Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 9 paź 2019
    Mohikanin napisał/a:

    Lustruj, lustruj jak tylko Ci to pomaga na Twoje frustracje polityczne, aczkolwiek płatny troll pasuje bardziej do Twojego konta i aktywności.

    Nie jest trollem. Ma prawdopodobnie tylko uraz. Jest niedowartościowany, może go na WFie kopali w dupę w szkole i dlatego poda Ci cały przekrój innych wyróżnień, szkół i języków w klasie C2+, a od niedawna za norweski się ponoć wziął. Z drugiej strony to co ma robić skoro żadnych innych celów w życiu nie ma do osiągnięcia? Czym może zabłysnąć? No i co by mógł opowiadać tutaj? Innych zalet brak. Zaradności żadnej. Nawet tutaj się musiał dopytać jak sobie na SORze poradzić jak partner tam wyląduje. Całe życie chłop (albo kobita, bo do końca nie powiedział kto kim) ma tak pod góre. Nawet mi go szkoda deko tylko po co tutaj to napięcie wylewa.
    Jakbyś wracał po pracy do pustego domu też byś patrzył w lusterko wmawiając sobie jaki jesteś piękny, inteligentny, wykształcony i .....wymyślał przeszkody do zdobycia :-) . Skończy norweski przyjdzie się tu wypodniecać zajebistością i zabierze się za kolejny kurs z wyróżnieniem. I tak życie płynie .....od zaliczenia do zaliczenia :-) czasami doda kapkę adrenaliny i przejedzie autem na zakopiance 110km/h :-))) i znów do lusterka pogada, że jakby chciał to by był najlepszym kierowcą bo mu partner powiedział, że tak po męsku szaleje za kółkiem.
    Daj mu spokój, uraz z dzieciństwa jest urazem. Nic nie poradzisz. Jednak trollem nie jest.

    4 13 Cytuj
  • 9 paź 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Nie jest trollem. Ma prawdopodobnie tylko uraz. Jest niedowartościowany, może go na WFie kopali w dupę w szkole i dlatego poda Ci cały przekrój innych wyróżnień, szkół i języków w klasie C2+, a od niedawna za norweski się ponoć wziął. Z drugiej strony to co ma robić skoro żadnych innych celów w życiu nie ma do osiągnięcia? Czym może zabłysnąć? No i co by mógł opowiadać tutaj? Innych zalet brak. Zaradności żadnej. Nawet tutaj się musiał dopytać jak sobie na SORze poradzić jak partner tam wyląduje. Całe życie chłop (albo kobita, bo do końca nie powiedział kto kim) ma tak pod góre. Nawet mi go szkoda deko tylko po co tutaj to napięcie wylewa.
    Jakbyś wracał po pracy do pustego domu też byś patrzył w lusterko wmawiając sobie jaki jesteś piękny, inteligentny, wykształcony i .....wymyślał przeszkody do zdobycia :-) . Skończy norweski przyjdzie się tu wypodniecać zajebistością i zabierze się za kolejny kurs z wyróżnieniem. I tak życie płynie .....od zaliczenia do zaliczenia :-) czasami doda kapkę adrenaliny i przejedzie autem na zakopiance 110km/h :-))) i znów do lusterka pogada, że jakby chciał to by był najlepszym kierowcą bo mu partner powiedział, że tak po męsku szaleje za kółkiem.
    Daj mu spokój, uraz z dzieciństwa jest urazem. Nic nie poradzisz. Jednak trollem nie jest.

    Psycholog Spyra!

    10 3 Cytuj
  • Pietja 9 paź 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Taa, udowodnij! :D

    Wiesz gdzie to mam?
    Zapyaj Neumana on wie.

