Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 28 gru 2019
    bono napisał/a:

    Mittal, wyprzedaje nasz majątek narodowy za grosze, kombinat w Nowej Hucie.

    Patrioci, kombinat ma szanse wrócić w polskie ręce, kupujcie , produkcja i zatrudniajcie,
    tyle pomysłów było na stocznie i Ursus, jest szansa przejąć Hutę.
    Tamci wyprzedawali majątek narodowy, my patrioci pisowscy możemy go odzyskać za psie pieniądze.

    Starego wątku nie ciągniesz (bo brak Ci argumentów), ale zaczynasz nowy, tylko po to żeby ferment zasiać.
    Miał rację Strózaninek, że Cię olał ciepłym moczem i skończył dyskusję z Tobą. Ja zrobię to samo i mam nadzieję, że Vivaldi też do tego dojrzeje. Ciekawe z kim wtedy chłoptasiu będziesz dyskutował?

    3 3 Cytuj
  • 28 gru 2019
    bono napisał/a:

    Tamci wyprzedawali majątek narodowy, my patrioci pisowscy możemy go odzyskać za psie pieniądze.

    Po pierwsze nie jesteś z PiS, po drugie ty ratuj siebie w pierwszej kolejności a za wszelką cenę proszę cie nie pomagaj w niczym. Po prostu nie rób nic a wtedy najbardziej pomożesz. Sprzedawali ci którzy tobie imponują do dzisiaj więc sarkazm nie wyszedł, bo nie chodzi ci o odzyskanie (trupa) za psie pieniądze tylko znów chcesz ratować coś za pisie pieniądze. Mamy juz Raciechowice i twój tekst "niech teraz PiS ratuje", mamy Myslenice z długiem po Maćku i twój tekst "niech teraz Szlachetka pokaże", mieliśmy w Stolycy rure z gównem i najdroższą spalarnie co to nie działa bo PO budowało. Po prostu po tobie i twoich kolegach to jakiś obraz nędzy i rozpaczy i jeszcze trafisz się ty co jątrzy, podjudza, hejtuje, pozoruje i roszczeniowo oczekuje.
    Tu masz o hutach
    https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/198857,polskie-huty-stali-sprzedane-za-bezcen.html
    zapytaj swoich gdzie są różnice w pieniądzach podobnie jak w większości tematów.

    1 9 Cytuj
  • 28 gru 2019

    [cytat=Vivaldi]Po pierwsze nie jesteś z PiS, po drugie ty ratuj siebie w pierwszej kolejności a za wszelką cenę proszę cie nie pomagaj w niczym. Po prostu nie rób nic a wtedy najbardziej pomożesz. Sprzedawali ci którzy tobie imponują do dzisiaj więc sarkazm nie wyszedł, bo nie chodzi ci o odzyskanie (trupa) za psie pieniądze tylko znów chcesz ratować coś za pisie pieniądze. /cytat]

    Wykazuję tylko, że tamte przedsiębiorstwa które rzekomo w owym czasie sprzedawano za grosze ( w owym czasie to była dla Polaka wielka kasa, na tyle wielka, że żadnego z nas nie stać było na reaktywację tych przedsiębiorstw, podobnie z bankami, które bankrutowały jeden po drugim, bo były zarządzane jak Myślenicki Bank Spółdzielczy, czy obecnie SKOK), więc te przedsiębiorstwa wtedy miały wartość jak piszesz trupa.
    Jakoś tego trupa od Mittala kupić nie chcesz.
    Owszem po restrukturyzacji te firmy nabrały wartości i można je było odkupić np. PKO SA.
    (który wg. pracowników już gnuśnieje i za chwilę jego wartość okaże się poniżej wartości zakupu)

    6 2 Cytuj
  • 28 gru 2019
    taki_gość napisał/a:

    Starego wątku nie ciągniesz (bo brak Ci argumentów), ale zaczynasz nowy, tylko po to żeby ferment zasiać.
    Miał rację Strózaninek, że Cię olał ciepłym moczem i skończył dyskusję z Tobą. Ja zrobię to samo i mam nadzieję, że Vivaldi też do tego dojrzeje. Ciekawe z kim wtedy chłoptasiu będziesz dyskutował?

