Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 20 paź 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Potrzebujesz pomocy ?

    11 2 Cytuj
  • 20 paź 2019

    Jesteś leniwy kolego, pisałem o wiele więcej i o wiele dosadniej.
    Wiara w Boga to sztuka mądrości.
    Ksiądz tez sprzedaje swój produkt, nie wszystko co ci wciska bierzesz bez zastanowienia. Bóg daje każdemu z nas po talencie. Tym talentem jest umiejetność odróżnienia ziarna od plew. Plewami kościół nas zarzucał przez pokolenia, ale wygrała jak zawsze mądrość. Dzięki niej żyjesz dzisiaj dalej po czterdziestce. Gdybys brał dosłownie naukę z historii nauczania kościoła , ty i twój ksiądz po czterdziestce bylibyście powołani do Pana.
    Czy zastanowiłeś się nad tym, ze wg nie tak odległej nauki kościoła sprzeciwiłem się wolo Bożej?
    Zostawiam cię z tym pytaniem.

    12 5 Cytuj
  • 21 paź 2019
    bono napisał/a:

    Czy zastanowiłeś się nad tym, ze wg nie tak odległej nauki kościoła sprzeciwiłem się wolo Bożej?

    Ale to mnie pytasz czy siebie? Ja moje odpowiedzi mam dla siebie, ty zastanów się głębiej nad swoim miejscem i pytaniami. Tak jak to dość durne które wskazałem wyżej : czy gałąź która spadła w parku to wina urzędników czy palec boży? Sam go zadałeś. Po czym po mojej odpowiedzi żądałeś odpowiedzi tylko i wyłącznie od "jakiegoś klechy". Jątrzyłeś i jątrzysz okrutnie nt i kleru i Matki Boskiej. Ciebie coś łączy z Jehową? Wszystkie twoje pytania na to wskazują.
    Przyznałeś, że (niby) do kościoła chodzisz tylko dla pozoru otoczenia - hipokryzja w najczystszym wydaniu. Bardzo ci się profanacje podobały. W Boga nie wierzysz bo go nie widziałeś z odległości lat świetlnych - twoje słowa. Miałeś łapać pedofilii lokalnie po czym żadnego nie złapałeś za to najgłośniej krzyczałeś. Nie mam pojęcia dlaczego się uzewnętrzniasz tutaj z tym, że to nie uzewnętrznianie tylko prowokacja.
    Każdy temat prowadzisz do prowokacji......

    7 12 Cytuj
  • 21 paź 2019

    Cóż ci mam powiedzieć, ze chodzę do kościoła z leku przed nietolerancyjnymi sąsiadami, ze boje się aby mnie nie dyskryminowali, a może ze jestem gorszy od nich, ze jestem złym niewiernym i chce się wkupić w świat dobra religii katolickiej, bo ta religia czyni nas wiecznymi i zapewnia życie wieczne, albo ze udaje pobożnego aby mieć lepsza posadę, być lepiej traktowanym i wyróżnionym , a może chce by mnie ta społeczność dowartosciowala bo jestem słaby i niedowartościowany i potrzebuje społeczności która mnie dowartościuje?
    Nie, dla mnie religia to cześć kultury, to tradycja, to moi przodkowie i moja historia. Nie chodzę do kościoła dla nagrody dla podlizania się Bogu, dla osiągnięcia korzyści . Chodzę bo chce , bo lubię i sprawia mi to przyjemność a czasem radość.
    Nie oczekuje życia wiecznego ani
    wyzbycia się problemów , wirusów czy chorób . Nie oczekuje niczego w zamian.
    Cholera sam się dziwie ze to wszystko napisalem.

    10 5 Cytuj
  • 21 paź 2019
    Vivaldi napisał/a:

    W Boga nie wierzysz bo go nie widziałeś z odległości lat świetlnych - twoje słowa. .

