Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 2 sie 2022

    Nie jestem kreatywny więc zacytuję forumowicza z innego forum do zastanowienia się nad dobrymi wyborami zacytuję "Po Tusku zostały autostrady, zostali też podwykonawcy, którym nie zapłacono za usługi i poplajtowali - niektórzy odbierali sobie życie, po Tusku została bieda i głodne dzieci w wielu Polskich rodzinach, po Tusku został niesmak, kiedy twierdził, że pieniądze w OFE, to nie pieniądze Polaków (a kto na nie pracował - no chyba nie On), po Tusku zostały bieda Polskich rodzin, zadłużenie w Bankach, wcześniej sprzedanych przez ludzi Tuska, zostały zlikwidowane kopalnie i nie było alternatywy dla Górników, zostało bardzo wysokie bezrobocie, afery Amber Gold i podsłuchowa- karano nie tych co wygadywali głupoty o Polsce i Polakach , tylko tych którzy te brednie nagrali i pozwolili społeczeństwu zrozumieć, co myślą o nich ówcześni rządzący. Po Tusku i jego człowieku zostało zdanie : "Piniędzy nie ma i nie będzie" ,po Tusku został podwyższony VAT i wiek emerytalny i jeszcze wiele złych rzeczy (podarowane 1,2 mld złotych Gazpromowi, najdroższy gaz w Europie i podarowane 6 lmd złotych Grecji - na ratowanie Niemieckich biznesów) mam pisać dalej czy już zrozumiałeś, co Tusk zrobił Polsce oraz Polakom ? A może nie rozumiesz i dlatego będziesz głosował na PO ??? A może Ci nie przeszkadza ,że Polska i Polacy byli oszukiwani i okradani przez "cudownych" ludzi z PO i jeżeli dojdą do władzy, to będzie jeszcze gorzej - ponieważ teraz już wiadomo ,że są ludźmi na usługach Niemiec i Brukseli

    2 9 Cytuj
  • 2 sie 2022

    [cytat=Adamos]Nie jestem kreatywny więc zacytuję forumowicza z innego forum do zastanowienia się nad dobrymi wyborami zacytuję "Po Tusku zostały autostrady, zostali też podwykonawcy, którym nie zapłacono za usługi i poplajtowali - niektórzy odbierali sobie życie,/cytat]

    Nie będę bronił Tuska, tylko poprzednie 26 lat bez PiS, (poza rocznym incydentem).
    Poprzedni rząd musiał wykonać autostrady w ciągu dwóch lat na mistrzostwa Euro.
    Zbudował ich więcej niż a dwóch kadencji PiS. Pewnie były błędy, ale byli pionierami w tej działalności.
    Pis jak pijawki wessały się w wyleczony, po komunie organizm i piją, ssą i piją, głosząc, że to oni obali komunę i zmienili kraj.
    To oczywiste kłamstwo i powinno być osądzone.

    [cytat=Adamos] po Tusku zostały bieda Polskich rodzin, zadłużenie w Bankach, wcześniej sprzedanych przez ludzi Tuska, zostały zlikwidowane kopalnie i nie było alternatywy dla Górników, zostało bardzo wysokie bezrobocie, afery Amber Gold i podsłuchowa- karano nie tych co wygadywali głupoty o Polsce i Polakach , tylko tych którzy te brednie nagrali i pozwolili społeczeństwu zrozumieć, co myślą o nich ówcześni rządzący. /cytat]

    Co do banków i ich sprzedaży.... znamy bank chociażby spółdzielczy w Myślenicach jak działał i dlaczego prezes banku siedział, i było to przed Tuskiem....... Tak działały wszystkie banki. Można je teraz odkupować, ale know how robiono po ich sprzedaniu, nie mieliśmy pojęcia o prowadzeniu banków.

    Czym jest afera Amber Gold w porównaniu do afery SKOK?

    Co do podsłuchów, jesteś głuchy na podsłuch Morawieckiego i ślepy na maile Dworczyka.
    Ośmiorniczki dzisiaj je nawet kierowca Kaczyńskiego.

    [cytat=Adamos] ,po Tusku został podwyższony VAT i wiek emerytalny i jeszcze wiele złych rzeczy (podarowane 1,2 mld złotych Gazpromowi, najdroższy gaz w Europie i podarowane 6 lmd złotych Grecji - na ratowanie Niemieckich biznesów) mam pisać dalej czy już zrozumiałeś, co Tusk zrobił Polsce oraz Polakom ?/cytat]

    Vat taki zły, nie został obniżony również przez PiS,
    co do gazu..... w złym momencie o tym pisać dzisiaj, bo choć był droższy od tego dla Niemiec, dzisiaj byłby najtańszym gazem na świecie przy nie zerwaniu umowy przez PiS bo cena był umowna, a nie giełdowa.

    Do reszty się nie odnoszę, bo to że pis grabi chochlą, to wszyscy widzą. Obajtek Tuska by mógł kupić i jego przyjaciół. A takich Obajtków mamy w każdej państwowej firmie, teraz też w bankach, które po polonizacji dają bardziej w dupę niż te nie polskie.

    PS.
    Cytujesz gościa przedstawionego w skeczu Neonówki "Wigilia" z tej soboty z Koszalina .
    Tamten miał jeszcze rozwiązany temat pochodzenia pieniędzy:
    Bogaci we wpłatomacie wpłacają, by biedni w bankomacie mieli co wyciągać.

    Z tak skonstruowanym, sposobem odbioru rzeczywistości, trudno polemizować.
    To jak z wykazywaniem komuś kto nie ma słuchu muzycznego, że fałszuje. Posłucha, ale nie przekonasz go.

    10 2 Cytuj
  • 3 sie 2022

    Tak zacytowałem gościa z forum pod kabaretem, uważam że niestety ten kabaret zszedł na psy, warto oglądnąć "Niebo" a reszta skeczów to dno.
    Za rządów PO było bardzo źle dla większości społeczeństwa (tego biedniejszego) i nie da się tego zaprzeczyć. Pamiętam dobrze falę emigracji gdzie zdesperowani ludzie uciekali z Polski za pracą ponieważ albo nie było pracy albo praca była na czarno lub za śmieszne pieniądze ( praca za 5zł/godz była czymś normalnym a do tego "pracodawca" z obłudą mówił że ma 4 osoby na to miejsce). W dzisiejszych czasach za rządów PIS nie widać tej emigracji z Polski a większość osób wróciła i nie ma zamiaru wyjeżdżać. Podwyższenie płac minimalnych może przyjęli przedsiębiorcy z niesmakiem bo muszą więcej wydawać pieniędzy ale szaremu Kowalskiemu pozwala na godniejsze życie. Krytykowane przez wszystkich zwolenników PO 500+ pozwala rodzinom z dziećmi na godniejsze życie i wyjazdy rodzin na wypoczynek letni na co wcześniej nie mogli sobie pozwolić pamiętam mój wyjazd nad morze przed wprowadzeniem 500+ i po wprowadzeniu 500+. Ilość młodych rodzin z dziećmi wzrosła na oko 4 krotnie, czyżby wcześniej nie było dzieci? były ale rodziny walczyły o przetrwanie z miesiąca na miesiąc. Ja proponuję wszystkim którzy krytykują te świadczenia po prostu nie brać ich i być w zgodzie ze słuszną linią PO.
    Podwyższenie wieku emerytalnego to była też zasługa PO (dlaczego do tego się Pan nie odniósł), czy praca do śmierci i zagarniecie uzbieranych pieniędzy na funduszach emerytalnych to podstawa finansowania PO? Jeszcze słowa Tuska że to nie były nasze pieniądze. Nie chcę wracać do takich rządów. Co do afer zgadzam się że są ale moim zdaniem są mniej odczuwalne dla szarego Kowalskiego niż te z tamtych lat a może nie dla Kowalskiego tylko dla "Janusza" bo tak widzą zwolennicy PO zwolenników PIS. Wystarczy że wpisze się w wyszukiwarkę typowy wyborca PIS i wychodzi jak wyobrażają sobie zwolennicy PO zwolenników PIS. Nawet Pana cytat to mówi "To jak z wykazywaniem komuś kto nie ma słuchu muzycznego, że fałszuje. Posłucha, ale nie przekonasz go." Trzeba słuchać w dwie strony a nie tylko żądać aby być słuchanym.
    Rządy PO dodatkowo nie miały tylu problemów podczas rządzenia, nie było Covida, nie było wojny w Ukrainie a dla Kowalskich lub Januszy była bieda i ciężkie życie. Jestem za rządami PIS bo mam porównanie z poprzednimi rządami a to że będę postrzegany przez was jako "Janusz typowy wyborca PIS" nie robi na mnie wrażenia

