Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

 • 15 kwi
  t-34 napisał/a:

  Taka tam wrzutka z Gazety.pl

  Sejm odrzucił embargo na gaz z Rosji. Przeciwko byli głównie posłowie PiS

  Ustawa o sankcjach za wspieranie agresji na Ukrainę trafi do podpisu prezydenta. Posłowie rozpatrzyli w środę wniesione do niej poprawki Senatu. Sejm odrzucił m.in. poprawkę wprowadzającą zakaz importu gazu LPG z Rosji.

  Ustawa sankcyjna wprowadza między innymi zakaz importu węgla z Rosji i z Białorusi. Przepisy zakładają ponadto zamrożenie funduszy i zasobów gospodarczych osób i podmiotów wskazanych na specjalnej liście sankcyjnej. Mogą się na niej znaleźć osoby lub podmioty wspierające rosyjską agresję w Ukrainie, a także wspierające naruszenia praw człowieka i represje w Rosji oraz na Białorusi

  Senatorowie wcześniej wnieśli do ustawy 30 poprawek. Jedna z nich zakładała, że to premier, a nie szef MSWiA ma decydować o wpisie na listę sankcyjną. Inna wprowadzała zakaz importu gazu LNG z Federacji Rosyjskiej. Obie zostały odrzucone przez Sejm.

  Za odrzuceniem poprawki ws. zakazu importu gazu zagłosowało 230 posłów, w tym 225 z klubu Prawa i Sprawiedliwości, trzech z Konfederacji (Janusz Korwin-Mikke, Konrad Berkowicz, Krystian Kamiński), poseł niezrzeszony Łukasz Mejza i członek koła Polskie Sprawy Zbigniew Girzyński.

  Zakaz importu poparło za to 126 posłów klubu KO, 44 parlamentarzystów Lewicy, 23 Koalicji Polskiej, siedmiu z Polski 2050, pięciu z Porozumienia, czterech z Kukiz'15, trzech z koła Polskie Sprawy, trzech z PPS, poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla oraz parlamentarzystka PiS Elżbieta Duda.

  Pięciu parlamentarzystów nie brało udziału w głosowaniu. Ośmiu posłów Konfederacji wstrzymało się.

  Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin twierdził przed głosowaniem, że poprawka jest "zła i szkodliwa", bo jej wprowadzenie poprzez wzrost cen odczuliby właściciele samochodów napędzanych gazem.

  "Głosowanie nad embargiem na LPG z Rosji potwierdziło prawdziwe intencje. PiS to gwarant papierowych sankcji!" - skomentował na Twitterze poseł PO Michał Szczerba.

  ps. ciekawe jak to wytłumaczy nasz ukochany towarzysz Vivaldi ??????

  Śmieszne, prawda? Gdy ma właścicielom aut na gaz wzrosnąć koszt tankowania o 10zl miesięcznie to można przymknąć oko na sponsorowanie wojny i masakry cywilów, ale gdy kredytobiorcom rosną raty na dom o 500 zł to to jest uzasadnione, bo walczymy w inflacją (która nic sobie z tych ataków nie robi póki co). Jak właścicielom diesla wzrosły ceny niemal dwukrotnie to też nie było problemu, bo walczymy z ubóstwem Orlenu podnosząc marże 400%..................

  7 1 Cytuj
 • 15 kwi
  DM_S napisał/a:

  Śmieszne, prawda? Gdy ma właścicielom aut na gaz wzrosnąć koszt tankowania o 10zl miesięcznie to można przymknąć oko na sponsorowanie wojny i masakry cywilów, ale gdy kredytobiorcom rosną raty na dom o 500 zł to to jest uzasadnione, bo walczymy w inflacją (która nic sobie z tych ataków nie robi póki co). Jak właścicielom diesla wzrosły ceny niemal dwukrotnie to też nie było problemu, bo walczymy z ubóstwem Orlenu podnosząc marże 400%..................

  Raty w euro są stałe, w USA w dolarach też.
  Albo rybki albo akwarium. Chciało się mieć PLN, to są konsekwencje.
  Turcy mają jeszcze gorzej, choć ich gospodarka jest mocniejsza od polskiej.

  5 6 Cytuj
 • 29 kwi

  No to nauczyciele mogą serdecznie podziękować naszemu kochanemu Władkowi za docenienie zawodu i podniesienie prestiżu zawodu. W końcu jako były nauczyciel doskonale rozumie specyfikę pracy i matematykę..... Więc odrzucił propozycję 20% na rzecz 4,4 % zajebisty wybór!!! Apeluję do pedagogów piszcie do Władysława laurki dziękczynne, doceńcie jego wysiłek i niezależność w walce o wasze dobro!!!!!

  9 Cytuj
 • Janek Sal 30 kwi

  Lewacki pos.T.TRELA chce ujawnienia mego stanu majątkowego...
  Ty chamie ! Łobuzie ! Dziadu kalwaryjski !
  Udowodnij najpierw,że brałam łapówki !
  V ruska kolumno ! Łachu jeden !
  Albo na kolana,pod stół i odszczekać !

