Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 9 cze 2019

    TVN nie różni się od TVP, z tym ze jedna eksploatuje powtarzalne twarze, które dla tej pierwszej wyrażają swoje własne uwagi i spostrzeżenia, a w TVP mówią schematem otrzymanym od suwerena.

    7 2 Cytuj
  • 9 cze 2019

    Lektura dotychczasowych wpisów zdecydowanie przeczy temu, jakoby Wodnik Szuwarek był zdolny do napisania takiego elaboratu. Dobrze, że kolega Stróżaninek to podkreśla dowodem niezbitym. Wydaje się, że TVN od TVP różni się warsztatem dziennikarskim, poziomem dziennikarstwa, etyką, a przynajmniej próbą zobiektywizowania rzeczywistości. Ukryć tendencyjność musi przed inteligentniejszym i bardziej wymagającym widzem. Sam Piotrowicz stwierdził, że TVP jest dla mało kapujæcych odbiorców Polski powiatowej. Cynicznie to stwierdził. W domyśle, my nie jesteśmy tacy, głupi, ale wicie rozumicie. Dziennikarze TVP są i cyniczni i warsztatowo marni. Ale dla takich Szuwarków są potrzebni.

    2 3 Cytuj
  • 9 cze 2019

    Widze, że spania jeden i drugi nie ma. Za mało pracy na świeżym powietrzu? Znajdę Wam coś u siebie do roboty i będziecie spać jak dzieci od 22:00 :-)))
    A tak na poważnie: Wodnik kopiuj sobie ale daj po prostu linka ze źródła a nie pisz jako swoje :-) a co do art wystarczy go skrócić i podsumować krótko na przykład : " wystarczy nie przeszkadzać opozycji" :-) po co im podpowiadać i za uszy tym wyciągać ponad poziom wody :-) choć z drugiej strony sterowany i regulowany opozycjonista jest lepszy niż puszczony luzem :-)

    1 5 Cytuj
  • 9 cze 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Widze, że spania jeden i drugi nie ma. Za mało pracy na świeżym powietrzu? Znajdę Wam coś u siebie do roboty i będziecie spać jak dzieci od 22:00 :-)))
    A tak na poważnie: Wodnik kopiuj sobie ale daj po prostu linka ze źródła a nie pisz jako swoje :-) a co do art wystarczy go skrócić i podsumować krótko na przykład : " wystarczy nie przeszkadzać opozycji" :-) po co im podpowiadać i za uszy tym wyciągać ponad poziom wody :-) choć z drugiej strony sterowany i regulowany opozycjonista jest lepszy niż puszczony luzem :-)

    Ja akurat z Warszawy wracałem :P

    A co do TVN, to też manipuluje. Często jest tak, że wizja Polski jest gdzieś po środku pomiędzy tym co podaje TVN a TVP. I jedna i druga stacja nie jest w moim guście. Choć TVN ma więcej finezji w swoich przekazach podprogowych.

    7 2 Cytuj
  • 11 cze 2019

    "W stoczni Gdańskiej to Kaczyński przez płot skakał.
    -co ty pierdzielisz, Kaczyński pod płotem przechodził

    A mnie tak lepiej jest, co mnie obiecali to mnie
    robio, jest porobione i jeszcze bedo robić,
    robio i teraz jest ficyt, u was był deficyt, u nas jest ficyt
    - a skąd te pieniądze?
    od ludziów biorą z bankomatów i wpłacają do banków, taka ekonomiczna droga"

    4 Cytuj
  • 11 cze 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Ja akurat z Warszawy wracałem :P

    Ty to jednak światowy człek. Weź dawaj, opowiadaj, jak tam było w tej stolycy? Zacznij od początku od kontroli paszportowej :-)))

    5 Cytuj
  • 12 cze 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Ty to jednak światowy człek. Weź dawaj, opowiadaj, jak tam było w tej stolycy? Zacznij od początku od kontroli paszportowej :-)))

    Pozdrawiam, już oficjalnie - PIBR :).

    Cytuj
  • 12 cze 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Pozdrawiam, już oficjalnie - PIBR :).

    "materiał reklamowy"- brakuje tego napisu w prawym górnym rogu.
    Inaczej, kogo to obchodzi co jesteś?

    Cytuj
  • 12 cze 2019
    bono napisał/a:

    "materiał reklamowy"- brakuje tego napisu w prawym górnym rogu.
    Inaczej, kogo to obchodzi co jesteś?