    3 9 Cytuj
  • 3 sie 2022

    Aby się nie rozwodzić odpowiem w punktach:
    1.Tu nie o Tuska chodzi a o zawłaszczanie całego dorobku z przed PiS dla siebie.
    2.Pieniactwo Kaczyńskiego o wielkości swojej i brata nie znane do jego czasów w historii Polski.
    3.Wałęsa będzie symbolem zmian, tak jak papież jest symbolem religijności i żaden Kaczyński go w tej roli nie wykoleguje, nawet przy słabościach i Wałęsy ( i papieża).
    4.Zmiana rządów była potrzebna dla higieny polityki, i teraz jest potrzebna w tym samym celu.
    5.Budowanie swojej potęgi na opluwaniu poprzednika i niszczeniu konkurenta nie było znane do czasów rządów bliźniaków.
    6.Fenomen bliźniaków prezydenta i premiera, nie ma kopii w historii świata.
    7.Tusk miał swój etap w rządzeniu po wcześniejszych nieudanych rządach i sukcesem były jego dwie kadencje.
    8.Porównywanie poprzednich rządów ze swoimi jest głupie, bo każde miały inny etap, inną drogę, inną sytuację, inne priorytety.
    9.Skółócenie ze sobą Polaków, to największe osiągnięcie tego rządu w historii Polski.
    10. Wykorzystywaniu kompleksu Niemiec w naszym społeczeństwie, do robienia przewałów i przykrywania ich budowaniem nienawiści do naszych sąsiadów, jest jak mawia Kaczyński- niebywałe.
    11.Neonówka wypełnia rolę kabaretu TEJ z Laskowikiem i Smoleniem z lat komuny.
    12.Rząd obecny, tchórze nawet kabaretu się boją, bardziej niż komuchy, zdjęli wszystkie kabarety z PiS TV.
    13.Wszystkie poprzednie rządy, pracowały nie dla swoich wyborców, ale dla narodu polskiego, Kaczyński wcielił się w rolę dyktatora (te kordony policji na trasie jego wykładów wyborczych do swoich), to wstyd, to hańba demokracji.
    Nawet gen de Gaulle odszedł, gdy nie miał poparcia tylko części społeczeństwa.
    A nasz samozwańczy lider walki z komuną, zasłania się za kordonem policji.
    14.Nie uważam że był niepotrzebny, ale czas oddać władzę młodszym.

    10 3 Cytuj
  • 3 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Tak zacytowałem gościa z forum pod kabaretem, uważam że niestety ten kabaret zszedł na psy, warto oglądnąć "Niebo" a reszta skeczów to dno.
    Za rządów PO było bardzo źle dla większości społeczeństwa (tego biedniejszego) i nie da się tego zaprzeczyć. Pamiętam dobrze falę emigracji gdzie zdesperowani ludzie uciekali z Polski za pracą ponieważ albo nie było pracy albo praca była na czarno lub za śmieszne pieniądze ( praca za 5zł/godz była czymś normalnym a do tego "pracodawca" z obłudą mówił że ma 4 osoby na to miejsce). W dzisiejszych czasach za rządów PIS nie widać tej emigracji z Polski a większość osób wróciła i nie ma zamiaru wyjeżdżać. Podwyższenie płac minimalnych może przyjęli przedsiębiorcy z niesmakiem bo muszą więcej wydawać pieniędzy ale szaremu Kowalskiemu pozwala na godniejsze życie. Krytykowane przez wszystkich zwolenników PO 500+ pozwala rodzinom z dziećmi na godniejsze życie i wyjazdy rodzin na wypoczynek letni na co wcześniej nie mogli sobie pozwolić pamiętam mój wyjazd nad morze przed wprowadzeniem 500+ i po wprowadzeniu 500+. Ilość młodych rodzin z dziećmi wzrosła na oko 4 krotnie, czyżby wcześniej nie było dzieci? były ale rodziny walczyły o przetrwanie z miesiąca na miesiąc. Ja proponuję wszystkim którzy krytykują te świadczenia po prostu nie brać ich i być w zgodzie ze słuszną linią PO.
    Podwyższenie wieku emerytalnego to była też zasługa PO (dlaczego do tego się Pan nie odniósł), czy praca do śmierci i zagarniecie uzbieranych pieniędzy na funduszach emerytalnych to podstawa finansowania PO? Jeszcze słowa Tuska że to nie były nasze pieniądze. Nie chcę wracać do takich rządów. Co do afer zgadzam się że są ale moim zdaniem są mniej odczuwalne dla szarego Kowalskiego niż te z tamtych lat a może nie dla Kowalskiego tylko dla "Janusza" bo tak widzą zwolennicy PO zwolenników PIS. Wystarczy że wpisze się w wyszukiwarkę typowy wyborca PIS i wychodzi jak wyobrażają sobie zwolennicy PO zwolenników PIS. Nawet Pana cytat to mówi "To jak z wykazywaniem komuś kto nie ma słuchu muzycznego, że fałszuje. Posłucha, ale nie przekonasz go." Trzeba słuchać w dwie strony a nie tylko żądać aby być słuchanym.
    Rządy PO dodatkowo nie miały tylu problemów podczas rządzenia, nie było Covida, nie było wojny w Ukrainie a dla Kowalskich lub Januszy była bieda i ciężkie życie. Jestem za rządami PIS bo mam porównanie z poprzednimi rządami a to że będę postrzegany przez was jako "Janusz typowy wyborca PIS" nie robi na mnie wrażenia

    Adamie, czy ty się z jakiejś bajki urwałeś, czy z psychiatryka? Gadasz takie rzeczy, że wygląda jakby ci to ktoś z pigułkami nawciskał do łba...
    Serio myślisz, że ludziom da się wmówić, iż za Tuska było im źle a teraz jest im dobrze? Czy może sądzisz, że my wszyscy jesteśmy w twoim wieku, i gdy PiS przejmował władze kilka lat temu to jeszcze mama nam kanapki do szkół y robiła i o polityce czy gospodarce nie wiedzieliśmy kompletnie nic? No cóż...ty jak widać nadal nie wiesz

    7 4 Cytuj
  • 3 sie 2022

    Dlaczego PO przegrało w 2015? Dlatego że dawali obietnice wyborcze z których się nie wywiązali, zafundowali ludziom życie na granicy upodlenia, kazali parę lat dłużej pracować do emerytury i wiele innych rzeczy. W 2015 PIS ogłosił program wyborczy który został zrealizowany prawie w 100%. Zbliżają się wybory i jaki ma program PO: "JEBAĆ PIS" czy ja tego oczekuje od ekipy rządzącej i wielu innych podobnych do mnie. PO miało swoje 5 minut i wykorzystali to tak jak to było widać wiec czy wam się podoba czy nie to PO w wyborach przegra bo nie tego oczekuje społeczeństwo. Piszecie o skłóceniu społeczeństwa a czy to nie wy robicie (zwolennicy PO) wystarczy przeczytać komentarze gdzie Pani DM_S nazywa zwolenników PIS pisiorami, mnie nazywa wariatem bo ośmielam się pisać prawdę którą dobrze pamiętam a ta prawda jest niewygodna dla niej. Pan prawicowiec widzi lekarstwo na inflację w ograniczeniu emerytury dla emerytów bo za dużo pieniędzy dostają? Jaki obraz zwolenników PO się rysuje z takich komentarzy? Wasza prawda to jest ten 3 rodzaj prawdy czyli g...o prawda. Wolę być Januszem głosującym na PIS niż przyłączać się do zwolenników PO skandujących J...Ć PIS.

