Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 7 sty 2022

    Kościół zawsze mówi jednym głosem i chroni swoich przedstawicieli.
    Wydaje się , że sojusz tronu z ołtarzem, zaowocował nauką, która ma tradycję wiekową i od początku się sprawdza.
    Czyli organizacja władzy cywilnej skopiowana od wadz kościoła.
    I tak rządzący mówią jednym głosem, zawsze bronią swojej prawdy, budują hierarchię, chronią członków swojej wspólnoty, karzą odszczepieńców i wszyscy członkowie głoszą jedyny ustalony przekaz.

    Że nikt na taki sprawdzoną konstrukcję wcześniej nie wpadł ?
    Boje się że po tej lekcji rządzących, kolejni będą robić to samo.
    I już nie będzie rządów, tylko rządowy zakon..

    2 1 Cytuj
  • 9 sty 2022
    jaskokrakow napisał/a:

    mógłbyś rozwinąc ten brudny prąd-

    opisałem się z linkami ale postów brak. Sorry nie chce mi się drugi raz .....

    1 3 Cytuj
  • 9 sty 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Chrystus nie mówił o zalewie gównem, nie uczył tradycji faryzeuszów ( czyli doktrynalnych duchownych)……..
    Przejawiasz językiem naszego kościoła.
    I tu jest pies (religijność ) pogrzebana.

    nie mówił bo za jego czasów nikt z waginą nie chodził i parodiował mszy św. Mówię swoim językiem to co mi się nie podoba i na co mojej zgody nie będzię - interpretacje m.in Twoje mnie nie interesują - po to dostaliśmy wolną wolę aby za nasze wybory odpowiedzieć dotyczy to Ciebie, mnie i zwierzchników KK generalnie wszystkich.
    A o moją religijność się nie martw, zacznij naprawę świata od ....siebie - zawsze to powtarzam i dotyczy także mnie i nas wszystkich ale głównie tych co własne niepowodzenia i przeszkody szukają w zależności kościoła od państwa a państwa od kościoła ;-)

    2 6 Cytuj
  • 9 sty 2022
    Vivaldi napisał/a:

    A o moją religijność się nie martw, zacznij naprawę świata od ....siebie - zawsze to powtarzam i dotyczy także mnie i nas wszystkich ale głównie tych co własne niepowodzenia i przeszkody szukają w zależności kościoła od państwa a państwa od kościoła ;-)

    Twoją religijność bardzo podziwiam, w czasach, której to religijności próżno szukać i części pasterzy.
    Natomiast kościół nie może być zależny od państwa i- na odwrót. Do mój dogmat.
    „Oddajcie tedy, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co jest bożego Bogu.” Słowa Jezusa skierowane do faryzeuszy...

    5 1 Cytuj
  • 9 sty 2022

    A jeszcze z innej beczki.
    Oglądałem dzisiaj Wiadomości TVP i 20 min z 30min. poświęcone było opluwaniu opozycji.
    Chrzanić opozycję, ale chciałem zobaczyć wiad. ze świata, kraju..... no nie,
    takich Wiadomości za moją składkę nie zobaczę.
    Aczkolwiek, pod koniec tych Wiadomości, też uwierzyłem, że 6 lat PiS poszło na marne,
    przez to że 6 lat temu Tusk i Kopacz byli premierami.
    i jak byłby np. Węgier prezydentem UE w miejsce Tuska, to Polska rozpływała by się w dobrobycie.

    Ten przekaz jest kierowany do debili i ubliża mi traktowanie mnie jako Polaka, w wrodzonym upośledzeniem jak Polish Joke Book.
    To uwłaczające godności człowieka z taką pogardą traktować współobywatela.

