Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 10 sie 2022

    Ja się cieszę, że jest opozycja zagrażająca PiS,
    bo gdyby nie, byłaby samowolka i sobiepaństwo.

    Zaś, budowanie swojej wielkości na potępianiu przeszłości, to nieporozumienie. To jakby samsung wyśmiewał Nokię, że ta w tamtym czasie nie robiła telefonu ciekwokrystalicznego.
    Albo tesla zarzucała mercedesowi ze ten ciagle w 9 lat temu produkował diesele .

    Można przejść do rządów AWS że nic nie zrobiły i to akurat prawda, po marnych dwóch latach PiS,
    PO, jawiła się jako pionier postępu, zwłaszcza że poprzednicy wybudowali jedynie 3 km dwópasmówki na Obidowej. A zakopianka miała takie koleiny że cztery strumienie nią płynęły.

    Nie wiemy jakie będą następne rządy, ale pieniactwo PiS, na pewno byłoby zlikwidowane.
    Polacy nieźle czuja się z rządami PiS, ale pieniactwa rządzących nie kupują.

    I nie zapominaj, że to w konfrontacji z PiS, które rządziło przed PO, to POPSL wygrało, bo społeczeństwo miało już dość PIS.

    Tak jak po PO przydała się zmiana, tak teraz pozostawienie na trzecią kadencję PiS, które upaja się samozadowoleniem, byłoby błędem.

    Cytuj
  • 10 sie 2022

    Jaki jest plan PO na wypadek wygrania wyborów bo dalej nie mogę od was uzyskać odpowiedzi.

    Cytuj
  • 10 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Jaki jest plan PO na wypadek wygrania wyborów bo dalej nie mogę od was uzyskać odpowiedzi.

    Nie jestem przedstawicielem PO, i nie koniecznie PO ma być tą wygraną.
    Co do planu..... nikt go nie przedstawi w obecnej sytuacji jednostronnej tuby propagandowej, bo od razu Kłeczki, Wiadomości, tvp info, zrobią taką robotę, jak niszczyli Kurdej Szatan, i innych aktorów, którzy mieli czelność powiedzieć coś nie z programem PiS.

    Nikt nie chce byś Tuskiem w codziennych Wiadomościach i TVP info.
    Nękanie ludzi, jest karalne, ale nie w ustroju PiS.

    2 Cytuj
  • 10 sie 2022

    Gdy PiS obejmowało rządy w 2015 r., minimalne wynagrodzenie kształtowało się na poziomie 1750 zł brutto. Od stycznia 2022 r. wynosi 3010 zł brutto. To wzrost o 72 proc. - wskazała minister rodziny Marlena Maląg.

    No to dam tabelkę ile podrożało do 2019 r, i dodaj sobie do tych podwyżek inflację za ostatnie trzy lata i wyjdzie ci, że zubożeliśmy i to znacznie: podwyżki sięgają do tylko 2019r 120%

    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Co-podrozalo-w-ciagu-ostatnich-10-lat-Prawie-wszystko-7795316.html

    1 Cytuj
  • 10 sie 2022

    Wiem że bardzo dużo towarów zdrożało w ostatnim czasie i oczywiście nie jestem z tego zadowolony ale konkurencja PIS nie chce mówić nic o tym w jaki sposób chcą rządzić państwem polskim i doprowadzić do normalności cenowych. Rząd próbuje chociaż złagodzić skutki tej drożyzny obniżając podatki aby trochę pomóc.
    Niżej przedstawiłem najnowszy sondaż który pomimo tylu starań KO dalej podaje PIS jako lidera w poparciu społeczeństwa i podawanie cały czas informacji w stylu j...ć PIS jak widać nie skutkuje wzrostem poparcia.

    PiS utrzymałby pozycję lidera, nawet gdyby Solidarna Polska startowała osobno. Według sondażu IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej", PiS, bez działaczy Solidarnej Polski, może liczyć na prawie 35-proc. poparcie. Na KO zagłosowałoby prawie 28 proc. wyborców.

    Według sondażu, PiS bez działaczy Solidarnej Polski na listach może liczyć na 34,9 proc. poparcia. Partia Zbigniewa Ziobry może liczyć na 0,7 proc. głosów. W poprzednim badaniu IBRiS dla "Rz" przeprowadzonym w drugiej połowie czerwca Zjednoczona Prawica razem z Solidarną Polską miała 34,5 proc. poparcia.