    3 6 Cytuj
  • 3 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Dlaczego PO przegrało w 2015? Dlatego że dawali obietnice wyborcze z których się nie wywiązali, zafundowali ludziom życie na granicy upodlenia, kazali parę lat dłużej pracować do emerytury i wiele innych rzeczy. W 2015 PIS ogłosił program wyborczy który został zrealizowany prawie w 100%. Zbliżają się wybory i jaki ma program PO: "JEBAĆ PIS" czy ja tego oczekuje od ekipy rządzącej i wielu innych podobnych do mnie. PO miało swoje 5 minut i wykorzystali to tak jak to było widać wiec czy wam się podoba czy nie to PO w wyborach przegra bo nie tego oczekuje społeczeństwo. Piszecie o skłóceniu społeczeństwa a czy to nie wy robicie (zwolennicy PO) wystarczy przeczytać komentarze gdzie Pani DM_S nazywa zwolenników PIS pisiorami, mnie nazywa wariatem bo ośmielam się pisać prawdę którą dobrze pamiętam a ta prawda jest niewygodna dla niej. Pan prawicowiec widzi lekarstwo na inflację w ograniczeniu emerytury dla emerytów bo za dużo pieniędzy dostają? Jaki obraz zwolenników PO się rysuje z takich komentarzy? Wasza prawda to jest ten 3 rodzaj prawdy czyli g...o prawda. Wolę być Januszem głosującym na PIS niż przyłączać się do zwolenników PO skandujących J...Ć PIS.

    Przyłącz się do kogo chcesz, jak tylko nie sfałszują wyborów, przyjmę każdy wynik.
    -to od końca
    a od początku.... dlaczego PO przegrało po drugiej kadencji...... ?,
    a dlaczego wszystkie rządy przed PO upadły nie kończąc jednej kadencji?

    Trzymaj z PiS i tyle, nikt cię nie namawia abyś, stał się z dnia na dzień demokratą.
    Dużo ludzi z tamtego systemu widzi w PiS przedłużenie, w wersji wolnorynkowej, zwykłej komuny, tylko chrześcijańskiej. Lubisz ich, twoja wola.

    7 3 Cytuj
  • 4 sie 2022

    cd.

    Jeżeli kochasz dostawać 500 + a po ich otrzymaniu kupujesz mniej i stać cię na mniej i nie masz na prąd, gaz, cukier i brak na czynsz to PiS jest dla ciebie.
    Jeżeli kochasz słuchać głupot o budowie lotnisk, złotych pociągów i podziemnych przejść w Krzyszkowicach, termach , taniej wodzie to PiS jest dla ciebie.
    Jeżeli kochasz inflację i słaby pieniądz
    ( minus 20% do czeskiej korony i najsłabszą walutę w byłym RWPG ) to PiS jest dla ciebie.
    Jeżeli chcesz mieć guru, w osobie prezesa, którego sąsiedzi i świat nie szanują, podobnie jak Putina, to PiS jest dla ciebie.
    Jeżeli lubisz być pośmiewiskiem świata podobnie jak Orban, to PiS jest dla ciebie.
    Jeżeli nienawidzisz ludzi, którzy nie są twoimi zwolennikami, to PiS jest dla ciebie.
    Jeżeli po kolejnej 14 emeryturze stać cię na mniej bo inflacja robi z ciebie dziada, to PiS jest dla ciebie
    Jeżeli twoi znajomi emeryci
    z Czech czy Słowacji czy Litwy, jeżdżą na wczasy do Bułgarii ,Chorwacji czy Turcji
    za swoją emeryturę, a ciebie z emerytury na to nie stać to kochaj PiS.
    Jeżeli zaś lubisz przepych rządzących, wydawanie pieniędzy na prawo i lewo, i kochasz by było tych rządzących rekordowo dużo i za rekordowe wynagrodzenia, i byli powiązani rodzinnie i ideowo, a nie musieli być fachowcami od roboty, za która dostają niebywałe wynagrodzenia to PiS jest dla ciebie.

    8 3 Cytuj
  • 4 sie 2022

    Ja piszę te rzeczy analizując rozmowy z różnymi ludźmi, również przeżyłem to co przeżyłem i na tej podstawie piszę to co napisałem. Wiem że osobom zwolennikom PO jest trudno pogodzić się z tym że raczej przegrają wybory i dlatego ich dyskusje są tak przepełnione agresją i atakami na wszystko co jest związane z PIS.
    Odniosę się do tego co Pan napisał
    -500plus nie biorę i ani razu nie wziąłem ponieważ po wprowadzeniu tych świadczeń moje dzieci już były dorosłe. Za to dobrze pamiętam jak ciężko było związać koniec z końcem za normalne wypłaty gdy musiałem jeszcze pracować w dodatkowej pracy aby starczyło na życie.
    - nie zgodzę się z tym że to co oferuje PIS to przedłużenie komuny to jest po prostu życie w normalnym kraju który dba o swoich obywateli a nie tylko o tych bogatych żeby byli jeszcze bogatsi i popisywali się poniżaniem biednych (wprowadzenie płac minimalnych, świadczenia socjalne). Jakoś nikomu nie przeszkadzało że w Niemczech ludzie latami siedzieli na socjalach bo mieli socjale tak wysokie. Czy Niemcy mieszkają w komunie?
    - Chrześcijaństwo, ja się pytam czy Pana rodzice byli głupi bo byli chrześcijanami ? na pewno chodzili do kościoła więc jeżeli ktoś wyśmiewa ludzi chodzących do kościoła to znaczy że nie szanuje tradycji rodzinnej i Polskiej
    -krytykuje Pan 14 emeryturę a wystarczy spytać się za jaką kwotę musi przeżyć, ile emerytury zostaje po opłaceniu wszystkich opłat które emeryci zawsze płacą bo są honorowi, poprzedni rząd robił takie waloryzacje że były aż śmieszne więc oszczędzanie na emerytach to nie tędy droga
    -inflacja, niestety cała europa zmaga się z inflacją bo covid + wojna spowodowały duże trudności w gospodarce (proszę przeczytać dzisiejszy artykuł w interii o 79% inflacji w Turcji). Moim zdanie rządzący Polską wzorowo poradzili sobie z pandemią COVIDA i że żyjemy i gospodarka nie padła całkowicie.
    -cytat "Jeżeli twoi znajomi emeryci
    z Czech czy Słowacji czy Litwy, jeżdżą na wczasy do Bułgarii ,Chorwacji czy Turcji
    za swoją emeryturę, a ciebie z emerytury na to nie stać to kochaj PiS."
    To jest ogromna Pana hipokryzja pisać o emerytach że wyjeżdżają na wczasy z innych krajów i jednocześnie pisać o odebraniu im 14 emerytury żeby zahamować inflację : WSTYD. A dlaczego maja takie słabe emerytury? Bo zostały im naliczone według głodowych zarobków za rządów PO
    - Polska pośmiewiskiem świata? a skąd ma Pan takie informacje, ja nie słyszałem takich rzeczy, a są to fakenewsy powielane przez zwolenników PO
    -Jarosław Kaczyński, tak chętnie Pan o nim pisze przy każdej możliwości a ja ani razu nie wspomniałem o Kaczyńskim tylko piszę PIS. To już jest syndrom elektoratu PO do chęci opluwania człowieka na każdym kroku.
    -przepych rządzących, przecież to nic nowego tak samo było za rządów PO i nic się nie zmieniło, trudno jest z tym walczyć ponieważ w sejmie są cały czas te same twarze które niezależnie od ugrupowania z którym się utożsamiają ustalają prawa które im pozwalają na nadmierne bogacenie się.i jeszcze długo nie będzie na to wpływu.
    Ja jestem bardzo mocno zaznajomiony z tymi zarzutami do PIS o których Pan pisze ponieważ mam w rodzinie osobę od której wszystkie te rzeczy już słyszałem, czy macie podręczniki do szydzenia z wyborców PIS? Tak to wygląda. Zastanawiam się kto to fałszuje w tej orkiestrze Pan czy ja?
    Pozdrawiam Adam lub jak Pan woli "Janusz-wyborca PIS"

    3 8 Cytuj
  • 4 sie 2022

    Dużo w tym a/w albo niezrozumienia albo złej woli.