    11 4 Cytuj
  • 10 sty 2022
    Vivaldi napisał/a:

    nie mówił bo za jego czasów nikt z waginą nie chodził i parodiował mszy św. Mówię swoim językiem to co mi się nie podoba i na co mojej zgody nie będzię - interpretacje m.in Twoje mnie nie interesują - po to dostaliśmy wolną wolę aby za nasze wybory odpowiedzieć dotyczy to Ciebie, mnie i zwierzchników KK generalnie wszystkich.
    A o moją religijność się nie martw, zacznij naprawę świata od ....siebie - zawsze to powtarzam i dotyczy także mnie i nas wszystkich ale głównie tych co własne niepowodzenia i przeszkody szukają w zależności kościoła od państwa a państwa od kościoła ;-)

    Skoro po to każdy ma wolną wolę, aby być sądzonym przez Boga, to chyba nie powinieneś osądzać ludzi parodiujących mszę.

    4 2 Cytuj
  • 10 sty 2022
    DM_S napisał/a:

    Skoro po to każdy ma wolną wolę, aby być sądzonym przez Boga, to chyba nie powinieneś osądzać ludzi parodiujących mszę.

    Zawsze możesz spróbować sparodiować muezina nawołującego do modlitwy.

    2 3 Cytuj
  • 10 sty 2022

    Vivaldi wszystko może bo prawy i sprawiedliwy....
    No i jak zwykle gdzie śmigłowce, wrak, jak się nowy wał podoba??
    Jak wytłumaczyć kunia ze skrzydłami ???
    I co tam w mojej ulubionej stadninie słychać ???
    Może nasz towarzysz coś z siebie wydali ??
    Potępi nieudaczników, wytłumaczy winę Tuska i zasługi prawych i sprawiedliwych........
    Choć pewnie znowu wyśle mnie do szkoły...... (a te wyglądają już niewiele lepiej niż
    moja ulubiona stadnina)
    A Boga to lepiej w ten bur...d..el nie mieszajcie bo jak mu się cierpliwość skończy to niech nas ręka boska broni.........

    7 2 Cytuj
  • 11 sty 2022
    t-34 napisał/a:

    Vivaldi wszystko może bo prawy i sprawiedliwy....
    No i jak zwykle gdzie śmigłowce, wrak, jak się nowy wał podoba??
    Jak wytłumaczyć kunia ze skrzydłami ???

    Potępi nieudaczników, wytłumaczy winę Tuska i zasługi prawych i sprawiedliwych........
    ...

    Tusk jest potrzebny, bez Tuska, trudno budować przekaz dobra.

    Bo PiS wtedy mówi Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie: zdziercy, niesprawiedliwi, cudzołożnicy,

    Problem polega jednak na tym, by model bycia dobrym człowiekiem, polegający na trzymaniu się nakazów, uniemożliwił dostrzeganie własnych wad, to seria składanych samemu sobie gratulacji.

    Pragnienie wkracza na poziom bogactwa i władzy dzięki którym moglibyśmy stać się ważni na świecie.
    Jeśli jednak przezwyciężymy obie te pokusy, zło będzie na nas czekać w postaci zadowolenia z dobra, które uczyniliśmy.

    I Tusk jest do tego przekazu niezbędny.

    2 2 Cytuj
  • 12 sty 2022

    gdyby nie wyimagowany szatan to kościołowi nie szedł by tak dobrze biznes. stąd ***** *** potrzebuje tusca.

    5 2 Cytuj
  • 12 sty 2022
    gwidoniusz napisał/a:

    gdyby nie wyimagowany szatan to kościołowi nie szedł by tak dobrze biznes. stąd ***** *** potrzebuje tusca.

    Problem w tym, że Tusk nie był premierem UE , premierem UE był
    Luksemburczyk Jean-Claude Juncker.

    Nie słyszę aby w Polsce za Nowy Ład opluwano Dudę, czyli prezydenta.

    Gdy Tusk był prezydentem UE, PiS mówił, że to żadna funkcja, że tylko jako kamerdyner Merkel.
    Teraz Tusk urósł w oczach PiS. Jest i był tak wszechmogący, że mógł wszystko i rządził wszystkim i za wszystko odpowiada.
    Gdyby PiS chciał nie niszczyć osoby Tuska, skupiłby się na premierze UE, bo to rząd rządzi.

    Nie słyszałem żadnego potępienia dla członków ówczesnego rządu, premiera, ministrów itd.
    Stąd widać, że te katoliki PiSowskie w imię swojej ewangelii, niszczą świadomie człowieka,
    robiąc z niego diabła z którym oni głęboko wierzący, muszą walczyć.