    Najsilniejszą formacją opozycyjną jest Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 27,7 proc. (poprzednio 25,4 proc.). Na trzecim miejscu Lewica z wynikiem 9,6 proc., na kolejnych - Polska 2050 Szymona Hołowni z 9,3 proc., PSL-Koalicja Polska ma w tym sondażu 5,5 proc.

    Pod progiem jest Konfederacja z 4,6 proc. AgroUnia Michała Kołodziejczaka, która w marcu została zarejestrowana jako partia polityczna, ma w tym badaniu 1,3 proc.

    Jak podkreśla dziennik, dla wyniku wyborów kluczowa będzie grupa niezdecydowanych, którzy mogą w przyszłym roku sprawić największą niespodziankę - zarówno jeśli pozostaną w domach albo np. poprą w ostatnim etapie jedno z ugrupowań, np. PiS albo Konfederację lub inną partię opozycyjną. Ta grupa to 6,4 proc. respondentów.

    Badanie zostało przeprowadzone przez IBRiS w dniach 29-30 lipca na 1000-osobowej grupie respondentów. Zrealizowano je metodą CATI.

    1 1 Cytuj
  • 10 sie 2022

    Według tego artykułu piwo jasne pełne podrożało tylko o 3% i to jest pozytywna informacja na to upalne lato.

    2 1 Cytuj
  • 10 sie 2022

    Każdy wynik przyjmę z pokorą i szacunkiem.
    Idą ciężkie czasy, PiS jest dobrą partia na dobre czasy. W kryzysie boje się ze będą konkurować z Erdoganem z Turcji.
    Nasza wiarygodność w UE rzutuje na naszą stabilność, oprocentowanie długu, prognozy i postrzeganie i wartość naszej waluty.

    Złe życzenie PiS, to pozostawienie ich na dalszą kadencję.
    Kredyty spadły o 60% a to bezrobocie w budownictwie, produkcji budowlanej i upadłości.
    W interesie PiS, jest wypuszczenie teraz PO na rządzenie, aby lawirowały przy pomocy UE, i oddali władze po kryzysie.
    PiS nie posiada takiej umiejętności radzenia sobie w każdej sytuacji, (jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ) stąd pójdzie drogą Turcji.

    1 Cytuj
  • 10 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Według tego artykułu piwo jasne pełne podrożało tylko o 3% i to jest pozytywna informacja na to upalne lato.

    Zdrożało 3% do końca grudnia 2019 r. czyta z uwagą .

    A dwudziesty dwudziesty pierwszy I dwudziesty drugi rok to inflacja 7, %, 12,15% i 16% dodaj sobie do tego i ci wyjdzie.

    1 Cytuj
  • 10 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Nie mam wiedzy zaczerpniętej tylko z Facebooka czy tylko z TVN gdzie opowiadają że za ich czasów było jak w raju.

    -rozumiem, ale zrozum też, że nie nie ty jeden. Wielu z nas przyłożyć na dorosłej skórze i pamięta doskonale czasy rządów PO i także wcześniejszych. To, że mój i twój odbiór tychże rządów (a także.obecnych) znacząco się różnią nie wynika z tego, że mam jakieś "złe informacje" z TVN (nie oglądam tv), ale z tego, że prawdopodobnie znajdujemy się w innej sytuacji. Kwestia taka, czy nie obarczasz rządu PO winą za swoją złą sytuację w tamtych czasach bezpodstawnie (?) Bo może ona wynikała jednak z twojej własnej winy lub z jakiegoś innego powodu (?) Póki co nie wskazales mi żadnego konkretnego zarzutu co takiego tamten rząd ci zrobił, co wpłynęło na twoją sytuację. Piszesz o ekipach budowlanych które kiedyś rzekomo były na czarno a teraz nie są. No wybacz, ale niedawno skończyłam budować dom. Żadna ekipa, począwszy od murarzy, zbrojarzy, tynkarzy, gości od elewacji, schodów drewnianych a nawet flizowania nie zawarła ze mną umowy, nie dała faktury ani nawet nie figurowała w CEIDG. Mało tego, niektóre były złożone z emerytów i rencistów. Kogo ty chcesz oszukać? W temacie kas fiskalnych to samo. Nic się nie zmieniło, to martwy przepis bo nie jest egzekwowany, zwłaszcza u lekarzy. Chodzę do kilku. Paragon zdarzyło mi się dostać tylko u ortodontki, ale tam dostawałam go jeszcze przed rządami PiSu (chodzę do niej już od 13 lat)