    Agresja... to była gdy pis dochodził do władzy.

    Wkładasz mi w usta coś czego nie napisałem, o zabieraniu 500+, czy o 14 emeryturze.

    Kompletna bzdura!!!!, zabranie dzisiaj tych świadczeń to zdziadzienie tego społeczeństwa o kolejne 16% !!!!!.
    To emeryci i rodziny wielodzietne musiały by żebrać!
    Chleb z 2 na 6zł
    masło z 3,50 na 7.50zł
    szynka z 28 na 50 zł
    itd. to jakiś sukinsyn, chciałby jeszcze karać tych ludzi za inflację.

    Do chrześcijan nic nie mam, to twoja -manipulacja, sam nim jestem. Wymieniłem komunistycznych chrześcijan, jako grupę, która jest w poglądach komunistycznych a jednocześnie chodzą do kościoła i ten kościół w znacznej większości ich traktuje jako wybranych, jak pis swoich zwolenników. Nie mówię o parafiach tylko o oligarchach kościelnych.

    Przywoływanie Turcji...... można było Wenezuelę, jeszcze łatwiejsza do przeciwstawienia.

    O emerytach z państw byłych demoludów warto pisać bo się z nimi przyjaźniliśmy i kiedyś startowaliśmy z podobnej półki emerytalnej.
    Słowacki czy litewski emeryt po zamienieniu euro na walutę Bułgarii, Rumunii, czy Chorwacji, a nawet Węgier, jest znacznie na tych wczasach bogatszy od emeryta z Polski.

    Kolejne kłamstwo: Polska nie jest pośmiewiskiem świata!!!!!
    To Kaczyński jest pośmiewiskiem Europy, i tak to ująłem. (podobnie jak Orban)

    Co do opluwania....... to co od 2015 r robione jest na Tusku, to mistrzostwo świata, niedoścignione. Nawet Putin tego nie potrafi. PiSowe do dzisiaj dukają w UE, a na Buzku, Lewandowskim, Bieńkowskiej, którzy zasłużyli się dla Polski, (nie tak jak Jaki, Mazurek, Szydło, Czarnecki )-nie zostawiono suchej nitki.

    Na koniec powiem, że Tusk ma kasę ale nie z rządzenia Polską, Buzek, Bieńkowska, Sikorski i pozostali podobnie.
    Nie kosztują tyle Polskę ile zgarniają z rynku polskiego kasiorę, zachłanne na pinondze pisowcy.
    Grabią wiadrami, nawet Nowak, aferzysta z Ukrainy (nie z Polski), to przy tych Morawieckich, Obajtkach, Sasinach, ministrach zdrowia, szefach budowy lotnisk, banków i podobnych to, cienkie Bolki.
    A służba towarzysząca, cysorzowi, kordony policji, to jak na dworze h\Haile Selassiego.

    7 3 Cytuj
  • 5 sie 2022

    Nie wiecie może jak tam nasz
    najlepszy nauczyciel Władysław K. głosował w sprawie podwyżki dla nauczycieli??

    7 1 Cytuj
  • 7 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Dlaczego PO przegrało w 2015? Dlatego że dawali obietnice wyborcze z których się nie wywiązali, zafundowali ludziom życie na granicy upodlenia, kazali parę lat dłużej pracować do emerytury i wiele innych rzeczy. W 2015 PIS ogłosił program wyborczy który został zrealizowany prawie w 100%. Zbliżają się wybory i jaki ma program PO: "JEBAĆ PIS" czy ja tego oczekuje od ekipy rządzącej i wielu innych podobnych do mnie. PO miało swoje 5 minut i wykorzystali to tak jak to było widać wiec czy wam się podoba czy nie to PO w wyborach przegra bo nie tego oczekuje społeczeństwo. Piszecie o skłóceniu społeczeństwa a czy to nie wy robicie (zwolennicy PO) wystarczy przeczytać komentarze gdzie Pani DM_S nazywa zwolenników PIS pisiorami, mnie nazywa wariatem bo ośmielam się pisać prawdę którą dobrze pamiętam a ta prawda jest niewygodna dla niej. Pan prawicowiec widzi lekarstwo na inflację w ograniczeniu emerytury dla emerytów bo za dużo pieniędzy dostają? Jaki obraz zwolenników PO się rysuje z takich komentarzy? Wasza prawda to jest ten 3 rodzaj prawdy czyli g...o prawda. Wolę być Januszem głosującym na PIS niż przyłączać się do zwolenników PO skandujących J...Ć PIS.

    Pisiory to nazwa najtrafniejsza i najszerzej rozumiana. Pisać "zwolennicy PiSu" też można, ale to nie oddaje tego fanatyzmu, który prezentujesz np ty :)

    Dlaczego będę pisać "pisiory"? Otóż nic innego dosadniej nie opisuje ludzi, zarzucających innym partiom niedotrzymanie obietnic w sytuacji, gdy ich ukochana partia PiS nie dotrzymała ani jednej, powtórzę: ani-jednej. Jakkolwiek byś nie porównywał, czasy PO to były czasu wzrostu gospodarczego, natomiast PiS galopująco pcha nas w recesję i powtórkę z lat 90'.
    Zatem owszem, pisior.
    Nie da się inaczej nazwać człowieka, który z uporem maniaka próbuje wmówić innym, że jest im lepiej niż było za Tuska. Chłopie, tobie jest lepiej za PiSu, bo kombinatorom i nierobom jest lepiej za PiSu, ot cała tajemnica! Zaradny, pracujący człowiek, od lat nie miał tak źle jak teraz, a będzie znacznie, znacznie gorzej. Poczekaj.

    2 2 Cytuj
  • 7 sie 2022
    DM_S napisał/a:

    Pisiory to nazwa najtrafniejsza i najszerzej rozumiana. Pisać "zwolennicy PiSu" też można, ale to nie oddaje tego fanatyzmu, który prezentujesz np ty :)

    Dlaczego będę pisać "pisiory"? Otóż nic innego dosadniej nie opisuje ludzi, zarzucających innym partiom niedotrzymanie obietnic w sytuacji, gdy ich ukochana partia PiS nie dotrzymała ani jednej, powtórzę: ani-jednej. Jakkolwiek byś nie porównywał, czasy PO to były czasu wzrostu gospodarczego, natomiast PiS galopująco pcha nas w recesję i powtórkę z lat 90'.
    Zatem owszem, pisior.
    Nie da się inaczej nazwać człowieka, który z uporem maniaka próbuje wmówić innym, że jest im lepiej niż było za Tuska. Chłopie, tobie jest lepiej za PiSu, bo kombinatorom i nierobom jest lepiej za PiSu, ot cała tajemnica! Zaradny, pracujący człowiek, od lat nie miał tak źle jak teraz, a będzie znacznie, znacznie gorzej. Poczekaj.

