenicach odbędzie się zbiórka podpisów pod listem do władz USA z żądaniem uchylenia ustawy Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) i zaprzestania jej realizowania względem Polski, która była ofiarą nazistowskich Niemiec.

    Pełna treść listu pod poniższym linkiem:
    http://ustawa447.pl/wp-content/uploads/2019/02/OI-NieDlaRoszcze%C5%84-list.pdf

    Opis wydarzenia na FB:
    https://www.facebook.com/events/426934174764895/

    Przyjdź i wesprzyj nasze działania swoim podpisem!

    2 Cytuj
  • 22 maj 2019

    1. Jakoś cisza o raporcie NIKu na temat Zalewskiej i reformie oświaty.... A pojechali po niej grubo.....
    2. Według krakowskich specjalistów od prawa karnego nowa ustawa Ziobry to gniot...
    3. 10 lekarzy z kliniki onkologii zwolniło się bo tną koszty leczenia.....
    i tym optymistycznym akcentem zachęcam do głosowania w niedzielę....

    1 2 Cytuj
  • 23 maj 2019
    t-34 napisał/a:

    1. Jakoś cisza o raporcie NIKu na temat Zalewskiej i reformie oświaty.... A pojechali po niej grubo.....
    2. Według krakowskich specjalistów od prawa karnego nowa ustawa Ziobry to gniot...
    3. 10 lekarzy z kliniki onkologii zwolniło się bo tną koszty leczenia.....
    i tym optymistycznym akcentem zachęcam do głosowania w niedzielę....

    Oooo i czołg wrócił, poleciał do kiosku, nakupił gazet, włączył TVN i podrzuca tematy.
    Zapewniam Cię, że nie musisz mnie zachęcać, będę w niedzielę głosował i doskonale wiesz że na przedstawicieli PiS :-) i nawet nie ma po co przeglądać sondaże które wiadomo, że są robione pod zamówienie ale i te pokazują jak będzie. Jeszcze tylko do niedzieli znów znikniesz.

    https://biznes.interia.pl/raport/bezpieczne-wybory/news/magia-klamstwa-czyli-dezinformacja-w-sieci,2614219,8676

    2 Cytuj
  • 23 maj 2019

    Jak sam zauważyłeś dzbanie szanowny poleciał do kiosku nakupił gazet pooglądał......
    A nie bezsensownie powtórzył aktualny przekaz dnia wysłany przez biuro polityczne i poddany w k***wizji.....
    Oczywiście miejsca są, reforma jest zajefajnie przygotowana....
    Ustawę podobno nawet senatorzy z PiSu krytykowali...
    A lekarze wcale się w ramach protestu nie zwolnili....
    Za to przez ostatnie osiem lat Polki i Polacy ...........
    A swoją drogą ciekawe ile ty zarabiasz za to ciągłe siedzenie na forum ??? No chyba, że to w godzinach pracy w naszej gminie ???

    2 2 Cytuj
  • 23 maj 2019
    t-34 napisał/a:

    Jak sam zauważyłeś dzbanie szanowny

    dlaczego używasz mojego zwrotu do ciebie, nie masz znowu nic swojego do zaprezentowania? Tak ci się spodobał? Wymysl coś swojego a nie czyjeś zwroty, newsy z interii i wieczna krwawica..... KOD jak malowany

    1 Cytuj
  • 23 maj 2019

    Czujność rewolucyjna na najwyższym poziomie !!!!
    Dlaczego ????? hmmm.... no myślę, że twój zwrot grzecznościowy najlepiej do ciebie pasuje.
    No i właśnie wymyśl coś swojego, a nie czyjeś przekazy dnia, smsy Terleckiego i newsy z TVP 1.
    Oczywiście do powyższych problemów się raczej nie odniesiesz bo jeszcze nie było polecenia.