    Adamos napisał/a:

    - fanatyzm wyborców PIS jest bardzo mały w stosunku do fanatyzmu wyborców PO ( wystarczy poszukać na w internecie czy są popularne gdzieś słowa j....ć PO, typowy wyborca PO) coś mało jest tych szkalowań PO

    - fanatyzm każe ci wciąż uważać mnie za zwolenniczkę PO a nawet, jeśli ci napiszę setny raz że nią nie jestem, nadal argumentujesz w.tej dyskusji zarzutami wobec "fanatyków" PO. Po co? Nie rozumiem. A że nie są tak często obrażani w internecie jak PiS...no cóż...pomyślałeś może o tym, że widocznie ludzie nie mają imnaz tyle za źle, co PiSowi? Może faktycznie tej PiS jednak szkodzi ludziom bardziej? To, że tobie akurat szkodzi mniej nie jest argumentem. "Dali" ci 13 i 14 emeryturę to się cieszysz. Nie cieszyłbys się, gdybyś rozumiał ile jest warta. Może kiedyś uda ci się to przeliczyć, może dojdzie nawet do tego, że i bez liczenia się zorientujesz, jak już inflacja sięgnie zenitu. Nie będą się cieszyły twoje dzieci, kiedy na ich emerytury pieniędzy zabraknie, a to że zabraknie jest już pewne. Już teraz, na te twoje trzynastki i czternastki, rzad skubie twoje dzieci w podatkach.

    Adamos napisał/a:

    Nie tędy droga żeby wciskać innym swoje poglądy a być głuchym i ślepym na słowa innych.

    A no widzisz. Tak nieśmiało zaznaczę, że robisz to samo.

    Co do fanatyzmu, ja w takim razie proszę żeby mnie o niego nie posądzać, ponieważ nie jestem zwolennikiem żadnej partii politycznej. Krytykuje PiS bo mam do tego powody. Nie potrzebuję w tym celu wychwalać PO. Tym się właśnie różnie od fanatyków PiSu.
    P.s - nie rusza mnie kto ma jaki charakter. Ja mówię ci myślę i nie dbam o to czy ktoś się tym obrazie czy nie. Krzywdy nikomu nie wyrządzam. Jak ktoś sobie ma ochotę pokrzyczeć to proszę bardzo, szanuje wolność słowa, autora słów nie muszę ;)

    - mam znajomego który zatrudnia około 100 osób i jest z mojego wieku, zatrudniał specjalnie prawnika który wyszukiwał mu wszystkie możliwe ulgi od podatków, inwestycje byle tego podatku nie płacić, teraz o od razu jak słyszy o PIS to robi się czerwony i od razu przeklina ponieważ wreszcie żaden prawnik nie chroni go od płacenia tego podatku. Takich "przedsiębiorców " było na pęczki.

    Adamos napisał/a:

    -owszem podatki powstały nowe ale główna składka VAT jest procentowo taka sama.

    Sam przyznajesz, że podatków jest więcej (na chwilę obecną jeśli się nie mylę 34 nowe podatki lub qwazi-podatki, lub podniesione dotychczasowe), ale nie widzisz w tym problemu, bo VAT wychodzi procentowo podobnie? Aha :)

    2 1 Cytuj
  • 10 sie 2022

    Celne podsumowanie.... Ale szkoda czasu.... To jakbyś Vivaldiemu albo innej Krówce coś próbował tłumaczyć....... I tak wszystkiemu winien Tusk.......

    8 1 Cytuj
  • 10 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    -PO nie pomogło mi w niczym

    Roszczeniowa osoba żąda, aby państwo jej pomagało. My, a przy ajm jej ja na pewno, chciałabym, aby nie przeszkadzało. PO mi nie przeszkadzało. PIS mi przeszkadza, grabi i rujnuje. Ochłapy z 500+ nie są w stanie tego zrekompensować. Przestań powtarzać, że ktoś może dzięki temu godniej żyć niż za czasów PO bo to jest bzdura. Przepraszam, może godniej żyć ktoś, kto był i jest nieudacznikiem bo wtedy nic nie robił i nic nie miał, a teraz nic nie robi i coś tam ma, ale to jest dalekie od godnego życia. 500+ to dobra rzecz, zasiłki na dzieci powinny być, zgadzam się, ale jest mnóstwo rozwiązań aby zapobiegać wykorzystywaniu ich przez patologię, jednak z rozmysłem tych rozwiązań nie wprowadzono, przez co ten program nie spełnia swojego podstawowego celu, co do jasnej ciasnej przecież WIDAĆ po ilości urodzeń.