    2 11 Cytuj
  • Pietja 9 paź 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Nie jest trollem. Ma prawdopodobnie tylko uraz. Jest niedowartościowany, może go na WFie kopali w dupę w szkole i dlatego poda Ci cały przekrój innych wyróżnień, szkół i języków w klasie C2+, a od niedawna za norweski się ponoć wziął. Z drugiej strony to co ma robić skoro żadnych innych celów w życiu nie ma do osiągnięcia? Czym może zabłysnąć? No i co by mógł opowiadać tutaj? Innych zalet brak. Zaradności żadnej. Nawet tutaj się musiał dopytać jak sobie na SORze poradzić jak partner tam wyląduje. Całe życie chłop (albo kobita, bo do końca nie powiedział kto kim) ma tak pod góre. Nawet mi go szkoda deko tylko po co tutaj to napięcie wylewa.
    Jakbyś wracał po pracy do pustego domu też byś patrzył w lusterko wmawiając sobie jaki jesteś piękny, inteligentny, wykształcony i .....wymyślał przeszkody do zdobycia :-) . Skończy norweski przyjdzie się tu wypodniecać zajebistością i zabierze się za kolejny kurs z wyróżnieniem. I tak życie płynie .....od zaliczenia do zaliczenia :-) czasami doda kapkę adrenaliny i przejedzie autem na zakopiance 110km/h :-))) i znów do lusterka pogada, że jakby chciał to by był najlepszym kierowcą bo mu partner powiedział, że tak po męsku szaleje za kółkiem.
    Daj mu spokój, uraz z dzieciństwa jest urazem. Nic nie poradzisz. Jednak trollem nie jest.

    Czyli zbytnio się nie pomyliłem. Jak w pysk strzelił gender fluid :D

    2 12 Cytuj
  • Pietja 9 paź 2019

    Właśnie słucham Korwina, który właśnie zaorał Konfederację.
    "Schyłki na Sybir nie były żadną katorgą. Wysyłano Polaków na Syberię by byli z dala od Polski i by badali góry. Dostawali za to nawet pieniądze, stawki dzienne od sowietów czy wcześniej caratu"

    Jednak jest to debil do potęgi.

    3 9 Cytuj
  • 9 paź 2019
    Strozaninek napisał/a:

    https://ceo.com.pl/nie-zbudujemy-dobrobytu-w-oparciu-o-coraz-to-nowsze-programy-socjalne-40017

    Madrego to i z przyjemnoscia sie czyta.

    a tym czasem nie tylko dobrobyt płynie od rządów ale i samorządy nie wiedzieć czemu wspierają tą (wg Sadowskiego i fachury Strozaninka) patologię. Skąd taka walka aby każde nowe istnienie przyciągnąć do gminy? Dlaczego gminy się w tym prześcigają? Czyżby widziały inne cyfry niż lokalny ekspert cyferkowy? Tylko nie bredzić o przepijaniu becikowego na bezrobociu :-)))
    https://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1433998,gminy-swiadczenia-dzieci-rodzice-bony-becikowe-zlobki.html

    Nie dalej jak kilka stron wstecz inny "fachura" politolog uruchomił się (samym linkiem bo chyba mu podesłali gdyż nie umiał wydukać o tym co wstawił kompletnie nic) przed wyborami na temat WWK
    https://www.money.pl/gielda/biec-wwk-spadl-o-2-pkt-we-ix-gospodarka-odczuwa-slabsza-koniunkture-za-granica-6430013539792513a.html

    no to czekam na PROFESJONALNĄ analize w oparciu o takiego newsa
    https://biznes.interia.pl/makroekonomia/news/szwecja-wchodzi-w-faze-dekoniunktury,2631878,2156

    jak zestawić te cyfry w oparciu o zalanie Szwecji nierobami vs. przypływu do nas dość pracowitych ludzi np z Ukrainy?
    Wspiąć się na szczyty analizy i przewidzieć gdzie będziemy za 5lat przy założeniu, że po niedzieli będzie dobrze a nawet lepiej - sugerując się sondażami.
    Ja mam wrażenie, że po potopie szwedzkim tym razem Szwecja znów wypowie nam wojnę .....tyle, że za pół godziny się podda w niewolę :-)))

    1 11 Cytuj
  • 9 paź 2019
    Mohikanin napisał/a:

    Właśnie słucham Korwina, który właśnie zaorał Konfederację.
    "Schyłki na Sybir nie były żadną katorgą. Wysyłano Polaków na Syberię by byli z dala od Polski i by badali góry. Dostawali za to nawet pieniądze, stawki dzienne od sowietów czy wcześniej caratu"

    Jednak jest to debil do potęgi.

    Noooo kabaret był. Ale i tutaj nie brakuje lepszych. Jeden i drugi bono będzie ci udowadniał, że tylko strefa EURo może mu podnieść .....raczej tylko mniemanie o sobie, a trzeci ostatnio cierpiał w kolejce szpitalu choć wcale kolejki nie widział.