    Cytuj
  • 7 sie 2022
    DM_S napisał/a:

    Pisiory to nazwa najtrafniejsza i najszerzej rozumiana. Pisać "zwolennicy PiSu" też można, ale to nie oddaje tego fanatyzmu, który prezentujesz np ty :)

    Dlaczego będę pisać "pisiory"? Otóż nic innego dosadniej nie opisuje ludzi, zarzucających innym partiom niedotrzymanie obietnic w sytuacji, gdy ich ukochana partia PiS nie dotrzymała ani jednej, powtórzę: ani-jednej. Jakkolwiek byś nie porównywał, czasy PO to były czasu wzrostu gospodarczego, natomiast PiS galopująco pcha nas w recesję i powtórkę z lat 90'.
    Zatem owszem, pisior.
    Nie da się inaczej nazwać człowieka, który z uporem maniaka próbuje wmówić innym, że jest im lepiej niż było za Tuska. Chłopie, tobie jest lepiej za PiSu, bo kombinatorom i nierobom jest lepiej za PiSu, ot cała tajemnica! Zaradny, pracujący człowiek, od lat nie miał tak źle jak teraz, a będzie znacznie, znacznie gorzej. Poczekaj.

    Cytuj
  • 8 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    przeżyłem to co przeżyłem i na tej podstawie piszę to co napisałem.

    Co takiego przeżyłeś? Opisz proszę co robiłeś, czym się zajmowałeś i jak cię to ten zły rząd PO oszukał, że ci było źle. Czy może po prostu nie miałeś dobrej pracy, bo nie miałeś dobrych kompetencji, wykształcenia, doświadczenia ani ochoty do roboty (?). Wątpię, abyś do tej pory nabył, dlatego twierdzę (również po tym, co piszesz), iż Twój obecny dobrobyt wynika wyłącznie z tego, że PiS rozdaje ci pieniądze wypracowane przez zaradniejszych od ciebie, a ty, jako typowy roszczeniowy pisoor uważasz, że ci się to należy.

    Adamos napisał/a:

    Wiem że osobom zwolennikom PO jest trudno pogodzić się z tym że raczej przegrają wybory i dlatego ich dyskusje są tak przepełnione agresją i atakami na wszystko co jest związane z PIS.

    A czy umiesz sobie wyobrazić, że aby nie popierać PiSu, nie koniecznie trzeba być zwolennikiem PO? Bo ja np nie jestem. W żadnych wyborach, ani do sejmu ani na prezydenta, nie głosowałam na PO. Jedynie w drugiej turze prezydenckich oddałam głos przeciwko Dudzie bo uważam go za błazna nie nadającego się nawet na pogodynkę, a co dopiero na prezydenta. Trzaskowski dostał mój głos wyłącznie za nie-bycie Dudą.

    Adamos napisał/a:

    to jest po prostu życie w normalnym kraju który dba o swoich obywateli a nie tylko o tych bogatych żeby byli jeszcze bogatsi i popisywali się poniżaniem biednych

    I tu właśnie obnażyła się twoja natura roszczeniowego nieroba, który zazdrości ludziom pieniędzy bez zastanowienia nad tym, czy aby na nie nie zapracowali własnymi rękoma. Bogaty to dla ciebie z definicji zły i złodziej, mam rację? Rozumiem, że bogatym nazwiesz każdego, komu się powodzi lepiej od ciebie. A najśmieszniejsze pierwsze zbadanie z tej naiwnej wypowiedzi: państwo dba o obywateli:) tak, pieniędzmi obywateli. Masz tego świadomość? No wątpię. P.s - co rozumiesz przez "poniżanie biednych przez bogatych"?

    Widzę też wstawkę o Niemczech. Masz jakieś dane statystyczne ilu tych Niemców rzekomo latami żyło/żyje z socjalu, czy tak sobie bajaczysz we świat jak ci pasuje?
    Swoją drogą czemu jeszcze nie jesteś w Niemczech, jeśli tam tak dobrze w tym socjalizmie?

    Adamos napisał/a:

    jeżeli ktoś wyśmiewa ludzi chodzących do kościoła to znaczy że nie szanuje tradycji rodzinnej i Polskiej

    Tradycją polską były dziady. Czemu nie kultuwujesz? Chrzest Polski był aktem poddańczym wobec wrogiego najeźdźcy a nie narodzinami nowej tradycji. Sama "tradycja" chrześcijańska jest tylko kalką, zlepkiem różnych innych wierzeń i tradycji, w większości zawlaszonych po to, by je zdominować. P.s ludzie bywają wyśmiewani gdy zachowują się w sposób śmiechu wart. To, że często zachowują się tak akurat chrześcijanie, to już inna kwestia.

    Adamos napisał/a:

    Ile emerytury zostaje po opłaceniu wszystkich opłat które emeryci zawsze płacą bo są honorowi, poprzedni rząd robił takie waloryzacje że były aż śmieszne więc oszczędzanie na emerytach to nie tędy droga

    Honorowi emeryci? To ci, co jeżdżą komunikacja miejską po Krakowie wyłącznie z nudów, bo mają darmowe bilety? :) Byli moją zmorą przez długie lata gdy tam mieszkałam. Akurat musiałam przejeżdżać przez ich "miejsce schadzek" czyli Kleparz...
    Ale do rzeczy: wiesz może, że waloryzacja emerytur jest ściśle uzależniona od inflacji? Rozumiesz w ogóle jak to działa, czy nie koniecznie? Po co ja pytam.... Uwierz mi na słowo (chyba że umiesz policzyć), że pomimo waloryzacji w tej chwili twoja emerytura jest w stosunku do sytuacji rynkowej mniej warta, niż za Tuska. A weź jeszcze pod uwagę, że twoje dzieci emerytury mieć nie bedą być może wcale. I nie, to nie będzie wina Tuska.

    Adamos napisał/a:

    inflacja, niestety cała europa zmaga się z inflacją bo covid + wojna spowodowały duże trudności w gospodarce

    Nie, nie covid, tylko działania rządu w kierunku "walki" z covidem. Nie wspominając już o niekompetentnych i wręcz irracjonalnych decyzjach, wystarczy policzyć bezsensownie przewalone miliardy na bilbordy, loterie szczepionkowe, nieistniejące respiratory, uszkodzone szczepionki, niedopuszczone do użytku maseczki, haos w szpitalach, dodatki covidowe, puste łóżka na narodowym, źle tworzone prawo, tarcze dla wcześniej pogrążonych przedsiębiorców, bony turystyczne, i wiele wiele innych, bezsensownie wydanych/rozdanych/rozkradzionych/zmarnowanych pieniędzy. A wojna? To już popis nieudolności na poziomie "expert". Od kilku lat uzależniać się od Rosji, zgodzić się na bandycki nord stream, a następnie wystąpić przed szereg i pyskować plutonowi sankcjami, wymierzonymi tak naprawdę we własne kolano. Majstersztyk normalnie. I jednocześnie ropa, nadal ciągnięta z Rosji, tylko innymi kanałami. Orlen jednocześnie dopłaca do tej ropy w trosce o obywateli i jednocześnie ma o 96 procent zwiększony zysk w stosunku do poprzedniego roku. Magia.

    Adamos napisał/a:

    To jest ogromna Pana hipokryzja pisać o emerytach że wyjeżdżają na wczasy z innych krajów i jednocześnie pisać o odebraniu im 14 emerytury żeby zahamować inflację : WSTYD. A dlaczego maja takie słabe emerytury? Bo zostały im naliczone według głodowych zarobków za rządów PO.

    - czy ty pracowałeś na swoją emeryturę tyle lat, ile rządziła PO?

    Adamos napisał/a:

    -przepych rządzących, przecież to nic nowego tak samo było za rządów PO i nic się nie zmieniło

    No nie. Zdecydowanie nie jest tak samo. Wystarczy spojrzeć w podsumowania wydatków kancelarii poszczególnych osób w rządzie począwszy od prezydenta czy premiera, skończywszy na "szeregowych" posłach jak Kaczyński. To są gigantyczne wręcz różnice. Nie wspominając o tym, że licznik afer i jawnego złodziejstwa za rządów PiSu wystrzelił już w stratosferę.