    Adamos napisał/a:

    -roszczeniowy pisior któremu się to należy się to należy.

    Ponieważ prezentujesz taką postawę. Nie musisz jej prezentować w imieniu własnym aczkolwiek pisząc o "wspaniałych" trzynastkach i czternastkach mówisz przecież o sobie w przyszłości (nie dopytuje jak odległej)

    Adamos napisał/a:

    - Andrzej Duda jako prezydent zrobił i zrobi na 100% mniej wpadek niż wcześniejszy prezydent Komorowski

    Znów te porównania do PO którego tutaj nie zamierzam popierać. Owszem, Komorowski miał wpadki i nie był dobrym prezydentem ale uczciwie trzeba przyznać, że Duda bije go na łeb na szyję. Przewagą Komorowskiego było to, że nie wychodził przed szereg, nie pyskował i nie mądrzył się. No przykro mi ale Duda robi z siebie błazna na każdym kroku. Nikt nie traktuje go poważnie. To człowiek - mem.

    Emerytura twojej mamy została naliczone zgodnie z obecną wówczas sytuacją ekonomiczną w państwie. Emerytury są wyższe obecnie nie dlatego, że wspaniałomyślny PiS je jakoś szczególnie podniósł, tylko dlatego, że tak wyszło z waloryzacji względem inflacji. Ówczesna emerytura twojej mamy w stosunku do tamtej sytuacji była normalna. Sposoby wyliczania emerytury się nie zmieniły - nadal zależą od ilości wypracowanych lat oraz wysokości składek.

    Adamos napisał/a:

    - informacja że byli twoją zmorą przez długie lata gdy tam mieszkałaś to jest poniżej krytyki

    Bo???? To tytuł emeryta jest jakimś magicznym amuletem chroniącym przed krytyką? Jeśli ktoś się zachowuje jak zmorą to jest zmorą. Jak możesz pisać, że "emerycie są honorowi"? Znasz wszystkich emerytów w Polsce??? Ja akurat natknęłam się w Krakowie na takich, a nie innych i napisałam ci to po to, żebyś zdał sobie sprawę że nie wolno generalizować bo ludzie są różni.
    Jeśli ktoś ma darmowe przejazdy komunikacją miejską i jeździ nią tam i spowrotem tylko i wyłącznie z nudów to jeszcze ok, ale jeśli przy tym zachowuje się jak święta krowa, syczy i parska na innych gdy śmią usiąść na "ich miejscu" bez zważania na to, czy za zdrowi, w pełni sił, pełnosprawni ani ciężarni, to nie tylko nie jest to honorowe, ale wręcz bezczelne.
    Wiek nie daje z automatu szacunku. Na szacunek trzeba zapracować.

    Adamos napisał/a:

    prawdopodobnie chcielibyście im odebrać mieszkania i zamknąć w domu starców aby nie przeszkadzali wam młodym pięknym. Nie wiem czy wiesz ale też będziesz kiedyś stara i przeszkadzająca młodym podobnym do ciebie

    Jacy "wy"? Znowu odzywa się twój fanatyzm? Ja jestem jedna, mówię za siebie. Nie identyfikuj mnie z żadnymi "nimi". Zabawne, bo twój PiS niektórym emerytom odebrał ich emerytury, niektórzy potracili mieszkania, za sam fakt np uczęszczania do nieodpowiedniej szkoły za komuny. Co jeszcze zabawniejsze, zrobił to wybiórczo, bo komuchowi Piotrowskiemu np włos z głowy nie spadł. Ja mój drogi nie mam ani mocy, ani zamiaru nikomu niczego odbierać. Nie wyraziłam tu nawet teoretycznych zamiarów, więc mi tego w usta nie wkładaj. Mimo to nadal pozostaje faktem, że niektórzy emeryci to zmora. Ci ślepo zapatrzeni w PiS zwłaszcza ;)

    To, że masz poszanowanie w wiosce, wybacz, nic dla mnie nie znaczy. Nigdzie nie ma na świecie miejsca, w którym wszyscy by cię popierali, A ja ani nie wiem ilu cię popiera, ani nie znam tych co cię popierają i nie wiem czy sami są warci szacunku. Dudę też poparło ileś procent społeczeństwa, został prezydentem, niektórzy go szanują..... Ja nie. Żeby była jasność: Komorowskiego ani Trzaskowskiego też nie.