    Mi się podobał ten fragment :
    "Na dodatkowe pytanie dziennikarza o to, ile takich przypadków było za rządów PiS, Jacek Sasin odpowiedział pytaniem o to, kto tak na prawdę zarządza w Polsce służbą zdrowia i sam odpowiedział na nie stwierdzając, że szpitale są w większości zarządzane przez samorządy. "Rząd tworzy PiS, ale w Polsce mamy taki system władzy, gdzie nie wszystko jest w rękach rządu".

    "My jako rząd wspieramy samorządy, bo odczuwamy tę odpowiedzialność za służbę zdrowia. Dlatego przekazujemy w tej chwili dużo większe pieniądze na szpitale powiatowe, miejskie, wojewódzkie. Te pieniądze trafiają do samorządów" - dodał polityk, podkreślając, że zamykane szpitale nie mają twarzy nikogo z Prawa i Sprawiedliwości".
    ale Seneka sobie tu już krwi upuszczał mimo, że dali mu 13tą emeryturę, żeby sobie poszedł prywatnie do gastrologa, ale ten uparł się, że se posiedzi jako drugi w kolejce bo o czym tutaj będzie marudził?
    :-))) ...... generalnie byle do niedzieli :-) będzie dobrze

    1 12 Cytuj
  • Pietja 10 paź 2019

    Ja myślałem, że tutaj każdy rozumie, że od 2015 roku na służbę zdrowia przeznaczane są o wiele większe pieniądze niż przed 2015, ale widocznie się myliłem.
    Totalni cały czas używają argumentów, że trzeba zwiększyć nakłady, ale są zwiększone i to bardziej niż sami postulowali wcześniej. Czy oni są tak głupi, że nie widzą ponad 30% większych pieniędzy na służbę zdrowia, które automatycznie poszły na ten cel gdy PKB wzrosło o ponad 100 mld zł?

    2 13 Cytuj
  • 10 paź 2019

    Cicho pis i ory, bo zadzwonię do Banasia, O!

    9 2 Cytuj
  • 10 paź 2019
    Mohikanin napisał/a:

    Ja myślałem (raczej wydawało Ci się) (...)
    Totalni cały czas używają argumentów, że trzeba zwiększyć nakłady, ale są zwiększone i to bardziej niż sami postulowali wcześniej. Czy oni są tak głupi, że nie widzą ponad 30% większych pieniędzy na służbę zdrowia, które automatycznie poszły na ten cel gdy PKB wzrosło o ponad 100 mld zł?

    Pisoidalni cały czas wierzą kryształowemu preziowi i złotoustemu Matołuszowi, że Polska jest najbogatsza na świecie tylko ten diabeł Tusk kradnie i to jego wina, że oddziały szpitalne są zamykane, kolejki do lekarzy to przez Tuska i jego sztuczny tłok, a jedzenie w szpitalach to same delicje tylko ci wredni totalni wyżerają w drodze z kuchni do pacjenta,
    Tylko Pisoidalni są tak mądrzy (inaczej) , że nie widzą zapaści służby zdrowia, no ale przecież w TVPisji o tym nic

    9 3 Cytuj
  • 10 paź 2019
    oportunista napisał/a:

    Tylko Pisoidalni są tak mądrzy (inaczej) , że nie widzą zapaści służby zdrowia, no ale przecież w TVPisji o tym nic

    W myślenickim szpitalu tego nie zauważyłem. Kiedyś czarno od ludzi, wczoraj 2-3 osoby w kolejce do każdego gabinetu. Ale podsypali ci żołędzi i dzik żre.

    Mohikanin napisał/a:

    Czy oni są tak głupi, że nie widzą ponad 30% większych pieniędzy na służbę zdrowia, które automatycznie poszły na ten cel gdy PKB wzrosło o ponad 100 mld zł?

    opozycja ma problemy z samodzielnym myśleniem a ty liczysz na automatyczne myślenie? Daj spokój. U nich wszystko potrafi wyparować jak kasa od rządu w Warszawie na 500+ : Rafałek wnioskował za późno, mimo wszystko dostawał na drugi dzień, ale na trzeci dzień potrafi powiedzieć, że "piniendzy po prostu ni ma" i braknie. Na kwitach przelewanych do nich pieniędzy wszystko się zgadza tylko najdziwniejsze, że po przelewach u nich wiecznie się w kasie nie zgadza jak kiedyś w Pcimiu, ostatnio w Raciechowicach a teraz w stolycy. Całej opozycji NIE WOLNO dawać pieniędzy do ręki ani dostępu do nich, bo nie ma takiej kwoty której by nie mogli przewalić na lewo. Tych ludzi NIE MOZNA dopuszczać do żadnej skarbonki tym bardziej publicznej.