  Słowa nienażartej sędziny Qrewsko dojnej zmiany

  13 1 Cytuj
 • 30 kwi

  To język krzescijańskiej miłości Prawdziwego Polaka.....

  8 1 Cytuj
 • 5 maj
  jaskokrakow napisał/a:

  Lewacki pos.T.TRELA chce ujawnienia mego stanu majątkowego...
  Ty chamie ! Łobuzie ! Dziadu kalwaryjski !
  Udowodnij najpierw,że brałam łapówki !
  V ruska kolumno ! Łachu jeden !
  Albo na kolana,pod stół i odszczekać !

  Słowa nienażartej sędziny Qrewsko dojnej zmiany

  Ała..... Ależ fajny język..

  Cytuj
 • 5 maj

  A najpiękniejsze w tym jest to, że ta nienażarta sama sobie przegłosowała te przepisy, no ale to wtedy chodziło o lewackich sędziów z kasty, a nie o uprzywilejowany kwiat pisowski........

  7 2 Cytuj
 • 17 maj

  Tak sobie tu wrzucę fragment artykułu z portalu Wiadomości GAZETA.PL
  fajnie się czyta.... szacun dla pisowskich sędziów po prostu........

  Wyciekły rozmowy sędziów o strajkach w szkołach: "ZNP rozwiązać", część nauczycieli "wyp.......ć"
  Od kilku tygodni Onet i OKO. press publikują kolejne odsłony tzw. afery hejterskiej. Tym razem opublikowane rozmowy sędziów dotyczą strajków nauczycieli z 2019 r. "Kolejna polska patologia ZNP. Mega sfeminizowany zawód. Jak ja tych niedowartościowanych debili nienawidziłem" - pisze sędzia Dariusz Drajewicz z KRS. "Większość społeczeństwa ich nie cierpi i przy dobrej narracji, można zagonić ich do roboty, a cześć wyp.......ć" - dodaje sędzia Andrzej Skowron.
  Portale Onet.pl i OKO. press ujawniły fragmenty rozmów, które w 2018 i 2019 r. mieli prowadzić za pośrednictwem internetowych komunikatorów sędziowie skupieni wokół wiceministra Łukasza Piebiaka i popierający zmiany, wprowadzane w sądownictwie przez Prawo i Sprawiedliwość.
  W opublikowanych dyskusjach z marca 2019 r. członkowie grupy rozmawiali o nauczycielach. W tym okresie w szkołach w całej Polsce nauczyciele domagali się m.in. podwyżek i większych nakładów na oświatę. Strajk stawał się coraz bardziej prawdopodobny, rozpoczął się na początku kwietnia 2019 r.
  16 marca 2019 r. sędziowie wymienili uwagi na ten temat. Jak podaje Onet, notariusz Arkadiusz Nikiel przytoczył słowa szefa ZNP Sławomira Broniarza, w których sugerował, że jeśli rząd nie będzie rozmawiał z nauczycielami, to oni mogą w ostateczności nie dać uczniom promocji do następnej klasy.
  "ZNP rozwiązać", "kolejna polska patologia", "niedowartościowani debile"
  Łukasz Piebiak, wówczas wiceminister sprawiedliwości, skomentował to tak: "ZNP rozwiązać". Do dyskusji dołączył Dariusz Drajewicz z KRS: "Kolejna polska patologia ZNP. Mega sfeminizowany zawód. Jak ja tych niedowartościowanych debili nienawidziłem".
  Andrzej Skowron, sędzia pracujący dla delegacji w ministerstwie sprawiedliwości odpisał: "To nie debile, tylko lenie rozzuchwalone przywilejami. Nie rozwiązywać, tylko zabierać po kawałku".
  W kolejnej części korespondencji Piebiak przekonuje, że wysłał córkę do prywatnej szkoły, mimo że "zawsze był temu przeciwny". "Niestety wizja sfrustrowanych nauczycieli o lewackim światopoglądzie męczących i wypaczających mi potomstwo przekonała mnie. Ostateczny argument to karta LGBT+ tych kretynów
  Andrzej Skowron dodał: "Większość społeczeństwa ich nie cierpi i przy dobrej narracji można zagonić ich do roboty, a cześć wyp.......ć".
  Jak pisze Onet, dalsza dyskusja skupiła się na narzekaniach członków grupy na rzekome "wściekłe lewactwo" w publicznych szkołach. Sędzia Przemysław Radzik napisał m.in: "Zgadnijcie czemu mam takie wielkie uszy?". Na pytanie jednego z kolegów z czatu, czy stał w kolejce za uszami, odpowiedział: "Skutek lewackiej edukacji. Jakoś nie mogłem zapamiętać, że nauczycieli trzeba kochać i szanować. A w kolejce stałem po rozum. Nie dali, tylko targali za uchy".

  3 1 Cytuj

Odpowiedz