    Adamos napisał/a:

    - dalej twierdzę że teraz każdy z tych zawodów płaci ZUSy i podatki co było za rządów PO wyjątkiem.

    To, że twierdzisz, to już wiemy. Chętnie dowiemy się natomiast na jakiej podstawie. Masz jakieś dane z GUSu czy coś? Rozumiesz chyba, że takie twierdzenia wypada czymś poprzeć.

    Przy budowie stadionu były przekręty. Zgadza się. A czaisz może przekręt o nazwie "centralny port lotniczy"? On nawet nie został wybudowany xD ma zarząd, który pobiera kilkudziesięciotysięczne pensje za zarządzanie PUSTKĄ. To jest nawet gorsze niż praca ja czarno, bo z pracy na czarno coś przynajmniej jest, coś zostaje wypracowane, a emerytury taki pracownik mieć nie będzie, tutaj cały zarząd ma płacone składki z naszych podatków i emeryturkę przytuli za to solidną.

    Adamos napisał/a:

    za rządów PO moje składki były odkładane w OFE, w razie mojej śmierci miały być dziedziczone

    co na to poradził PiS? Zlikwidował OFE z kolejną stratą dla emerytur (przesunięcie środków do ZUS zostało obłożone podatkiem, prawo dziedziczenia straciłeś także dzięki PiSowi)
    Popatrz, gdy zabierają tobie, to się buntujesz. Ale gdy zabierają innym, to już przyklaskujesz. Jak Rydzyk i TVP dostają wielomilionowe lub wielomiliardowe dotacje, jest ok. Jak kościelne fundacje albo pociotki rządzących z świeżo założonymi firmami-krzakami wygrywają przetargi na państwowe zlecenia jest wszystko w porządku, bo tracą "źle bogate złodzieje" (prywatni przedsiębiorcy) a ciebie to nie dotyczy. Jak kredytobiorcy muszą spłacać konsekwencje fatalnych decyzjie rządu i glapinskiego jest wszystko ok. Jakby to Tusk zrobił, pewnie byś zagotował. PiS może.zrobic wszystko, dopóki jest taki Tusk, którego można dla przeciwwagi o coś oskarżyć. Nie ważne nawet, że o wadach PiSu rozmawiasz z osobą, która Tuska nie popiera.

    Adamos napisał/a:

    -na koniec mojej wypowiedzi proszę wreszcie mi powiedzieć jaki jest plan PO na wypadek wygrania wyborów bo dalej nie mogę od was uzyskać odpowiedzi.

    A dlaczego wg ciebie jestem zobligowana do tego, by ci te odpowiedź dać?? Nie jestem w partii PO, nie popieram jej, więc co mnie może obchodzić ich pl?