    2 Cytuj
  • 24 maj 2019

    Raport NIK -u to raport NIK - u. Wyniki powalają. Przewidywaliśmy to przed reformą. Także na forum. Pisaliśmy o rozwalaniu państwa prawa. Efekt tego to obiadki Kaczyńskiego, Premiera Morawieckiemu z szefową TK. To też powala. Piątka Kaczyńskiego to przyćmiła. Na razie. Wybory pokażą na ile. Gdyby nie Koalicja Europejska, Tusk to Kaczyński by mi 888 zł nie dał. Dlatego zagłosuję na KE. Daje, bo się KE boi.

    3 Cytuj
  • 31 maj 2019

    Nie ma partii, ugrupowania, która byłaby kryształowa. Niestety, ale tak jest na całym świecie. Wyborcy szukają lepszego jutra, po wyborach się zmienia i karuzela się kręci. Kto chce zostaje w polityce i na tym robi biznes. Ludzi, którzy niby oddali władzę po upadku komuny poszukajcie sami, nawet zasiądą w Brukseli i wrócą po kandencji z milionami.

    2 Cytuj
  • Włodek 9 cze 2019

    Nikogo nie chcę urazić, ale wydaje mi się, że w natłoku analiz temu wątkowi nikt dotąd nie poświęcił więcej uwagi. Szkoda, bo to tak naprawdę nie jeden wątek, ale kilka niezwykle ważnych trybików, bez których tak zwana opozycja nie istnieje. Kiedyś napisałem taki tekst, że jedyną realna opozycją dla PiS jest TVN i w zasadzie nic się od tamtego czasu nie zmieniło. Za truizm uznać trzeba, że dwa dni pokazywania prawdy o PO w TVN, czy na pierwszych stronach GW, to wyrok śmierci, niemniej dzięki temu truizmowi partie opozycyjne działają.

    Zadania TVN, celebrytów i autorytetów są jasno określone i wszyscy razem mają budować obrazy wypaczonej rzeczywistości i w ten sposób wykreować fałszywych bohaterów. Chodzi nie tylko o bohaterów pozytywnych, ale też o czarne charaktery. Dzień i noc z kompletnie nieudolnej i bezideowej PO sztab propagandystów robi nowoczesną partię, europejskich polityków. Przyznacie Państwo, że to się ociera zarówno o komedię, jak i paranoję w jakimś tam stopniu kontrolowaną, ale spod kontroli często się sprawy wymykają. Z drugiej strony ze zwykłej chadeckiej partii PiS, robi się ciemny lud o zabarwieniu brunatnym. Konsekwencja i częstotliwość propagandowej nawałnicy nie jest bez znaczenia. Oczywiście człowiek jako tako rozgarnięty pośmieje się albo z popularnym przekleństwem rzuci się na pilota, aby zmienić kanał, ale w masie jest siła.

    Do sporej grupy niezbyt wymagających widzów i odbiorców taki przekaz dociera i co więcej zapisuje kalki w mózgu, praktycznie nie do usunięcia. Jak widać ofiar nie jest na tyle dużo, aby wygrać wybory, ale akurat tej siły lekceważyć nie wolno, bo to nie PO, czy Wiosna, tylko TVN z ekipą towarzyszącą jest największym zagrożeniem dla demokracji i konstytucji, jaka on by nie była. Generalna zasada TVN mówi, kłam i manipuluj dotąd, aż ludzie przyjmą do wiadomości, że prawdziwy świat nie istnieje, a to co podaje się z ekranu jest „modną rzeczywistością”. Oglądam TVN24 prawie non stop, mam swoje powody, głównie zawodowe i z tej racji mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że przed wyborami europejskimi, TVN zaprzągł wszystkie konie i kręcił propagandowym kieratem na najwyższych obrotach.