    Jeszcze powinni dawać na ofiary i msze w intencji odejścia diabła Tuska.

    Aleśmy się dorobili katolików , i są zdziwieni odejściami masowymi z kościoła.

    I nie piszę tego aby bronić Tuska. Moją intencją jest obrona kościoła przed zalewem fałszywych wiernych, którzy zawłaszczają kościół pod siebie, dla zwykłego biznesu, posad i władzy.

    7 1 Cytuj
  • 12 sty 2022
    taki_gość napisał/a:

    Zawsze możesz spróbować sparodiować muezina nawołującego do modlitwy.

    Zawsze mogę. Aczkolwiek nie jestem komikiem. Zastanawia mnie czemu katolików mierzi parodiowanie ich religii, a cudzej już wcale.

    4 2 Cytuj
  • 12 sty 2022
    DM_S napisał/a:

    Zawsze mogę. Aczkolwiek nie jestem komikiem. Zastanawia mnie czemu katolików mierzi parodiowanie ich religii, a cudzej już wcale.

    Nie powinno się żartować, parodiować żadnej religii. To prywatna sprawa człowieka w co wierzy.

    4 2 Cytuj
  • Janek Sal 14 sty 2022

    Racja z ta wiarą - od kiedy min Tchórzeski zawierzył polską energetykę matce boskiej energia poszybowała w górę o 30,1 %- tak opatrzność zareagowała

    4 1 Cytuj
  • 14 sty 2022

    radni zawierzyli miasto matce boskiej i pojawił się covid oraz wojny religijne na święto 3 króli

    5 1 Cytuj
  • 15 sty 2022
    gwidoniusz napisał/a:

    radni zawierzyli miasto matce boskiej i pojawił się covid oraz wojny religijne na święto 3 króli

    Bóg widzi wszystko. Zobaczył kto kupczy wiarą,
    i zesłał pokutę.
    Radni teraz typują między sobą kolejność i moc pokuty.

    3 1 Cytuj
  • 15 sty 2022

    z tym, że żodyn Bóg nie istnieje przeca :)

    1 Cytuj
  • 15 sty 2022

    Oglądam Tusk Wiadomości.
    I cholera, jaką ten Tusk ma władzę.
    Te sieroty Kaczyński i świta, przy Tusku nic nie znaczą. Takie lokalne Obajtki.
    Tusk gdyby chciał, co mówią Wiadomości TVP, mógłby obniżyć ceny gazu, prądu, umorzyć kary dla Czechów i dla UE.
    Ani obecny prezydent UE , ani ten z przed Tuska, nie mieli takiej władzy. Rząd UE słuchał tylko Tuska.
    Żaden ekspert czy komisarz z Francji Anglii , Czech, czy Włoch, się nie liczyli .
    Tusk robił co chciał i dalej robi co chce,
    nawet Putin uzgadnia z nim cenę gazu.
    Szkoda tylko że jest Polakiem, za czasów PiS.
    Bo gdyby rządziło PO, to wszystkie moce Tuska sprawiły by, że nie byłoby drożyzny, kar i na covida umierało by o połowę mniej. Taką władzę ma Tusk.
    To był straszny błąd, że w czasach wszechwładzy Tuska w UE, postawiliśmy na Kaczyńskiego, który nic nie może.
    I za chwilę nie będzie nas stać nawet na ciepłą wodę w kranie.
    Tusk, Kaczyńskiego ma w d. a dla PO , załatwił by wszystko co byśmy chcieli.
    Szkoda straconych lat.
    Ale mądry Polak po szkodzie.
    Wiadomości TVP, to prawdziwa wartość, nikt tyle pieniędzy z czasu antenowego TV, jednej personie, nie poświęca.
    Brawo panie Donaldzie prezydencie Europy i szefie największej partii w Europie.
    Nikt już z Polaków, takich dostojności nie obejmie.
    Po papieżu, Pan Tusk, jest drugim najbardziej wpływowym Polakiem, na świecie.
    Szkoda, że te niemoty z PiS, są tak podle przez świat , traktowani.