    2 9 Cytuj
  • 10 paź 2019

    Nie ma się co obrażać na Pisiorów, bo zrobiono badania i wszyscy Rydzykowi, którzy kiedyś głosowali na PZPR, teraz przenieśli swoje głosy na PiS.
    Modlą się też, że Tusk został Prezydentem Unii Europejskiej, bo dzięki temu PiS przejął władzę. Zostawił pisiorom Schetynę na pożarcie, bo też go nie lubił.
    Kościół składa dziękczynne modły za powrót do władzy, i systematyczny powrót do stanu posiadania i wpływów z czasów feudalnych.
    Zaś gawiedź, po ukończeniu studiów "elitarnych" w czasach PRL, przyzwyczajona do rządów jedynie słusznej siły narodu, cieszy się z powrotu takiej proletariackiej siły.
    Ta "siła" połączyła moc z klerem i zawłaszczyła państwo dla siebie.

    A stara zasada mówi: daj chłopu palec a zabierze całą rękę.
    Jesteśmy już na etapie dłoni.

    11 1 Cytuj
  • Pietja 10 paź 2019

    Neumana i tak już przed wyborami nikt nie pobije

    https://youtu.be/9OMvIGCfHcg

    2 11 Cytuj
  • 10 paź 2019

    Robert Górski w wywiadzie powiedział, że adresował swój tekst z kabaretu
    o harataniu w gałę do ludzi inteligentnych, jako ocieplenie wizerunku premiera, który uprawia sport i trzyma kondycję fizyczną jak podobni inteligenci świata.
    Zaś w Uchu Prezesa próbował przekazać dewiację rządzenia sekretarza partii autorytarnej.

    Jak mówi, społeczeństwo w swej dużej części, czego nie przewidział, okazało się zbyt
    proste na odbiór tych skeczy i odebrało je w sposób dosłowny, ot jak spektakl teatralny a nie kabaret.
    Wysportowanego i sprawnego Tuska potraktowali jako lenia grającego tylko w piłkę, zaś cherlawego, przygrubego i niesprawnego fizycznie prezesa jako wzór mężczyzny, męża stanu.
    Kaczyński to wykorzystał i zorientowany na społeczeństwo proste, nie przyjmujące podtekstów ale prosty (łopatą do głowy) przekaz, zrobił hasło na wybory jak na wojnę:
    my i nasi wrogowie, My to Polacy a nasi wrogowie to polskojęzyczni Niemcy, Ruski, Żydy,
    czasowo zamieszkujący te ziemie, których należy się pozbyć.
    Stąd schemat na wybory, kto pójdzie z nami będzie nagrodzony a nasi wrogowie będą napiętnowani.

    5 2 Cytuj
  • 10 paź 2019
    Mohikanin napisał/a:

    Neumana i tak już przed wyborami nikt nie pobije

    https://youtu.be/9OMvIGCfHcg

    Ty powinieneś to już cytować z pamięci.
    Włącz TVP info, w miejscu w którym pamięć szwankuje i zapomniałeś tekstu.
    Leci to na okrągło jak zepsuta płyta.

    5 2 Cytuj
  • 10 paź 2019
    4 Cytuj
  • 10 paź 2019

    Coś mi się wydaje, że nie była z PiS, bo entuzjazmu w pisowskiej prasie nie ma.

    5 2 Cytuj
  • 10 paź 2019

    Gdyby była z PiS to piali by z zachwytu jak o Wojciechowskim
    że jest po papieżu najlepszym Polakiem.

    Natomiast może ruszać proces beatyfikacyjny rodziców św. Jana Pawła II Episkopat wyraża zgodę.
    Czy w następnej kolejności będzie rodzeństwo Papieża?

    5 1 Cytuj
  • 10 paź 2019

    Pisze wspaniałe książki. Polecam jej literaturę - porusza istotne kwestie i na pewno jest przystępniejsza dla młodych ludzi niż grafomania Sienkiewicza.