    2 Cytuj
  • 8 sie 2022
    DM_S napisał/a:

    Pisiory to nazwa najtrafniejsza i najszerzej rozumiana. Pisać "zwolennicy PiSu" też można, ale to nie oddaje tego fanatyzmu, który prezentujesz np ty :)

    Dlaczego będę pisać "pisiory"? Otóż nic innego dosadniej nie opisuje ludzi, zarzucających innym partiom niedotrzymanie obietnic w sytuacji, gdy ich ukochana partia PiS nie dotrzymała ani jednej, powtórzę: ani-jednej. Jakkolwiek byś nie porównywał, czasy PO to były czasu wzrostu gospodarczego, natomiast PiS galopująco pcha nas w recesję i powtórkę z lat 90'.
    Zatem owszem, pisior.
    Nie da się inaczej nazwać człowieka, który z uporem maniaka próbuje wmówić innym, że jest im lepiej niż było za Tuska. Chłopie, tobie jest lepiej za PiSu, bo kombinatorom i nierobom jest lepiej za PiSu, ot cała tajemnica! Zaradny, pracujący człowiek, od lat nie miał tak źle jak teraz, a będzie znacznie, znacznie gorzej. Poczekaj.

    Właśnie ten fanatyzm widać najbardziej w zwolennikach PO a nie PIS, tak jak napisałem wcześniej wystarczy wpisać w wyszukiwarkę wyborca PIS i wyskakuje jak sobie zwolennicy PO wyobrażają wyborców PIS. Wspomniałem również odpowiadając do Pana o nicku Prawicowiec o tym że jestem zaznajomiony ze wszystkimi zarzutami pod adresem PIS ponieważ mam w rodzinie fanatyka PO który przyjeżdżając do mnie obrażał mnie na każdym kroku. W tym roku chciałem uniknąć jakichkolwiek dyskusji o charakterze politycznym więc powiedziałem że nie oglądam żadnych wiadomości o charakterze politycznym , ani na TVP ani na TVN i nie chce dyskutować o polityce to dowiedziałem się że trzeba być debilem aby nie interesować się polityką. Mina jego była bezcenna jak dowiedział przy wyjeździe, żeby nie przyjeżdżał do mnie w ogóle w przyszłym roku ponieważ będąc u mnie w gościnie na tydzień nie potrafi uszanować moich poglądów i wyzywa mnie od debili. Prawdopodobnie teraz rozpisuje się na jakimś forum o tym że PIS i Kaczyńscy dzielą rodziny a ja tylko będę miał lżej w przyszłym roku. Czy jeszcze ma Pani w rodzinie kogoś kto Panią z takimi poglądami przyjmuje?
    Niestety lata rządów PO były bardzo niesprawiedliwe dla osób uczciwie pracujących a dla kombinatorów były to złote lata ( zatrudnienia na czarno, kombinacje z podatkiem), teraz mają źle ponieważ podatek płacić muszą i są dlatego pokrzywdzeni. Opowiadanie dyrdymałów o pomaganiu nierobom to chyba nieporozumienie ponieważ 500+ sama Pani na dzieci bierze więc to pisze chyba Pani sama o sobie. Pozdrawiam Adam - Janusz

    1 2 Cytuj
  • 8 sie 2022

    Na wstępie napiszę, że nie trzeba się do mnie zwracać przez "pani". Rozmawiajmy luźno. Taki jest charakter forum.
    a teraz do rzeczy:

    Adamos napisał/a:

    Właśnie ten fanatyzm widać najbardziej w zwolennikach PO a nie PIS,

    Otóż jednym z przejawów fanatyzmu jest ta dziwna wręcz i maniakalną nienawiść do PO która każe ci w każdym oponencie widzieć zwolennika tej partii. Satanistę też we mnie widzisz, gdy krytykuje kościół?

    Adamos napisał/a:

    Czy jeszcze ma Pani w rodzinie kogoś kto Panią z takimi poglądami przyjmuje?

    Tzn z jakimi? Znasz moje poglądy? Przecież nawet o nie nie zapytałeś. Wiesz tylko tyle, że nie popieram polityki PiSu. Wiesz, rozmowa o polityce może być burzliwa, ale ważne, żeby była konstruktywna. Jeśli jedyne, co jedna ze stron potrafi, to wmawiać innym, że jest im dobrze a było im źle, to to ciężko nazwać rozmową konstruktywną. Tobie na prawdę się wydaje, że ludzie narzekają na PiS tak dla sportu? Po prostu? Z nienawiści? albo z miłości do PO? Wcale nie dlatego, że po prostu żyje im się coraz gorzej? Że ten kraj popada w ruinę gospodarczo i mentalnie?
    Fanatyzm to stan podobny do narkotykowego odurzenia, wiesz? Tak samo zakrzywia ci odbiór rzeczywistości tak samo mocno każe ci w ten zakrzywiony obraz wierzyć.

    Adamos napisał/a:

    Niestety lata rządów PO były bardzo niesprawiedliwe dla osób uczciwie pracujących a dla kombinatorów były to złote lata ( zatrudnienia na czarno, kombinacje z podatkiem)

    -zechcesz uściślić? Nie rozumiem. Twierdzisz, że dzisiaj ludzie nie pracują na czarno??? No i jakie konkretnie kombinacje z podatkiem? (i którym?) Jakie to kombinacje dzisiaj nie mają już miejsca dzięki PiSowi? Jeśli artykuujesz konkretne zarzuty to podeprzyj je konkretnymi danymi albo chociaż sprecyzuj czego dokładniej dotyczą.

    Adamos napisał/a:

    teraz mają źle ponieważ podatek płacić muszą i są dlatego pokrzywdzeni.

    No tak, teraz podatków jest conajmniej o kilkanaście wiecej i niemal wszystkie są wyższe niż były. Tylko że płacisz je również ty, zdajesz sobie z tego sprawę?

    Adamos napisał/a:

    Opowiadanie dyrdymałów o pomaganiu nierobom to chyba nieporozumienie ponieważ 500+ sama Pani na dzieci bierze więc to pisze chyba Pani sama o sobie. Pozdrawiam Adam - Janusz

    Ależ ja słowa o 500+ nie napisałam. Pomaganie nierobom to całokształt polityki PiSu. Akurat 500+ to jedno z mniej szkodliwych jej narzędzi, choć oczywiście o pomstę do nieba wola sposób, w jaki został ten zasiłek pomyślany. Lepiej byłoby pracującym rodzicom dać wyższe ulgi podatkowe na dzieci. Albo chociaż uzależnić wypłatę świadczenia od posiadania zatrudnienia przez jedno z rodziców i zapewnienia dzieckiem jakiegoś godnego bytu, a nie że można dzieci karmić suchym chlebem i wodą, zaniedbywać, ale kasę na nie brać. Tu się mija cel z powołaniem. Tej program miał zapewnić przyrost naturalny żeby miał kto pracować na twoją emeryture (bo -niespodzianka- ZUS nie daje ci twoich pieniędzy, tylko te z obecnych skladek. Twoje już dawno dał poprzednim emerytom, po uprzednim roztrwonienie lwiej ich części rzecz jasna) Tymczasem dzieci nie przybywa, a wśród tych, co się rodzą, większy niż dawniej jest odsetek takich, które nie tylko nie będą na owe.emerytiey pracować, ale będą beneficjentami kolejnych pomocy socjalnych, bo tak zostaną wychowane. No i ulgi - od czasu wprowadzenia programu 500+ te ulgi podatkowe zmalały, wiesz o tym? Te same 500zl w rękach rodzica pracującego jest mniej warte, niż u bezrobotnego, bo te pieniądze sam musiał wypracować i oddać w podatkach, bezrobotny zdecydowanie mniej się do nich dołożył. Gdyby państwo zamiast dawać pracującym dodatkowe pieniądze po prostu mniej im zabierało, byłoby to dla nich sto razy lepsze. Tylko że wtedy nieroby nie zyskają i w tym jest ich ból odwłoka.