    A czyjego Boga nie widziałem, katolików, prawosławnych, Ormian, Gruzinów, protestantów, muzułmanów, Żydów? Z bliska wszystkich Boga widziałem, to z daleka widzę Go jako jednego wszystkich religii.
    Jeżeli tak nie jest, to wymień wszystkich Bogów i podaj, który Nimi przewodzi
    a pozostałych nazwij.... no właśnie jak, i uzasadnij ich nieprawdziwość.

    7 6 Cytuj
  • 22 paź 2019

    - Prokuratura odmówiła śledztwa w sprawie wież Kaczyńskiego, prawdopodobne Kaczyński złoży zawiadomienie o pomówienie i prokuratura prawdopodobnie nie odmówi wszczęcia śledztwa.

    - Stanisław Piotrowicz jednak w Sejmie?
    PiS szuka chętnych do rezygnacji z mandatu dla Piotrowicza, chętni już są ale cena jest zbyt wygórowana.

    -PiS jednak przejmie Senat?! Senator spod Krakowa zdradza sposób!
    Kolejka chętnych w zamian za stanowiska dla nich i dla ich bliskich, stoi przed siedzibą PiS,
    PiS analizuje oferty i wybierze ofertę zapewniającą krótki termin realizacji, całkowitą dyspozycyjność oferenta i cenę.

    11 5 Cytuj
  • 22 paź 2019
    bono napisał/a:

    Tak sobie myślę, że Żydzi z Izraela uratowali nam tyłek i pomogli abyśmy na Bliskim Wschodzie,wyszli z twarzą.

    już wiem na jakim sznurku Bono chodzi
    https://www.facebook.com/watch/?v=2272698799650335

    4 13 Cytuj
  • 23 paź 2019

    Teraz są dwa sądy w Polsce. Dobry i zły, sprawiedliwy i niesprawiedliwy.
    Ten zły i niesprawiedliwy, to ten który zasądza nie po myśli PiS, zaś dobry i sprawiedliwy to ten który sądzi na korzyść PiS.
    Przydał by się jeszcze trzeci-obiektywny, to taki którego nie lubi ani opozycja ani PiS.

    11 4 Cytuj
  • 24 paź 2019

    No to teren między Europą a Azją został podzielony.
    USA oddały Rosji Syrię, Krym i Okręg Doniecki, a USA utrzymuje wpływy w Europie włącznie z mniejszą Ukrainą.

    5 3 Cytuj
  • 24 paź 2019

    tak

    4 2 Cytuj
  • 24 paź 2019

    Tak się zastanawiam, jak nadejdzie czas zasiedlania innych planet, to na tych planetach będą Ziemianie, czy Polacy, Niemcy, Chińczycy, Amerykanie...?
    Ja stawiam że w tym czasie będą już tylko Ziemianie, najwyżej z dzielnicy południowej , północnej.
    Integracja ziemian wydaje się być nie do zatrzymania, bez względu na to jak dzisiaj różnimy się od siebie.

    3 4 Cytuj
  • 25 paź 2019

    A ja jestem zadowolona. Wygrałam zakład z sąsiadem. Nie dostanie kwotowej podwyżki emerytury. Szczęść Boże !

    4 2 Cytuj
  • 25 paź 2019

    PiS się cieszy, bo szefem Europejskiej Partii Ludowej, która rządzi UE, będzie Tusk.
    A przecież Tusk to najsłabsze ogniwo UE, więc właściwie tak jakby UE nie miała przywódcy.
    Poprzednicy Tuska oj to byli mocarze, oj tęgie głowy a Tusk to słabizna i kanał TVP info w angielskim i na całą Europę, to będzie przekazywał codziennie aby wszyscy wiedzieli to co prezes, że Tusk to lebioda.

    6 6 Cytuj
  • 25 paź 2019

    Podobno następcę za Banasia na szefa NIK szukają na Zarabiu.