    Dzień w dzień pokazywano złych i dobrych, według kłamliwie zdefiniowanego podziału, co miało doprowadzić do porażki PiS i zwycięstwa Koalicji Europejskiej. Studia TVN wypełniali wszyscy dyżurni celebryci i autorytety z każdej dziedziny, jeśli nie osobiście, to byli przywoływani w „materiałach publicystycznych”. No i cała krewa, pot i łzy poszły w piach, a to jest bardzo dobra informacja dla Polaków. W żadną przemianę i program PO nie wierzę, to tak jakby oczekiwać od kieszonkowca, że odpuści sobie wyjęcie wystającego portfela z tylnej kieszeni spodni. Natomiast TVN i spółka, to są spece w swojej branży i chociaż rzucili wszystkie siły na front europejskiej kampanii, to nie dali rady postawić politycznego świata na głowie. Na nic występy Jandy, Stuhra, profesorów wszelkiej maści. Nie zadziałały też cytaty z „zachodniej prasy” i połajanki z Unii Europejskiej, przeplatane ustawionymi wyrokami TSUE.

    Przegrali, każdy z osobna i wszyscy po kolei! Zakończyłbym felieton tym radosnym skutkiem propagandowych wysiłków, ale nie będę egoistą i podzielę się jeszcze jedną obserwacją. Jest jedna rzecz, która łączy opozycję z TVN – brak pomysłu na korektę planu, który nie wypala. W TVN, po wyborach nic się nie zmieniło, kierunki propagandowe zachowane, treść i forma ciągle ta sama. W programach publicystycznych pojawiają się niestanie te same zgrane twarze, słyszą te same pytania i udzielają takich samych odpowiedzi. Patent na celebrytę, media i autorytety zadziałał w 2007 roku i był skutecznie eksploatowany aż do 2015 roku. Gdy się okazało, że formuła się wyczerpała, to nikt z fachowców od propagandy nie znalazł niczego nowego. W efekcie w TVN, jak w PO, wszystko po staremu i to będzie najlepsza puenta.

    1 7 Cytuj
  • 9 cze 2019
    WodnikSzuwarek napisał/a:

    Nikogo nie chcę urazić, ale wydaje mi się, że w natłoku analiz temu wątkowi nikt dotąd nie poświęcił więcej uwagi. Szkoda, bo to tak naprawdę nie jeden wątek, ale kilka niezwykle ważnych trybików, bez których tak zwana opozycja nie istnieje. Kiedyś napisałem taki tekst, że jedyną realna opozycją dla PiS jest TVN i w zasadzie nic się od tamtego czasu nie zmieniło. Za truizm uznać trzeba, że dwa dni pokazywania prawdy o PO w TVN, czy na pierwszych stronach GW, to wyrok śmierci, niemniej dzięki temu truizmowi partie opozycyjne działają.

    Zadania TVN, celebrytów i autorytetów są jasno określone i wszyscy razem mają budować obrazy wypaczonej rzeczywistości i w ten sposób wykreować fałszywych bohaterów. Chodzi nie tylko o bohaterów pozytywnych, ale też o czarne charaktery. Dzień i noc z kompletnie nieudolnej i bezideowej PO sztab propagandystów robi nowoczesną partię, europejskich polityków. Przyznacie Państwo, że to się ociera zarówno o komedię, jak i paranoję w jakimś tam stopniu kontrolowaną, ale spod kontroli często się sprawy wymykają. Z drugiej strony ze zwykłej chadeckiej partii PiS, robi się ciemny lud o zabarwieniu brunatnym. Konsekwencja i częstotliwość propagandowej nawałnicy nie jest bez znaczenia. Oczywiście człowiek jako tako rozgarnięty pośmieje się albo z popularnym przekleństwem rzuci się na pilota, aby zmienić kanał, ale w masie jest siła.