    5 1 Cytuj
  • 10 sie 2022

    - tak się zastanawiam czy wy pracujecie, czy tylko udajecie ze pracujecie ponieważ komentarze pojawiają się w takim czasie gdy inni normalnie pracują, ja mam czas tylko wieczorem lub wcześnie rano i nawet na urlopie tego czasu brakuje a wy dodajecie cały czas komentarze. Bardziej jest prawdopodobne że siedząc za biurkiem w "pracy" dobrze wam idzie szydzenie z wyborców PIS.
    - jeszcze raz przypominam że wszystkie moje komentarze wynikają tylko z mojej obserwacji, rozmów z różnymi ludźmi w poparciu z danymi wyszukiwanymi w google
    -owszem ma prawicowiec rację że artykuł jest z 2019r (po co taki artykuł dodawać?) ale jeżeli chodzi o cenę piwa to już ładnych pare lat temu kupowałem piwo Żywiec po 3,10 a przedwczoraj zapłaciłem za takie samo piwo po 2,69 w Janie w Dobczycach więc podwyżki w tym zakresie nie bardzo widać
    -często podajecie ceny paliw jako przykład złych rządów PIS a co mam powiedzieć jak w 2012 ceny paliw wyskoczyły na ok 6zł/litr, przecież wtedy zarabiałem 2 razy mniej pieniędzy niż teraz, nie pamiętam żeby ktoś pisał PO=drożyzna, nie pamiętam aby rząd obniżył stawki podatku na paliwa bo rząd miał obywateli tak gdzie plecy się kończą
    -w tamtych latach osoby w budownictwie nagminnie rejestrowały się w powiatowych urzędach pracy jako bezrobotni o otrzymywali zasiłek dla bezrobotnych i bywało tak że przychodził taki moment że musieli oni się pojawić w PUP, w dzisiejszych czasach jeżeli chcą pracować w budownictwie to musza płacić ZUS i podatki, nie jest dla budowlańców problemem wystawić fakturę na wykonaną pracę a dawniej był z tym problem. Oczywiście nie muszą mieć kasy fiskalnej bo ustawa ich do tego nie zobowiązuje, wiadomo że nie wszystkie prace ewidencjonuja ale jakoś się to w miarę normalnie toczy. Jeżeli ktoś po godzinach w normalnej pracy dorabia sobie u kogoś jako budowlaniec lub dorabia sobie emeryt to wiadomo że nie będzie zakładał firmy aby u kogoś dorobić (dziwię się ze takich rzeczy nie wiecie). Danych GUS na to oczywiście nie będzie ale możecie się spytać starszych osób jak to było gdy bezrobocie było na bardzo wysokim poziomie
    -dalej twierdzę że kompromitacje Dudy są malutkie z tym jakie porażki zaliczył Komorowski (wystarczy w wyszukiwarce wyszukać i wszystkie się pojawią)
    - DM_S tobie moje Państwo pomaga a ty plujesz na ta pomoc więc proszę abyś zrezygnowała z tych świadczeń na rzecz osób bardzie potrzebujących niż ty
    - liczba urodzeń dzieci owszem spada ale nie ma to związku ze świadczeniami rodzinnym tylko z wygodnictwa młodych osób i tego nie można zaprzeczyć, również metody unikania niechcianej ciąży tez są lepiej znane dla młodych osób i "wpadki "zdarzają się dużo rzadziej niż dawniej
    -podajecie bardzo często jako powód do dumy budowę autostrad, to były dopiero przekręty CPK przy ty to pikuś możecie sobie poszukać i poczytać
    - DM_S dalej uważam że to co napisałaś o emerytach bardzo źle o tobie świadczy, może jechali na kleparz po to aby kupić cos świeżego i taniego bo ich nie stać było na zakupy warzyw i owoców w sklepie, nie będę dalej tego ciągnąć bo się pogrążasz głębiej.
    Emeryci których znam i których znałem a już odeszli były to osoby zawsze bardzo honorowe, nie wiem dlaczego napotkałaś się na innych
    -DM_S piszesz o kredytach ale nie piszesz dlaczego wzięłaś kredyt i że zarobki pozwoliły ci na wzięcie kredytu. Przecież za "tamtych lat" nikt nie brał kredytów bo nikogo nie było na nie stać. Udało ci się wziąć kredyt tylko dlatego że rząd poprawił sytuację materialną społeczeństwa wprowadził stabilność która pozwoliła młodym osobom na decyzję o braniu kredytów
    - ani razu nie napisałem że wszystko przez Tuska a wy mi wpieracie cały czas
    że coś takiego piszę. W jednej sytuacji gdy w super bezczelny sposób wypowiedział się o moich pieniądzach go cytuję i mam powody aby go nie lubić. To nie rząd PIS zabrał prawo do dziedziczenia tylko rząd PO i naprawdę nie wiem skąd to bierzecie
    - wiem że to co teraz napiszę wyśmiejecie ale zapraszam do TVP1 na godzinę 19,50, jest tam wtedy czas który nazywam je...ie PO, dość dużo czasu marnujecie na pisanie komentarzy więc te 5 minut możecie też poświęcić, nawiasem mówiąc dawno już nie oglądałem więc zapraszam na jutro na 19,50 i podyskutujemy o tym co tam zobaczymy.
    Przecież chcąc z czymś walczyć trzeba znać co mówi przeciwnik.
    Dobranoc

    2 3 Cytuj
  • 11 sie 2022

    Czyli uważasz że tylko PiS?
    Właściwie opozycja nie ma sensu bo PiS jest świetny.

    Ja obserwuję od Mazowieckiego. Były zupki Kuronia, potem Goryszewski i kościół, później LPR, AWS, była buła komuna, Kaczyński z Leperem, Tusk, teraz znowu Kaczyński.