    7 6 Cytuj
  • 29 paź 2019

    Kościół broni mężczyzn przed dominacją kobiet. I chwała im za to.
    Kobiety tak uwierzyły w siebie, że gdyby nie religia, weszłyby wszędzie, nawet do piekła,
    stąd mimo przewagi fizycznej mężczyzn, są oni w odwrocie i gdy tego kościół nie zatrzyma
    kobieta będzie wszędzie nawet na czele kościoła.
    Oczywiście do najbliższej wojny, bo wtedy będzie powrót do korzeni.

    5 5 Cytuj
  • 4 lis 2019

    Władza PiS oparta jest na sojuszu i koalicji z kościołem.
    Historycznie zawsze rządzący dzielili z kościołem posiadanie i kościół miał pola plebańskie na które zaganiano tych samych chłopów którzy robili w folwarku.
    Warstwa posiadająca np w myślenickim kościółku miała miejsce za ołtarzem i po obu stronach (na ławach) ołtarza, a plebs był w głębi kościoła i nad nim zawieszona była ambona, z której przedstawiciel grupy posiadaczy mówił gawiedzi, że ma zginać kark i pracować na boskie płody w polu, no i dobrze się zachowywać.
    Przedstawicielem na ambonie był zawsze członek rodu posiadaczy. Księdzem chłop
    wtedy to rzadkość.
    Po zmianie ustroju, nastąpiła zmiana w kościele, w dużej części chłopi zdominowali kościół i awansowali jak ostatnio wymieniany Sławoj, z Podlasia.
    Wydawało by się, że zmiana struktury społecznej wpłynie na zmianę przyzwyczajeń,
    ale nie, nie wpłynęła,. Teraz też są w kościele księstwa i książęta, a obecny rząd buduje swoje księstwa, tak że historia się powtarza, tym razem proletariat buduje warstwę posiadającą.

    Wygląda na to, że lubimy i pragniemy być poddanymi.

    1 6 Cytuj
  • 4 lis 2019

    Jak oczyścić naród z pieniędzy?
    Ano, wystarczy podnieść wypłaty 100% i ceny 100%.
    W ten sposób zabieramy obywatelowi 50% jego oszczędności.
    Czyli miałeś na dom i działkę 500 tyś, musisz mieć teraz 1 mln.
    Czyli jeżeli nie zbudowałeś przed planem podniesienia zarobków i cen, składaj gościu od nowa. Taka powtórka z Balcerowicza. Tyle, że Balcerowicz przy podobnej operacji dawał do 60% oprocentowania na lokatach, teraz na lokacie jest 1.8% a inflacja 3.5 - 4 %, czyli czyszczą nasze oszczędności na dwa sposoby, a od tych 1.8% z lokaty zabierają ci jeszcze 19% podatku.
    Dzisiaj należy być lumpem lub lekkoduchem, rodzina oszczędzająca to zwykli frajerzy.nigdy nie dogonią cen.
    W komunie na podobne zjawiska reagowano inwestycją w dolary. Teraz się to nie sprawdza, najlepiej dobrze żyć i wydawać wszystko na bieżąco.

    1 6 Cytuj
  • 4 lis 2019

    Ty juz pi****lisz sam ze sobą?

    4 7 Cytuj
  • 4 lis 2019

    Chłopak, ukradł opłatek, czyli zamiast połknąć hostię schował ją do kieszeni.
    No to jest już sprawa kryminalna a może i polityczna. Na szczęście ksiądz który to zobaczył zawiadomił służby i odizolował chłopca w zakrystii na czas przyjazdu służb policyjnych.
    Te na szczęście zjawiły się w trymiga i obezwładniły złodzieja.

    Pamiętam opowiadanie innego chłopca, który postraszył molestującego go księdza, że zadzwoni po policję. Akurat ci uwierzą usłyszał w odpowiedzi.
    I słusznie, musi być zawód zaufania publicznego i nie należy wierzyć w każdej sprawie o molestowanie, natomiast każda służba; policja i wszystkie inne służby, muszą natychmiast interweniować po wezwaniu przez przedstawiciela plebanii.
    No umówmy się ; taki przedstawiciel to posłaniec i należ interweniować natychmiast.