    Do sporej grupy niezbyt wymagających widzów i odbiorców taki przekaz dociera i co więcej zapisuje kalki w mózgu, praktycznie nie do usunięcia. Jak widać ofiar nie jest na tyle dużo, aby wygrać wybory, ale akurat tej siły lekceważyć nie wolno, bo to nie PO, czy Wiosna, tylko TVN z ekipą towarzyszącą jest największym zagrożeniem dla demokracji i konstytucji, jaka on by nie była. Generalna zasada TVN mówi, kłam i manipuluj dotąd, aż ludzie przyjmą do wiadomości, że prawdziwy świat nie istnieje, a to co podaje się z ekranu jest „modną rzeczywistością”. Oglądam TVN24 prawie non stop, mam swoje powody, głównie zawodowe i z tej racji mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że przed wyborami europejskimi, TVN zaprzągł wszystkie konie i kręcił propagandowym kieratem na najwyższych obrotach.

    Dzień w dzień pokazywano złych i dobrych, według kłamliwie zdefiniowanego podziału, co miało doprowadzić do porażki PiS i zwycięstwa Koalicji Europejskiej. Studia TVN wypełniali wszyscy dyżurni celebryci i autorytety z każdej dziedziny, jeśli nie osobiście, to byli przywoływani w „materiałach publicystycznych”. No i cała krewa, pot i łzy poszły w piach, a to jest bardzo dobra informacja dla Polaków. W żadną przemianę i program PO nie wierzę, to tak jakby oczekiwać od kieszonkowca, że odpuści sobie wyjęcie wystającego portfela z tylnej kieszeni spodni. Natomiast TVN i spółka, to są spece w swojej branży i chociaż rzucili wszystkie siły na front europejskiej kampanii, to nie dali rady postawić politycznego świata na głowie. Na nic występy Jandy, Stuhra, profesorów wszelkiej maści. Nie zadziałały też cytaty z „zachodniej prasy” i połajanki z Unii Europejskiej, przeplatane ustawionymi wyrokami TSUE.

    Przegrali, każdy z osobna i wszyscy po kolei! Zakończyłbym felieton tym radosnym skutkiem propagandowych wysiłków, ale nie będę egoistą i podzielę się jeszcze jedną obserwacją. Jest jedna rzecz, która łączy opozycję z TVN – brak pomysłu na korektę planu, który nie wypala. W TVN, po wyborach nic się nie zmieniło, kierunki propagandowe zachowane, treść i forma ciągle ta sama. W programach publicystycznych pojawiają się niestanie te same zgrane twarze, słyszą te same pytania i udzielają takich samych odpowiedzi. Patent na celebrytę, media i autorytety zadziałał w 2007 roku i był skutecznie eksploatowany aż do 2015 roku. Gdy się okazało, że formuła się wyczerpała, to nikt z fachowców od propagandy nie znalazł niczego nowego. W efekcie w TVN, jak w PO, wszystko po staremu i to będzie najlepsza puenta.

    Kopiowanie tesktów z internetu jako swoich to idiotyzm, chyba ze w Myślenicach nagle zamieszkała matka kurka.

    Oryginalny wpis który przekopiowałeś jako swój

    https://www.kontrowersje.net/ostatnie_wybory_to_te_wielka_pora_ka_tvn_celebryt_w_i_autorytet_w

    Dno z Ciebie, na przyszłość użyj znaczników cytatu na forum, albo cudzysłowów.
    A wiesz co mnie skłoniło wrzucić jedno zdanie z Twojego posta do Google i poszukać czy to aby na pewno twój tekst?

    W tym wątku

    http://miasto-info.pl/myslenice/12931,burmistrz-jaroslaw-szlachetka-prezentuje-wyniki-audytu-w-urzedzie-istnial-uklad-towarzyski-wideo.html

    Napisałeś na mój dłuższy komentarz

    WodnikSzuwarek napisał/a:

    Ktoś czyta te Twoje elaboraty? Nie potrafisz zwięźlej?

    Wydalo mi się podejrzane, ze nagle sam walisz elaboratem. Jak widać synapsy nie przewodzą należycie i sam nie potrafisz napisać nic oryginalnego.

    ;(

    7 Cytuj

Odpowiedz