    Jak widac Ciebie, bo zareagowales :) Idz zaloz kolejny temat w ktorym "podpalisz" forum :)

    Cytuj
  • 12 cze 2019

    Koryto+

    1 Cytuj
  • 12 cze 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Państwo PiS dzielnie zwalcza problemy, które samo stwarza (jak każdy socjalizm).
    Ludzie uciekają z podatkami do legalnych i dostępnych metod obchodzenia płacenia 32% podatku dochodowego przechodząc na umowy B2B, co robimy? Dojedziemy ich, żeby mieć na krowy plus i kiełbasy plus. http://testerzy.pl/baza-wiedzy/test-przedsiebiorcy-w-it

    a wyciągnę
    https://biznes.interia.pl/firma/news/ministerstwo-finansow-sprawdzi-kto-jest-prawdziwym,2617833,1852

    Ja nadal uważam, że nic z całego testu nie wyjdzie choć akurat mnie test ani grzeje ani ziębi ale śledzę temat dla zasady.....praworządności i słuchania głosu ludu :-)))

    A ogolnie koło tematu ta kancelaria ma sporo fajnych art.

    2 Cytuj
  • 12 cze 2019
    Vivaldi napisał/a:

    a wyciągnę
    https://biznes.interia.pl/firma/news/ministerstwo-finansow-sprawdzi-kto-jest-prawdziwym,2617833,1852

    Ja nadal uważam, że nic z całego testu nie wyjdzie choć akurat mnie test ani grzeje ani ziębi ale śledzę temat dla zasady.....praworządności i słuchania głosu ludu :-)))

    A ogolnie koło tematu ta kancelaria ma sporo fajnych art.

    Przedtem pisales ze dalem sie nabrac na fake news.
    Test bedzie, w takiej czy innej formie, ale bedzie. Z czegos pieniadze trzeba brac. Beneficjenci opieki spolecznej stojacy z zubrem pod dawnym "GSem" raczej nie moga za duzo dac. Informatycy na umowach B2B juz raczej tak :).

    [cytat](Nie)Konstytucja Biznesu
    Najważniejszy akt prawny w Polsce stanowi: "Społeczna gospodarka rynkowa oparta na wolności działalności gospodarczej (...) stanowi podstawę ustroju gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej" (Konstytucja RP art. 20, Dz.U. 1997 nr 78, poz. 483). Z kolei powołana do życia w kwietniu 2018 r. Konstytucja Biznesu, na którą składał się pakiet pięciu ustaw, reklamowana była przez Ministerstwo Finansów i Premiera jako utworzona dla przedsiębiorców, mająca im służyć i ułatwić prowadzenie działalności. Wśród fundamentalnych zasad, które miały obowiązywać od czasu jej wejścia w życie w stosunkach na linii przedsiębiorca-państwo, znalazły się takie jak: domniemanie uczciwości przedsiębiorcy, przyjazna interpretacja przepisów, a także co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone.

    Proponowane zmiany, których celem jest "testowanie" przedsiębiorców, podają w wątpliwość przestrzeganie reguły domniemania ich uczciwości. Przyjaznej interpretacji przepisów również nie stanowią, przynajmniej nie dla przedsiębiorców. Za to zachowana zostaje trzecia ze wskazanych, gwarantowanych przez Konstytucję Biznesu zasad - przedsiębiorcy mogą robić wszystko to, czego nie zabroni im fiskus.

    radca prawny Robert Nogacki

    Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/firma/news/ministerstwo-finansow-sprawdzi-kto-jest-prawdziwym,2617833,1852?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome[/cytat ]

    PS. Spoko, spoko, potem przyjda do Ciebie po piniazki ;>

    1 Cytuj
  • 12 cze 2019

    No cóż Strozaninek nie zmieści się już w 19% i będzie bulił podatek progresywny.

    Cytuj
  • 12 cze 2019
    bono napisał/a:

    No cóż Strozaninek nie zmieści się już w 19% i będzie bulił podatek progresywny.

    Ja place 32%, mam UoP :), brak kwoty wolnej od podatku itd. Wiec zmiana mnie nie dotyczy. Za do dotyczy ponad 500 tys. osob dla ktorych bedzie to realna podwyzka podatkow.

    1 Cytuj
  • 12 cze 2019

    No to po co mają mieć lepiej niż ty?