    3 Cytuj
  • 10 paź 2019
    bono napisał/a:

    Robert Górski w wywiadzie powiedział......

    dla ciebie (co mnie nie dziwi) może i Robert Górski jest idolem którego warto cytować dla mnie tworzy na prawdę bardzo dobry kabaret i na tym koniec jego zalet. Trudno wsłuchiwać się w słowa gościa który nie umie zaopiekować się najbliższym swoim otoczeniem. Ktoś mu kiedyś zaufał. Jeśli zdradzasz najbliższe sobie ideały to co zrobisz z tymi na których ci nie zależy. Ty tej zależności nie dostrzegasz, dla ciebie jest wszystko jedno, bylebyś dobrze wyglądał, świetnie się bawił i za nic i nikogo nie był odpowiedzialny. Dla mnie tacy ludzie nie tyle, że nic ale bardzo mało znaczą. Podobne podejście mam do byłego naszego Maciusia i wielu jemu podobnych (niezależnie od partii).
    Daruj sobie więc twoich idoli jako przykłady......przykłady marności wewnętrznej? Możesz takich świetnie ubrać, wykreować, wypudrować, posadzić w świetnym aucie, w ekskluzywnej dzielnicy mieszkaniowej dla mnie to nadal będzie cienki fiut bez zasad dla którego własny, najbliższy dom jest zabawką a zabawkami bawią się dzieci w piaskownicy.

    1 4 Cytuj
  • 10 paź 2019
    Vivaldi napisał/a:

    dla ciebie (co mnie nie dziwi) może i Robert Górski jest idolem którego warto cytować dla mnie tworzy na prawdę bardzo dobry kabaret i na tym koniec jego zalet. Trudno wsłuchiwać się w słowa gościa który nie umie zaopiekować się najbliższym swoim otoczeniem. Ktoś mu kiedyś zaufał. Jeśli zdradzasz najbliższe sobie ideały to co zrobisz z tymi na których ci nie zależy. Ty tej zależności nie dostrzegasz, dla ciebie jest wszystko jedno, bylebyś dobrze wyglądał, świetnie się bawił i za nic i nikogo nie był odpowiedzialny. Dla mnie tacy ludzie nie tyle, że nic ale bardzo mało znaczą. Podobne podejście mam do byłego naszego Maciusia i wielu jemu podobnych (niezależnie od partii).
    Daruj sobie więc twoich idoli jako przykłady......przykłady marności wewnętrznej? Możesz takich świetnie ubrać, wykreować, wypudrować, posadzić w świetnym aucie, w ekskluzywnej dzielnicy mieszkaniowej dla mnie to nadal będzie cienki fiut bez zasad dla którego własny, najbliższy dom jest zabawką a zabawkami bawią się dzieci w piaskownicy.

    To taki już wasz urzędowy sposób, na niszczenie ludzi. Banaś jest OK. Górski to...
    i tu grzebiesz w życiu w majtkach w gaciach pod kołdrą, szukasz haka na skompromitowanie gości.

    To mniej więcej taki schemat, że ja wykorzystam go tylko przykładowo przeciwko tobie.

    I np. Spyra, a to ten co zwiał do Niemiec, olał Polskę i zostawił ruinę dla odbudowy innym, Sam wrócił na gotowe i korzysta z pracy innych. Czy ich wykorzystuję? nie wiem, ale ludzie jego mówią, że mógłby płacić więcej. A tak naprawdę czy to co robi jest czyste?
    Można by mu się przyjrzeć. A w kościele oj to on się pokazuje, a nie wiadomo czy w tych Niemczech nie miał kochanki, a mogło się przecież zdarzyć, a czy wszyscy w Niemczech byli mu przyjaźni.......................................
    i takie tam pierdoły można do każdego dopasować.
    Pozdrawiam

    5 1 Cytuj
  • Pietja 10 paź 2019
    bono napisał/a:

    Coś mi się wydaje, że nie była z PiS, bo entuzjazmu w pisowskiej prasie nie ma.

    A jak wygląda przekaz w mediach Partii Obciachu i Zaprzaństwa w temacie śmierci profesora Szyszko?
    Szczujnie zrobiły wcześniej ludziom wodę z mózgów o stodole Szyszki a lemingi uwierzyły nie sprawdzając zupełnie jakie były fakty.

    1 3 Cytuj
  • Pietja 10 paź 2019
    bono napisał/a:

    Coś mi się wydaje, że nie była z PiS, bo entuzjazmu w pisowskiej prasie nie ma.

    No i się pomyliłeś. Właśnie słuchałem konferencję prasową PiS i gratulacje dla Tokarczuk zajęły sam początek :)

    3 Cytuj

Odpowiedz