Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 9 sty 2021
    bono napisał/a:

    Ta sugestia nie dotyczyła ciebie .
    Dwa groby puste. To sugeruje dualizm wiary.

    Ale tu nie chodzi o groby tylko o sugestie.

    1 Cytuj
  • 9 sty 2021

    bono Ty za "cienki" jesteś, żeby z Tobą o wierze dyskutować.
    A co do grobów to z Toba kojarzy mi się taki cytat:
    "Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo podobni jesteście do grobów pobielanych , które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości". (Mt 23, 27-28)

    2 1 Cytuj
  • 9 sty 2021
    taki_gość napisał/a:

    bono Ty za "cienki" jesteś, żeby z Tobą o wierze dyskutować.
    A co do grobów to z Toba kojarzy mi się taki cytat:
    "Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo podobni jesteście do grobów pobielanych , które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości". (Mt 23, 27-28)

    Mógłbym odbić piłeczkę tym samym cytatem. Ale postanowiłem mój wrodzony sarkazm schować do kieszeni.
    Z zewnątrz ani nie wyglądam pięknie , ani nie robiłem ze siebie świętoszka . Wręcz odwrotnie. Kojarzę się źle.

    Źle wycelowałeś. Przecież sam się z tym nie zgadzasz aby widzieć we mnie sprawiedliwego czy wyglądającego pięknie.
    Czyż nie?

    1 2 Cytuj
  • 9 sty 2021
    bono napisał/a:

    Mógłbym odbić piłeczkę tym samym cytatem. Ale postanowiłem mój wrodzony sarkazm schować do kieszeni.
    Z zewnątrz ani nie wyglądam pięknie , ani nie robiłem ze siebie świętoszka . Wręcz odwrotnie. Kojarzę się źle.

    Źle wycelowałeś. Przecież sam się z tym nie zgadzasz aby widzieć we mnie sprawiedliwego czy wyglądającego pięknie.
    Czyż nie?

    Jakkolwiek byś nie wyglądał (czy pozorował wygląd) to w środku pusto. I to jest właśnie ta sugestia.

    2 1 Cytuj
  • 9 sty 2021

    A jak się wam podobają zmiany, które chcą prawi i sprawiedliwi wprowadzić w mandatach (czyli zlikwidowanie prawa odmowy przyjęcia mandatu) ???

    1 1 Cytuj
  • 9 sty 2021
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Jakkolwiek byś nie wyglądał (czy pozorował wygląd) to w środku pusto. I to jest właśnie ta sugestia.

    Widzę, że nie odpuścisz, mimo że tylko wtrąciłeś się do dyskusji, nie będąc jej przedmiotem.

    Abyś mógł spokojnie odejść od stołu,
    potwierdzę twoja sugestię.
    Jestem w środku pusty..
    Jeżeli twój sen będzie przez to pełny,
    będę miał satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku.
    A teraz już dobranoc.

    1 2 Cytuj
  • 9 sty 2021
    bono napisał/a:

    Widzę, że nie odpuścisz, mimo że tylko wtrąciłeś się do dyskusji, nie będąc jej przedmiotem.

    Przedmiotem dyskusji pozostaje sygestia. I bardzo dobrze bo jest na nią reakcja.
    A z kieszeni oprócz sarkazmu wypadł Ci też cynizm.

    2 1 Cytuj
  • 9 sty 2021
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Przedmiotem dyskusji pozostaje sygestia. I bardzo dobrze bo jest na nią reakcja.
    A z kieszeni oprócz sarkazmu wypadł Ci też cynizm.

    Raczej wpadł do kieszeni. Nie wypadł z kiedzeni.?

    1 1 Cytuj
  • 9 sty 2021
    bono napisał/a:

    Raczej wpadł do kieszeni. Nie wypadł z kiedzeni.?

    Sugestywnie rzecz ujmując żeby coś użyć najpierw należy wyjąć.
    Z wyjątkiem, kiedy w środku pusto i właśnie stąd ta sugestia.

    2 1 Cytuj
  • 10 sty 2021
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Sugestywnie rzecz ujmując żeby coś użyć najpierw należy wyjąć.
    Z wyjątkiem, kiedy w środku pusto i właśnie stąd ta sugestia.

    Ty tak to robisz.
    Ale czytaj uważnie.
    Ja je schowałem do kieszeni.
    I nigdzie nie zapowiedziałem że je z tej kieszeni wyrzucę.

    1 2 Cytuj
  • 10 sty 2021
    bono napisał/a:

    Ty tak to robisz.
    Ale czytaj uważnie.
    Ja je schowałem do kieszeni.
    I nigdzie nie zapowiedziałem że je z tej kieszeni wyrzucę.