    Był jeszcze inny sposób załatwienia sprawy jeszcze na plebanii, można było poczekać aż chłopiec hostię przy księdzu w zakrystii połknie , a tak to opłatek zabezpieczyła policja (chyba że nie, to co w takim razie z hostią się stało?)

    3 5 Cytuj
  • 5 lis 2019

    Zastanawiam się "bono" jak można tak bez sensu pier.....lić?

    10 4 Cytuj
  • 5 lis 2019

    Zieloni blokują Sylwestra w Zakopanem.
    Aż się dziwię, że PiS jeszcze nie wymyślił swoich Zielonych.
    Zieloni PiS rejestrują się jako właściwi Zieloni, prezes mówi w TVP i Trwam, którzy są właściwi, a następnie pisze dla nich program na najbliższy rok i po bólu.
    Tamci Zieloni od bojkotów Sylwestra i wycinki lasów są parszywi, tak jak sędziowie nie z PiS i temat jest rozwiązany.

    1 4 Cytuj
  • 5 lis 2019

    Właśnie odszedłem od TV bo oglądałem migawki z Wiadomości i z Kropka nad i.
    W tym pierwszym pokazano pijanego gościa który nie mógł samodzielnie iść po chodniku swojego miasta i okazał się nim sędzia, ale nie z nadania PiS. - no blamaż.
    A w drugim mówili;
    były profesor PiS- Bugaj i obecny profesor PiS- nie zapamiętałem nazwiska. Bugaj mówił, że nominacją Pawłowicz i Piotrowskiego odebrano ludziom nadzieję na uczciwy rząd. Ten drugi, że mówmy o stronie merytorycznej sędziów.
    Zaś moje spostrzeżenie jest, że
    - nie odebrano ludziom nadziei, tylko że potwierdzono ludziom którzy w PiS widzą bandę suk..synów, że to jednak nie jest dewiacja, jak im wmawiali ci którzy są w PiS zauroczeni.

    2 7 Cytuj
  • 5 lis 2019

    Też w jakimś sensie rozpoznawalna w świecie postać poza prezesem Kaczyńskim, Donald Tusk, podjął decyzję kopiując Jarosława Kaczyńskiego, że też nie będzie obciążeniem dla wyborców i nie będzie kandydował na prezydenta Polski.
    Po tej decyzji pozycja Jarosława Kaczyńskiego w Świecie, wzrosła do wartości, jakiej od
    Piatów Polska w zasobach ludzkich jeszcze nie posiadała.

    2 8 Cytuj
  • 26 lis 2019

    https://www.fakt.pl/pieniadze/biznes/pkb-per-capita-prognoza-na-2019-polska-w-ogonie-europy/wr99x0x

    Gonimy Europę, wyprzedziliśmy już Grecję i Portugalię, niemniej Słowacja, Litwa, Słowenia i Czechy nam uciekają, Słowenia czy Litwa idą łeb w łeb z Czechami a ci pierwsi maja euro a Czechy Koronę,
    Węgry idą w szeregu z nami a byli najmocniejszą gospodarką w demoludach, Litwa na odwrót była gospodarką porównywalną do nas, i nie przeszkodziło jej euro aby nas zostawić z tyłu i goni Czechy, które były kiedyś dużo przed Litwą. Słowacja z euro dotrzymuje kroku Czechom i Słoweńcom.

    Jak z tego widać przyjęcie euro nie musi spowolnić gospodarki ani zubożyć obywateli.

    *dane PKB per capita.

    W danych narodowych PKB Polska jest na siódmą gospodarką w Europie wyprzedzając Szwecję. (10 mln mieszkańców).

    4 Cytuj

Odpowiedz