    Oj widzę głęboką ranę jeszcze niezabliźnioną z tematu:
    "PÓŁ ŻARTEM I CAŁKIEM NA SERIO"-czyli-Powtórka z rozrywki -(KAZIMIERZ BŁAŻEJ)

    5 1 Cytuj
  • 28 gru 2019
    bono napisał/a:

    Owszem po restrukturyzacji te firmy nabrały wartości i można je było odkupić np. PKO SA.
    (który wg. pracowników już gnuśnieje i za chwilę jego wartość okaże się poniżej wartości zakupu)

    ciężko się kupuje dwa razy swoje nie od siebie za swoje pieniądze
    nie wiem jakie tam masz zasady ale ja wiem i wielokrotnie się sprawdziło, że do przeceny i/lub katastrofy potrzeba splotu okoliczności (celowych lub nie) lub nieróbstwa aby taki stan osiągnąć. Nic się nie dzieje z przypadku ani z powodu jednego błędu lub nieróbstwa (jednej osoby). Zawsze jest to efekt sera : niby ten jest dziurawy ale przez niego nie spojrzysz. Dziura (także finansowa) tworzy się wtedy gdy nałożysz (celowo lub nie) dziury na siebie, to wtedy możesz przez tą dziurę zobaczyć najpierw metr mułu a potem dno.
    Nawet nie próbuj wymieniać się tu na przykłady lub licytować.
    Co do huty akurat tej w Hucie temat złożony. Jeśli rozpatrujesz go w kategorii (znów) zarzutów na zasadzie "a kupić nie chcesz" to potwierdzasz swoje dyletanctwo.

    1 6 Cytuj
  • 28 gru 2019

    Ty tak trochę masz z Wałęsy, ciężko go zrozumieć.
    Najlepiej jak udziela wywiadu dla amerykańskich mediów przez tłumacza.
    A następnie jest z tamtych gazet tłumaczony na polski, to jest jakiś porządek słowny.
    Ciebie się czyta podobnie jak Wałęsę na żywo.

    3 1 Cytuj
  • 28 gru 2019
    Vivaldi napisał/a:

    ciężko się kupuje dwa razy swoje nie od siebie za swoje pieniądze
    nie wiem jakie tam masz zasady ale ja wiem i wielokrotnie się sprawdziło, że do przeceny i/lub katastrofy potrzeba splotu okoliczności (celowych lub nie) lub nieróbstwa aby taki stan osiągnąć. Nic się nie dzieje z przypadku ani z powodu jednego błędu lub nieróbstwa (jednej osoby). Zawsze jest to efekt sera : niby ten jest dziurawy ale przez niego nie spojrzysz. Dziura (także finansowa) tworzy się wtedy gdy nałożysz (celowo lub nie) dziury na siebie, to wtedy możesz przez tą dziurę zobaczyć najpierw metr mułu a potem dno.
    Nawet nie próbuj wymieniać się tu na przykłady lub licytować.
    Co do huty akurat tej w Hucie temat złożony. Jeśli rozpatrujesz go w kategorii (znów) zarzutów na zasadzie "a kupić nie chcesz" to potwierdzasz swoje dyletanctwo.

    A teraz się odniosę.
    Nie kupuje się to samo, bo tamten bank był trupem,
    odkupili kwitnący.
    Musisz zrozumieć, że niefachowiec może zniszczyć każdą markę. Markę budują fachowcy a nie marka buduje fachowców.

    Żeby u nas postała kostka brukowa, musieli nasi najpierw nauczyć cię ją kłaść
    w Niemczech.
    A jak brakuje kasy to dobrzy fachowcy i dobra marka nie pomogą. Przykład Volvo, obecnie chińskiego.

    3 1 Cytuj
  • 29 gru 2019
    bono napisał/a:

    A jak brakuje kasy to dobrzy fachowcy i dobra marka nie pomogą. Przykład Volvo, obecnie chińskiego.

    Noooo i wychodzisz cały ty i cały wy.....pozoranci na maxa.
    Ciągnąc dalej przykład........rozumiem, że uważasz obecne Volvo za dobrą markę tak? Nie będę cie z błędu wyprowadzał, łykasz ten pozorny kit bo sam lubisz tylko pozorować to co zewnętrzne. Podniecają cię błyskotki, wygląd i gadżety. Dlatego bardzo łatwo cię zmanipulować byle czym i byle jak a twoje naprawy zaczerpnąłeś np ze stolicy taśma i trytytka i wystarczy, byle wyglądało ze jest ok.