    Gdy Tusk doszedł do władzy, społeczeństwo się cieszyło, bo to był kolejny krok w budowaniu kapitalizmu, po Kaczyńskim, którego wszyscy mieli już dość. Poparcie Tuska i Komorowskiego było w tamtym czasie rekordowe.
    Zagrał Kaczyński ośmiorniczkami i podsłuchami oraz Polską w ruinie i naraz ludzie to kupili.

    Drugie podejście Kaczyńskiego, to dalsza budowa polskiego kapitalizmu. A wiec to co dzieje się od 1989 r.
    Czy gdyby zostali poprzednicy, to byśmy się cofali? No nie. Od 1989 r nigdy się nie cofaliśmy.

    Gdyby nie było lat wcześniejszych PiS dzisiaj nie byłby w tym miejscu w którym jest, co pokazała
    zupełna nieudolność PiS, przed Tuskiem.

    Ci sami wyborcy zmietli wówczas Kaczyńskiego..

    To tyle, by nie popadać w jakaś paranoję, że PiS, PiS,
    UBER Alles.

    4 1 Cytuj
  • Anty 11 sie 2022
    t-34 napisał/a:

    Celne podsumowanie.... Ale szkoda czasu.... To jakbyś Vivaldiemu albo innej Krówce coś próbował tłumaczyć....... I tak wszystkiemu winien Tusk.......

    Vivaldi z forum znikł jak kamfora odkąd taka wielka inflacja. Nawet na Facebooku nie robi z siebie już takiego pajaca. Rura zmiękła. No cóż, wzrost cen boli każdego. Nawet takiego fetniaka. Po prostu mu wstyd.

    5 1 Cytuj
  • 11 sie 2022

    Moją ulubioną postacią na Miasto-info jest Bagietka! Ona zawsze powstaje jak idą wybory;)

    4 1 Cytuj
  • Anty 11 sie 2022
    klisdis napisał/a:

    Moją ulubioną postacią na Miasto-info jest Bagietka! Ona zawsze powstaje jak idą wybory;)

    o tak!
    od sierpnia 2021 bez głosu
    https://mieszkancy.miasto-info.pl/12970
    ciekawe kiedy włączą jej konto

    4 2 Cytuj
  • 11 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    po Tusku został niesmak, kiedy twierdził, że pieniądze w OFE, to nie pieniądze Polaków (a kto na nie pracował - no chyba nie On),

    Adamos, sprawdziłem - pieniądze z OFE są na moim rachunku w ZUS.

    "Całość środków z OFE zostanie zapisana na koncie emerytalnym w ZUS i po osiągnięciu wieku emerytalnego zostanie wypłacona w formie dożywotniej emerytury (będą dodatkiem podwyższającym emeryturę).7 cze 2021"

    3 Cytuj
  • 11 sie 2022

    No i znowu zaorane.......
    A swoją drogą to zastanawiam się czemu tak cicho o zatruciu Odry, czyżby jakiś PiSowiec popuścił???? Jak poszło w Warszawie to się PiS-owcy o mało nie zapluli z oburzenia..

    6 Cytuj
  • 11 sie 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Adamos, sprawdziłem - pieniądze z OFE są na moim rachunku w ZUS.

    "Całość środków z OFE zostanie zapisana na koncie emerytalnym w ZUS i po osiągnięciu wieku emerytalnego zostanie wypłacona w formie dożywotniej emerytury (będą dodatkiem podwyższającym emeryturę).7 cze 2021"

    Ale jeżeli nie dożyjesz emerytury to wszystkie twoje składki zostaną w ZUSie i nikt z twojej rodziny ich już nigdy nie zobaczy. Zwłaszcza że jak PO wygra wybory to z powrotem zrobią 67 lat i będzie trudniej dożyć..

    2 4 Cytuj
  • 11 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Ale jeżeli nie dożyjesz emerytury to wszystkie twoje składki zostaną w ZUSie i nikt z twojej rodziny ich już nigdy nie zobaczy. Zwłaszcza że jak PO wygra wybory to z powrotem zrobią 67 lat i będzie trudniej dożyć..

    Jak PO wygra wybory to zrobią 75 lat , bo tak się służba zdrowia poprawi, że średnia życia wydłuży się o 10 lat.