    1 Cytuj
  • 12 cze 2019
    bono napisał/a:

    No to po co mają mieć lepiej niż ty?

    Poniewaz patrze na gospodarke szerzej, pojecie Krzywej Laffera jest mi znane i wiem tez, ze przy zbyt wysokich obciazeniach fiskalnych gospodarka moze wejsc w stan kryzysu. Ponadto "zniechecanie" specjalistow, ktorzy czesta sa na takich umowach, bo sa dla nich korzystniejsze moze spowodowac ich odplyw.

    1 Cytuj
  • 12 cze 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Poniewaz patrze na gospodarke szerzej, pojecie Krzywej Laffera jest mi znane i wiem tez, ze przy zbyt wysokich obciazeniach fiskalnych gospodarka moze wejsc w stan kryzysu. Ponadto "zniechecanie" specjalistow, ktorzy czesta sa na takich umowach, bo sa dla nich korzystniejsze moze spowodowac ich odplyw.

    Posłużę się twoim przykładem z innego wątku.
    Wiesz, że istnieje coś takiego jak dziennik podawczy? Po co ten trolling na forum. Kolejny temat, założony żeby się społeczność pokłóciła nawzajem?

    Cytuj
  • 12 cze 2019
    bono napisał/a:

    Posłużę się twoim przykładem z innego wątku.
    Wiesz, że istnieje coś takiego jak dziennik podawczy? Po co ten trolling na forum. Kolejny temat, założony żeby się społeczność pokłóciła nawzajem?

    Ja nie zakladalem tematu. Odpowiadam na wypowiedz Vivaldiego, Chybiony przyklad.

    1 Cytuj
  • 12 cze 2019
    Strozaninek napisał/a:

    PS . Spoko, spoko, potem przyjda do Ciebie po piniazki ;>

    Nie booooj, już idą ;-)
    https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1403291,kasy-fiskalne-online-od-maja-2019.html
    tyle, że nie mam nic do ukrycia wnerwia mnie tylko kolejna przeszkadzajka, bo będzie trzeba ją zarejestrować, stara wyrejestrować itd itd.

    2 Cytuj
  • 12 cze 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Nie booooj, już idą ;-)
    https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1403291,kasy-fiskalne-online-od-maja-2019.html
    tyle, że nie mam nic do ukrycia wnerwia mnie tylko kolejna przeszkadzajka, bo będzie trzeba ją zarejestrować, stara wyrejestrować itd itd.

    Waśnie, przeszkadzajka...

    Cytuj
  • 12 cze 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Waśnie, przeszkadzajka...

    hmmm ale jak oddadzą dwukrotnie to....? Może warto - przynajmniej spróbować.

    2 Cytuj
  • 12 cze 2019
    Vivaldi napisał/a:

    hmmm ale jak oddadzą dwukrotnie to....? Może warto - przynajmniej spróbować.

    Gdzie ci oddadzą :P?

    1 Cytuj
  • 12 cze 2019

    Ej no weź od lipca mam mieć.....na drugiego czyli na pierwszego po mieczu :-))) ale źli ludzie "mówio", że to na gorzołę idzie dla nierobów to nie wiem przepić czy na jakiego hyperiona zabrać, meble zrobić dziecku żeby na słomiance nie spało czy jabcoka se otworzyć. I takie to moralne konwenanse.....burdel mi się w głowie zrobił przez te rozdawnictwo :-)))
    .....można tez zainwestować, jechać na Słowację jakich płaszczy czy szczypiorku nakupić, w kraju sprzedać, ehhhh teraz to już będzie a nie tak jak kiedyś :-)

    4 Cytuj
  • 13 cze 2019

    Mnie zaś urzekła Kinga Duda. Dobrze, że prezydent zrobił jej wycieczkę do Białego Domu. Agata też kreacją błysnęła. Duda z Trumpem masowali sobie ego, oj masowali. Trump nie zapomniał o kolegach biznesmenach i interes gazowy ubił. Duda zadbał o siebie. A gawiedź wiejska i małomiasteczkowa mlaska z zachwytu. Jacy oni piykni i jak nas godnie teprezentujom. Postaw się, zastaw się w naszym ludzie się odbija. Te umizgi Dudy i PiSu do Jameryki śnić się będą jeszcze naszym wnukom.

    3 2 Cytuj

Odpowiedz