    Czyli sugestywnie, na siłę starasz się teraz tą pustkę czymś wypełnić?

    2 1 Cytuj
  • Janek Sal 10 sty 2021
    t-34 napisał/a:

    A jak się wam podobają zmiany, które chcą prawi i sprawiedliwi wprowadzić w mandatach (czyli zlikwidowanie prawa odmowy przyjęcia mandatu) ???

    MNIE SIĘ NIE PODOBA - NIE TYLKO TO
    czy zgodne z konstytucją? pewnie nie ale Julka kucharka klepnie .
    czy nalezy protestować - pewnie tak jak powinno sie protestować w sprawie jazdy na sankach, nartach , wykorzystania hoteli i pensjonatów-
    Byłem dzisiaj w górach . patrol na patrolu i upominają ojców zeby dzieci na sankach nie wozili z górki . - durnota
    Kto taką bzdure wymyślił ? czas sie zjednoczyc i ocenić ten burdel - ale to moze za trzy lata przy urnie - chyba że kurdupel sie tak przyklei do stołka jak trampek

    6 Cytuj
  • 10 sty 2021
    t-34 napisał/a:

    A jak się wam podobają zmiany, które chcą prawi i sprawiedliwi wprowadzić w mandatach (czyli zlikwidowanie prawa odmowy przyjęcia mandatu) ???

    Z perspektywy poprawy bezpieczeństwa na drogach, pomysł bardzo dobry, bat na piratów drogowych. Powinni jeszcze zrobić aktualizacje taryfikatora i podnieść ceny mandatów tak 3x. Mogą też zlikwidować kursy redukujące punktu karne. Szkoda, że nie wszedł przepis mówiący że bez względu gdzie przkroczysz o 50km/h tracisz prawko na 3 miesiące. Pole do poprawy bezpieczeństwa na drogach jest duże.

    2 6 Cytuj
  • Janek Sal 11 sty 2021
    dirty_affair napisał/a:

    Z perspektywy poprawy bezpieczeństwa na drogach, pomysł bardzo dobry, bat na piratów drogowych. Powinni jeszcze zrobić aktualizacje taryfikatora i podnieść ceny mandatów tak 3x. Mogą też zlikwidować kursy redukujące punktu karne. Szkoda, że nie wszedł przepis mówiący że bez względu gdzie przkroczysz o 50km/h tracisz prawko na 3 miesiące. Pole do poprawy bezpieczeństwa na drogach jest duże.

    ale w tym przepisie wcale nie chodzi o bezpieczeństwo na drogach- chodzi o nie przyjęcie mandatu za to co krawężnik postanowi usankcjonować mandatem-
    zatrzymanie się na parkingu zamkniętego hotelu, otwarcie stołówki w barze mlecznym, otwarcie wyciągu narciarskiego, przejscie przez pas zieleni,.pójscie na manifestację jakąkolwiek,.......to nie zwiększy bezpieczeństwa na drogach a sądy oddalały pozew . .

    5 Cytuj
  • 11 sty 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    ale w tym przepisie wcale nie chodzi o bezpieczeństwo na drogach- chodzi o nie przyjęcie mandatu za to co krawężnik postanowi usankcjonować mandatem-
    zatrzymanie się na parkingu zamkniętego hotelu, otwarcie stołówki w barze mlecznym, otwarcie wyciągu narciarskiego, przejscie przez pas zieleni,.pójscie na manifestację jakąkolwiek,.......to nie zwiększy bezpieczeństwa na drogach a sądy oddalały pozew . .

    Najwięcej mandatów nakładanych jest za wykroczenia drogowe.
    To o czym Ty piszesz to również wykroczenia, więc nie widzę w tym nic złego, jeśli ktoś zaparkuje tam gdzie nie wolno i dostanie mandat. Tak samo za picie alkoholu w miejscach publicznych, takich jak parki czy ławki wokół rynku.
    To może inaczej, ile dostałeś mandatów za udział w manifestacji w tym roku ? Ja zero, za to w 2020 dostałem 3 mandaty za prędkość i 2 z fotoradaru.