    1 2 Cytuj
  • Anty 12 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Ale jeżeli nie dożyjesz emerytury to wszystkie twoje składki zostaną w ZUSie i nikt z twojej rodziny ich już nigdy nie zobaczy. Zwłaszcza że jak PO wygra wybory to z powrotem zrobią 67 lat i będzie trudniej dożyć..

    Nie będzie wyjścia skoro coraz mniej osób w wieku produkcyjnym przypada na emeryta.

    4 Cytuj
  • 12 sie 2022
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Nie będzie wyjścia skoro coraz mniej osób w wieku produkcyjnym przypada na emeryta.

    Przypominam że każdy z tych emerytów odkładane miał ze swoich zarobków składkę emerytalną i mówienie że ktoś z młodych pracuje na ich emeryturę to jest bzdura która zaczęła być popularyzowana całkiem niedawno. Jedynie emeryci wojskowi, policjanci, strażacy itp nie uzbierali tych pieniędzy ponieważ przechodzili po 15 latach pracy więc na ich emeryturę muszą pracujący teraz zarabiać.

    2 1 Cytuj
  • 13 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Przypominam że każdy z tych emerytów odkładane miał ze swoich zarobków składkę emerytalną i mówienie że ktoś z młodych pracuje na ich emeryturę to jest bzdura która zaczęła być popularyzowana całkiem niedawno. Jedynie emeryci wojskowi, policjanci, strażacy itp nie uzbierali tych pieniędzy ponieważ przechodzili po 15 latach pracy więc na ich emeryturę muszą pracujący teraz zarabiać.

    Czyli tak jak w Myślenicach, przed burmistrzem z PiS,
    Była czarna dziura.
    Przejął władze PiS, i wyrównał krzywdy z komuny z Mazowieckiego, Bieleckiego, Olszewskiego, Suchockiej, Pawlaka, Oleksego, Cimoszewicza,Buzka,Belki, Millera, Marcinkiewicza, Kaczyńskiego, Tuska, i dopiero nowa formuła, szara eminencja w osobie Kaczyńskiego, rękoma Szydlo i Morawieckiego, naprawiła grzechy swoje i „ całego świata”.

    Kaczyński jako premier, przed Tuskiem, się nie sprawdził i społeczeństwo go pozbawiło władzy w wyborach, wybierając Tuska.

    Dopiero nowa formuła, rozdawania kart, bez odpowiedzialności, bezpośredniej, zrobiła Kaczyńskiego, takim demonem, do którego można westchnąć, ideał takiego, wielebnego pana.

    I to przeistoczenie Kaczyńskiego, w wielebnego,
    z pomocą Rydzyka, zaowocowało zbudowaniem nowej Polski, po okresie smuty, zastoju i podległości.

    Dzisiaj PiS podporządkował , złe rządy USA i złego prezydenta USA, i wskazuje im właściwą drogę.
    USA tą Polską dominację ,przyjęły.

    Teraz takie samo zadanie muszaąwykonać na UE i i jej przywódcach.
    Poprzedni liderzy UE, z Polski i Luksemburga się nie podporządkowali, dlatego PiS zmienił przywódców. Narzucił wstępnie swojego przedstawiciela Sariusza Wolskiego, gdy ten nie przeszedł, PiS zgodził się na Niemkę i Belga, jako bardziej służących sprawom Polski, niż Polak, szefujący jako prezydent, Unii Europejskiej.

    Co prawda, Niemka ma muchy w nosie i nie daje należnej pomocy Polsce, ale zmiękczanie jej to tylko kwestia czasu, i robota na czule słówka wkoncu zadziała. II za chwile będzie z ręki jeść.
    Udało się z Bidenem, w miejsce Trampa, uda się parą z UE, w miejsce Tuska.

    Żaden Polak, nie z PiS, nigdy, przenigdy nie powinien szefować UE, a tym bardziej Polsce.
    Każde przywództwo z poza PiS, to zdrada stanu, targowica i utrata suwerenności. zubożenie i utrata 500+, amen.

    1 Cytuj
  • 13 sie 2022

    Ja piszę o emeryturach a tu jak zwykle j....ć PIS.

    1 1 Cytuj
  • 13 sie 2022
    Adamos napisał/a:

    Ja piszę o emeryturach a tu jak zwykle j....ć PIS.

    O emeryturach piszesz, jak zwykle PO.

    1 1 Cytuj

Odpowiedz