    10 4 Cytuj
  • Anty 16 sty 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Oglądam Tusk Wiadomości.
    I cholera, jaką ten Tusk ma władzę.
    Te sieroty Kaczyński i świta, przy Tusku nic nie znaczą. Takie lokalne Obajtki.
    Tusk gdyby chciał, co mówią Wiadomości TVP, mógłby obniżyć ceny gazu, prądu, umorzyć kary dla Czechów i dla UE.
    Ani obecny prezydent UE , ani ten z przed Tuska, nie mieli takiej władzy. Rząd UE słuchał tylko Tuska.
    Żaden ekspert czy komisarz z Francji Anglii , Czech, czy Włoch, się nie liczyli .
    Tusk robił co chciał i dalej robi co chce,
    nawet Putin uzgadnia z nim cenę gazu.
    Szkoda tylko że jest Polakiem, za czasów PiS.
    Bo gdyby rządziło PO, to wszystkie moce Tuska sprawiły by, że nie byłoby drożyzny, kar i na covida umierało by o połowę mniej. Taką władzę ma Tusk.
    To był straszny błąd, że w czasach wszechwładzy Tuska w UE, postawiliśmy na Kaczyńskiego, który nic nie może.
    I za chwilę nie będzie nas stać nawet na ciepłą wodę w kranie.
    Tusk, Kaczyńskiego ma w d. a dla PO , załatwił by wszystko co byśmy chcieli.
    Szkoda straconych lat.
    Ale mądry Polak po szkodzie.
    Wiadomości TVP, to prawdziwa wartość, nikt tyle pieniędzy z czasu antenowego TV, jednej personie, nie poświęca.
    Brawo panie Donaldzie prezydencie Europy i szefie największej partii w Europie.
    Nikt już z Polaków, takich dostojności nie obejmie.
    Po papieżu, Pan Tusk, jest drugim najbardziej wpływowym Polakiem, na świecie.
    Szkoda, że te niemoty z PiS, są tak podle przez świat , traktowani.

    Bardzo szybkie pytanie, czemu nie używasz swojego pierwotnego nicka, czyli tego
    https://mieszkancy.miasto-info.pl/5315
    ?

    5 2 Cytuj
  • 16 sty 2022

    Wyskakujcie z kasy ?
    https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8333389,fit-for-55-ue-polska-energia-klimat-emisja-co2-transformacja-rachunek-ke.html

    Najfajniejsze jest w tym wszystkim to, że za tych co nie mają, zapłacą inni ?
    Zamykajmy elektrownie, a produkcje przenośmy do ekologicznych Chin, gdzie nie powstają elektrownie węglowe tylko wiatraki ?
    Może najwyższy czas opuścić eurokołchoz ?
    Bono temat dla Ciebie, zostać i płacić czy opuścić i żyć normalnie ?

    2 2 Cytuj
  • 16 sty 2022
    KotekMamrotek napisał/a:

    Wyskakujcie z kasy ?
    https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8333389,fit-for-55-ue-polska-energia-klimat-emisja-co2-transformacja-rachunek-ke.html

    Najfajniejsze jest w tym wszystkim to, że za tych co nie mają, zapłacą inni ?
    Zamykajmy elektrownie, a produkcje przenośmy do ekologicznych Chin, gdzie nie powstają elektrownie węglowe tylko wiatraki ?
    Może najwyższy czas opuścić eurokołchoz ?
    Bono temat dla Ciebie, zostać i płacić czy opuścić i żyć normalnie ?

    No cóż, głosowałem na popaprańców Kaczyńskiego.
    Wydawało mi się, że Kaczynski ma pomysł na Polskę.
    Może i ma ale, demencja przyszła szybciej a hieny którymi się otoczył, już ssą krew.