    6 1 Cytuj
  • 8 sie 2022

    Dorzucę od siebie do tej dyskusji, bo zostałem wymieniony u Adamosa, że inne poglądy mi nie przeszkadzają.
    Co do pomocy;
    Każda opcja niech pomaga zgodnie ze swoim programem, ale:
    nie dodrukowując pieniędzy, czyli dają nie pomoc tylko puste pieniądze, które zamieniają się w inflację która zjada ta pomoc o zawartość pozostałej emerytury czy pensji.

    Adamosie, gdy tę pomoc otrzymają w euro, dolarach, jenach, funtach, frankach i zamienią je sobie na pln, to będzie prawdziwa pomoc.
    Jeżeli dostaną bilety narodowego banku polskiego wydrukowane na polecenie polityczne, to przy kontrolowanych cenach w perspektywie są kartki,
    a niekontrolowanych inflacja.
    Właśnie się to dzieje.
    Każda kolejna pomoc, to albo hiperinflacja albo kartki.

    7 2 Cytuj
  • 8 sie 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Dają nie pomoc tylko puste pieniądze, które zamieniają się w inflację

    Otóż właśnie to. Znacznie lepszą pomocą byłoby po prostu nie zabierać ludziom ich wypracowanych pieniędzy. Jedyni którym to nie odpowiada to ci, którzy żadnych pieniędzy nie wypracowują. Oni chcą dostać. I niestety sądzą, że dostają od PiSu.

    6 1 Cytuj
  • 9 sie 2022

    Przepraszam z góry za to że nie odpowiem dzisiaj na wszystko ale mam mało czasu.

    -napisałem już że wszystko co piszę wynikało z moich obserwacji i rozmów z osobami które również już byli dorosłymi w tych czasach. Nie mam wiedzy zaczerpniętej tylko z Facebooka czy tylko z TVN gdzie opowiadają że za ich czasów było jak w raju.Niestety nie było tak dobrze.

    - fanatyzm wyborców PIS jest bardzo mały w stosunku do fanatyzmu wyborców PO ( wystarczy poszukać na w internecie czy są popularne gdzieś słowa j....ć PO, typowy wyborca PO) coś mało jest tych szkalowań PO

    -opisałem przypadek osoby z rodziny która zawsze ma rację (według niego), atakuje osoby które myślą inaczej niż on i już do mnie nie ma prawa wstępu do mojego domu, nie jest nigdzie zapraszany ponieważ nikt nie chce aby obrażał innych gości bo ma świętą rację i największą wiedzę o polityce nie uwzględniając tego że ktoś może mieć inne poglądy. Nie tędy droga żeby wciskać innym swoje poglądy a być głuchym i ślepym na słowa innych.

    -"Fanatyzm to stan podobny do narkotykowego odurzenia, wiesz? Tak samo zakrzywia ci odbiór rzeczywistości tak samo mocno każe ci w ten zakrzywiony obraz wierzyć."
    Bardzo dobre słowa i proszę aby o tym myśleć wypowiadając się do różnych osób bo nie wszystkie mają tak łagodny charakter jak ja

    -porównując do tamtych czasów liczba osób które pracują na czarno zmniejszyła się bardzo bardzo mocno, zwłaszcza w budownictwie to była wolna amerykanka, przypominam sobie jak miałem brygadę która mi tynkowała dom, z 7 osobowej brygady która u mnie pracowała przyszło w poniedziałek rano tylko 2, na moje pytanie co się z nimi stało dowiedziałem się że musieli się stawić w urzędzie pracy jako poszukujący ofert pracy. Dosłownie cyrk na kółkach. Przy budowie stadionu narodowego przy kontroli okazało się że ponad połowa pracowała na czarno i to pod nosem rządu.

    - mam znajomego który zatrudnia około 100 osób i jest z mojego wieku, zatrudniał specjalnie prawnika który wyszukiwał mu wszystkie możliwe ulgi od podatków, inwestycje byle tego podatku nie płacić, teraz o od razu jak słyszy o PIS to robi się czerwony i od razu przeklina ponieważ wreszcie żaden prawnik nie chroni go od płacenia tego podatku. Takich "przedsiębiorców " było na pęczki.

    - czy chodząc dawniej do lekarza prywatnie widział ktoś u nich kasę fiskalną, czy u prawnika który za porady prawne inkasował grube pieniądze widział ktoś kasę fiskalną?
    Teraz od razu nie pytając się o nic od razu drukują paragon i nikogo to nie dziwi.

    -owszem podatki powstały nowe ale główna składka VAT jest procentowo taka sama jak za PO i tak samo musiałem płacić jak i teraz tylko że teraz zarabiam więcej więc kwota podatku też jest odpowiednio większa. W tym zakresie nic się nie zmieniło.

    Na inne zarzuty postaram się odpowiedzieć wieczorem

    3 4 Cytuj
  • 9 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Przepraszam z góry za to że nie odpowiem dzisiaj na wszystko ale mam mało czasu.

    -napisałem już że wszystko co piszę wynikało z moich obserwacji i rozmów z osobami które również już byli dorosłymi w tych czasach. Nie mam wiedzy zaczerpniętej tylko z Facebooka czy tylko z TVN gdzie opowiadają że za ich czasów było jak w raju.Niestety nie było tak dobrze.

    - fanatyzm wyborców PIS jest bardzo mały w stosunku do fanatyzmu wyborców PO ( wystarczy poszukać na w internecie czy są popularne gdzieś słowa j....ć PO, typowy wyborca PO) coś mało jest tych szkalowań PO

    -opisałem przypadek osoby z rodziny która zawsze ma rację (według niego), atakuje osoby które myślą inaczej niż on i już do mnie nie ma prawa wstępu do mojego domu, nie jest nigdzie zapraszany ponieważ nikt nie chce aby obrażał innych gości bo ma świętą rację i największą wiedzę o polityce nie uwzględniając tego że ktoś może mieć inne poglądy. Nie tędy droga żeby wciskać innym swoje poglądy a być głuchym i ślepym na słowa innych.

    -"Fanatyzm to stan podobny do narkotykowego odurzenia, wiesz? Tak samo zakrzywia ci odbiór rzeczywistości tak samo mocno każe ci w ten zakrzywiony obraz wierzyć."
    Bardzo dobre słowa i proszę aby o tym myśleć wypowiadając się do różnych osób bo nie wszystkie mają tak łagodny charakter jak ja

    -porównując do tamtych czasów liczba osób które pracują na czarno zmniejszyła się bardzo bardzo mocno, zwłaszcza w budownictwie to była wolna amerykanka, przypominam sobie jak miałem brygadę która mi tynkowała dom, z 7 osobowej brygady która u mnie pracowała przyszło w poniedziałek rano tylko 2, na moje pytanie co się z nimi stało dowiedziałem się że musieli się stawić w urzędzie pracy jako poszukujący ofert pracy. Dosłownie cyrk na kółkach. Przy budowie stadionu narodowego przy kontroli okazało się że ponad połowa pracowała na czarno i to pod nosem rządu.

    - mam znajomego który zatrudnia około 100 osób i jest z mojego wieku, zatrudniał specjalnie prawnika który wyszukiwał mu wszystkie możliwe ulgi od podatków, inwestycje byle tego podatku nie płacić, teraz o od razu jak słyszy o PIS to robi się czerwony i od razu przeklina ponieważ wreszcie żaden prawnik nie chroni go od płacenia tego podatku. Takich "przedsiębiorców " było na pęczki.