    1 7 Cytuj
  • 29 gru 2019

    Nie wiem co ci powiedzieć i jak z tobą rozmawiasz, bo mieszasz jak celebryci PiS w TVP info.
    Jak powiesz Volvo, ty podasz Teslę, jak podam Fiata ty wystawisz, Audi, jak dam Audi, ty dasz Mercedesa, a jak ja dam BMW ty dasz Ferrari. I takie przekomarzanie się, żeby wyszło na twoje.
    Umówmy się Volvo to zła marka, ale paręnaście marek z tej branży pozostawia za sobą, ile przed sobą to to kwestia gustu.
    To tak jak z Zenkiem Martyniukiem, niby ta muzyka to "Jeziorany", ale większość jej słucha.
    Kiedyś w piątki gdy się jechało po N.Huta, to rzeszowskie kapele słychać było z każdego okna, Kraków się z tego śmiał, ale liczebna większość była po stronie N.H.
    Dzisiaj tą muzykę w nowszej wersji wydaje Zenek, a świadomość wyboru muzyki została przeniesiona wraz z korzeniami słuchaczy. Czyli brakuje im tej muzyki na trzy akordy
    w rytmie, skopiowanym z młocarni.

    5 2 Cytuj
  • 14 sty 2020

    A jakby ze sędziami zrobić to co ze służbami w 1990 .
    Zwolniono wszystkich a nowych zatrudniano po weryfikacji.
    I tak tych co byli kształceni za komuny przenieść do adwokatury, tych którzy byli kształceni prze nauczycieli urodzonych w komunie przenieść na komorników , a do sądów skierować studentów prawa którzy podpiszą lojalkę Ziobrze. Zaś do uczelni na wykładowców prawa skierować prawników urodzonych po 1989 roku.

    7 1 Cytuj
  • 15 sty 2020

    Oglądałem przed chwila debatę z parlamentu UE nt Polski.
    No nie pasujemy do tego gremium cywilizacyjnie, nie jesteśmy tam rozumiani bo nasz sposób myślenia i przedstawiania argumentów odbiega od zwyczajów panujących w tamtym towarzystwie.
    Beata Kępa i Brudziński toczyli pianę na oczach Europy , bardziej ja byli bykami wybiegłymi na arenę w Kordobie.
    Tej prezencji i takiej ogłady srednioeuropejskiej niestety jeszcze u naszych ambasadorów UE nie widać .

    8 3 Cytuj
  • 16 sty 2020
    bono napisał/a:

    Oglądałem przed chwila debatę z parlamentu UE nt Polski.
    No nie pasujemy do tego gremium cywilizacyjnie, nie jesteśmy tam rozumiani bo nasz sposób myślenia i przedstawiania argumentów odbiega od zwyczajów panujących w tamtym towarzystwie.

    i ty oczywiście uważasz, że musimy tam wpasowywać się na siłę? Zauważ, że napisałeś że odbiegamy od panujących zwyczajów......rozumiem, że tamtejsze zwyczaje uważasz za wzorce i tylko te godne do naśladowania i wpasowania się w nie, tak? Noooo to trzeba być ślepym i głuchym jak dzban bo młodzi z Europy ciągną do Polski nie dowierzając jak u nas spokojnie. Ciągnie ich bo szukają normalności. Skoro tobie imponują Sikorskie i inne to zawsze możesz spakować zabawki i jechać do tam panujących zwyczajów......klucza nie wyrzucaj, mostów nie pal, możesz potrzebować wracając.....

    4 Cytuj
  • 16 sty 2020
    bono napisał/a:

    .

    ale wiesz, że od 29go do 15go rozmawiałeś sam ze sobą.......to sa te zachowania godne wpasowania??? .....normalnie psychiatria

    5 Cytuj
  • 17 sty 2020

    Oglądałem właśnie film „ Sekret niewierności” o psychopacie który pogrąża się w środowisku w którym żyje.
    To co w Europie robi PiS to analogia tego filmu.
    To moja odpowiedz na twoje zaczepki.
    Już widzę jak ci się czerwieni szyja jak u Szydlowej , tętnice szyjne na wierzch wychodzą i gul ci się robi.
    Nienawidzą was już wszystkie kraje UE a postępująca u was psychoza, nie ustępuje.
    To na tyle.