    1 1 Cytuj
  • Janek Sal 11 sty 2021
    dirty_affair napisał/a:

    Najwięcej mandatów nakładanych jest za wykroczenia drogowe.
    To o czym Ty piszesz to również wykroczenia, więc nie widzę w tym nic złego, jeśli ktoś zaparkuje tam gdzie nie wolno i dostanie mandat. Tak samo za picie alkoholu w miejscach publicznych, takich jak parki czy ławki wokół rynku.
    To może inaczej, ile dostałeś mandatów za udział w manifestacji w tym roku ? Ja zero, za to w 2020 dostałem 3 mandaty za prędkość i 2 z fotoradaru.

    za predkosc w 2020 nie dostałem za manifestacje również , za picie alkoholu podobnie - za to na stoku zostałem upomniany a drugi raz gdybym zjechał to miałem otrzymac 3 stówy pewnie bym odmówił , ale bzdurny nakaz - policjant powinien być czynny w uswiadamianiu oraz w szkoleniu a nie w karaniu - a przymus wlepienia bez mozliwosci obrony to łamanie moich praw

    3 Cytuj
  • 11 sty 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    za predkosc w 2020 nie dostałem za manifestacje również , za picie alkoholu podobnie - za to na stoku zostałem upomniany a drugi raz gdybym zjechał to miałem otrzymac 3 stówy pewnie bym odmówił , ale bzdurny nakaz - policjant powinien być czynny w uswiadamianiu oraz w szkoleniu a nie w karaniu - a przymus wlepienia bez mozliwosci obrony to łamanie moich praw

    Przecież będziesz mógł dochodzić swoich praw przed sądem, jeśli uznasz ze warto i faktycznie bezpodstawnie zostałeś ukarany. Poza tym jak piszesz dostałeś upomnienie, wiec nawet po zmianie przepisów nic to nie zmienia w tym przypadku.

    2 4 Cytuj
  • 12 sty 2021

    Ach ta Janda, ta Janda.
    Stała się gwiazdą złych szczepień.

    2 1 Cytuj
  • 12 sty 2021
    dirty_affair napisał/a:

    Przecież będziesz mógł dochodzić swoich praw przed sądem, jeśli uznasz ze warto i faktycznie bezpodstawnie zostałeś ukarany. Poza tym jak piszesz dostałeś upomnienie, wiec nawet po zmianie przepisów nic to nie zmienia w tym przypadku.

    Tylko dlaczego JA mam udowadniać, że jestem niewinny ???? W cywilizowanych krajach to działa odwrotnie ONI muszą udowodnić, że jestem winny....

    No ale szacowny kolega łyknie bezkrytycznie wszystko co mu pisiory podrzucą......

    3 Cytuj
  • 12 sty 2021
    t-34 napisał/a:

    Tylko dlaczego JA mam udowadniać, że jestem niewinny ???? W cywilizowanych krajach to działa odwrotnie ONI muszą udowodnić, że jestem winny....

    No ale szacowny kolega łyknie bezkrytycznie wszystko co mu pisiory podrzucą......

    Domniemanie niewinności stosuje się w postępowaniu karnym a nie wykroczeniowym. Coś usłyszałeś w tvn ale nie zrozumiałeś. Aktualnie przy wykroczeniu policjant stwierdza na miejscu winę jeśli jest na gorącym uczynku i kończy się to mandatem. Gdzie tu jest domniemanie niewinności? Prawo do odmowy mandatu to nie jest żadne prawo domniemania niewinności.
    Prosty przykład pijesz wino na ławce w parku, podchodzi do ciebie policjant, łapie cię na gorącym uczynku i wystawia ci mandat, i ty twierdzisz że jesteś niewinny i odmawiasz mandatu? Gdzie w tym przypadku jest twoja niewinność? Że Cię złapali na gorącym uczynku. Nie bądź śmieszny.
    Byle menel mógł pić gdzie popadnie bo i tak odmawiał przyjęcia mandatu, żeby się policji odechciało wypisywać wniosku.

    1 2 Cytuj
  • Janek Sal 12 sty 2021
    dirty_affair napisał/a:

    .......................................................

    Byle menel mógł pić gdzie popadnie bo i tak odmawiał przyjęcia mandatu, żeby się policji odechciało wypisywać wniosku.

    co Ty tak z tymi menelami-
    Policjant złapał Cie na gorącym uczynku - Paliłeś w sylwestra zimne ognie - ustawiłes pięc i podpaliłes palą sie jak jasny pieron podchodzi policjant i dostajesz mandat za odpalanie petard .
    tłumaczysz funkcjonariuszowi ze to nie petardy - to zimne ognie .pokazujesz opakowanie
    wiec dostaje pan mandat za zaśmiecanie trawnika . Panie władzuchno toć na opakowaniu pisze że usuwać po piętnastu minutach od zakonczenia palenia - przyjąc mandat czy nie