    Na tym etapie. stać go jedynie na powielanie -
    winy Tuska.
    To tematu nie załatwi.
    Gadające głowy, tępi z techniki i nie umiejący zmienić żarówki, są filarem pisu.
    Wali się wiec wszystko. bo ci pedagodzy historii i politologii kupują uzbrojenie, budują lotniska i robią Kaczyńskiego za głupka.
    A że Kaczyński z produkcją ma tyle wspólnego, co moja 70 letnia sąsiadka, to i efekt rządów jest wirtualny .
    Rozdali co mieli, dochody do budżetu maleją, wydatki rosną.
    Może rzeczywiście ostatni czas gdzie pln jeszcze coś warta.
    Ja znam czasy gdy oszędność trzymało się tylko
    w $ i boje się że to wróci..

    1 4 Cytuj
  • 16 sty 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    No cóż, głosowałem na popaprańców Kaczyńskiego.
    Wydawało mi się, że Kaczynski ma pomysł na Polskę.
    Może i ma ale, demencja przyszła szybciej a hieny którymi się otoczył, już ssą krew.

    Na tym etapie. stać go jedynie na powielanie -
    winy Tuska.
    To tematu nie załatwi.
    Gadające głowy, tępi z techniki i nie umiejący zmienić żarówki, są filarem pisu.
    Wali się wiec wszystko. bo ci pedagodzy historii i politologii kupują uzbrojenie, budują lotniska i robią Kaczyńskiego za głupka.
    A że Kaczyński z produkcją ma tyle wspólnego, co moja 70 letnia sąsiadka, to i efekt rządów jest wirtualny .
    Rozdali co mieli, dochody do budżetu maleją, wydatki rosną.
    Może rzeczywiście ostatni czas gdzie pln jeszcze coś warta.
    Ja znam czasy gdy oszędność trzymało się tylko
    w $ i boje się że to wróci..

    Nie wiem, kto jest jest większym idiotą, Kaczyński który rozdaje pieniądze ludziom, czy ludzie którzy będą płacić za spekulacje cenowe wymyślonych emisji CO2 ?
    A co się stało z dziurą ozonową? ? już nie aktualne?
    Będziesz płacić za emisje Co2 i będziesz kupował produkty z Chin generując jeszcze większe emisje Co2
    Majstersztyk po prostu mistrzostwo jak wydymać ludzi.

    2 1 Cytuj
  • 16 sty 2022
    KotekMamrotek napisał/a:

    Nie wiem, kto jest jest większym idiotą, Kaczyński który rozdaje pieniądze ludziom, czy ludzie którzy będą płacić za spekulacje cenowe wymyślonych emisji CO2 ?
    A co się stało z dziurą ozonową? ? już nie aktualne?
    Będziesz płacić za emisje Co2 i będziesz kupował produkty z Chin generując jeszcze większe emisje Co2
    Majstersztyk po prostu mistrzostwo jak wydymać ludzi.

    Zasada w jest prosta, jeżeli kupujesz auto i godzisz się na drogi kredyt. po podpisaniu umowy nie ma zmiłuj
    Zgodę na co2 nie podpisywali ludzie tylko konkretni urzędnicy.
    Muszą bulić , albo prosić o umorzenie jak po długach Gierka .
    UE to nie żłobek, ani dom seniora.

    3 4 Cytuj
  • 16 sty 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Zasada w jest prosta, jeżeli kupujesz auto i godzisz się na drogi kredyt. po podpisaniu umowy nie ma zmiłuj
    Zgodę na co2 nie podpisywali ludzie tylko konkretni urzędnicy.
    Muszą bulić , albo prosić o umorzenie jak po długach Gierka .
    UE to nie żłobek, ani dom seniora.

    A ludzie wierzący w UE że daje nam bezinteresownie pieniądze są tacy sami jak ci co myślą że dostali 500+ od Kaczyńskiego.
    Kupując auto przynajmniej masz "auto" , w tym przypadku za co mamy płacić drogi kredyt?

    3 1 Cytuj
  • 16 sty 2022
    KotekMamrotek napisał/a:

    A ludzie wierzący w UE że daje nam bezinteresownie pieniądze są tacy sami jak ci co myślą że dostali 500+ od Kaczyńskiego.
    Kupując auto przynajmniej masz "auto" , w tym przypadku za co mamy płacić drogi kredyt?

    A zgoda była?
    No to pytaj tamtych nie mnie.
    Ślepy w karty nie gra.

    2 4 Cytuj

Odpowiedz