    3 1 Cytuj
  • 17 sty 2020
    bono napisał/a:

    Nienawidzą was już wszystkie kraje UE a postępująca u was psychoza, nie ustępuje.
    To na tyle.

    was? napisałeś was?

    2 3 Cytuj
  • 18 sty 2020
    bono napisał/a:

    Nienawidzą was już wszystkie kraje UE (...) To na tyle.

    Noooo wiesz ja ci nie będę przeszkadzał w tym, żeby ciebie wszyscy kochali skoro ci na tym zależy. Bono przytulanka. Tylko weź ze soba jakąś wazelinę albo olejek jak na ten zachód pojedziesz. Jakby coś tam zabolało jednak to pozoruj nadal, że u ciebie wszystko OK, z uśmiechem bono, z uśmiechem .....przyklejonym. Pomóc ci się spakować?
    Po drodze miniesz w naszym kierunku z wiele osób szukających spokoju i dawnych, normalnych praw i prawd.

    1 4 Cytuj
  • 18 sty 2020

    Ale ja na tym zachodzie już jestem. Dla mnie Polska dzisiaj jest zachodem. Bronię tego aby tym zachodem pozostała.

    Jeżeli ty czujesz się jeszcze wschodem, to jest mi ciebie bardzo żal. To są kompleksy i z nimi sam musisz sobie poradzić.
    No chyba ze tobie zależy abyśmy wrócili na wschód. No to nie , między nami jest przepaść.

    2 1 Cytuj
  • 19 sty 2020

    Ruchy tektoniczne przesuwają Polskę na Zachód czy o co chodzi w tej geograficznej dyskusji?
    Widać kompleksy, Polska jest Polską, państwem w Europie środkowo-wschodniej. Kulturowo i intelektualnie niczym nie odstajemy. Gospodarczo jedynie, odcięci od funduszy przez komunę, później wyprzedani w latach 90' nadrabiamy teraz m. in. przy wsparciu z UE.

    Jeżeli ktoś myśli że w polityce zagranicznej chodzi o lubienie/nienawidzenie to niech przestanie udawać pseudointeligenta.

    2 Cytuj
  • 19 sty 2020

    Cóż , wydaje się ze jesteśmy wszyscy jako społeczeństwo bardziej zgodni i rozumni i łatwiejsi w porozumieniu, niż nasi politycy, którzy żerują na naszych emocjach.

    1 1 Cytuj
  • 19 sty 2020
    bono napisał/a:

    niż nasi politycy, którzy żerują na naszych emocjach.

    chyba na twoich :-) ......Radziu już nie dożyna watah z mównicy w Brukseli ? Ciekawe dlaczego?

    bono napisał/a:

    Ale ja na tym zachodzie już jestem. Dla mnie Polska dzisiaj jest zachodem. Bronię tego aby tym zachodem pozostała.

    Nooo coś ty, przecież nie tak dawno (zacytować?) plułeś, że tu ciemnogród i że się pakujesz i masz dość tutaj z nami. Jeszcze sobie walnij na czole LGBT+ i będziesz pasował idealnie, możesz ten napis wydziergać z banknotów EURo będzie w punkt.

    1 4 Cytuj
  • baron nk klasa 19 sty 2020

    taka moja myśl wszystkie partie polityczne i ugrupowania mówią że chcą jak najlepiej dla POLSKI to dlaczego nie połączą sił i wspólnie nie rządzą tylko jedni szczują na drugich przecież takie zachowania dzieci z piaskownicy nie służą naszemu krajowi czy nie może być połączenia ?

    2 Cytuj
  • 19 sty 2020

    Odpowiadam vivaldi tobie.
    Mówiłem zawsze o dwóch społeczeństwach o tym które jest już w UE i tym które preferuje ustrój kościelny z lat średniowiecza.
    Nie plułem nigdy na ta połowę która pozostała w średniowieczu, natomiast manifestowało ze jest mi z nią nie po drodze.
    Natomiast pierwsza cześć twojej wypowiedzi kwalifikuje cię w poczet polityków a wiec nie zabieraj głosu na portalu dla zwykłych ludzi.

    2 1 Cytuj
  • 6 lut 2020

    I wróciło TKM. (Teraz Ku.wa My)
    Tamto było komunistyczne, teraz jest PiSowskie.

    Przedtem było "To nasz człowiek", teraz jest "To mój człowiek"

    1 Cytuj

Odpowiedz