    Zdarzenie z ostatniego sylwestra autentyczne - sprawa się wyjaśni w sądzie ale przyjąć czy odmówić

    2 Cytuj
  • 12 sty 2021
    jaskokrakow napisał/a:

    co Ty tak z tymi menelami-
    Policjant złapał Cie na gorącym uczynku - Paliłeś w sylwestra zimne ognie - ustawiłes pięc i podpaliłes palą sie jak jasny pieron podchodzi policjant i dostajesz mandat za odpalanie petard .
    tłumaczysz funkcjonariuszowi ze to nie petardy - to zimne ognie .pokazujesz opakowanie
    wiec dostaje pan mandat za zaśmiecanie trawnika . Panie władzuchno toć na opakowaniu pisze że usuwać po piętnastu minutach od zakonczenia palenia - przyjąc mandat czy nie

    Zdarzenie z ostatniego sylwestra autentyczne - sprawa się wyjaśni w sądzie ale przyjąć czy odmówić

    Uczulony jestem na pijaków w parku na zarabiu, dlatego przytoczyłem przykład meneli. Mam kolegę policjanta i zapytałem go, dlaczego sobie z tym nie radzą, a on powiedział wprost, mandat mam mu wystawić? Po co? I tak odmówi, a ja będę pisał wniosek do sądu do którego i tak menel sie nie pofatyguje. Ja mam robotę, sąd, poczta itd.

    Co do Twojego przypadku, zależy od kwoty mandatu. Ty dajesz taki przykład, a najwięcej mandatów wystawia się za wykroczenia drogowe. Zawszę przyjmuje mandaty, nie będę się kopał z koniem, kiedyś się szarpałem, chciałem dowodu, zdjęcia i zawsze dostawałem max co mogłem dostać. Teraz zawsze przyznaje, że faktycznie za szybko, że może właśnie tym że mnie złapali uratowali mi życie, że może uratowali kogoś itp itd. Efekt, dostaje minimum co muszą wystawić. Są i tacy, co na zabudowanym jadą ponad 100 i odmawiają przyjęcia mandatu żeby prawka nie stracić, bo może się uda, może coś załatwia. Spójrz na to z tej strony.

    2 Cytuj
  • 12 sty 2021

    Oczywiście szanowny przedmówca łyka bezkrytycznie wszystko co mu prawi i sprawiedliwi podrzucą.....
    Według niego mandaty dotyczą tylko kierowców i meneli....
    A co w sytuacji kiedy będę chciał zaprotestować przeciwko kolejnemu debilnemu pomysłowi PiSu i usłużny milicjancik wystawi mi mandat za COKOLWIEK, aby mnie zniechęcić do protestów ??? Dlaczego wtedy ja mam udowadniać niewinność, a nie sługuski PiSu że jestem winny ???

    Ps. oczywiście nasz orzeł z Jawornika jest podpisany pod tym "pomysłem" !!!!

    2 Cytuj
  • 12 sty 2021
    t-34 napisał/a:

    Oczywiście szanowny przedmówca łyka bezkrytycznie wszystko co mu prawi i sprawiedliwi podrzucą.....
    Według niego mandaty dotyczą tylko kierowców i meneli....
    A co w sytuacji kiedy będę chciał zaprotestować przeciwko kolejnemu debilnemu pomysłowi PiSu i usłużny milicjancik wystawi mi mandat za COKOLWIEK, aby mnie zniechęcić do protestów ??? Dlaczego wtedy ja mam udowadniać niewinność, a nie sługuski PiSu że jestem winny ???

    Ps. oczywiście nasz orzeł z Jawornika jest podpisany pod tym "pomysłem" !!!!

    Masz prawo do protestowania, jeśli robisz to zgodnie z obowiązującym prawem. Ty chyba z góry zakładasz, że będziesz robił to w sposób łamiący prawo, chcesz auta palić? sklepy niszczyć?
    Tak się składa, że najwięcej mandatów nakłada się za wykroczenia "drogowe" w tym złe parkowanie itp.
    Jak ostatnio protestowałeś to dostałeś mandat ?

    Cytuj
  • Janek Sal 12 sty 2021

    Mam sporo znajomych co dostali mandat oczywiscie nie przyjęli go za udział w proteście niestosując sie do odległości od innego protestującego - To było 13 grudnia 2020.
    3 osoby
    28 10 2020 - za udział w protescie bez uzasadnienia 2 osoby znajome otrzymały po 300 pln . jedna zapłaciła druga uniewinniona przez sąd przed swiętami w grudniu .

    mozna i tak - więc za protest też dają blankiet

    Cytuj

Odpowiedz