    - czy chodząc dawniej do lekarza prywatnie widział ktoś u nich kasę fiskalną, czy u prawnika który za porady prawne inkasował grube pieniądze widział ktoś kasę fiskalną?
    Teraz od razu nie pytając się o nic od razu drukują paragon i nikogo to nie dziwi.

    -owszem podatki powstały nowe ale główna składka VAT jest procentowo taka sama jak za PO i tak samo musiałem płacić jak i teraz tylko że teraz zarabiam więcej więc kwota podatku też jest odpowiednio większa. W tym zakresie nic się nie zmieniło.

    Na inne zarzuty postaram się odpowiedzieć wieczorem

    Wypada się z tobą zgodzić,
    U notariusza przedtem na akcie, była wzmianka, że robił akt za darmo.
    Teraz pisze za wykonanie czynności i tylko dopłacasz poza aktem za wypisy.
    O drugim sorcie to mówił Tusk wskazując na PiS, a Schetyna o PiS że to komuniści i złodzieje.
    Chamówą straszną operowała ta PO że PiS to zdradziecki mordy i i takie tam różne świństewka..

    Teraz fakt, przyszli mi malować to mieli ze sobą kasę fiskalną, podobnie fliziarz, murarz i stolarz, Jeszcze przed robotą musiałem im uregulować paragon z kasy.
    Dentysta nie daje paragonu bo wszystko idzie z NFZ.
    Czyli za darmo, podobnie inne badania czy leki,
    to wszystko się należy i tylko brać, a chętnych mało.

    A ten stadion to budowali na czarno i strach tam wchodzić, mosty budują tez na czarno i zawsze o tym myśle wjeżdżając na taki, czy się nie zwali.

    Szkoda że w wyścigu przejścia płotu Wałęsa był pierwszy w skoku przez płot a nie Kaczynski bo gdyby to Kaczyński wygrał to przejście, to teraz bylibyśmy potęgą na równi z USA.

    Jakby Kaczynski jechał z wizytą do Niemiec, to miałby czerwony dywan do wejścia na spotkanie z Merkel.

    Reszta opowieści wieczorem.

    4 2 Cytuj
  • 9 sie 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Jakby Kaczynski jechał z wizytą do Niemiec, to miałby czerwony dywan do wejścia na spotkanie z Merkel.

    Reszta opowieści wieczorem.

    Czerwony dywan na spotkaniu z Merkel to miała Ewa Kopacz.

    3 3 Cytuj
  • 9 sie 2022
    taki_gość napisał/a:

    Czerwony dywan na spotkaniu z Merkel to miała Ewa Kopacz.

    Ale żaden bliźniak, a tym bardziej z Polski.

    2 1 Cytuj
  • 9 sie 2022

    Wracając do wieczornego gawędzenia:
    tak sobie wymyśliłem, że pieniądz musi mieć pokrycie w towarze. Tzn. tyle drukuje się pieniądza za ile jest towaru.
    No i naraz inflacja. A dlaczego jest? Ano wydrukowali więcej pieniędzy niż jest na rynku towaru.
    A co to inflacja? Ano podwyżki cen i to ciągłe aż do skończenia drukowania pieniądza bez towaru..

    I teraz gdy cieszymy się na kolejne podwyżki, to chcemy mieć wyższe ceny. Nie?
    To skąd te pieniądze z roboty czy z drukarni? Ano z drukarni, więc będzie drożej.

    Jakoś mnie tak wzięło na gawędzenie, ale robi się to coraz modniejsze, taki stand up.

    3 1 Cytuj
  • 9 sie 2022

    -słowo zaradny mi się źle kojarzy, byłem i jestem pracowity i to do czego doszedłem zawdzięczam swojej pracy ale niestety państwo rządzone przez PO nie pomogło mi w niczym

    -o pomaganiu nierobom to trochę się za bardzo rozpędziłaś, nam jest łatwiej w małopolsce ponieważ nie brakuje miejsc pracy, kto chce ten pracę znajdzie ale w innych rejonach Polski nie jest już tak różowo a dzięki pomocy Państwa i wymienionego 500plus mogą te osoby godniej żyć. Jeszcze raz nadmieniam że nie dostałem ani razu żadnego świadczenia na dzieci a zostałem wymieniony jako typowy roszczeniowy pisior któremu się to należy się to należy. Sory ale to ty bierzesz te pieniądze z moich płaconych podatków.

    - Andrzej Duda jako prezydent zrobił i zrobi na 100% mniej wpadek niż wcześniejszy prezydent Komorowski a jego wyprowadzka z Belwederu to już złodziejstwo https://wpolityce.pl/polityka/267271-niebywale-komorowski-wyniosl-z-palacu-kilkaset-przedmiotow-m-in-komputery-meble-ekspres-do-kawy-mikrofalowke-telewizor-sejf-kinkiety-i-zyrandol

    -nie jestem emerytem, normalnie pracuję ale dobrze pamiętam jak naliczono emeryturę mojej mamie i jeżeli mieszkała by sama w mieszkaniu z czynszem i wszystkimi opłatami to bardzo ciężko byłoby jej przeżyć a informacja że byli twoją zmorą przez długie lata gdy tam mieszkałaś to jest poniżej krytyki prawdopodobnie chcielibyście im odebrać mieszkania i zamknąć w domu starców aby nie przeszkadzali wam młodym pięknym. Nie wiem czy wiesz ale też będziesz kiedyś stara i przeszkadzająca młodym podobnym do ciebie

    -nie zdradzę jaki zawód wykonuję i nawet jeżeli trafilibyście w mój zawód i tak nie potwierdzę. Dzięki moim poglądom, szanowaniem starszych, szanowaniem osób pracujących fizycznie i pracowitości mam duże poszanowanie w mojej wiosce, Nadmienię że 3 razy byłem proszony o startowanie na radnego ale nie chciałem z powodów osobistych

    -nie pracowałem w Niemczech, jedynie w latach 80tych pracowałem w byłym NRD ale byłem za młody aby pytać się zasiłki natomiast w latach 90tych przez pare lat przez 3 miesiące w roku pracowałem w Szwajcarii i ciekawostką jest fakt że płacili mi zasiłek rodzinny na dzieci chociaż w Polsce mi się nie należał (zarobki przekroczyły mi limit o 20zł). Tak że zasiłki na dzieci są w cywilizowane Europie czymś normalnym

    - w moim poście dotyczącym kas fiskalnych użyłem słowa prawnik i lekarz i można sprawdzić że kasy fiskalne dla tych osób obowiązkowe natomiast dla fliziarza, murarza itp nie ma takiego obowiązku natomiast dalej twierdzę że teraz każdy z tych zawodów płaci ZUSy i podatki co było za rządów PO wyjątkiem.

    - nie pisze o tym że te budowle były źle wybudowane tylko że połowa osób które tam pracowały były zarejestrowane jako bezrobotni co było niezaprzeczalnym faktem ujawnianym w wielu mediach w tamtym okresie a przy budowie odbywały się niemałe przekręty których wyborcy PO nie przyjmują do wiadomości http://www.grzechy-platformy.org/rekordy/stadion-narodowy/

    - za rządów PO moje składki były odkładane w OFE, w razie mojej śmierci miały być dziedziczone, interesowałem się moimi składkami emerytalnymi i nawet zmieniłem firmę OFE ponieważ wypracowywała lepsze zyski i wierzyłem w to. W momencie jak miałem już na funduszu pokaźną sumkę razem z żoną to pan Tusk powiedział że nie były to nigdy moje pieniądze i je po prostu rząd PO wziął bo potrzebował . Nie mogę zapomnieć tej drwiny w słowach Tuska że jeżeli to nasze pieniądze to spróbujcie je wziąć i co ? Zabrali

    -na koniec mojej wypowiedzi proszę wreszcie mi powiedzieć jaki jest plan PO na wypadek wygrania wyborów bo dalej nie mogę od was uzyskać odpowiedzi.

    2 2 Cytuj

Odpowiedz